Wprowadzenie abonamentu na korzystanie z forum.

Dział stworzony z myślą o użytkownikach oraz ich pomysłach związanych z rozwojem strony.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
LWD
Posty: 2873
Rejestracja: 10 paź 2019, 10:32

Wprowadzenie abonamentu na korzystanie z forum.

Post autor: LWD »

Udostępnianie treści i funkcji serwisu tylko i wyłącznie użytkownikom, którzy wykupili dostęp (z ang, paywall) zdobywa coraz większą popularność w internecie. Z takiego rozwiązania korzystają już między innymi portale związane z Gazetą Wyborczą, Rzeczpospolitą czy Polityką. Pozwala ono na utrzymywanie wysokiego poziomu świadczonych usług (dobrze napisane artykuły, bezbłędny dostęp techniczny, etc.). Myślę, że w przypadku naszego forum również mogłoby to wpłynąć pozytywnie na sposób jego funkcjonowania. Cena za miesiąc korzystania wynosiłaby 80zł, dla większości cywilizowanych ludzi to są grosze, ci którzy nie są w stanie sobie pozwolić na taki wydatek, niekoniecznie są osobami, które powinny zabierać głos na forum i których posty ja chciałbym czytać, wobec czego podniosłaby się jakość publikowanych treści. Druga sprawa to moderacja, podejrzewam, że obecnymi moderatorami są amatorzy, którzy zajmują się forum po godzinach, po wprowadzeniu abonamentu pojawiłyby się pieniądze pozwalające zatrudnić profesjonalnych moderatorów na pełen etat, którzy dbaliby o forum 24 godziny na dobę.

Na forum mamy zarejestrowanych 1883 użytkowników, co najmniej 1200 z nich płaciłoby abonament, a więc administracja miałaby około 80 tysięcy złotych na funkcjonowanie forum. warto to przemyśleć.
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6494
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Wprowadzenie abonamentu na korzystanie z forum.

Post autor: Jose »

Kurde, Sewen, robimy to
Awatar użytkownika
mlodyperkez
Posty: 2585
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:39

Re: Wprowadzenie abonamentu na korzystanie z forum.

Post autor: mlodyperkez »

LWD pisze: 18 gru 2019, 17:24 co najmniej 1200 z nich płaciłoby abonament
ja mysle ze wszyscy by placili
Awatar użytkownika
rakieta_rakieta
Posty: 1986
Rejestracja: 08 paź 2019, 11:33
Lokalizacja: Toruń

Re: Wprowadzenie abonamentu na korzystanie z forum.

Post autor: rakieta_rakieta »

Ja po zrzutce na brojob nie wierzę że ktokolwiek by zapłacił nawet 80 zł rocznego abo
Je suis Polonaise, so all i need is vodka, i może miłość
Awatar użytkownika
stranger
Posty: 1248
Rejestracja: 26 maja 2019, 0:41

Re: Wprowadzenie abonamentu na korzystanie z forum.

Post autor: stranger »

Idź pokrzycz do lasu to usłyszysz spierdalaj
I know you think Obi-Wan gettin' tired now
Don't jump, Anakin, I got the higher ground
Awatar użytkownika
zemsta1kadluba
Posty: 7707
Rejestracja: 22 paź 2019, 12:50

Re: Wprowadzenie abonamentu na korzystanie z forum.

Post autor: zemsta1kadluba »

paywalle to chujowa sprawa, nie mówiąc że wbrew pozorom dla niektórych 80 zł co miesiąc to też niemały hajs jak na możliwość postowania na forum o placach zabawy. Nie mierzmy merytokratyczności zasobnością portfela.
Jestem za to jak najbardziej za jakimś patreonem.
mołpy są kozackie
Japan
Posty: 195
Rejestracja: 17 kwie 2019, 23:52
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Wprowadzenie abonamentu na korzystanie z forum.

Post autor: Japan »

Co ja czytam :what:
Chcesz Ślizgaweczkę?
Tylko PiS
Awatar użytkownika
TRIBUNAL
Posty: 77
Rejestracja: 08 gru 2019, 22:33

Re: Wprowadzenie abonamentu na korzystanie z forum.

Post autor: TRIBUNAL »

gosc to troll na bank
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Wprowadzenie abonamentu na korzystanie z forum.

Post autor: baqlashan »

Zróbcie tak a forum padnie, co jest bardziej niż pewne xD Z tym 1200 niezły joke, ale nawet jeśli - nie byłoby nowych rupieci, nowych bortwicków, bengalów i rakietrakiet - nie wyławiano by charakternych osób, a sama idea płacenia miesięcznego abonamentu za forum większego niż za internet i telefon po prostu wyeliminowałaby foruming luźny i dla zgrywu, zrobiłoby się poważniej, a potem to już by wymarło. Hejtowaliście zamknięty foruming SLG, a teraz chcecie robić abonament niczym wyborcza na swoje artykuły? Murzynku prośba.
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
MoTyW
Pierwszy Mod
Posty: 5374
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:34

Re: Wprowadzenie abonamentu na korzystanie z forum.

Post autor: MoTyW »

[Ten post został napisany przez użytkownika Ślizgawka.eu premium. Aby go przeczytać, wykup płatny dostęp.]
SLGWK since 15.08.2009
#wolnykurdystan #wolnacipa
Awatar użytkownika
LWD
Posty: 2873
Rejestracja: 10 paź 2019, 10:32

Re: Wprowadzenie abonamentu na korzystanie z forum.

Post autor: LWD »

no właśnie myślałem o tym, że przy zamkniętym dostępie mógłby być problem z brakiem nowych twarzy i możliwością migracji na inne fora, znalazłem na to rozwiązanie. system poleceń, który się opłaca. w sensie przy rejestracji użytkownik wpłacałby 500zł z czego 50% ląduje u polecającego, każdy ma tych 100 znajomych, więc jakby udało mu się wszytskich przyciągnąc na forum, to miałby około 25 000 kasy dla siebie, na jakieś używane auto wystarczy + 5% z pieniędzy zarobionych przez poleconego użytkownika, aby zarabiać te pieniądze trzeba opłacać abonament, więc nikt nawet nie pomyśli by stąd uciekać, plus spróbować model sprzedaży bezpośredniej płyt hip-hopowych. chyba nie muszę mówić jak dobrze obecnie się sprzedaje polski rap, ani nie trzeba mówić ile mamy talentów hip-hopowych na naszym forum. slizgawka będzie wytwórnią, dystrybucja płyt tylko i wyłącznie przez sprzedaż bezpośrednią. 45zł (37 zł + vat) cena płyty - 12 zł wytwórnia przeznacza na wytłoczenie i swój zysk, 15 bierze raper, 10 zł sprzedawca. szprzedawca sprzeda 400 płyt miesięcznie i już ma prawie średnią pensje.

jeśli wprowadzić w życie ten model, to za rok, dwa, ślizgawka będzie miała 2-3 miliony użytkoników w samej Polsce i będzie największą wytwórnią w polszy, a potencjał jest na ekspansję zagraniczną
Ostatnio zmieniony 18 gru 2019, 18:43 przez LWD, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jogi
Posty: 2926
Rejestracja: 18 kwie 2019, 15:46

Re: Wprowadzenie abonamentu na korzystanie z forum.

Post autor: jogi »

Mnie stać żeby płacić dwa razy tyle za czytanie po raz setny co jest plodem a co nie jest według kolegów i koleżanek z forum. A za rozkminy o patointeligencji i ukrytej w niej akcji niemieckiej zaplacilbym nawet trzy razy tyle, mimo ze mnie nie stać.
Yakuza not mafia, Yakuza wa kazoku.
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Wprowadzenie abonamentu na korzystanie z forum.

Post autor: baqlashan »

^^xDDD props za zajawke na tego typu foruming, dałem się nabrać jak dziecko
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
Groszek
Posty: 4538
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:27
Lokalizacja: Auld Reekie

Re: Wprowadzenie abonamentu na korzystanie z forum.

Post autor: Groszek »

Jestem za ale 80zl to trochę mało skoro pro8l3m bierze 120zl za czapkę, to cena powinna być taka sama jak nie większa, a jak kogos nie stać no cóż są tańsze zamienniki jak portal z kreska i im powinno wystarczyć.
Wszystko jest kawałem oraz żartem
Wszystko już widziałem, co potrzebneXD
Awatar użytkownika
WHITE
Posty: 2800
Rejestracja: 18 maja 2019, 13:48

Re: Wprowadzenie abonamentu na korzystanie z forum.

Post autor: WHITE »

nie wierzę, że ktoś się na to złapał xD
nie każdy rok przestępny, ale każdy jest przestępczy
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11447
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: Wprowadzenie abonamentu na korzystanie z forum.

Post autor: SWN »

No nie ukrywam, że wstępne szacunki kwot zrobiły na mnie niemałe wrażenie, więc warto się temu przyjrzeć.


LWD pisze: 18 gru 2019, 17:24 Pozwala ono na utrzymywanie wysokiego poziomu świadczonych usług
I tak mamy już prawie najwyższy (wyprzedza nas tylko e-raper, bo wyskakuje pierwszy w google po wyszukaniu frazy 'o czym pisać zwrotki hip hopowe')
LWD pisze: 18 gru 2019, 17:24 podejrzewam, że obecnymi moderatorami są amatorzy, którzy zajmują się forum po godzinach, po wprowadzeniu abonamentu pojawiłyby się pieniądze pozwalające zatrudnić profesjonalnych moderatorów na pełen etat
Nic bardziej mylnego. Jednym z warunków podczas wyszukiwania kandydatów (oprócz wieku 15+ i mikro po mutacji) było posiadanie statusu bezrobotnego, ewentualnie studenta, stąd praktycznie nie mamy na forum momentu, w którym żadna z osób nadzorujących nie byłaby online. Same wynagrodzenia moderatorów też pożerają niemałą część zebranego po otwarciu forum budżetu, a na horyzoncie wisi jeszcze przecież nagroda finansowa dla pierwszej osoby z 10 tys. postów (co jednak chyba rozstrzygnie przedszkolanek, a kibicowałem Rakiecie, cóż).
LWD pisze: 18 gru 2019, 18:42 jeśli wprowadzić w życie ten model, to za rok, dwa, ślizgawka będzie miała 2-3 miliony użytkoników w samej Polsce
Planowaliśmy minięcie tej bariery przy okazji sprawy Kartkiego, niestety wszystko zakończyło się dużo wcześniej niż myśleliśmy i trochę zabrakło. Niemniej wygenerowałoby to pewnie potrzebę kolejnych zmian, ponieważ taka liczba użytkowników mogłaby lekko wymknąć się zabieganej już teraz moderacji.



Pozdrawiam,
Zespół administracji
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Awatar użytkownika
gogi
Złoty Rozjebus
Posty: 4218
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:15

Re: Wprowadzenie abonamentu na korzystanie z forum.

Post autor: gogi »

pomysł dobry, ale do modyfikacji

niektórzy użytkownicy powinni płacić za to by w ogóle ktoś ich czytał bo się niedobrze robi
pardon pisze: 10 lis 2023, 12:06 nie umiem slowo daje nie umiem juz czytac dluzszych postow saturna i lygrysa bez uczucia ze oni nie marnuja swojego zycia, ale zatruwaja tez nasze mimowolnie pchajac do glow ich chore urojenia
Awatar użytkownika
rakieta_rakieta
Posty: 1986
Rejestracja: 08 paź 2019, 11:33
Lokalizacja: Toruń

Re: Wprowadzenie abonamentu na korzystanie z forum.

Post autor: rakieta_rakieta »

Ojtam, te 4 tys roznicy
Je suis Polonaise, so all i need is vodka, i może miłość
ksiazenieporzadek

Re: Wprowadzenie abonamentu na korzystanie z forum.

Post autor: ksiazenieporzadek »

formaszczytu powinna płacić odszkodowania za koniecznosc czytania jej wypocin
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6494
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Wprowadzenie abonamentu na korzystanie z forum.

Post autor: Jose »

Nie bój się dziewczyn, książę.
ODPOWIEDZ