[dream pop/experimental] Sweet Trip - A Tiny House, In Secret Speeches, Polar Equals (2021)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: mql, Ruces

Awatar użytkownika
sebring
Posty: 4219
Rejestracja: 30 wrz 2020, 20:41

[dream pop/experimental] Sweet Trip - A Tiny House, In Secret Speeches, Polar Equals (2021)

Post autor: sebring »

OKŁADKA
Obrazek
Tracklista:
1. Tiny Houses
2. Surviving a Smile
3. The Weight of Comfort, This Rain Is Comfort, This Rain Is You
4. In Sound, We Found Each Other
5. Chapters
6. Eave Foolery Mill Five
7. Snow Purple Treasures
8. Come Spend the Night
9. Randfilt
10. You
11. Walkers Beware! We Drive Into the Sun
12. Zafire Melts the Heart in Modulation
13. Polar Equals
14. At Last a Truth That Is Real
SINGIEL - SPOTIFY
SINGIEL - YOUTUBE
Na początek zapodam mały szkic tego zespołu z San Francisco:
Powrót po 12 latach Sweet Trip, zespołu w kręgach głównie muzyki niezależne kultowego, których brzmienie jest mocno inspirowane japońskimi alternatywnymi wykonawcami łączącymi indie rock z elektroniką jak np. Cornelius
Na (niesamowicie przecenionym i w mojej opinii męczącym) Velocity : Design : Comfort można usłyszeć głównie glitchujące IDM, które niewprawione (moje) ucho potrafi wymęczyć, ale są też momentami indierockowo-dreampopowe wstawki jak przeurocze Dsco, do którego odsłuchu gorąco zachęcam!
Na trzecim LP, You Will Never Know Why, wyraźne już postawiono na dużo bardziej zachowawczy i przystępny indie rock z dream popem, i ten album poleciłbym do przesłuchania jako pierwszy z ich dyskografii. Debiutu jeszcze nie miałem okazji sprawdzić.
Na styczniowym singlu z kolei można usłyszeć kontynuację brzmienia z You Will Never Know Why a na drugim eksperymenty z ambientowym techno, glitchem czy synthpopem, wobec obydwu piosenek którego mam dość mieszane uczucia. Osobiście nie podzielam ogromnego zachwytu nad tym zespołem na takich stronach jak RYM, raczej umiarkowanie lubię po prostu posłuchać tej trzeciej płyty raz na jakiś czas, ale z ciekawości sprawdzę.

Dodano po 6 minutach 38 sekundach:

nawet nie zauważyłem, wyszedł kolejny singiel, póki co jeszcze nie na strimingi
kiedy czasy są dobre, to wódka jest zdrowa
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5814
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: [dream pop/experimental] Sweet Trip - A Tiny House, In Secret Speeches, Polar Equals (2021)

Post autor: mql »

props za podrzucenie!
Awatar użytkownika
sebring
Posty: 4219
Rejestracja: 30 wrz 2020, 20:41

Re: [dream pop/experimental] Sweet Trip - A Tiny House, In Secret Speeches, Polar Equals (2021)

Post autor: sebring »


out now!!
kiedy czasy są dobre, to wódka jest zdrowa
ODPOWIEDZ