Kat / Kat & Roman Kostrzewski

Kategoria poświęcona wykonawcom.

Moderatorzy: mql, Ruces

Awatar użytkownika
Yayo
Posty: 1558
Rejestracja: 17 wrz 2019, 17:21

Kat / Kat & Roman Kostrzewski

Post autor: Yayo »

Spoiler
Obrazek
Dyskografia studyjna Kata:
Metal and Hell (1985)
666 (1986)
Oddech wymarłych światów (1989)
Bastard (1991)
Ballady (1993)
...Róże miłości najchętniej przyjmują się na grobach (1996)
Szydercze zwierciadło (1997)
Mind Cannibals (2005)
Acoustic - 8 Filmów (2014)
Without Looking Back (2019)
The Last Convoy (2020)
Dyskografia Kat & Roman Kostrzewski:
Biało-Czarna (2011)
Buk - Akustycznie (2014)
666 (2015)
Popiór (2019)

Co tu dużo mówić - kultowy zespół, jeden z moich ulubionych ostatnimi czasami. Na dobrą sprawę to przez 3 albumy:
-"Oddech Wymarłych Światów" ( :exclaim: ) - najlepszy polski krążek metalowy jaki słyszałem, chociaż nie uznaje death metalu więc dla mnie wszystkie Behemothy i Vadery odpadają. Thrash metal w najlepszym wydaniu, a do tego super balladka. Jak na tamte czasy to również świetnie zrealizowana, wielki krok do przodu w porównaniu do poprzednich rzeczy.
-"Ballady" również genialne, choć jest to bardziej składanka to jest na mega wypasie. W sumie to nie znam innego polskiego zespołu metalowego który wydałby same ballady na płycie.
-Z nowszych bardzo spodobała mi się "666" z 2015stego. Najlepsze ich dokonanie z poprzedniej dekady imo.
Roman Kostrzewski jest geniuszem :bowdown: GOAT polskich metalowych wokalistów, bardzo wyrazista postać. Jak to było skandowane "Nie ma piekła bez szatana, nie ma Kata bez Romana" i w 100 % się z tym zgadzam, Kat bez niego to kolejny średni metalowy zespół, żadna płyta bez niego pod tym szyldem mi się nie spodobała. :wall: Szkoda, że się pokłócili i rozbili zespół na dwa obozy, ale z drugiej strony wyraźnie widać kto był najważniejszy w zespole. Kat & Roman Kostrzewski wraca do koncertowania, co mam nadzieję spowoduję jeszcze jakiś albumik.
Wracacie? Którą płytkę uważacie za najlepszą i dlaczego jest to "Oddech Wymarłych Światów" albo "Ballady"?
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 9918
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: Kat / Kat & Roman Kostrzewski

Post autor: lygrys »

Może ktoś połączyć dwa tematy o Kacie w jeden?
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
badi
BIZNESMENEL
Posty: 4790
Rejestracja: 27 maja 2019, 11:13

Re: Kat / Kat & Roman Kostrzewski

Post autor: badi »

LYGRYS

Na forum jest od lat. Wielkie doświadczenie w opisywaniu i obserwowaniu postingu. Zna forumowiczów, schematy, układy. Niejedno na forum widział, w niejednym temacie spamował. Czy tylko ja uważam, że powinien zostać nowym administratorem?
Popi
Posty: 263
Rejestracja: 11 sty 2020, 10:13
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Kat / Kat & Roman Kostrzewski

Post autor: Popi »

Opowiem wam historię. Teraz mam 24 lata, jak byłem jeszcze niepełnoletnim małolatem to brat zabrał mnie na koncert kapeli Kat&Roman Kostrzewski w Nowym Andergrancie w Olsztynie. Teraz to już urywki pamięci, ale było mniej więcej tak: Najaraliśmy się Marii gdzieś pod klubem i wbiliśmy na koncert. Pamiętam jak na scenę wszedł zespół i zaczął grać a wśród nich jakiś stary siwy dziad rozpoczął swój dziwny opętany taniec. Muzyka stawała się coraz ostrzejsza, a Maria wjeżdżała coraz bardziej, ja natomiast chłonąłem klimat, to było coś nowego i na swój sposób egzotycznego dla umysłu młodocianego hiphopowca. W pewnym momencie braciak wykrzyczał mi do ucha, że idziemy pod scenę i przepychając się przez tłum ludzi doszliśmy mniej więcej do połowy sali, tutaj już była rzeźnia, tłum długowłosych metali w katanach i flyersach machał głowami i mimo ciasnoty pulsował rytmicznie raz w lewo raz w prawo. Nie było brutalnie bo miejsca było jak na lekarstwo, choć najostrzejsi zawodnicy wygospodarowali Sobie kawałek parkietu i rzucali się na Siebie ze zwierzęcą dzikością, a reszta tłumu mimo uporczywego tłoku nie śmiała się zbliżyć. Pochłonął mnie ten rozgardiasz bez reszty, brat musiał mi wykręcać rękę żebym nie rzucał się głębiej w pogo, a ja chciałem dać się porwać, cholernie! Najbardziej było mi szkoda, że nie znam tekstów i nie mogę zintegrować z pozostałymi pogowiczami w należyty sposób. Nie wiele więcej pamiętam, oprócz jednego...
Ten dzień zmienił moje życie i postrzeganie koncertów, byłem wtedy rapującym małolatem, mimo śmiesznego wieku w mojej małej mieścinie zagrałem support przed 1/4 ówcześnej rapowej sceny i to wszystko się nie równało z tym czego doświadczyłem na koncercie metalowym. Nijak ma się machanie łapą do równomiernych grzecznych rapowych bębnów do polecenia w ostre pogo pod szatańskie gitary i opętane, rzucane na prawo i lewo okultystyczne
teksty Romana Kostrzewskiego

Moje ulubione płyty Kata to Ballady i Róże Miłości, obydwie znam na pamięć i są najbardziej przyswajalne dla ucha niemetalowego słuchacza, oddechu wymarłych światów, 666 i Batarda również nie sposób nie docenić.

Aby jakoś ładnie zakończyć ten post puentą, napiszę krótko: Nie ważne, że nie słuchasz metalu, nie ważne że nie słuchasz jazz'u, nie ważne, że nie lubisz techno; idź na koncert! To może zmienić twoje postrzeganie muzyki, to może zostać w Tobie na zawsze, warto! 666


Popi.jaku
Awatar użytkownika
vampmoney
Posty: 2976
Rejestracja: 18 kwie 2019, 3:10
Lokalizacja: Jarosław

Re: Kat / Kat & Roman Kostrzewski

Post autor: vampmoney »

Kocham zespół Kat całym sercem a Róże Miłości i Szydercze Zwierciadła to top muzyki naszego kraju i najściślejszy top thrash metalu (jeżeli łapie się to pod ten brzydki gatunek)
Awatar użytkownika
Bolo
Posty: 6996
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:42

Re: Kat / Kat & Roman Kostrzewski

Post autor: Bolo »

Gdyby nie komuna i gdyby się nie pokłócili to by bankowo było o nich głośno na światową skale, świetny zespół, pierwsze płyty to klasyki w chujec.
Wygrzeszam Cię, mordzia.
Awatar użytkownika
arboozrap
Posty: 1252
Rejestracja: 31 gru 2019, 11:42

Re: Kat / Kat & Roman Kostrzewski

Post autor: arboozrap »

RIP...
Popi
Posty: 263
Rejestracja: 11 sty 2020, 10:13
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Kat / Kat & Roman Kostrzewski

Post autor: Popi »

Okręt mój płynie dalej, gdzieś tam :(
Popi.jaku
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 9918
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: Kat / Kat & Roman Kostrzewski

Post autor: lygrys »

Lekki szok jak usłyszałem o tym w pracy.
Słabo znam twórczość Kostrzewskiego, ale z tego co słuchałem to był taki sympatyczny bajkowy satanizm.
Oczywiście to co odpierdalał Luczyfer wobec chorego na raka Roman to było najgorsze skurwysyństwo.
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
Yayo
Posty: 1558
Rejestracja: 17 wrz 2019, 17:21

Re: Kat / Kat & Roman Kostrzewski

Post autor: Yayo »

Ogromna strata, śmiało można powiedzieć, że opuściła nas legenda polskiej muzyki.
Mam nadzieję, że zdążył jeszcze nagrać coś przed śmiercią.
RIP, najwyższy czas odświeżyć sobie dyskografię. :(
ODPOWIEDZ