[warsztaty] Semestralne warsztaty wokalne, Warszawa - grupa ogólna i śpiewacza

Dział poświęcony dyskusjom o nadchodzących występach artystów oraz innych eventach muzycznych. Zapowiedzi, reklamy, opinie i informacje.

Moderator: Moderatorzy

przedzalniaglosu
Posty: 2
Rejestracja: 06 sty 2022, 21:49

[warsztaty] Semestralne warsztaty wokalne, Warszawa - grupa ogólna i śpiewacza

Post autor: przedzalniaglosu » 11 sty 2022, 23:40

Zapraszamy na regularne zajęcia z emisji głosu dla początkujących – do wyboru grupa ogólna lub śpiewacza.

GRUPA OGÓLNA skierowana jest do wszystkich, którzy chcieliby popracować nad swobodą, kontrolą i przyjemnością wydobywania z siebie dźwięku. Poprzez szereg działań integrujących głos z ciałem i emocjami, zbudujemy solidną bazę do mówienia i śpiewania – poszukamy podpór dla pełnego, otwartego i mocnego głosu. Na warsztat złożą się ćwiczenia relaksacyjne, rozgrzewki energetyczne, fizyczne i świadomościowe, uruchamianie rezonatorów, nauka pieśni tradycyjnych, praca z pauzą i intonacjami w mówieniu, improwizacje dźwiękowe.

Dla kogo jest ta grupa?
∙ Dla tych, którzy czują, że nie panują nad swoim głosem, nie lubią go albo się wstydzą.
∙ Dla tych, którzy chcą poszerzyć swoją ekspresję wokalną zarówno w mowie, jak i śpiewie.
∙ Dla tych, którzy potrzebują wzmocnienia swojego głosu poprzez regularne ćwiczenia.

GRUPA ŚPIEWACZA jest otwarta dla wszystkich, a szczególnie dla tych, którzy za śpiewaków czy śpiewaczki się nie uważają. Melodii będziemy uczyć się ze słuchu, a na repertuar złożą się pieśni tradycyjne z obszaru Europy. Każde spotkanie zaczniemy od rozgrzewki, czyli rozluźnienia i uaktywnienia ciała, ćwiczeń oddechowych, uruchomienia rezonatorów oraz rozśpiewek. Oprócz tego, zwrócimy uwagę na aspekt grupowy – komunikację i współbrzmienie. Najprościej rzecz ujmując, będzie to praca nad emisją głosu na podstawie pieśni tradycyjnych.

Dla kogo jest ta grupa?
∙ Dla tych, co zawsze chcieli śpiewać, ale się bali lub wstydzili.
∙ Dla tych, którzy już śpiewają, a chcieliby poszerzyć swoje horyzonty muzyczne.
∙ Dla tych, którzy potrzebują wzmocnienia swojego głosu poprzez regularne ćwiczenia.

CZAS
Grupa ogólna:
czwartki, 19:30-21:30
Grupa śpiewacza:
czwartki, 17:30-19:00
Pierwsze spotkanie odbędzie się 17 lutego 2022. Semestr obejmuje 15 spotkań.

MIEJSCE
Akademia Sztuki i Kultury, Jana Pawła II 36c, Warszawa

ZAPISY
W warsztacie weźmie udział do 15 osób, decyduje kolejność zgłoszeń, zapisać można się:
• przez formularz na stronie (wymaga potwierdzenia z naszej strony),
• telefonicznie 609 045 956,
• mailem – [email protected] (wymaga potwierdzenia z naszej strony).
Proszę podać imię, nazwisko, adres e-mail oraz telefon kontaktowy, a także wskazać grupę, do której chcesz się zapisać. Mile widziana, ale niekonieczna, jest informacja o dotychczasowych doświadczeniach wokalnych. Zgłoszenie staje się dla nas zobowiązujące po otrzymaniu wpłaty, której należy dokonać najpóźniej 3 dni robocze po zgłoszeniu, a potwierdzenie przelewu wysłać na nasz adres mailowy ([email protected]).

Wysyłając do nas zgłoszenie, potwierdzasz, że zapoznałeś się z REGULAMINEM (https://warsztaty-teatralne.pl/assets/r ... k-2020.pdf) oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu dokonania zapisu na zajęcia Akademii Sztuki i Kultury. Przyjmujesz do wiadomości, że przysługuje Ci prawo do wycofania tej zgody w dowolnym momencie i prawo zgłoszenia sprzeciwu pocztą elektroniczną: [email protected]. Przyjmujesz również do wiadomości, że przysługuje Ci prawo do otrzymywania informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych, uzyskiwania dostępu i edytowania Twoich danych osobowych oraz prawo do przenoszenia danych, ograniczenia przetwarzania i usuwania. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych i przysługujących Konsumentowi uprawnień można znaleźć tutaj: https://warsztaty-teatralne.pl/assets/rodo-asik19.pdf. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.

KOSZT
790 zł (lub 3 raty po 290 zł)
Płatność za zajęcia z góry za semestr, najpóźniej 3 dni robocze po zgłoszeniu. W przypadku płatności w ratach – druga rata przed piątym, trzecia przed dziewiątym spotkaniem. Pierwsza wpłata rezerwuje miejsce w grupie (rata bądź pełna kwota). Prosimy o przesłanie potwierdzenia przelewu na nasz adres mailowy ([email protected]). Jeśli zajęcia semestralne nie spodobają Ci się, możesz odebrać pieniądze bez podawania przyczyny. Zgłoś to w ciągu 5 dni od pierwszego spotkania.

Dane do przelewu:
Akademia Sztuki i Kultury
Al. Jana Pawła II 36c
00-141 Warszawa
MultiBank
73 1140 2017 0000 4402 1292 5749
(z dopiskiem: warsztaty wokalne)

PROWADZĄCY
Aleksandra Kowalczyk – kulturoznawczyni, animatorka kultury, performerka. Zajmuje się głosem praktycznie i teoretycznie. Stypendystka Akademii Muzyki, Tańca i Sztuk Pięknych w Płowdiwie, gdzie studiowała bułgarski śpiew ludowy. Założyła grupę improwizacji wokalnej Syreny. Współpracowała z magazynem o muzyce współczesnej „Glissando” oraz Teatrem Węgajty. W swojej pracy skupia się nad poszerzaniem możliwości głosu poprzez ruch, improwizację i techniki wokalne różnych kultur muzycznych.
Piotr Filonowicz – stworzył i prowadzi warsztaty teatralne Akademii Sztuki i Kultury. Jest absolwentem Akademii Teatralnej, założycielem grup Linia Nocna oraz Fabryka Destrukcja. Organizuje podróże etnomuzykologiczne. Prowadzi zajęcia z otwierania głosu. Jest współtwórcą improwizacji wolnej. Brał udział w licznych warsztatach teatralnych (m. in.: pod kierunkiem Eugenio Barby, Thomasa Richardsa). Piotr Filonowicz jest także autorem realizowanych w teatrze scenariuszy. Publikował eseje o Rilkem, Prouście, Schulzu, Wyspiańskim.
Inne informacje:
Zabieramy ze sobą strój na zmianę. Ćwiczymy w zmienionym obuwiu, ewentualnie boso lub w skarpetkach.
Na zajęcia należy przychodzić 15 minut przed ich planowym rozpoczęciem. Przebieramy się i wspólnie przygotowujemy przestrzeń do naszych działań.

SZCZEGÓŁY
https://przedzalniaglosu.pl/aktualnosci ... alne-2021/
https://warsztaty-teatralne.pl/praca-nad-glosem.html

ksiazenieporzadek

Re: [warsztaty] Semestralne warsztaty wokalne, Warszawa - grupa ogólna i śpiewacza

Post autor: ksiazenieporzadek » 11 sty 2022, 23:41

rap to nie śpiew

ODPOWIEDZ