Warny/Bany

Dział stworzony z myślą o użytkownikach oraz ich pomysłach związanych z rozwojem strony.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Ablazir
Posty: 3264
Rejestracja: 19 kwie 2019, 20:01

Warny/Bany

Post autor: Ablazir »

Zakładam temat do dyskutowania o kontrowersyjnych warnach/banach.

Rozpoczynam go od prośby o zdjęcie warnu użytnikowi [mention]dmg96[/mention], obydwa dostał za tą samą rzecz(post pod postem) w jednym kombosie.
Obrazek
dmg96
Posty: 57
Rejestracja: 21 cze 2019, 23:52

Re: Warny/Bany

Post autor: dmg96 »

pośliznął mi sie palec i wyszły dwa posty haha ! a tak serio to nie wiedzizalem ja roobie rap a nie..
Duch Martwego Gracza
Awatar użytkownika
Miechu
Posty: 655
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:44

Re: Warny/Bany

Post autor: Miechu »

Ablazir pisze: 24 cze 2019, 1:59 Zakładam temat do dyskutowania o kontrowersyjnych warnach/banach.

Rozpoczynam go od prośby o zdjęcie warnu użytnikowi [mention]dmg96[/mention], obydwa dostał za tą samą rzecz(post pod postem) w jednym kombosie.
Warny były przyznane zgodnie z regulaminem. Użytnik dmg96 wydawał się osobnikiem, który może wnieść nieporządek w niektórych działań forum więc został w ten sposób przywołany do porządku. Na ten moment nie przewidujemy karania ww. użytnika, chyba, że będzie łamany regulamin.
Przyjechała babka rowerem, odleciała helikopterem
Awatar użytkownika
Blazfm
Posty: 593
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warny/Bany

Post autor: Blazfm »

Niech ktoś dopisze punkt w regulaminie że za personalne ataki jest ostrzeżenie a potem ban, chyba że przyjebiesz się do kogoś z moderacji - wtedy ban z miejsca, nie ma co się pierdolić.

W sumie można to podciągnąć pod „uporczywe sadzenie się”, brzmi w sumie całkiem znajomo.
Ostatnio zmieniony 14 lip 2019, 12:33 przez Blazfm, łącznie zmieniany 1 raz.
https://www.last.fm/user/blazfm
https://www.instagram.com/blazfm
ezio_wrocław pisze: to nie świadczy o wielkości zespołu, że z nożem na gardle dostają nagle kopa motywacyjnego
Awatar użytkownika
Jarekk
Posty: 1796
Rejestracja: 18 kwie 2019, 13:43
Lokalizacja: Lodzermensch

Re: Warny/Bany

Post autor: Jarekk »

No imo ostrzeżenie by wystarczyło w przypadku Lidwina
DLA ŻANDARMÓW 100% ZNIŻKI, ZAPRASZAM

viewtopic.php?f=31&t=8016
Awatar użytkownika
Lowrider
Posty: 1117
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:04
Lokalizacja: ślizgawka

Re: Warny/Bany

Post autor: Lowrider »

Blazfm pisze: 14 lip 2019, 12:20 Niech ktoś dopisze punkt w regulaminie że za personalne ataki jest ostrzeżenie a potem ban, chyba że przyjebiesz się do kogoś z moderacji - wtedy ban z miejsca, nie ma co się pierdolić.

W sumie można to podciągnąć pod „uporczywe sadzenie się”, brzmi w sumie całkiem znajomo.
niby tak ale kurwa nie do końca
w sensie, ja nawet na ślizgu za czasów bycia uporczywym sadzącym się byłem zwolennikiem zdroworozsądkowego adminofaszyzmu, a fakty są takie że lidwin od paru miesięcy sobie prowadzi swoją wojenkę ty kurwa ćpunie nic dla mnie nie znaczysz
Spoiler
mmmmm wudeczka
czy ostrzeżenie by wystarczyło? być może
czy by poskutowało? nie sądzę
jaki z tego morał? nie wiem
Awatar użytkownika
Blazfm
Posty: 593
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warny/Bany

Post autor: Blazfm »

Lidwin miał 0 warnów, gdyby taka sytuacja miała miejsce w przypadku zwykłego usera - post zostałby zgłoszony a Lidwin otrzymałby warna.
Niestety miała miejsce w przypadku moderatora który skorzystał ze swoich przywilejów i wysłał go na bana.
Ergo, mamy po prostu przykład wykorzystywania władzy do prywatnych porachunków co nie jest do końca w porządku.

Bo zrobi nam się teraz parasol ochronny nad moderacją i już nie będzie można się normalnie przypierdolić.

To że Lidwin to wioskowy głupek z Podkarpacia to każdy już wie, ale ja np nie obrażam się na małpy w zoo że rzucają we mnie gównem i nie proszę dyrektora o odstrzał.
https://www.last.fm/user/blazfm
https://www.instagram.com/blazfm
ezio_wrocław pisze: to nie świadczy o wielkości zespołu, że z nożem na gardle dostają nagle kopa motywacyjnego
Awatar użytkownika
MoTyW
Pierwszy Mod
Posty: 5374
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:34

Re: Warny/Bany

Post autor: MoTyW »

Jeśli zebrałbym wszystkie obelgi wspomnianego użytkownika bezinteresowanie kierowane w userów poza mną zebrałoby się kilka banów. Mnie osobiście jego pierdolenie ani ziębi ani grzeje, ale chamstwa nie będę tolerował, a Ty [mention]Blazfm[/mention] nie pierdol mi tu teraz jakichś głodnych gadek bo dobrze wiesz co Twój kolega z grupki odpierdala. Widocznie wioskowy głupek z Podkarpacia potrzebuje czegoś co nauczy go żyć między ludźmi.

Jeżeli ktoś z ekipy forum ma z tym problem i chce go odbanować to droga wolna, ja do tego ręki nie przyłożę.
SLGWK since 15.08.2009
#wolnykurdystan #wolnacipa
Awatar użytkownika
Blazfm
Posty: 593
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warny/Bany

Post autor: Blazfm »

Możesz nie zwracać się do mnie takim tonem? Podejmuje kulturalną dyskusje na temat funkcjonujących standardów tak wiec zachowaj ten rynsztokowy język dla siebie.

Zebrałby się ale się nie zebrało bo nikt nie zgłaszał i nie warnował. Chcesz być konsekwentny to bądź konsekwentny a nie nagle wylatujesz z banem z dupy bo masz gorszy dzień czy chuj wie co
https://www.last.fm/user/blazfm
https://www.instagram.com/blazfm
ezio_wrocław pisze: to nie świadczy o wielkości zespołu, że z nożem na gardle dostają nagle kopa motywacyjnego
Awatar użytkownika
Lowrider
Posty: 1117
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:04
Lokalizacja: ślizgawka

Re: Warny/Bany

Post autor: Lowrider »

Blazfm pisze: 14 lip 2019, 12:56 Lidwin miał 0 warnów, gdyby taka sytuacja miała miejsce w przypadku zwykłego usera - post zostałby zgłoszony a Lidwin otrzymałby warna.
Niestety miała miejsce w przypadku moderatora który skorzystał ze swoich przywilejów i wysłał go na bana.
Ergo, mamy po prostu przykład wykorzystywania władzy do prywatnych porachunków co nie jest do końca w porządku.

Bo zrobi nam się teraz parasol ochronny nad moderacją i już nie będzie można się normalnie przypierdolić.

To że Lidwin to wioskowy głupek z Podkarpacia to każdy już wie, ale ja np nie obrażam się na małpy w zoo że rzucają we mnie gównem i nie proszę dyrektora o odstrzał.
no niby się z tobą zgadzam, tylko znowu - wiesz co jest bardziej nie w porządku? latanie po całym forum za innym userem i ciśnięcie go od ćpunów bo tak się gościowi uwidziało

disclaimer: moje posty w tym temacie to moja opinia i nie chciałbym żeby były uważane za jakieś oficjalne stanowisko

ze swojej strony, znowu bardziej jako user niż moderator, zaproponowałbym przeprowadzenie forumkowego rozeznania-ankiety co do tego czy userzy chcą, jak to nazwałem, zdroworozsądkowego adminofaszyzmu, czy ścisłego trzymania się regulaminu, który wtedy pewnie musiałby w jakimś stopniu zostać zmienony
BouncedDuck5106
Posty: 658
Rejestracja: 19 kwie 2019, 10:50

Re: Warny/Bany

Post autor: BouncedDuck5106 »

Ciekawe że żeby zbanowac Ezia, trzeba było kilu zgłoszeń od użytkowników i gróźb pozbawienia życia przez w/w, natomiast by zbanowac Lidwina wystarczyło żeby ten napisał o Motywie że jest cpunem, co jest oczywista prawda :)

Z moderacja jest jak z burdelem - do którego się nie pójdzie i tak wiadomo na kogo można tam trafić.
Awatar użytkownika
Jarekk
Posty: 1796
Rejestracja: 18 kwie 2019, 13:43
Lokalizacja: Lodzermensch

Re: Warny/Bany

Post autor: Jarekk »

Przestańcie non stop wspominać o tej xboxowej grupce, na Boga. My tam się nie ruchamy w dupe (a szkoda) i nie uzgadniamy ze sobą całymi dniami postów. Jeśli ktoś z grupki coś napisze to nie zawsze pisze to jako xboxowa grupka tylko czasem jako zwyczajny Lidwin na przykład

W mojej opinii ban niepotrzebny
DLA ŻANDARMÓW 100% ZNIŻKI, ZAPRASZAM

viewtopic.php?f=31&t=8016
Awatar użytkownika
MoTyW
Pierwszy Mod
Posty: 5374
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:34

Re: Warny/Bany

Post autor: MoTyW »

To go odbanuj, napisałem, że jak ktoś się wstawi to droga wolna. Cham i frustrat i tak chamem i frustratem być nie przestanie, ale wtedy pada pytanie o zasadność jego egzystencji w tym miejscu.
Jarekk pisze: 14 lip 2019, 13:12 My tam się nie ruchamy w dupe
No niby nie, ale jak biedny Lidwinek zleciał za bycie chamem na bana (i tak, ma znaczenie, że w stosunku do moderatora, a nie zwykłego usera, a warto zaznaczyć, że i tak, właśnie przez funkcję, tolerowałem jego wybryki aż za długo) to nagle magicznym sposobem pojawia się rycerz [mention]Blazfm[/mention] (w sumie do Cb gościu nic nie mam i nie wiem jak to się stało, że kolejny raz pojawiasz się w tego typu dyskusji, ale widocznie takie żyto) i marniak Eykey, o którym nawet mi się nie chce nic pisać.
SLGWK since 15.08.2009
#wolnykurdystan #wolnacipa
Awatar użytkownika
Blazfm
Posty: 593
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warny/Bany

Post autor: Blazfm »

Tu nie chodzi o Lidwina tylko o niepokojący trend przywołujący wspomnienia z wydarzeń z powodu których wszyscy tu jesteśmy.

I kurwa oszczędź sobie tych żałosnych wrzutek typu „rycerz” , jestem tu jako użytkownik zgłaszający zastrzeżenia do funkcjonowania moderacji i administracji, Ty reprezentujesz jakąś funkcje to zacznij ją reprezentować i dyskutować a nie nadymasz się jak baba i wjeżdżasz na prywatę.

Argumentu o grupce to już w ogóle nie skomentuje bo widzę że teraz w każdym temacie w którym na jednej stronie będzie post mój i Eykeya będzie to wyciągane.
https://www.last.fm/user/blazfm
https://www.instagram.com/blazfm
ezio_wrocław pisze: to nie świadczy o wielkości zespołu, że z nożem na gardle dostają nagle kopa motywacyjnego
Awatar użytkownika
MoTyW
Pierwszy Mod
Posty: 5374
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:34

Re: Warny/Bany

Post autor: MoTyW »

Jeżel nie odróżniasz postępowania Kadiego od mojego to weź się zastanów dwa razy, tyle Ci powiem.
I nie ma sensu udawać, że tych koneksji nie ma, hello. Nie traktuję tego jako wyznacznika, ale widzę prawidłowości, ot co.
SLGWK since 15.08.2009
#wolnykurdystan #wolnacipa
Awatar użytkownika
Jarekk
Posty: 1796
Rejestracja: 18 kwie 2019, 13:43
Lokalizacja: Lodzermensch

Re: Warny/Bany

Post autor: Jarekk »

No skoro mamy ze sobą ciągły kontakt to nic dziwnego, że gadamy o takich rzeczach i reagujemy. Ja zawsze stoję po stronie sprawiedliwości ale wiadomo, że na kolegów patrzy się inaczej. Swn by nie zbanowal, nie wiem, kogoś z ekipy czacikowej pewnie. Ogólnie nie uważam, że Lidwin zasłużył na bana. Na ostrzezenie na pewno. Tak samo odbanowanie Lidwina przeze mnie byłoby nie na miejscu, bo nie czuje się kompetentny by to zrobić, byłoby to bardzo niedobre dla wizerunku moderacji gdybyśmy se nawzajem robili różne rzeczy. Niech zadecyduje o tym [mention]SWN[/mention]
MoTyW pisze: (i tak, ma znaczenie, że w stosunku do moderatora, a nie zwykłego usera, gdzie Wy kurwa żyjecie)
Wg mnie zupełne niepotrzebne zdanie, smierdzace nawet kadlubowska propagandą. Moderator na forum jest dla userow i powinien być traktowany jak zwyczajny user
DLA ŻANDARMÓW 100% ZNIŻKI, ZAPRASZAM

viewtopic.php?f=31&t=8016
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Warny/Bany

Post autor: przedszkolanek »

przepraszam, że się wpierdalam, ale zawsze wydawało mi się, że banowanie za drobne obrazy świadczy o słabości moderacji i zachęca innych do eskalowania, bo widzą, że takie prowokacje odnoszą skutek - przemyślcie i obgadajcie to sobie na moderatorskim podforumku (sam Lidwin mnie nie interesuje jbc, jak dla mnie możecie mu nawet usunąć konto)
Awatar użytkownika
MoTyW
Pierwszy Mod
Posty: 5374
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:34

Re: Warny/Bany

Post autor: MoTyW »

[mention]Jarekk[/mention] weź pod uwagę to, że ten magiczny zbiór literek pod nickiem może przyciągać (i przyciąga) głąbów, którzy będą prowokować tylko po to, żeby później udawać wielce pokrzywdzonych i w sumie jest coś w tym co mówi [mention]przedszkolanek[/mention], no ale to już kwestia decyzji czy zamierzamy się na takie zachowania ZAWSZE godzić lub nie będziemy NIGDY ich tolerować. Ja się tutaj zajmuję głównie wyrzucaniem śmieci (kasowaniem botów jak były, scalaniem tematów itp.), a że mi się Lidwin nawinął na własne życzenie na szufelkę to już trudno.
SLGWK since 15.08.2009
#wolnykurdystan #wolnacipa
BouncedDuck5106
Posty: 658
Rejestracja: 19 kwie 2019, 10:50

Re: Warny/Bany

Post autor: BouncedDuck5106 »

A wiec:
-ban dla użytkownika mimo że na niego nie zaslugiwal
-obrażanie innych użytkowników.
-specjalne traktowanie że względu na funkcję.

Robił tak Kadłub, teraz robi to Motyw.

I wiesz, to że napiszesz mi że jestem marniakiem to w żaden sposób mi to nic nie zrobi, bo wiem że to nie ma nic wspólnego z moim życiem. Natomiast jak widać nazwanie ciebie cpunem od razu sprawia że się gotujesz. Czyżbyś mial Michale jakiś problem ze sobą?
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6493
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Warny/Bany

Post autor: Jose »

Zgadzam się, że postowanie Lidwina było irytujące, to łażenie za Motywem i Eziem i czepianie się na każdym kroku jest bardzo słabe, ale zdecydowanie lepiej byłoby wlepić mu trzy warny za trzy kolejne skrajne posty, skoro takie były, niż od razu wyrzucać na bana za jeden post czy całokształt. Trochę to tworzy dziwny precedens, trochę rzeczywiście widać zaburzenie na linii władza-userzy. Imo warn by wystarczył.

ODPOWIEDZ