[pomysł] "Encyklopedia" polskiego rapu online

Dział stworzony z myślą o użytkownikach oraz ich pomysłach związanych z rozwojem strony.

Moderator: Moderatorzy

Jesteś za stworzeniem kompendium wiedzy o polskim rapie?

Tak
12
92%
Nie
1
8%
 
Liczba głosów: 13

Flavis
Posty: 161
Rejestracja: 17 lis 2019, 17:52

[pomysł] "Encyklopedia" polskiego rapu online

Post autor: Flavis »

Kiedy kilkanaście (już) lat temu zaczynałem swoją przygodę z rapem, trafiłem na bardzo użyteczną wtedy dla mnie stronę - http://hiphopedia.info/ Były zgromadzone tam w jednym miejscu dyskografie wykonawców, ich występy gościnne, katalogi wytwórni. Było to dla mnie idealne miejsce do grzebania i odkrywania naszego rodzimego rapu. Niestety, od dłuższego czasu strona już nie działa tak jak powinna, wyszukiwarka się rozkraczyła, nie jest aktualizowana. Jak dla mnie ogromna strata.

Moja propozycja - może wspólnymi siłami zrobimy coś na wzór polskiej wikipedii o rapie? Byłoby to cenne źródło wiedzy dla młodszych pokoleń i nie tylko. Oczywiście nasza encyklopedia byłaby bardziej rozbudowana, moglibyśmy dodać tam np. dział z wywiadami audio, wywiadami drukowanymi w czasopismach, nasz ślizgawkowy dropbox, wokale, instrumentale, ciekawostki itd. - wszystko, co tylko przyjdzie nam do głowy. Przykładowo - każdy wykonawca miałby swój artykuł z całą dyskografią, występami gościnnymi, teledyskami, galerią (tu można by np. wykorzystać stare zdjęcia raperów), ciekawostkami, jakimiś występami w telewizji. A na dole link do dyskusji na forum. :D Fajnie jakby to było w jednym miejscu.

Sprawdzałem orientacyjnie i nawet są serwisy, które pozwalają na utworzenie własnie takiej swojej "wikipedii", z gotowymi szablonami. Możemy wybrać spośród nich coś, co uznamy za najodpowiedniejsze. Najlepiej by było, gdyby zwykli użytkownicy odwiedzający stronę również mogli tworzyć stronę, dodawać artykuły itd., jednak oczywiście my jako twórcy musielibyśmy przed opublikowaniem akceptować te rzeczy, bo wiadomo, trolli internetowych nie brakuje.

Co Wy na to? Biorę po 200 zł od każdej drużyny i słucham Państwa.
Awatar użytkownika
arboozrap
Posty: 1252
Rejestracja: 31 gru 2019, 11:42

Re: [pomysł] "Encyklopedia" polskiego rapu online

Post autor: arboozrap »

Ja mogę o KIllazach i KaRRamBie zrobić artykuły treściwe.
MalinowyJogurt

Re: [pomysł] "Encyklopedia" polskiego rapu online

Post autor: MalinowyJogurt »

Ja mogę o szczecińskiej scenie
ODPOWIEDZ