The Prodigy

Kategoria poświęcona wykonawcom.

Moderatorzy: mql, Ruces

Awatar użytkownika
Rozpierdalator
Posty: 902
Rejestracja: 11 paź 2019, 19:17

The Prodigy

Post autor: Rozpierdalator »

Obrazek
Spoiler
Obrazek
Dyskografia:
Experience (1992)
Spoiler

Music for the Jilted Generation (1994)
Spoiler
The Fat of the Land (1997)
Spoiler
Always Outnumbered, Never Outgunned (2004)
Spoiler
Invaders Must Die (2009)
Spoiler
The Day Is My Enemy (2015)
Spoiler
No Tourists (2018)
Spoiler
Znacie, lubicie? W tym roku mija 30 lat od ich pierwszego albumu, była też trasa koncertowa po UK (z tribute dla śp. Keitha) z okazji 25. rocznicy wydania The Fat of The Land. Dalej dają radę:
Spoiler
Tak se siedzę w sobotkę letką i chciałem se przesłuchać jeden kawałek z The Fat of The Land i znowu mnie ta płyta pochłonęła. IMO to najlepszy album, jaki powstał. Mimo, że ma tylko 10 kawałków to tam jest kurwa wszystko, oczywko nie wspominając o tym, że do dzisiaj wcale się nie zestarzał. Nie wiem, jak głupio to zabrzmi, ale jakbym spotkał osobę, która nie znałaby pojęcia muzyka, to puściłbym jej właśnie ten album. Jest spójny, a jednocześnie jest tam pomieszane tyle gatunków że ja jebię.

No i ogólnie, myślę że ten zespół miał na mnie największy muzyczny wpływ. Lubię elektronikę, ale nikt nie jest takim geniuszem jak Liam Howlett, żaden zespół, DJ nie ma takiego łba jak on. Ciężko też przypisać im od razu łatkę zespołu wykonującego muzykę elektroniczną, bo mieszają wszystko i każdy album jest inny (poza The Day is My Enemy, który jest takim Invaders Must Die 2.0), na każdym można poczuć geniusz Liama.

Byłem też na Orange Warsaw Festival na ich koncercie, Hiroszima. Zagrali też jeden z największych koncertów w Polsce, na Przystanku Woodstock 2011 (ok. 700k-milion ludzi).
Spoiler

Wiem, że post to samo spuszczanie się, ale uważam, że zasługują na swój temat na tym forum.

Z ciekawostek pasujacych na to forum, to JWP np. gra na koncertach zremixowane Jesteśmy Wszędzie z Voodoo People, a kiedyś jak byłem na Grubsonie to zagrali Breathe.
A LAMUSY PALĄ SZAJS
I PRUJĄ SIĘ NA PSACH
Awatar użytkownika
szpilman
♓︎
Posty: 4622
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:26

Re: The Prodigy

Post autor: szpilman »

Prodigy to przekult, a ja ich kultywuje od dwudziestu lat i żaden inny zespół nie jest ze mną tak długo jak właśnie ekipa z Anglii. Mocarne klasyki na koncie, Music for the Jilted Generation to petarda za peterdą, przy intro z Break&Enter zawsze ciareczki. RIP Keith.

https://www.youtube.com/watch?v=_mej5wS7viw
jak te bębny wlatują, oezu :oops: :bowdown:
"...jest eśmy małymi cząstkami wielkich rzeczy..."
pieseczek dla ślizgawkera
Obrazek
Awatar użytkownika
Groszek
Posty: 4538
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:27
Lokalizacja: Auld Reekie

Re: The Prodigy

Post autor: Groszek »

Byłem na tym brudstoku i pamiętam jak płakali ze ludzie tańczą za blisko sceny i musieli plot postawić czy coś mimo że scena była na wysokości ponad 2m luźno
Wszystko jest kawałem oraz żartem
Wszystko już widziałem, co potrzebneXD
Awatar użytkownika
Rozpierdalator
Posty: 902
Rejestracja: 11 paź 2019, 19:17

Re: The Prodigy

Post autor: Rozpierdalator »

Znaczy z tym Woodstockiem to dużo mitów powstało, gdzieś na yt jakiś ziomo zajebał esej na 2 strony A4 opisujący sytuację. Kiedyś podkleję tutaj, ale ogólnie zjebał Owsiak i ekipa, bo mieli info o tych barierkach wcześniej, ale nie doczytali, dopiero jak ktoś od zespołu przyjechał dzień wcześniej to im przypomniał, a Jurij wylał jad na zespół. Dodatkowo w tym roku Woodstock wypuścił jakiś materiał wspominkowy, i Owsiak powiedział ze zespół już nie istnieje :bag:


@szpilman proste, Poison topka. Kawałek idealny od początku do końca.
A LAMUSY PALĄ SZAJS
I PRUJĄ SIĘ NA PSACH
Awatar użytkownika
sychy
Posty: 335
Rejestracja: 12 lis 2019, 7:41
Lokalizacja: תל אביב-יפו

Re: The Prodigy

Post autor: sychy »

Music For The Jilted Generation to jedna z lepszych płyt wszechczasów.
Ty farmazonie kłamiesz, nawet gdy mówisz: "Dzień dobry"
Weź te pieniądze i wsadź je sobie w odbyt
Awatar użytkownika
Parlae
Posty: 4611
Rejestracja: 29 lip 2019, 16:29

Re: The Prodigy

Post autor: Parlae »

Znam i szanuję. Mnóstwo dobrych, pełnych energii tracków.
Spoiler
To było w NFS Most Wanted.
Spoiler
To też rozpierdol. :bowdown:
Awatar użytkownika
Rozpierdalator
Posty: 902
Rejestracja: 11 paź 2019, 19:17

Re: The Prodigy

Post autor: Rozpierdalator »

@Parlae jako encyklopedia zajebię dwie ciekawostki związane z grami wyścigowymi:

w którymś NFSie jeszcze był ten track
Spoiler
I motyw muzyczny (zajebistej, prekursora Forzy Horizon) gry Project Gotham Racing 4 to było
Spoiler
A LAMUSY PALĄ SZAJS
I PRUJĄ SIĘ NA PSACH
Awatar użytkownika
exyou
Posty: 1350
Rejestracja: 28 lip 2019, 17:02

Re: The Prodigy

Post autor: exyou »

sychy pisze: 13 sie 2022, 18:41 Music For The Jilted Generation to jedna z lepszych płyt wszechczasów.
Xddddd

To fajny masz gust.
Prodigy jedna z najbardziej overrated bandów w historii.
ODPOWIEDZ