Ignorowanie tematów

Dział stworzony z myślą o użytkownikach oraz ich pomysłach związanych z rozwojem strony.

Moderator: Moderatorzy

Chcecie ignorować?

Tak
56
75%
Nie
19
25%
 
Liczba głosów: 75

Awatar użytkownika
macias
Posty: 493
Rejestracja: 25 mar 2020, 17:18

Re: Ignorowanie tematów

Post autor: macias »

Kiedyś było coś takiego jak PHPBB by Przemo, widze, że jest tam dodatek "Ignore Topics", było to na PHPBB2 a nie PHPBB3 ale myślę, że aż tak dużo się nie zmieniło i większość tego kodu powinna działać. Myślę, że skoro też powstało takie coś na BB2 to tym bardziej jest to możliwe 15 lat później na BB3. BB by Przemo jest za darmo do pobrania więc można podejrzeć na jakiej zasadzie to było napisane i się wzorować jeśli ktoś ma czas i chęć, ja mam pracę inżynierską do napisania póki co więc bardziej pomóc nie mogę.
Spoiler
Na pewno też dałoby się to o wiele prościej zrobić, przycisk z kodem mysql w stylu:

Kod: Zaznacz cały

INSERT INTO `ignorowane_tematy`(`idUzytkownik`, `IdTemat`) VALUES (:idUzytkownik, :IdTemat)
Potem jakiś INNER JOIN i wyświetlić.
Ten kod tutaj akurat wyświetliłby tylko tematy ignorowane ale nie mam nic innego pod ręką, jakiś inny JOIN na pewno trzeba napisać żeby wyświetliło wszystko oprócz ignorowanych.

Kod: Zaznacz cały

SELECT * FROM ignorowane_tematy INNER JOIN uzytkownicy ON ignorowane_tematy.idTemat = uzytkownicy.idUzytkownik WHERE idUzytkownik = :idUzytkownik
ps. dwa razy mi forum IP zbanowało podczas próby pisania tego postu za SQL Injection dlatego ignore_topics.php wrzuciłem na pastebin.
Awatar użytkownika
con shonery
Moderator
Posty: 5984
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:18

Re: Ignorowanie tematów

Post autor: con shonery »

Wracam do tematu, bez kitu można jakąś zrzutkę na kuca/slizgera zrobić, sam bym rzucił parę dyszek
ksiazenieporzadek

Re: Ignorowanie tematów

Post autor: ksiazenieporzadek »

Ja też


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Ablazir
Posty: 3264
Rejestracja: 19 kwie 2019, 20:01

Re: Ignorowanie tematów

Post autor: Ablazir »

i jak?
w chuj tego brakuje, najchętniej to wypierdoliłbym całe działy, przecież od jakiegoś pierdolenia o gsp i tak dalej to mózg się lansuje, a niestety ciekawość u mnie zwycięża i klikam w różne gówna :(
znaczy mi chodzi bym mógł se w przeglądarce na kompie pochować jakieś rzeczy
Obrazek
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11446
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: Ignorowanie tematów

Post autor: SWN »

Póki co nic z tego. Dałem request na oficjalnym forum phpbb i rozszerzenie ukrywające wybrane tematy dla zwykłych userów nadal wisi w kategorii niespełnionych pomysłów pod którym co miesiąc ktoś pisze refresh z pytaniem jak idzie. Jest potrzeba, jest pomysł, ale brak oficjalnej wtyczki po bodajże siedmiu latach sugeruje tylko jedno. Widziałem jakieś samoróbkowe dodatki, ale to dziurawe próby obejścia niewygodnej budowy i na najpopularniejszym działało to tak, że administrator musiał stworzyć nową grupę która w uprawnieniach miała wyłączoną widoczność danej części forum (czyli musiałbym zrobić tysiąc grup i dokładać nowe na bieżąco przy pojawianiu się kolejnych tematów), a jako że nie możecie sobie sami wybierać grup, użytkownik chcący pozbyć się wybranego wątku musiałby najpierw napisać do mnie z prośbą o dodanie do tej grupy i w ogóle szkoda gadać, łopatologia.

O ile od strony frontu zrobienie odpowiedniego panelu albo ikonki 'ignoruj' w danym temacie to pikuś, tak wszystko rozchodzi się o nadawanie uprawnień, bo żeby 'kazać' forum coś ukryć musicie mieć grupę z dostępem do takich decyzji, dodatkowo byłoby to milion kombinacji przy ich tworzeniu (grupa dal ignorujących temat A, grupa dla ignorujących temat B, grupa dla ignorujących tematy A i B i tak dalej...).
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Ignorowanie tematów

Post autor: oyche »

robimy skladke na vbulletin
ksiazenieporzadek

Re: Ignorowanie tematów

Post autor: ksiazenieporzadek »

1. rupert crewneck
Awatar użytkownika
miku
Posty: 1003
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:24
Lokalizacja: Berlin

Re: Ignorowanie tematów

Post autor: miku »

zamkneli mi temat o poddzialach, choc tak naprawde nie wiem, czym sie rozni ten od tamtego oprocz skali. W kazdym choc razie jak ktos chce znalezc bardzo hacky solution do mojego problemu, niech doda sobie do adblocka filtr:

Kod: Zaznacz cały

slizgawka.eu#?#li:-abp-has(> dl > dt > div > a[href^="./viewforum.php?f=22"])
gdzie "./viewforum.php?f=22" to odnosnik do offtopicu. Problem solved. :)
Ostatnio zmieniony 03 sie 2020, 19:50 przez miku, łącznie zmieniany 1 raz.
http://www.instagram.com/mikuberlin
Obrazek
Tommy Genesis really appreciates me
#BlackpinkIsTheRevolution
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Ignorowanie tematów

Post autor: oyche »

niczym sie nie rozni, dlatego zamkneli
Awatar użytkownika
miku
Posty: 1003
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:24
Lokalizacja: Berlin

Re: Ignorowanie tematów

Post autor: miku »

jasne, ze sie rozni.
http://www.instagram.com/mikuberlin
Obrazek
Tommy Genesis really appreciates me
#BlackpinkIsTheRevolution
Awatar użytkownika
wrubel
Moderator
Posty: 3825
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:42
Lokalizacja: białystok dziwko

Re: Ignorowanie tematów

Post autor: wrubel »

phpBB by PRZEMO give me ignorownie tematów fast
ODPOWIEDZ