Coil

Kategoria poświęcona wykonawcom.

Moderatorzy: mql, Ruces

Awatar użytkownika
sebring
Posty: 4219
Rejestracja: 30 wrz 2020, 20:41

Coil

Post autor: sebring »

Albumy:
Scatology (1984)
Horse Rotorvator (1986)
Gold Is the Metal (With the Broadest Shoulders) (1987)
Love's Secret Domain (1991)
Stolen & Contaminated Songs (1992)
The Angelic Conversation (1994)
Worship the Glitch (1995)
A Thousand Lights in a Darkened Room (1996)
Time Machines (1998)
Astral Disaster (1999)
Musick to Play in the Dark Vol. 1 (1999)
Queens of the Circulating Library (2000)
Musick to Play in the Dark Vol. 2 (2000)
Constant Shallowness Leads to Evil (2000)
Moon's Milk (In Four Phases) (2002)
The Remote Viewer (2002)
The Restitution of Decayed Intelligence (2003)
Black Antlers (2004)
The Ape of Naples (2005)

Archiwalne:
The New Backwards (2008)
Backwards (2015)
The Angelic Conversation (Instrumental) (2015)
Astral Disaster Sessions Un/Finished Musics (2018)
Swanyard (2019)
The Gay Man's Guide to Safer Sex (2019)
Astral Disaster Sessions Un/Finished Musics Vol. 2 (2020)
Sara Dale's Sensual Massage (2020)

jeden z najważniejszych zespołów w moim życiu, którego może nie znam całej, bardzo obszernej i kurewsko różnorodnej dyskografii, ale jak raz na rok do tego wracam, to przez miesiąc nic innego nie mam ochoty słuchać. coil zaczął się jako side project jhonna balance'a z industralowej grupy psychic tv, później rozwijając się jako pełnoprawny zespół po dołączeniu petera christophersona, którzy stanowili rdzeń zespołu aż do śmierci balance'a w 2004, przez zespół przewinęło się też dziesiątki różnych współpracowników.
ich muzyka to najbardziej okultystyczne gówno jakie w życiu słyszałem, w dodatku ciężko to jakkolwiek gatunkowo sklasyfikować, jedynie mogę to dać w parasol szeroko pojętej muzyki eksperymentalnej. niemalże każdy album brzmi inaczej, jeśli ktoś nie jest zaznajomiony to radziłbym zacząć od pośmiertnego the ape of naples lub dwóch części musick to play in the dark. osobiście od zawsze moją ulubioną pozycją jest horse rotorvator, jednak próg wejścia w ten album jest dość wysoki. mam nadzieję, że komuś przypomnę o tym zespole i ktoś może również złapie zajawke. większości albumów nie ma na spotify, więc niestety będzie trzeba ssać z soulseeka jak ktoś chce posluchac wszystkich nagrań

pare moich osobistych rozpierdalaczy:
Slur (Horse Rotorvator)
Penetralia (Horse Rotorvator)
Are You Shivering? (Musick To Play in the Dark Vol.1)
The Last Amethyst Deceiver (The Ape Of Naples)
Dodano po 15 godzinach 17 minutach 3 sekundach:
ależ to jest rozpierdalacz jak odpalisz przed wschodem słońca albo w nocy, mając problemy ze snem słucham po nocach coila i nie jest tak źle wtedy
kiedy czasy są dobre, to wódka jest zdrowa
Awatar użytkownika
Whtn
Posty: 1651
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:16

Re: Coil

Post autor: Whtn »


całej dyskografii nie znam, ale ten utwór TO JEST PRZESKURWESYN (dlatego szanuje za opisik :joint: ) i ogólnie horse rotorvator urywa pizde
gimb
Posty: 497
Rejestracja: 03 maja 2019, 8:45

Re: Coil

Post autor: gimb »

The ape of naples znam i podziwiam już długo, ale to jakimś cudem jedyny ich album jaki znam. Mówisz - najbardziej przystępny, a i tak pewnie za trudny. Na pewno zrobię podejście do pozostałych.
mudryk
Awatar użytkownika
szpilman
♓︎
Posty: 4622
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:26

Re: Coil

Post autor: szpilman »

sprawdzałem ich dyskografie chyba z 10 lat temu ale chyba nie trafiały do mnie wtedy takie rzeczy, dzięki za wrzuty, chętnie sobie sprawdzę bo nie wiem czego ostatnio słuchać.
"...jest eśmy małymi cząstkami wielkich rzeczy..."
pieseczek dla ślizgawkera
Obrazek
Awatar użytkownika
Blazfm
Posty: 593
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Coil

Post autor: Blazfm »

Wybitny zespół, jak ktoś nie zna zbyt dobrze warto przelecieć chronologicznie przez najepsze album tj - Horse, LSD, MtPiD vol 1 i vol 2, Black Antlers, Ape of Naples, New Backwards.

A potem reszte :joint:
https://www.last.fm/user/blazfm
https://www.instagram.com/blazfm
ezio_wrocław pisze: to nie świadczy o wielkości zespołu, że z nożem na gardle dostają nagle kopa motywacyjnego
Awatar użytkownika
sebring
Posty: 4219
Rejestracja: 30 wrz 2020, 20:41

Re: Coil

Post autor: sebring »

@gimb, @szpilman, @Whtn, widze że skoro nie jesteście tak zajawieni ale propsujecie lub jestescie ciekawi, to koniecznie sprawdźcie tego rozpierdalacza (w nocy najlepiej i skupcie sie na muzie tylko)
kiedy czasy są dobre, to wódka jest zdrowa
ODPOWIEDZ