Ignorowanie tematów

Dział stworzony z myślą o użytkownikach oraz ich pomysłach związanych z rozwojem strony.

Moderator: Moderatorzy

Chcecie ignorować?

Tak
56
75%
Nie
19
25%
 
Liczba głosów: 75

Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6493
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Ignorowanie tematów

Post autor: Jose »

Nie wiem, jak Wy, ale ja korzystałem. Przydatne, szczególnie jak używa się nowych/nieprzeczytanych postów, łatwo odsiać rzeczy, którymi się człowiek nie jara i zwiększa to przejrzystość.

Oczywiście to nie potrzeba pierwszego rzędu, ale na dłuższą metę fajnie by było.
Awatar użytkownika
Burak
Kadłub pała
Posty: 636
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:09

Re: Ignorowanie tematów

Post autor: Burak »

Przydatna funkcja i jestem za, ale może z tym być problem, bo nie ma gotowego dodatku do phpBB3.2.
Awatar użytkownika
Ezio_Wroclaw
Posty: 2139
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ignorowanie tematów

Post autor: Ezio_Wroclaw »

Czy zostanie dodana opcja wycofania się z tematu mimo posiadania w nim posta? Bo na SLG tak miałem z LSO, i do dziś mi zaśmieca listę sledzonych tematów, bo nie słucham.
Obrazek

Nulla è reale, tutto è lecito.
https://musicxperienceblog.blogspot.com/ - maja pisaninka.
RateYourMusic
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6493
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Ignorowanie tematów

Post autor: Jose »

Nie ten temat, eziu, ale klikasz w ten klucz pod nazwą tematu obok "ODPOWIEDZ" i odznaczasz obserwowanie.
Awatar użytkownika
Ezio_Wroclaw
Posty: 2139
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ignorowanie tematów

Post autor: Ezio_Wroclaw »

Piękne dzięki za informację panie Jose.
Obrazek

Nulla è reale, tutto è lecito.
https://musicxperienceblog.blogspot.com/ - maja pisaninka.
RateYourMusic
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Ignorowanie tematów

Post autor: oyche »

wszedłem w ten dział żeby napisać o opcji ignorowania tematów
Awatar użytkownika
svnchez
Posty: 1658
Rejestracja: 18 kwie 2019, 19:45

Re: Ignorowanie tematów

Post autor: svnchez »

Też niedawno o tym pomyślałem, jestem za
Robert Lewandowski pisze:Dobra, puściliście już swoje numery, a teraz wjeżdża ZBUKU
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Ignorowanie tematów

Post autor: przedszkolanek »

Aka M pisze: 01 kwie 2020, 19:17 No ignorowanie tematów to byłoby piękne dopieszczenie forum.
oyche pisze: 01 kwie 2020, 19:19 ignorowanie tematów byłoby piękne
jako że pojawiło się zapotrzebowanie, odkopuje
Aka M
Posty: 2528
Rejestracja: 17 kwie 2019, 10:33
Lokalizacja: \/endetta

Re: Ignorowanie tematów

Post autor: Aka M »

Potwierdzam, zatwierdzam
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11445
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: Ignorowanie tematów

Post autor: SWN »

Jeżeli ktoś znajdzie gotową wtykę do PHPBB3.2=< to z chęcią zainstaluję i wprowadzę, natomiast już przy pierwszej prośbie przyznałem, że jestem za cienki kuc w uszach żeby zrobić takową na własną rękę i moje próby kończyły się na braku zrozumienia jak wybrany temat ukryć całkowicie na liście zamiast jedynie maskowania w nim postów z poziomu css'owego overalla.
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Aka M
Posty: 2528
Rejestracja: 17 kwie 2019, 10:33
Lokalizacja: \/endetta

Re: Ignorowanie tematów

Post autor: Aka M »

To musi zrobić osoba zaufana, bo ktoś kurwa wklepie se kod z backdoorem i chuj wielki wyjdzie.
Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 20261
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: Ignorowanie tematów

Post autor: phobos »

mogę sprawdzić bezpieczeństwo kodu wtyczki, ale sam jej nie wykucuję bo to trochę nie moja dziedzina i bym się nie pisał wpuszczać tego na produkcję :lol: a w php ostatnią apkę napisałem 5 lat temu

może trzeba się zrzucić po parę zł i po prostu komuś zapłacić, są ludzie oblatani w temacie phpbb i pewnie by sobie szybko poradzili
mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze:szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Wszystkiego najgorszego i wszystkie klątwy na ciebie i twoją rodzinę.
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11445
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: Ignorowanie tematów

Post autor: SWN »

Ogólnie to nie zdziwie się jeśli zrobienie tak działającej wtyczki uniemożliwia jakiś element samego skryptu forum, bo w założeniu to nie są przecież jakieś cuda (w sensie pomysł żeby można było ignorować wybrany temat) i na supporcie PHPBB latają sto razy dziwniejsze wynalazki, a tutaj pusto. Requesty pojawiają się regularnie i choćby rok temu typ dowiedział się że nadal nie ma takiej funkcji, więc imo coś musi być na rzeczy.
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 20261
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: Ignorowanie tematów

Post autor: phobos »

tak z punktu widzenia programistycznego to wydaje się na mój rozum, że dałoby radę, chociaż może struktura zapytań sqlowych jest inna

zrobić tabelę ignored_threads gdzie są rekordy z ID tematu i ID usera jako kluczem głównym
jak user zrobi requesta o wyświetlenie tematów, to w tle porównuje się jeszcze wynik z tą tabelą i zwraca różnicę

chociaż to niekoniecznie musi tak działać

https://github.com/phpbb/phpbb/tree/master/phpBB#L717

tu wygląda jakby się działo coś, co pozwala uzyskać kontrolę nad pobranymi tematami, wygląda nawet jakby można było zakładać userom restrykcje per wątek, że nie mają uprawnień do samego wątku. To w sumie funkcjonalnie to samo, nie widzą bo nie mogą, a ignorowanych by nie widzieli, bo nie chcą. Ogółem to dla kogoś kumatego w tym silniku to powinno być łatwe, ale prawdopodobnie by musiał coś wyrzeźbić w samym kodzie. Wygląda na wykonalne
mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze:szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Wszystkiego najgorszego i wszystkie klątwy na ciebie i twoją rodzinę.
Awatar użytkownika
scam_sakawa
Posty: 4630
Rejestracja: 24 kwie 2019, 8:43
Lokalizacja: białystok dziwko

Re: Ignorowanie tematów

Post autor: scam_sakawa »

[mention]SWN[/mention], kminiłeś może coś dalej w tym temacie? Osobiście byłbym w stanie się dorzucić dla jakiegoś prokuca, co chciałby poświęcić swój czas i wiedzę na ten dodatek.
Wszystkie moje posty są wyłącznie fikcją literacką i nie mają żadnego pokrycia w rzeczywistości.
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Ignorowanie tematów

Post autor: oyche »

kurwa ziomy zrobmy cos do chuja, tez sie moge dorzucic na jakiegos kuca obsranego, nie chce pierdolic jak stary dziad, ale w zwiazku ze wzmozona aktywnoscia lygrysa w oftopiku przegladanie forum staje sie naprawde upierdliwe, nawet jak wyjebie go na ignora to zarowno w dziale jak i w 'nieprzeczytanych' wyswietlaja mi sie tematy 'lubicie chodzic na rynek?' 'jak zrobic pranie?' 'ile trzeba miec turystycznej zbey przezyc pol roku w domu?' 'chcialbys byc statysta kiedys?' 'gdzie kupujecie chleb?', czyli ogolnie takie ktore powinny byc postem w oftopiku, ale sa tolerowane jako osobne tematy bo kurwa zaczal je lygrys
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11445
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: Ignorowanie tematów

Post autor: SWN »

Ze swojej strony nadal podtrzymuje status sprzed kilku postów - nie ogarnę tego na własną rękę od strony tworzenia, nie widzę też gotowych wersji w internecie. Niech osoby, które potrzebują takiego dodatku pokażą się (ankieta z głosami, cokolwiek) żebym miał pogląd czy mówimy bardziej o potrzebnej funkcji, czy pięcioosobowej zachciance. Wtedy będę mógł odezwać się do jakiegoś programisty PHP (póki co z pytaniem czy działanie takiego dodatku jest w ogóle możliwe) i przekażę odpowiedź.

Gdyby działający, stabilny addon istniał w internecie, to już dawno byłby zainstalowany, niestety brak takiej funkcji (mimo x lat działania phpbb3) podsuwa mi do głowy dość czarny scenariusz, który opisałem wyżej.
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6493
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Ignorowanie tematów

Post autor: Jose »

SWN pisze: 12 kwie 2020, 17:31 Niech osoby, które potrzebują takiego dodatku pokażą się (ankieta z głosami, cokolwiek)
jest na górze, mrdk
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11445
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: Ignorowanie tematów

Post autor: SWN »

Ach, faktoza, miałem temat na ignorze.

Tutaj chłop pokusił się o zrobienie dodatku korzystając ze sposobu przypominającego to o czym pisał Phobos (stworzona oddzielna tabela, porównywanie IDs tematów itd.) i całość została porzucona w fazie beta z powodu licznych błędów.
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 20261
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: Ignorowanie tematów

Post autor: phobos »

jak pisałem, to prawdopodobnie nie będzie addon, tylko modyfikacja na poziomie kodu samego silnika, czyli potencjalny wykonawca by musiał dostać dostęp do serwera ślizgawki, żeby wrzucić takiego moda

i zanim to zrobi powinien na jakimś testowym forum pokazać sprawnie działającą funkcjonalność
mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze:szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Wszystkiego najgorszego i wszystkie klątwy na ciebie i twoją rodzinę.
ODPOWIEDZ