[folk] MIUOSH x ZESPÓŁ ŚLĄSK - Pieśni współczesne (2021)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: mql, Ruces

Awatar użytkownika
Esko
Posty: 28
Rejestracja: 28 wrz 2019, 16:55

[folk] MIUOSH x ZESPÓŁ ŚLĄSK - Pieśni współczesne (2021)

Post autor: Esko »

Raz na milion lat dochodzi do odłamu planetoid, swoistego zderzenia, które niesie za sobą niezliczone konsekwencje. Strumienie biegu czasu i nieskończone ilości miejsc przenikają się ze sobą w piękny i nieobliczalny sposób, zmieniając zastałe światy. Między pokryte najdostojniejszą rdzą szacunku symbole, wierzenia i tradycje wkrada się coś im obcego. Razem tworzą nowe.

Ten album to ten moment - raz na milion lat.

„Pieśni współczesne” - wspólny album Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” i Miuosha to projekt przełomowy, w którym niesamowity potencjał jednego z najstarszych i najbardziej docenianych zespołów folklorystycznych w Polsce i Europie kontrastuje z muzyką miejską, współczesną i korzystająca z zupełnie innych form wyrazu niż klasyczna. Miuosh jest autorem całości muzyki i wszystkich tekstów(on tu nie rapuje :joint: ), które to jednak śmiało sięgają do tradycji ludowych tożsamych „Śląskowi”, a podsycone lokalną mitologią i świeżym spojrzeniem na sprawy ludzkie, tworzą opowieść o ludziach ziemi zmagającej się z teraźniejszymi problemami, jednocześnie nie zapominającymi o szacunku dla tradycji.

Wśród zaproszonych gości znajdziemy najciekawszych wykonawców współczesnej muzyki rozrywkowej i klasycznej w naszym kraju, takich jak Błażej Król, Bela Komoszyńska, Ralph Kaminski, Igor Herbut, Natalia Grosiak, Julia Pietrucha, Tomasz Organek, Jakub Józef Orliński, Andrzej Smolik, Marcin Wyrostek, Kora czy duet Kwiat Jabłoni, z towarzyszeniem chóru i orkiestry Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk. Projekt angażuje łącznie ponad 140 muzyków i wykonawców.

http://piesniwspolczesne.pl



Tracklista:

01.PIEŚŃ PIERWSZA feat. SMOLIK
02.GORYCZ feat. ORGANEK
03.CHMURY feat. NATALIA GROSIAK
04.UTOPIEC feat. BELA KOMOSZYŃSKA
05.DOLINY feat. JAKUB JÓZEF ORLIŃSKI, MARCIN WYROSTEK
06.MANTRA feat. IGOR HERBUT
07.IMPERIUM feat. RALPH KAMINSKI
08.ZMIERZCH feat. KWIAT JABŁONI
09.WOŁANIE feat. KRÓL
10.CELINA feat. JULIA PIETRUCHA
11.PIEŚŃ OSTATNIA feat. KORA, KUBA STARUSZKIEWICZ
+ HIDDEN TRACK

Singiel promujący bardzo fajny i ciekawy. Nie jest zrobiony w takim kiczowatym stylu jak zazwyczaj (patrz Donatan). Oby reszta utworów była na podobnym poziomie, bo katuje to ostro :bowdown:
Jak tego słucham przypominają mi się kompozycje z filmów takich jak: Potop czy Ogniem i Mieczem.

Bardzo zachęcam to sprawdzenia, ja jestem zaskoczony efektem :shock:
Awatar użytkownika
Yayo
Posty: 1558
Rejestracja: 17 wrz 2019, 17:21

Re: [folk] MIUOSH x ZESPÓŁ ŚLĄSK - Pieśni współczesne (2021?)

Post autor: Yayo »

Jest na pewno ciekawiej niż na poprzednich solówkach, pierwsza płyta od niego którą przesłuchałem z 2-3 razy od naprawdę długiego czasu. Niestety z czasem wszechobecny patos zaczyna męczyć. Można sprawdzić z ciekawości. Szkoda, że jest tylko ok, bo po świetnym początku liczyłem na utrzymanie formy.
ODPOWIEDZ