Kult (oraz KNŻ, El Dupa, Kazik solo, Kazik & Kwartet Proforma)

Kategoria poświęcona wykonawcom.

Moderatorzy: mql, Ruces

Awatar użytkownika
Yayo
Posty: 1558
Rejestracja: 17 wrz 2019, 17:21

Re: Kult (oraz KNŻ, El Dupa, Kazik solo, Kazik & Kwartet Proforma)

Post autor: Yayo »

Zazdroszczę bycia na koncercie KNŻ, chyba mój ulubiony póki co projekt Kazika. Lecę właśnie z dyskografią i "Porozumienie Ponad Podziałami" najbardziej mi się spodobała. Kult zostawiam sobie na koniec bo wydali strasznie dużo, a już wielokrotnie kompletnie mi się nie spodobały projekty Kazika, szczególnie te śpiewane po angielsku. "Piosenki Toma Waitsa" i "12 Groszy" to jedne z lepszych jego wydawnictw moim zdaniem. Muzycznie jest przeróżnie z jego albumami, ale tekstowo zwykle klasa.
Awatar użytkownika
Yayo
Posty: 1558
Rejestracja: 17 wrz 2019, 17:21

Re: Kult (oraz KNŻ, El Dupa, Kazik solo, Kazik & Kwartet Proforma)

Post autor: Yayo »

Kolejny teledysk z Zarazy - "Nigdzie już nie pójdę dziś"
Spoiler
Ostatnio zmieniony 31 sie 2020, 21:59 przez Yayo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
cukier
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:54

Re: Kult (oraz KNŻ, El Dupa, Kazik solo, Kazik & Kwartet Proforma)

Post autor: cukier »

teledysk. płyta już po premierze, wszystko w sieci siedzi.
nie jest przyjemna :(
Buntownik to najdoskonalsza forma człowieka. Odrzuca konformizm na rzecz indywidualizmu nie będąc atencyjnym hipsterem, ale rewolucjonistą.
>>> wbita https://www.youtube.com/user/ComeoutTV <<<
Awatar użytkownika
Yayo
Posty: 1558
Rejestracja: 17 wrz 2019, 17:21

Re: Kult (oraz KNŻ, El Dupa, Kazik solo, Kazik & Kwartet Proforma)

Post autor: Yayo »

Faktycznie, źle napisałem.
Czemu Ci się nie podoba? Dla mnie jedna z najlepszych jego płyt wydanych jako po prostu Kazik. Słychać na niej brzmienie z całej kariery, przez co jest trochę niespójna, ale pojedyncze tracki rozpierdalają tekstowo jak "Gdy Chińczycy mówią gan pai" (pierwsze skojarzenie KNŻ) czy ten track który wstrząsnął Polską czyli "Twój ból jest lepszy niż mój". Są też słabsze momenty jak pierwszy kawałek, mimo wszystko ogólnie dobra płyta.
Awatar użytkownika
Yayo
Posty: 1558
Rejestracja: 17 wrz 2019, 17:21

Re: Kult (oraz KNŻ, El Dupa, Kazik solo, Kazik & Kwartet Proforma)

Post autor: Yayo »

Kolejny teledysk z Zarazy:
Spoiler
@cukier odpowiesz mi? :razz:
Awatar użytkownika
cukier
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:54

Re: Kult (oraz KNŻ, El Dupa, Kazik solo, Kazik & Kwartet Proforma)

Post autor: cukier »

@Yayo Ta płyta pamiętam była po prostu słaba i nudna. Przesłuchanie jej było męczące.
Buntownik to najdoskonalsza forma człowieka. Odrzuca konformizm na rzecz indywidualizmu nie będąc atencyjnym hipsterem, ale rewolucjonistą.
>>> wbita https://www.youtube.com/user/ComeoutTV <<<
Awatar użytkownika
Yayo
Posty: 1558
Rejestracja: 17 wrz 2019, 17:21

Re: Kult (oraz KNŻ, El Dupa, Kazik solo, Kazik & Kwartet Proforma)

Post autor: Yayo »

Nadchodzi nowa płyta Kultu zatytułowana "Ostatnia Płyta" choć jak mówią autorzy nie znaczy to, że nie nagrają już następnej. Czekam i przy okazji premiery pewnie nadrobię dyskografię tego zespołu. Ostatnio mega mi się spodobała płyta "Spokój", przebiła w moim rankingu nawet "Porozumienie Ponad Podziałami", a bardzo lubię tamten album. Następny w kolejce "Tata Kazika", chociaż "Tata Kazika kontra Hedora" z solowej twórczości Kazika mi się nie spodobało to pierwsza część nagrana z Kultem ma fantastyczne opinie i słyszę o niej już długi czas.
Awatar użytkownika
cukier
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:54

Re: Kult (oraz KNŻ, El Dupa, Kazik solo, Kazik & Kwartet Proforma)

Post autor: cukier »

Również wyczekuję, mam nadzieję, że odzyskali siły i wraz ze wzrostem hype'u - bo nie ukrywając odżył - po koncercie na woodstocku zaserwują coś na wzór starych, konkretnych materiałów.

@Yayo rzadziej niż kiedyś sprawdzam polski rap, ale odniesień do twórczości Kazika i Kultu ostatnio jak na pęczki. A już szczególnie Oskar i Steez z numerem BMK, który jest jak kontynuacja Tata Dilera. Nie wspominając już o chyba całkiem pokaźnej ilości follow upów u innych twórców. Teraz też zerknąłem na szybko te, które potrafię rzucić z głowy - i się nieco zestarzały, np. gościnka Kuby Knapa u Returnersów.. kiedy to było :)
Buntownik to najdoskonalsza forma człowieka. Odrzuca konformizm na rzecz indywidualizmu nie będąc atencyjnym hipsterem, ale rewolucjonistą.
>>> wbita https://www.youtube.com/user/ComeoutTV <<<
Awatar użytkownika
Yayo
Posty: 1558
Rejestracja: 17 wrz 2019, 17:21

Re: Kult (oraz KNŻ, El Dupa, Kazik solo, Kazik & Kwartet Proforma)

Post autor: Yayo »

No właśnie Pro8l3m świetnie się odwołali do jednego z najlepszych numerów Kazika, a reszty to szczerze mówiąc nie kojarzę, jak masz konkretne przykłady to możesz podlinkować, chętnie sprawdzę. :)
Awatar użytkownika
cukier
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:54

Re: Kult (oraz KNŻ, El Dupa, Kazik solo, Kazik & Kwartet Proforma)

Post autor: cukier »

https://www.youtube.com/watch?v=FncbMQEvBfY
KULT - Wiara [OFFICIAL LYRIC VIDEO]
Buntownik to najdoskonalsza forma człowieka. Odrzuca konformizm na rzecz indywidualizmu nie będąc atencyjnym hipsterem, ale rewolucjonistą.
>>> wbita https://www.youtube.com/user/ComeoutTV <<<
Awatar użytkownika
Yayo
Posty: 1558
Rejestracja: 17 wrz 2019, 17:21

Re: Kult (oraz KNŻ, El Dupa, Kazik solo, Kazik & Kwartet Proforma)

Post autor: Yayo »

No i wyszło. Jak wrażenia? @cukier słuchałeś już?
Awatar użytkownika
Yayo
Posty: 1558
Rejestracja: 17 wrz 2019, 17:21

Re: Kult (oraz KNŻ, El Dupa, Kazik solo, Kazik & Kwartet Proforma)

Post autor: Yayo »

Ale chujnia ten nowy Kult. :mad: Totalnie wykastrowany zarówno muzycznie, jak i lirycznie. Męczący był ten odsłuch, następnych na pewno nie będzie.
Awatar użytkownika
ART
Mistrz Fantasy NBA
Posty: 9934
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:50
Lokalizacja: nigdy za kratami

Re: Kult (oraz KNŻ, El Dupa, Kazik solo, Kazik & Kwartet Proforma)

Post autor: ART »

Obrazek
lygrys pisze: 18 lis 2022, 19:01 w chuju mam przecenę, mogę pełną cenę zapłacić.
camzatizbak pisze: 18 mar 2024, 20:26 Palec w dupie, to jest to
Awatar użytkownika
sztyc
Posty: 2049
Rejestracja: 08 lip 2020, 22:10

Re: Kult (oraz KNŻ, El Dupa, Kazik solo, Kazik & Kwartet Proforma)

Post autor: sztyc »

gdyby w 1998 roku się rozpadli to możliwe, że Kult nosiłby łatkę legendarnego i najlepszego w historii polskiej muzyki rozrywkowej, ostatnie dwadzieścia kilka lat to jednak konsekwentne degradowanie się z rangi wielkiego zespołu do zwykłej szmelcpaki

płyty Spokojnie, Kaseta, Ostateczny krach systemu korporacji i Posłuchaj, to do ciebie bezdyskusyjnie zajebiste

Tata Kazika, Tata Kazika 2 oczywiście asłuchalne, knajpiane, knajackie i przaśne przyśpiewki, które były zwiastunem słabizny będącej już od dawna normalnością dla Kazika, nienawidzę tych płyt, nie ma w nich kompletnie nic ciekawego muzycznie

ostatnie dokonania Kultu i Staszewskiego to już płacz i zgrzytanie zębami, tragiczna piosenka o bólu to najlepszy dowód na impotencję twórczą Kazelota, a ostatni singiel o zagospodarowaniu przestrzennym Białołęki to jakaś totalna padlina, sztuka ultraprymitywistyczn­a, rymy nawet nie częstochowskie, zahaczające o autoparodię, facet od wielu lat jest zdecydowanie najsłabszym punktem swojego zespołu - najzwyczajniej w świecie śpiewa jakieś pierdoły, a beka przeplata się z zażenowaniem, że typ, który w lat 90. nagrywał zlewy socjologiczne na ponadprzeciętnym poziomie obserwacji i był cytowany na co drugim polskim podwórku teraz sadzi takie infantylne śmieci, nawet mu się kurwa nie chce śpiewać, tylko wali jakąś przepitą melorecytację, od kiedy wyjebał ze składu Banana za to, że chciał sobie posiedzieć przy oknie w autobusie to muzycznie też stała opadająca, bo nie ma komu robić ciekawych kompozycji

kawałki do posłuchania z czasów, kiedy ten zespół jeszcze wiele znaczył:
KULT - TAN
https://www.youtube.com/watch?v=hrLVbUupzrw

KULT - KTO WIE (polskie The Doors)
https://www.youtube.com/watch?v=ta0wDkkSqBc

KULT - 6 LAT PÓŹNIEJ
https://www.youtube.com/watch?v=YA-ZhiFqgVg

KULT - CZEKAJĄC NA KRÓLESTWO JHWH
https://www.youtube.com/watch?v=d05oTmu-gz0
dla drużyny wezmę wyrok na klatę
----
prawdziwe białasy na forum ślizgawka wolący cycki od dupy: mancipium, phobos, OmarStooleyman, jajca, kapper1, aleksy, Deyker, ART, camzatizbak, mas, Korben Dallas, fifi, pardon (?)
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9684
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: Kult (oraz KNŻ, El Dupa, Kazik solo, Kazik & Kwartet Proforma)

Post autor: jajca »

No typ się brzydko zestarzał, od gościa w pojedynkę dyktującego tematy dla debaty publicznej a highlighty kultu przeplatajacego nierzadko błyskotliwymi (choć nierównymi) solówkami do przygluchego (literalnie ma problemy ze słuchem, jak byłem z 2 lata temu na koncercie to musieli pare numerów zaczynać po kilka razy bo nie mógł wejść w bit) przekonanego o własnej zajebistosci dziadka boomera, rymów tam nigdy dobrych nie było ale faktycznie mocno na skróty Kaziol (pozdro forum porcys) chodzi literacko
Ale z drugiej strony czego oczekiwać?
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Awatar użytkownika
cukier
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:54

Re: Kult (oraz KNŻ, El Dupa, Kazik solo, Kazik & Kwartet Proforma)

Post autor: cukier »

@sztyc słuchając teraz starszych utworów Kultu, można sobie jedynie uzmysłowić jak miękki stał się przemysł muzyczny po tylu latach. Nie tylko w przypadku Kazika, ale rodzimej i zagranicznej sceny. Nie ma już prawdziwych protestsongów, a jeśli się już coś pojawi to jest tylko nudnym nawrzucaniem i śmieszkowaniem z władzy typu niedawny Taco Hemingway. To jakby oczekiwać, że RATM wyda coś równego Killing In The Name.
Buntownik to najdoskonalsza forma człowieka. Odrzuca konformizm na rzecz indywidualizmu nie będąc atencyjnym hipsterem, ale rewolucjonistą.
>>> wbita https://www.youtube.com/user/ComeoutTV <<<
djadijos
Posty: 6
Rejestracja: 11 gru 2022, 12:04

Re: Kult (oraz KNŻ, El Dupa, Kazik solo, Kazik & Kwartet Proforma)

Post autor: djadijos »

Ruces pisze: 15 maja 2019, 16:01 Kult to głównie Kaziu (ze smutkiem, ale tak wg niektórych jest).
Tak prawdę mówiąc Kazik to jedyny członek Kultu od początku do teraz.
Więc nie ma co się dziwić że Kaziu jest postrzegany jako Kult.
sugarhill_notausgang pisze: 04 sie 2020, 15:58 Strasznie lubię KNŻ album "Występ" tam są sztosy te wykonania
Występ tracklistą jest mega albumem koncertowym.
Niestety jak każdy album koncertowy KNŻ ma brzmienie do kitu. Dobrze to brzmi dopiero audio z DVD Ostatni Koncert w Mieście.
Z DVD, nie CD.
W ogóle z Występu kiedyś DVD miało powstać, ostatnio do Winyla dorzucali VOD tego koncertu. Ale jak patrzy się na jakość nagrania (w końcu kamery MiniDV) to ja się nie dziwię że to nie wyszło na DVD :razz:
Awatar użytkownika
mario995
Posty: 2777
Rejestracja: 11 maja 2019, 9:35

Re: Kult (oraz KNŻ, El Dupa, Kazik solo, Kazik & Kwartet Proforma)

Post autor: mario995 »



Całkiem fajny wałek jak na dzisiejsze standardy, na pewno spokojnie lepszy niż dwie ostatnie płyty, wreszcie trochę energii w tekście
Awatar użytkownika
FruitOffTheWall
Posty: 6204
Rejestracja: 07 maja 2019, 22:24

Re: Kult (oraz KNŻ, El Dupa, Kazik solo, Kazik & Kwartet Proforma)

Post autor: FruitOffTheWall »

lubie album muj wydafca
mam pare wad ale zalet tez sporo
RIP ziołozioło
czarne audi jedzie ty kurwo w krzakach leżysz tratatata wysyłam żołnierzy
Czas zapierdala? Może ziomie po koksie
Zapierdalala w Las Palmas, nie Europie Wschodniej
https://www.last.fm/user/Tommy_Ovocetti
Awatar użytkownika
stranger
Posty: 1248
Rejestracja: 26 maja 2019, 0:41

Re: Kult (oraz KNŻ, El Dupa, Kazik solo, Kazik & Kwartet Proforma)

Post autor: stranger »

Najgorszy człowiek w polsce
I know you think Obi-Wan gettin' tired now
Don't jump, Anakin, I got the higher ground
ODPOWIEDZ