Pink Floyd

Kategoria poświęcona wykonawcom.

Moderatorzy: mql, Ruces

Awatar użytkownika
LeeSu
Posty: 1594
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:52

Pink Floyd

Post autor: LeeSu »

Ok, ustalmy raz na zawsze
Animals > Wish You Were Here > Meddle > The Dark Side Side of the Moon
a The Wall to gówno

Czekam na post użytkownika Pinky F.
+48 997
To nie pitca na dowuz
Awatar użytkownika
vampmoney
Posty: 2976
Rejestracja: 18 kwie 2019, 3:10
Lokalizacja: Jarosław

Re: Pink Floyd

Post autor: vampmoney »

LeeSu pisze: 09 maja 2019, 15:17 Ok, ustalmy raz na zawsze
Animals > Wish You Were Here > Meddle > The Dark Side Side of the Moon
a The Wall to gówno

Czekam na post użytkownika Pinky F.
mam identyczny pogląd na te płyty
Awatar użytkownika
LeeSu
Posty: 1594
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:52

Re: Pink Floyd

Post autor: LeeSu »

wiedziałem, że nie mogę się mylić
+48 997
To nie pitca na dowuz
Awatar użytkownika
szpilman
♓︎
Posty: 4622
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:26

Re: Pink Floyd

Post autor: szpilman »

U mnie chyba znak równości pomiędzy Animals, a WYWH. Na zwierzakach największy rozpierdalacz to Pigs, a z Wisha chyba najbardziej lubię Welcome to the Machine, w ogóle te intro to jest, no nie mam słów :bowdown: Te dwa LP na pewno są w moim TOP 10. Dla mnie natomiast mega gówno to debiut, nie czaje kultu, teatrzyk jakiś, a nie muzyczka ;/ z dwójki uwielbiam tytułówkę w wersji Live at pompei. Atom Heart jest spoko, eklektyczne i ma zajebistą okładkę, powiedziałbym też, że to taki przedpokój tej "lepszej" dyskografii. Meddle to już kozak, otwieracz + Fearless + Echoes.
Z Obscured lubię Wot's..Uh the Deal i to chyba na tyle. Natomiast z Dark Side i The Wall zrobiłbym zajebistego składaka. Z Final Cut ubię najbardziej dwa kawałki, Memorial i Your possible pasts, solówki tam są przepyszne, w ogóle to pierwsza płyta Floydów jaką wziąłem do ręki, ale że łaziłem do gimnazjum to nie ruszyło, szkoda, że ojciec nie miał Wisha albo The Wall na cdeku wówczas. Albumy bez Watersa też lubię bo są zajebiście wyprodukowane i feeling Gilmoura jest nieopisany, The Division Bell jest zajebiste i chuj.

W tamtym roku miałem okazję widzieć Watersa na żywo i przyznam, że gdyby zagrał na bis Good bye blue sky, to bym był syty i wniebowzięty, ale i tak było pięknie, przy interludzie w Dogs czułem się w jak w transie.
"...jest eśmy małymi cząstkami wielkich rzeczy..."
pieseczek dla ślizgawkera
Obrazek
Awatar użytkownika
horrypaz
Brak Kultury
Posty: 3226
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:43
Lokalizacja: Hands, Underwood

Re: Pink Floyd

Post autor: horrypaz »

the wall najbardziej przehajpowana plyta ever, ale te confortably numb kocham jak pojebany.
piekny zespol i katuje co chwile
Awatar użytkownika
Beny
Posty: 703
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:40

Re: Pink Floyd

Post autor: Beny »

WYWH=Animals>reszta>The wall

Wysłane z mojego Pixel 2 XL przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
vampmoney
Posty: 2976
Rejestracja: 18 kwie 2019, 3:10
Lokalizacja: Jarosław

Re: Pink Floyd

Post autor: vampmoney »

tak szczerze to przestałem się jarać pink floyd w chwili gdy wszedłem głębiej w scenę prog rock i przede wszystkim kiedy poznałem dobrze king crimson
Awatar użytkownika
cukier
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:54

Re: Pink Floyd

Post autor: cukier »

Kurczę, będę musiał się bardziej przyjrzeć temu zespołowi bo wciąż za mało go znam. Co polecacie w pierwszej kolejności?
Buntownik to najdoskonalsza forma człowieka. Odrzuca konformizm na rzecz indywidualizmu nie będąc atencyjnym hipsterem, ale rewolucjonistą.
>>> wbita https://www.youtube.com/user/ComeoutTV <<<
Awatar użytkownika
Beny
Posty: 703
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:40

Re: Pink Floyd

Post autor: Beny »

cukier pisze: 16 maja 2019, 13:40 Kurczę, będę musiał się bardziej przyjrzeć temu zespołowi bo wciąż za mało go znam. Co polecacie w pierwszej kolejności?
Animals i Wish You Were Here oczywiście
Awatar użytkownika
cukier
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:54

Re: Pink Floyd

Post autor: cukier »

Beny pisze: 16 maja 2019, 13:56
cukier pisze: 16 maja 2019, 13:40 Kurczę, będę musiał się bardziej przyjrzeć temu zespołowi bo wciąż za mało go znam. Co polecacie w pierwszej kolejności?
Animals i Wish You Were Here oczywiście
Czyli pierwszy post [mention]LeeSu[/mention] wyjaśnia. Okej, zabiorę się w przyszłym czasie za to.
Buntownik to najdoskonalsza forma człowieka. Odrzuca konformizm na rzecz indywidualizmu nie będąc atencyjnym hipsterem, ale rewolucjonistą.
>>> wbita https://www.youtube.com/user/ComeoutTV <<<
Awatar użytkownika
Raph
Posty: 318
Rejestracja: 10 maja 2019, 12:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pink Floyd

Post autor: Raph »

Kiedyś byłem wielkim fanem Pink Floydów, ale im jestem starszy, tym bardziej dochodzę do wniosku, że ich najbardziej uznawane pozycje są jednocześnie najbardziej przereklamowane. W tej chwili najczęściej wracam do Meddle - zresztą, Echoes to dla mnie opus magnum PF - oraz do The Piper at the Gates of Dawn, bo rock psychodeliczny trzeba kochać całym serduszkiem.
...
Awatar użytkownika
Mider
Posty: 2780
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:07

Re: Pink Floyd

Post autor: Mider »

Czemu takie ostre hejty na The Wall? Dark Side of the moon moj ulubiony album floydow


Awatar użytkownika
cukier
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:54

Re: Pink Floyd

Post autor: cukier »

Mider pisze: 18 maja 2019, 11:19 Czemu takie ostre hejty na The Wall? Dark Side of the moon moj ulubiony album floydow
Jak argument z przereklamowaniem może być argumentem - to dorzucam swoją cegiełkę do wypowiedzi [mention]Raph[/mention]. Jednak gdybym miał się kierować takim myśleniem to nie słuchałbym teraz prawie niczego, bo nie ukrywajmy cała masa dobrych rzeczy musiała zostać popularna mniej lub bardziej, przez to, że jest dobra. Mi The Wall zbytnio nie przeszkadza, ale również Dark Side of The Moon lubię, szczególnie Time przypada mi do gustu. Animals przyjemniaczek, choć wciąż znam ich zbyt słabo. Pink Floyd to zespół, po który się sięga w odpowiednim momencie i raczy powoli, nie łapczywie. Zanim będę mógł tutaj pisać obszernie - muszę się jeszcze porządnie obsłuchać :)
Buntownik to najdoskonalsza forma człowieka. Odrzuca konformizm na rzecz indywidualizmu nie będąc atencyjnym hipsterem, ale rewolucjonistą.
>>> wbita https://www.youtube.com/user/ComeoutTV <<<
Nanek
Posty: 19
Rejestracja: 05 lip 2019, 15:22

Re: Pink Floyd

Post autor: Nanek »

DSOTM płyta chyba dla mnie top 10 ever. Też nie lubie The Wall a z płyt po Wall to lubię tylko pojedyncze piosenki. Z godnych odsłuch dla mnie osobiście jeszcze cudowne, miodne i mistyczne WYWH. Animals też piękne.
Awatar użytkownika
gogi
Złoty Rozjebus
Posty: 4218
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:15

Re: Pink Floyd

Post autor: gogi »


Cały dochód z utworu trafi na pomoc humanitarną Ukrainie. Piosenka jest pierwszą nową, oryginalną muzyką nagraną przez zespół wspólnie, od czasu "The Division Bell" z 1994 roku. Wokalnie udziela się w niej ukraiński wokalista Andrij Chływniuk z pop-rockowego zespołu Boombox.
pardon pisze: 10 lis 2023, 12:06 nie umiem slowo daje nie umiem juz czytac dluzszych postow saturna i lygrysa bez uczucia ze oni nie marnuja swojego zycia, ale zatruwaja tez nasze mimowolnie pchajac do glow ich chore urojenia
Awatar użytkownika
8na10
Posty: 4667
Rejestracja: 23 wrz 2021, 5:48
Lokalizacja: The United States of Poland

Re: Pink Floyd

Post autor: 8na10 »

wywh i animals najlepsze, ale ostatnio mam tak że lubię se posłuchać tylko numeru "welcome to the machine", nieziemski jest.
jasny wracaj na forum
Glubda
Posty: 21
Rejestracja: 23 kwie 2022, 18:54

Re: Pink Floyd

Post autor: Glubda »

Ja tam najbardziej lubie Dark Side of The Moon. Absolutnie ponadczasowa klasyka. Reszta ich albumów też kozak ale była tyle razy kopiowana że mniej mi sie podoba.
Awatar użytkownika
yytr
Posty: 1944
Rejestracja: 04 sty 2020, 16:11

Re: Pink Floyd

Post autor: yytr »

Wybiera się ktoś w sobotę do Łodzi na Masona? :joint:
Awatar użytkownika
knarku
Posty: 1707
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:33
Lokalizacja: Nijmegen

Re: Pink Floyd

Post autor: knarku »

a podbije, bo dzis 50 lecie the dark side of moon

o pink floyd juz zapewne napisano wszystko co mozna bylo napisac, ale huj, moze kogos taka ciekawostka zacheci do dzisiejszego odsluchu ;]
Awatar użytkownika
piernikowyskoczek
Posty: 7055
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:06

Re: Pink Floyd

Post autor: piernikowyskoczek »

uwaga uciekać od pink floyd, mój stary niestety nie był przeze mnie zdominowany jak stary saturna i puszczał pink floyd często a głośno
ODPOWIEDZ