Problemy w działaniu forum

Dział stworzony z myślą o użytkownikach oraz ich pomysłach związanych z rozwojem strony.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11445
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: Problemy w działaniu forum

Post autor: SWN »

Dostałem już na pw informację o problemie występującym u kilku osób (na swoją obronę dodam, że z obu stron barykady!!!) i wieczorem postaram się przyjrzeć jakie zapytanie/link triggeruje ten system. Jako ciekawostkę dodam, że kiedyś sam zostałem zablokowany za użycie ciągu chińskich znaczków z cytatu jakiegoś artykułu, bo automatyczna ochrona jest trochę nadwrażliwa.
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 20261
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: Problemy w działaniu forum

Post autor: phobos »

tuningowanie tych reguł jest dość karkołomne
mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze:szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Wszystkiego najgorszego i wszystkie klątwy na ciebie i twoją rodzinę.
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11445
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: Problemy w działaniu forum

Post autor: SWN »

Nie wiem czy mówimy o tym samym, ale w directadminie hostingu mam dostęp do włączania/wyłączania zestawów zabezpieczeń WAF, mam podgląd historii poszczególnych blokad, więc w razie czego mogę też dodawać konkretne zapytania do white-listy. Aktualnie i tak wystarcza ta najlżejsza siatka, bo tak jak mówiłem, na początku roku były kilkudniowe dymy i po odpaleniu tej cięższej wersji system łapał wszystko łącznie z linkami bez https, niestety o ile mogę white-listować już wyłapane 'zagrożenia', tak całej zdefiniowanej listy faktycznie nie widzę (slash nie umiem znaleźć).
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 20261
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: Problemy w działaniu forum

Post autor: phobos »

tam w panelu jest nakładka na plugin do apache co się nazywa modsecurity i jest takim właśnie WAFem, chodziło mi o to, że nie ma co się wczuwać w tuning tych reguł WAFa, jeszcze nie trafiłem na taki, którego by się nie dało ominąć (nawet mocne cloudflare wersja premium), dlatego jakby ktoś chciał coś rozjebać to pewnie i tak by sobie poradził więc wystarczy włączyć tych reguł tyle by ewentualnie wycinało jakieś boty, no czyli to co masz zrobione
mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze:szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Wszystkiego najgorszego i wszystkie klątwy na ciebie i twoją rodzinę.
Awatar użytkownika
#1
Posty: 1386
Rejestracja: 18 maja 2019, 20:20

Re: Problemy w działaniu forum

Post autor: #1 »

Jak napisałem post w jakimś temacie i się okazuje że ja w chuju mam ten temat w sumie to jest jakaś możliwość bez usuwania w/w żeby nie pokazywał się w 'twoje posty'?
^ kogo to chuj obchodzi?
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11445
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: Problemy w działaniu forum

Post autor: SWN »

Nie ma.
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Awatar użytkownika
sugarhill_notausgang
Posty: 5492
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:35

Re: Problemy w działaniu forum

Post autor: sugarhill_notausgang »

WHITE pisze: 10 wrz 2020, 13:57 Zrobcie cos zeby pajac na ignorze nie mogl mnie oznaczac
Podbijam, to jest mocno irytujące
Awatar użytkownika
cloud
091 SICARIOS
Posty: 5826
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:31

Re: Problemy w działaniu forum

Post autor: cloud »

można włączyć opcje mention w PW? ile razy klnąłem pod nosem, jak musiałem edytować przez to wysyłaną wiadomość :oops:
lygrys pisze: 22 sty 2024, 9:47 Wszystkim fanom zimy życzę by zamarzli na śmierć.
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11445
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: Problemy w działaniu forum

Post autor: SWN »

No ale jak miałby ten mention w pw działać?

Przeglądam sobie offtopic, ty wymieniasz z kimś pw w których mnie obgadujecie i nagle dostaje powiadomienie "zostałeś wspomniany w prywatnej wiadomości przez cloud", czy co
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Awatar użytkownika
cloud
091 SICARIOS
Posty: 5826
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:31

Re: Problemy w działaniu forum

Post autor: cloud »

źle sformułowałem pytanie. co jeśli wyłączyć mention w bbcode w kwestii PW? aby nie oznaczało nikogo, ale aby można było normalnie wysłać wiadomość, cytując chociażby post w którym taka funkcja została użyta.
lygrys pisze: 22 sty 2024, 9:47 Wszystkim fanom zimy życzę by zamarzli na śmierć.
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11445
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: Problemy w działaniu forum

Post autor: SWN »

Ach, to nie. Mentiony na forum działają jako zwykły znacznik BBCode'u który dodałem ręcznie, bez użycia zewnętrznych instalowanych rozszerzeń jak np. embedowanie. Z tego powodu o ile te drugie mogę mniej lub bardziej konfigurować (i choćby wyłączyć w sygnaturach czy pw), tak mention "zawiera się" w dostępnym BBCode i nie widzi różnicy między oknem pisania posta, a oknem pisania prywatnej wiadomości, więc żeby wyłączyć jego działaniem musiałbyś zaznaczyć opcję "wyłącz BBCode", co oczywiście jednocześnie wyłączy też pozostałe i zostawi suchy tekst.
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Awatar użytkownika
esdoen
Posty: 1214
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:44

Re: Problemy w działaniu forum

Post autor: esdoen »

tylko mi forum od wczoraj działa mega powoli?
ksiazenieporzadek

Re: Problemy w działaniu forum

Post autor: ksiazenieporzadek »

mi nie
Awatar użytkownika
Prez
Posty: 3649
Rejestracja: 26 lip 2019, 8:29

Re: Problemy w działaniu forum

Post autor: Prez »

mi też muli od dwóch dni
lygrys pisze: 11 maja 2022, 21:05 świetny dzień, jeden z najlepszych w moim życiu.
Dziękuje ci zjebana Polsko.
kup sobie płytkę z rapem NOWA LISTA I CENY
całość już na OLX
ksiazenieporzadek

Re: Problemy w działaniu forum

Post autor: ksiazenieporzadek »

a macie pakiet ślizgawka premium?
Awatar użytkownika
Addicted
Posty: 1789
Rejestracja: 11 maja 2019, 10:44

Re: Problemy w działaniu forum

Post autor: Addicted »

Muli jak skurwysyn ogólnie
Awatar użytkownika
cloud
091 SICARIOS
Posty: 5826
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:31

Re: Problemy w działaniu forum

Post autor: cloud »

potwierdzam również
lygrys pisze: 22 sty 2024, 9:47 Wszystkim fanom zimy życzę by zamarzli na śmierć.
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Problemy w działaniu forum

Post autor: oyche »

hasztagi nie dzialaja
ksiazenieporzadek

Re: Problemy w działaniu forum

Post autor: ksiazenieporzadek »

mi też zaczęło mulić od dzisiaj

@SWN fix it
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4039
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: Problemy w działaniu forum

Post autor: Luxair »

Muli jak eMule, dzisiaj na pewno, może też wczoraj
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
ODPOWIEDZ