[punk] The Gits - Holiday In Majdanek [2004]

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: mql, Ruces

Awatar użytkownika
arboozrap
Posty: 1252
Rejestracja: 31 gru 2019, 11:42

[punk] The Gits - Holiday In Majdanek [2004]

Post autor: arboozrap »

Obrazek

1. Perła Boiz
2. Matki Martwych Dzieci
3. W Objęcia Prostytutek
4. Tak Czyste Jak Polska Wódka
5. Brzydkie Słowa Brudny Dźwięk
6. Wstrętny Lublin
7. Czy W Czas Dobry Czy W Czas Zły
8. Kto Zabił Gustawa C.?
9. Barowy Frajer
10. Alkohol Dla Mas
11. Prowokacja (Politycznie Niepoprawni)
12. Baloniarz
13. Laida Lublin
14. Po Tej Stronie Ulicy

Lubelska formacja The Gits (wcześniej Surowa Generacja) to klasyka polskiego oi! music (street punk) i jedna z muzycznych wizytówek Lubelszczyzny i całej wschodniej Polski. Dla jednych to zwykli pijacy, drudzy zarzucają im profaszystowskie sympatie i kumanie się z naziolami, a inni (do których należę) skupiają się na ich twórczości muzycznej. Album z prowokacyjnym tytułem „Holiday in Majdanek” to dla mnie arcydzieło. Polecam każdemu lubiącemu prosty skoczny pijacki uliczny punk rock. Przesyłam tutaj pozdrowienia dla użytkownika @Bunnymen77, który ostatnio napomknął o tej ekipie na tym forum. I podrzucam zgranie jednego z moich ulubionych utworów w doskonałej jakości, bo kol. narzekał, że podobno słaba jakość.
Kto zabił Gustawa C.?
Awatar użytkownika
Bunnymen77
Posty: 1739
Rejestracja: 27 kwie 2019, 18:10

Re: [punk] The Gits - Holiday In Majdanek [2004]

Post autor: Bunnymen77 »

Świetna płyta, jak już wspominałem - jakość nagrań pozostawia wiele do życzenia. Nie ograniczałbym sie tylko do muzyki, bo po pierwsze, to tylko punkrock i choć grają melodyjnie, a refreny są chwytliwe to jednak mają też coś czasami do powiedzenia, np takie Matki Martwych Dzieci z początku płyty to bardzo celny tekst w kontekscie dyskusji o karze śmierci:

Matki martwych dzieci płacą podatki na utrzymanie (w ogole to tu jest fajny zabieg gdzie poczatek drugiego wersu domyka też pierwszy, ale bez powtorzenia - nie wiem jak to nazwać)
Morderców swych dzieciaków karmią w kryminale
Czy to nie jest chore? Czy to nie jest syf?
W samym centrum miasta powiesić wszystkich ich

Życiowe "W objeciach prostytutek", czyste jak polska wodka to pijacki hymn, zreszta podobnie jak alkohol dla mas, laida lublin czy po tej stronie ulicy, kibicowskie Czy w czas dobry czy czas zly... No naszpikowana hitami płyta :)
Ja do tego bardzo lubie regujące Brzydkie Slowa Brudny Dzwiek.

Koniec końców wolę Papierową Dziewczynę, ale obie płyty bardzo dobre.
Awatar użytkownika
mario995
Posty: 2777
Rejestracja: 11 maja 2019, 9:35

Re: [punk] The Gits - Holiday In Majdanek [2004]

Post autor: mario995 »

Jako studiujący w Lublinie, propsuję. Posłuchałem tak na szybko kilku kawałków i łapali fajny vibe bez kitu. Chętnie posłuchałbym całości w lepszej jakości. @arboozrap - zrobisz jakąś digitalizację? To wgl legal był?
Awatar użytkownika
arboozrap
Posty: 1252
Rejestracja: 31 gru 2019, 11:42

Re: [punk] The Gits - Holiday In Majdanek [2004]

Post autor: arboozrap »

@Bunnymen77 kiedyś była na nich nagonka, bo zagrali na koncertach organizowanych przez B&H :rotfl:

@mario995 mogę wrzucić całą płytę w dobrej jakości na serwer, nie ma problemu. Jak najbardziej legal, wydał to Olifant Records w 2004 roku i jeszcze kilka lat temu wisiały te kasety na ich stronie po 4 zeta.
Awatar użytkownika
Bunnymen77
Posty: 1739
Rejestracja: 27 kwie 2019, 18:10

Re: [punk] The Gits - Holiday In Majdanek [2004]

Post autor: Bunnymen77 »

Tu nie ma się z czego śmiać, bo akurat B&H to skrajnie prawicowe pojeby i żadni Polacy na ich eventach grać nie powinni.
Awatar użytkownika
arboozrap
Posty: 1252
Rejestracja: 31 gru 2019, 11:42

Re: [punk] The Gits - Holiday In Majdanek [2004]

Post autor: arboozrap »

Bunnymen77 pisze: 12 lip 2022, 6:12 Tu nie ma się z czego śmiać, bo akurat B&H to skrajnie prawicowe pojeby i żadni Polacy na ich eventach grać nie powinni.
To prawda, ale im się zdarzyło.
Obrazek
Bunnymen77 pisze: 11 lip 2022, 15:48 Koniec końców wolę Papierową Dziewczynę
Mam w folii na kasecie. Świetny materiał. Bardzo lubię.
Awatar użytkownika
Bunnymen77
Posty: 1739
Rejestracja: 27 kwie 2019, 18:10

Re: [punk] The Gits - Holiday In Majdanek [2004]

Post autor: Bunnymen77 »

Ja papierową miałem dwa razy, kupowałem rok temu winyle na Olifancie to pomyslalem, ze zamowie sobie jeszcze Papierową i jakąś płytę Contra Boys, jak przyszło zamówienie i odkładałem na półkę to się okazało, że zarówno Gitsów jak i Contra Boys już mam :lol: ale przynajmniej ziomkowi dałem w prezencie ;)
Awatar użytkownika
arboozrap
Posty: 1252
Rejestracja: 31 gru 2019, 11:42

Re: [punk] The Gits - Holiday In Majdanek [2004]

Post autor: arboozrap »

@Bunnymen77 ogarniesz mi ich kasetę Chuligański trud?
Awatar użytkownika
Bunnymen77
Posty: 1739
Rejestracja: 27 kwie 2019, 18:10

Re: [punk] The Gits - Holiday In Majdanek [2004]

Post autor: Bunnymen77 »

Nie mam żadnej ich kasety. Zerknij na Olifant, ewentualnie możesz napisać do Bosego (właściciel Olifantu), może mieć jakieś resztki w pudlach, gość jest bardzo w porządku.
SochaczefskiGrad
Posty: 19
Rejestracja: 20 paź 2021, 19:27

Re: [punk] The Gits - Holiday In Majdanek [2004]

Post autor: SochaczefskiGrad »

Ta płyta to muzyczne arcydzieło. Ścisła topka polskiej skinheadowskiej muzyki i muzyczna wizytówka Lublina. Powiedzieć o tym albumie, że to klasyka polskiego oi! to tak jakby nie powiedzieć nic. O wiele lepiej słucha się właśnie tego niż tych dzisiejszych wysrywów typu Mata.
Awatar użytkownika
Bunnymen77
Posty: 1739
Rejestracja: 27 kwie 2019, 18:10

Re: [punk] The Gits - Holiday In Majdanek [2004]

Post autor: Bunnymen77 »

muzyczne arcydzieło :lol: :lol: :lol:
SochaczefskiGrad
Posty: 19
Rejestracja: 20 paź 2021, 19:27

Re: [punk] The Gits - Holiday In Majdanek [2004]

Post autor: SochaczefskiGrad »

Wrzucam tutaj do pobrania ten album w doskonałej jakości, zgrany prosto z płyty CD wydanej w 2003 roku przez Strong Survive Records. Ktoś tu pisał o złej jakości, ale to chyba jakaś pomyłka lub być może sugerował się jakąś kiepską kasetową zgrywką. Oi!
https://krakenfiles.com/view/sSh9UU8h3G/file.html
ODPOWIEDZ