[drill&bass/modern classical] Venetian Snares - Rossz csillag alatt született (2005)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: mql, Ruces

Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5814
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

[drill&bass/modern classical] Venetian Snares - Rossz csillag alatt született (2005)

Post autor: mql »

Okładka
Obrazek
Klasyk.

Aaron Funk siedział i wymyślił, ze połączy sobie muzykę klasyczną (w wersji bardzo klasycznej) z dość brudnym i ostrym drill'n'bassem.

Klasyk.

W samplach przewijają się Béla Bartók, Igor Stravinsky, Gustav Mahler, Niccolò Paganini (haha od razu się przypomina SEMANTYCZNY PAGANINI, co temu Eldoce odjebalo jak na to wpadł), a nawet Billie Holiday, którym towarzyszą zgrzyty, szelesty i trzaski. Zsamplowana Hollliday pochodzi z węgierskiej piosenki samobójców autorstwa Rezso Seressa. Utwór doprowadził do licznych samobójstw (sam autor też się odjebał skacząc z balkonu, niewykluczone że pod wpływem własnej muzyki. dziwna kapa z Seressem jest taka, ze nigdy się w życiu nie nauczył grac na pianinie czy choćby zapisywać nut - wymyśloną melodię gwizdał i jacyś muzyczni stenotypiści musieli ją przelać na pięciolinię).

Klasyk.

A co najważniejsze, to płyta, którą jakiś węgierski odpowiednik Polskiej Organizacji Turystycznej powinien wziać na tapet jako symbol inspiracyjnego wpływu węgierskiej kultury/węgierskiego stylu życia/czegokolwiek węgierskiego. Sz.p. Aaron wrócił z Węgier do tego stopnia podjarany, że język węgierski stał się kluczowym elementem albumu, tj. źródłem wszelkich tytułów.

Klasyk.

No i głupio nie podkreślić, ze zawiera się na niej Hajnal, a jak powszechnie wiadomo: Venetian Snares - Hajnal > Tamas Hajnal > linia Hajnala

Tracklista:
1. Sikertelenség
2 .Szerencsétlen
3. Öngyilkos vasárnap
4. Felbomlasztott mentökocsi
5. Hajnal
6. Galamb egyedül
7. Második galamb
8. Szamár madár
9. Hiszékeny
10. Kétsarkú mozgalom
11. Senki dala
Spotify
Awatar użytkownika
kid
Posty: 1269
Rejestracja: 13 sie 2019, 20:32

Re: [drill&bass/modern classical] Venetian Snares - Rossz csillag alatt született (2005)

Post autor: kid »

wpisuje sie bo przypal zeby taki temat nie mial ani jednej odpowiedzi, klasyk tak elektroniki jak i moj osobisty, wielka uczta przy kazdym odpaleniu a szamar madar (zawsze wydaje sie dla mnie ze tam jest magyar) to ciary gwarantowane
Awatar użytkownika
fromage
Posty: 3906
Rejestracja: 07 gru 2020, 20:01

Re: [drill&bass/modern classical] Venetian Snares - Rossz csillag alatt született (2005)

Post autor: fromage »

Nie sluchalem, sprawdze napewno I dam ocenka, wszystko co ma n'bass jako pod genre jest u mnie Milo sluchane
Brzmi ciekawie Bo z to '05 a wtedy lepsze the bassy byly
Chief Keef pisze: I'm so fly, I'm so fly, in Hawaii eating Thai
You gotta pay me for a comment, and that comment might be why
Asian ho, say she think I'm nice, why 'cause I eat rice?
Bitch, I'm mean, go and get your things, you can spend the night
wklz

Re: [drill&bass/modern classical] Venetian Snares - Rossz csillag alatt született (2005)

Post autor: wklz »

Klasyk, bo to jedyna lub jedna z niewielu zjadliwa płyta Venetian Snares. Słuchałem singla Szamár Madár kilka lat po premierze i sobie wkręcałem, że ten breakcore to jednak jest fajny. Uznaję jego (Arona) wkład, kiedyś się subtelnie inspirowałem pomysłami, chociaż to bardziej w kwestii aranżacji formalnej, metrum i pulsu utworów.
Breakcore to jest patrząc najgłębiej stylistyka dla matematyków albo fanów zamętu w muzyce, nieporównywalnie lepsza od rocka matematycznego, ale mnie w muzyce nie interesują technikalia, tylko piękno. Co w przypadku tej płyty jest niesione przez odbijanie od klasycznych struktur - nie tylko w sensie gatunku muzyki klasycznej, ale też aranżacji która w połączeniu z tymi samplami była bardziej uformowana niż chaotyczna.
ODPOWIEDZ