[r&b] The Weeknd - After Hours (2020)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: mql, Ruces

Awatar użytkownika
RappSnitch
Posty: 44
Rejestracja: 12 gru 2019, 3:33

Re: [r&b] The Weeknd - After Hours (2020)

Post autor: RappSnitch »

Jak dla mnie najlepszy wydanie od czasów Trylogii, ale po drugim odsłuchu czuje że czegoś brakuje :dunno:
Awatar użytkownika
vampmoney
Posty: 2976
Rejestracja: 18 kwie 2019, 3:10
Lokalizacja: Jarosław

Re: [r&b] The Weeknd - After Hours (2020)

Post autor: vampmoney »

Czwarty odsłuch za mną, teraz na lepszych słuchawkach i w skupieniu. Zdecydowanie najlepsze co zrobił od Trylogii, trudno w ogóle wskazać jakieś słabe punkty, są tylko i wyłącznie kawałki bardzo dobre i prześwietne
moody
Posty: 1015
Rejestracja: 14 cze 2019, 22:34

Re: [r&b] The Weeknd - After Hours (2020)

Post autor: moody »

Rafał81000 pisze: 23 mar 2020, 17:40
spoczywaj w pokoju abel :lol: ktory to juz raz ginie w swoim klipie? :D
Awatar użytkownika
RW0
Posty: 2227
Rejestracja: 20 kwie 2019, 16:00
Lokalizacja: 71

Re: [r&b] The Weeknd - After Hours (2020)

Post autor: RW0 »

Pozmieniałem sobie trochę kolejność tego albumu, bo zapętlałem dzisiaj non stop blinding lights, in your eyes i save your tears

Przesłuchałem już kilka razy. Piękny album, najlepsze co wydał od daaawna


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
k4ve
Posty: 579
Rejestracja: 19 kwie 2019, 14:28

Re: [r&b] The Weeknd - After Hours (2020)

Post autor: k4ve »

początek piękny, Hardest To Love i Scared to Live mi sie nie podobaja, Snowchild i Escape From LA troche mdłe ale dalej jest znowu pieknie, nie moge sie tylko zdecydować czy ten saksofon w In Your Eyes tam pasuje czy jednak paździerz :lol:
full spelnieniem moich marzen bylaby produkcja na calej plycie w stylu ostatnich trzech trackow, a to co sie dzieje na koncu ostatniego tracka w tle to jest coś pięknego :bowdown: ale i tak poziom wyżej niż wszystko po Kiss Land, no może z wyłączeniem My Dear Melancholy.

generalnie z solowymi trackami Abela mam taki problem, że są w chuj uzależnione od produkcji, która często mi się nie podoba (przykładowo właśnie 3 i 4 track na tym albumie, tak samo kurwa Wasted Times z poprzedniego albumu to byl mega rzyg) albo songwriting który mnie jakoś nie łapie mimo tego że na papierze wszystko wygląda jak track dla mnie, w tym przypadku Snowchild niby już nie tak popowy, dodatkowo długi śpiewano-rapowany wers to brzmi jak instant classic ale jednak kompletnie mnie to nie chwyciło.
plus jest taki, że Abel chyba już zaczyna trochę odbijać od tych popowych klimatów, przynajmniej ta płyta tak brzmi

dodatkowo jak wśród producentów widzę Oneohtrix Point Never i Kevina Parkera to może zrobi z nimi coś więcej, jakby do tego składu dołożyć jeszcze Gesaffelsteina i Illangelo to takie combo producentów bez jakichś Maxów Martinów, Oscarów Holterów i innych popowych wariacików mogłoby mu zrobić taką płytę, że byśmy się zesrali, przynajmniej ja
oczywiście nie ujmuję wymienionym przed chwilą panom, bo do mainstreamowej muzyki to mają rękę jak mało kto i takie Blinding Lights to sztos przeokrutny, jednak chciałbym usłyszeć Abela w mniej oklepanej stylistyce, tak samo mogę powiedzieć o bangerach robionych z Metro w środku tej płyty
TO SYBERIA
ZIMNO NA TYCH PERYFERIACH
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: [r&b] The Weeknd - After Hours (2020)

Post autor: przedszkolanek »

dobry album, mam jednak pytanie czy tylko mnie się zdaje, że płyta rozkręca się do samego Heartless i dopiero potem wchodzi na odpowiedni poziom
troche szkoda, że całość nie utrzymała poziomu świetnych singli, ale tego należało się chyba spodziewać
Awatar użytkownika
k4ve
Posty: 579
Rejestracja: 19 kwie 2019, 14:28

Re: [r&b] The Weeknd - After Hours (2020)

Post autor: k4ve »

no właśnie to napisałem, więc nie jesteś sam w tej opinii, chociaz mi te dwa pierwsze utwory też się bardzo podobają
TO SYBERIA
ZIMNO NA TYCH PERYFERIACH
Awatar użytkownika
Ablazir
Posty: 3264
Rejestracja: 19 kwie 2019, 20:01

Re: [r&b] The Weeknd - After Hours (2020)

Post autor: Ablazir »

no, pisałem dokładnie to samo
myślę, że może to jeszcze się zmienić po lepszym osłuchaniu, bo wydaję mi się, że pierwsza część, która jest bardziej subtelna po prostu może wymagać większego skupienia by ją w pełni docenić
Obrazek
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: [r&b] The Weeknd - After Hours (2020)

Post autor: przedszkolanek »

ale pierwsze 6 numerów jest dobre muzycznie, tylko zamulają i tu dodatkowe przesłuchania nic nie dadzą imo
Awatar użytkownika
Parlae
Posty: 4611
Rejestracja: 29 lip 2019, 16:29

Re: [r&b] The Weeknd - After Hours (2020)

Post autor: Parlae »

Przeczuwam reckę Fantano: light 4, no i powie, że jest "bland and uninspired". :dunno:
Awatar użytkownika
rozklad_gaussa
Posty: 1466
Rejestracja: 07 paź 2019, 20:22
Lokalizacja: riwaldo

Re: [r&b] The Weeknd - After Hours (2020)

Post autor: rozklad_gaussa »

melon zawsze weeknda nisko oceniał, pomimo że single do After Hours mu się podobały to nie zdziwi mnie taka ocena
RIVALDO111 pisze: 28 sie 2023, 0:27 Dlatego świat ciotowateje i to każdy kumaty od dawna wie.
Awatar użytkownika
k4ve
Posty: 579
Rejestracja: 19 kwie 2019, 14:28

Re: [r&b] The Weeknd - After Hours (2020)

Post autor: k4ve »

ja obstawiam decent 6 albo light 7
TO SYBERIA
ZIMNO NA TYCH PERYFERIACH
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11446
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: [r&b] The Weeknd - After Hours (2020)

Post autor: SWN »

Fajnie wejść sobie do tematu i zobaczyć dużo wspólnych opinii. Topka rzeczy od wspomnianej trylogii i poziom wyżej w porównaniu do ostatnich dwóch produkcji, których najzwyczajniej w świecie nie pamiętam, bo były rozpłyniętą, ślamazarną plamą. Abel bez zmian siedzi sobie w wygodniackich, przystępnych radiowych klimatach, więc nadal nie jest to upragniony przez wielu (pamiętam że kiedyś na slizgu, teraz w sumie chuj wie) powrót do baloników z helem i wyćpanego wajbu, ale mi zupełnie to nie przeszkadza i cieszę się, że chłopak co sezon potrafi się zakręcić w playlistach z jakimś hitem, nie zatrzymując na okupowaniu wyłącznie moich narkotykowych składanek.
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Awatar użytkownika
federalny
Posty: 307
Rejestracja: 03 maja 2019, 20:44

Re: [r&b] The Weeknd - After Hours (2020)

Post autor: federalny »

Awatar użytkownika
Ablazir
Posty: 3264
Rejestracja: 19 kwie 2019, 20:01

Re: [r&b] The Weeknd - After Hours (2020)

Post autor: Ablazir »

After Hours is a fruitful reinvention of The Weeknd.
7/10
Obrazek
Orzel
Posty: 39
Rejestracja: 02 maja 2019, 15:29

Re: [r&b] The Weeknd - After Hours (2020)

Post autor: Orzel »

Czy wersja deluxe będzie na fizyku dostępna w PL?
Awatar użytkownika
vampmoney
Posty: 2976
Rejestracja: 18 kwie 2019, 3:10
Lokalizacja: Jarosław

Re: [r&b] The Weeknd - After Hours (2020)

Post autor: vampmoney »

Raczej na pewno, też na to czekam
Awatar użytkownika
gawi
Posty: 3234
Rejestracja: 19 kwie 2019, 13:12

Re: [r&b] The Weeknd - After Hours (2020)

Post autor: gawi »

https://pitchfork.com/news/watch-christ ... ng-lights/

super cover, mogłaby nagrać wersję studyjną
Sprzedam płyty CD (głównie rap amerykański, ale jest i Ortega Cartel - LAVORAMA)

viewtopic.php?f=31&t=9041&p=661906#p661906
Awatar użytkownika
exyou
Posty: 1350
Rejestracja: 28 lip 2019, 17:02

Re: [r&b] The Weeknd - After Hours (2020)

Post autor: exyou »

Uwielbiam te oceny pitchforka który nie daje 8 płycie która jest superancko wyprodukowana, łączy w sobie super mainstream i artyzm, by dać powyżej 8 asłuchalnemu "artystycznemu"gówno które nadaje się jedynie żeby spuścić to w kiblu i zapomnieć bo uszy bolą :damn: :damn:
Awatar użytkownika
k4ve
Posty: 579
Rejestracja: 19 kwie 2019, 14:28

Re: [r&b] The Weeknd - After Hours (2020)

Post autor: k4ve »

to jest raczej slaby zarzut w strone pitchforka, predzej bym sie wkurwial ze nie oddzielaja polityki od muzyki w wielu przypadkach
TO SYBERIA
ZIMNO NA TYCH PERYFERIACH
ODPOWIEDZ