Michael Jackson

Kategoria poświęcona wykonawcom.

Moderatorzy: mql, Ruces

Awatar użytkownika
gawi
Posty: 3232
Rejestracja: 19 kwie 2019, 13:12

Michael Jackson

Post autor: gawi »

Że też nie ma tematu :crazy:

Co najbardziej lubicie od najważniejszego muzyka wszechczasów?

Ja uwielbiam klasycznie Thriller, Bad i Dangerous, ale pierwsza płyta od niego jaką się zajarałem na poważnie to HIStory, które dostałem na bodajże 10 urodziny. Dwupłytówka, która przyczyniła się do mojej miłości do muzyki. Pierwsze CD to klasyczny Best of, a drugie to takie SZTOSY jak They Dont Care About Us (do dziś jeden z moich top od MJa), Tabloid Junkie, History, You Are Not Alone czy Stranger In Moscow.

Jak umarł to płakałem, jak go ktoś szkaluje, że był pedo to proponuję wpierdol :joint: . Ciekawe czy gdyby jego tragiczne życie nie potoczyło się tak tragicznie, to czy nagrywałby dziś z gwiazdami czy odszedł w cień.

Anyway, King Of Pop, bezkurwaapelacyjnie, @kr0pka ;).

Dodano po 2 minutach 3 sekundach:
Dodam, że był również królem swagu, piękne stylówy miał.
Sprzedam płyty CD (głównie rap amerykański, ale jest i Ortega Cartel - LAVORAMA)

viewtopic.php?f=31&t=9041&p=661906#p661906
TheD
Posty: 6333
Rejestracja: 10 lip 2019, 21:40

Re: Michael Jackson

Post autor: TheD »

Usunięto
Ostatnio zmieniony 12 lut 2023, 22:11 przez TheD, łącznie zmieniany 1 raz.
RIP Earl "DMX" Simmons - 1970-2021 [*]

#freeardrian

https://youtu.be/eFTlFPRCytU
Awatar użytkownika
gawi
Posty: 3232
Rejestracja: 19 kwie 2019, 13:12

Re: Michael Jackson

Post autor: gawi »

Myślę, że warto sprawdzić Xscape, bo to fajny album jak na pośmiertny. Pamiętam, że jest znacznie lepszy niż Michael, który był porażką, chociaż szczerze mówiąc muszę go sprawdzić znowu, bo już nie pamiętam :lol:
Z Xscape bardzo fajne 4 pierwsze tracki i tytułowy też dobry.
Sprzedam płyty CD (głównie rap amerykański, ale jest i Ortega Cartel - LAVORAMA)

viewtopic.php?f=31&t=9041&p=661906#p661906
Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6836
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: Michael Jackson

Post autor: instinkt »

pierwsze co trzeba powiedzieć to że Michael się zaczął w 79 i na te starsze rzeczy to w sumie szkoda czasu

niekwestionowany król adlibów wpierdalający na śniadanie wszystkich raperów w tej kwestii :lol:

bardzo mi imponuje że starali się robić hit na hicie, a nie hit promujący i fillery co przez bardzo długi czas było standardem i w sumie nadal jest
no i że Michael był kluczowym elementem wszystkiego, a nie tylko pionkiem śpiewającym czyjeś rzeczy na podkładach do których nie przyłożył ręki
te niektóre demka typu Beat It rozpierdalają banie

Off the Wall było ważnym przełomem, ale jako końcowy produkt jest trochę przehypowane (albo może po prostu nie lubię aż tak bardzo disco)
Thriller i Bad to klasyki w chuj
Dangerous jest w chuj niedocenione, gdyby skrócić do 10 traczków to mogłoby nawet przebić powyższe
cd2 HIStory i Invincible to albumy z potężnymi highlightami, ale mają też trochę zbędnych numerów (i tak je lubię jako całość)
Blood on the Dance Floor gdyby wyjebać remixy i zostawić tylko te pięć świeżych numerów byłoby najlepszą EPką w historii
Michael to jeden z najgorszych albumów w historii, straszne gówno w dodatku wydaje się że faktycznie część traczków to fejk i całe szczęście :lol:
Xscape za to klasa szczególnie mając w świadomości to co się odjebało przy poprzedniej i to co się odpierdala ostatnimi czasy w rapsach z tymi pośmiertnymi potworkami; fajna selekcja og traczków, a producenci odpowiedzialni za remixy stanęli na wysokości zadania i na prawdę momentami ciężko mi wybrać które wersje wole - Blue Gangsta przejebany benger

szkoda że nie nagrał więcej rzeczy na takim głosie i flow jak 2000 Watts
Morphine imo jego najlepszy traczek nie żadne Billie Jean czy inny Thriller
TheD
Posty: 6333
Rejestracja: 10 lip 2019, 21:40

Re: Michael Jackson

Post autor: TheD »

Usunięto
Ostatnio zmieniony 12 lut 2023, 22:12 przez TheD, łącznie zmieniany 1 raz.
RIP Earl "DMX" Simmons - 1970-2021 [*]

#freeardrian

https://youtu.be/eFTlFPRCytU
Damiangg
Posty: 14
Rejestracja: 27 maja 2022, 17:04

Re: Michael Jackson

Post autor: Damiangg »

Też swego czasu katowałem całe dysko. Off the Wall chyba nabardziej. Przejebane kawałki tam są, mega ponadczasowe. Invincible moim zdaniem niedoceniony, mój drugi ulubiony (imo najboleśniej zestarzały sie album MJ niestety). Bad i Thriller sie troche zestarzały, to klasyki bez słabego momentu. Xscape do dziś mnie szokuje jak dobry mógł być nowy album jakby nie śmierć MJ. Ciary mam za każdym razem jak tego słucham. Blood on the Danceflor, History i Dangerous też doceniam ale nigdy w całości. Za to jakie tam są hity. Muzycznie dysko bez skazy, szkoda tylko tych kontrowersji wokół MJ. Gdzieś od tego dokumentu o pedofili (nie wiem czy słuchnie go oskarżają, ale boli mnie że go tak nienawidzą) hype mi zleciał mocno żeby go słuchać.
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9684
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: Michael Jackson

Post autor: jajca »

Co do schyłkowego Jacksona, jakos w 2001 (a moze 2002) dostal kilka bitow od Neptunes, tylko ze Jacko i jego management uznali ze sie nie nadaja i ostatecznie wleciały na debiut Justina (w tym "senorita", pare bitow z tej paczki tez Usher przytulil). Szkoda, bo takie kolabo mogloby odswiezyc stylowke i wskrzesic kariere MJ
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Awatar użytkownika
krychaj5
Posty: 266
Rejestracja: 23 wrz 2019, 16:51

Re: Michael Jackson

Post autor: krychaj5 »

2 dni temu 13 lat stuknęło jak odszedł, pamiętam jak się wtedy pół internetu - wikipedia, komunikatory przewróciło



polecam to + 2 część, ciary zwłaszcza jak omawia jego ostatnie lata, przykro jak chłop skończył, szkoda że nie wrócił z tą trasą w 2009 bo ładny sztos tam szykowali

z klasyczków to ostatnio katuje beat it (ta gitara tam :bowdown: ), smooth criminal, thriller, dirty diana
Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6836
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: Michael Jackson

Post autor: instinkt »

TheD pisze: 27 maja 2022, 18:54 Z Michaela lubię Monstera z 50
na tej piosence nawet nie ma MJa :lol:
jajca pisze: 27 maja 2022, 19:36 dostal kilka bitow od Neptunes

Pharrell fajnie o tym opowiada tutaj
chciałbym usłyszeć MJa na Superthugu :lol:
w sumie to na Invincible jest trochę bitów w takim stylu

historia pokazała że dobrze się stało że MJ odrzucił te rzeczy
bo finalnie trafiły do JT który dobrze się pokazał i potem dał jeden z najlepszych popowych albumów ever
Invincible tak czy inaczej było ciekawym albumem i fakt jest taki że co by na nim nie było nie zmieniłoby już pozycji MJa
ci co mieli go kochać to go kochali, ci co hejtowali za różne akcje to hejtowali; a beef który miał z Sony jak był tak by był
chociaż wiadomo że fajnie by było usłyszeć coś MJ x Neptunes, chociaż wolałbym żeby to były właśnie Superthugowe rzeczy niż to co dostał JT
Awatar użytkownika
gawi
Posty: 3232
Rejestracja: 19 kwie 2019, 13:12

Re: Michael Jackson

Post autor: gawi »

krychaj5 pisze: 27 cze 2022, 22:14 2 dni temu 13 lat stuknęło jak odszedł, pamiętam jak się wtedy pół internetu - wikipedia, komunikatory przewróciło



polecam to + 2 część, ciary zwłaszcza jak omawia jego ostatnie lata, przykro jak chłop skończył, szkoda że nie wrócił z tą trasą w 2009 bo ładny sztos tam szykowali

z klasyczków to ostatnio katuje beat it (ta gitara tam :bowdown: ), smooth criminal, thriller, dirty diana
Bardzo fajny dokument, obejrzałem właśnie i aż się łezka w oku zakręciła ;(.

Dodano po 16 godzinach 20 minutach 27 sekundach:
W ogóle to polećcie jakieś książki i dokumenty o MJu, bo w sumie nie oglądałem dawno, a znowu zajawkę złapałem i katuję jego muzykę :)
Sprzedam płyty CD (głównie rap amerykański, ale jest i Ortega Cartel - LAVORAMA)

viewtopic.php?f=31&t=9041&p=661906#p661906
Awatar użytkownika
krychaj5
Posty: 266
Rejestracja: 23 wrz 2019, 16:51

Re: Michael Jackson

Post autor: krychaj5 »

gawi pisze: 04 lip 2022, 8:48 W ogóle to polećcie jakieś książki i dokumenty o MJu, bo w sumie nie oglądałem dawno, a znowu zajawkę złapałem i katuję jego muzykę


na tym kanale the detail. jest sporo więcej o nim, są polskie napisy
Awatar użytkownika
gawi
Posty: 3232
Rejestracja: 19 kwie 2019, 13:12

Re: Michael Jackson

Post autor: gawi »

Dzięki, będzie co oglądać w najbliższych dniach :)
Sprzedam płyty CD (głównie rap amerykański, ale jest i Ortega Cartel - LAVORAMA)

viewtopic.php?f=31&t=9041&p=661906#p661906
Awatar użytkownika
szpilman
♓︎
Posty: 4622
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:26

Re: Michael Jackson

Post autor: szpilman »

MJ król wiadomo.
"...jest eśmy małymi cząstkami wielkich rzeczy..."
pieseczek dla ślizgawkera
Obrazek
Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6836
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: Michael Jackson

Post autor: instinkt »

instinkt pisze: 01 lip 2022, 1:33 na tej piosence nawet nie ma MJa :lol:
świeża ciekawostka, właśnie spadły te trzy numery o których mówiłem z serwisów streamingowych
https://americansongwriter.com/3-michae ... sang-them/
Awatar użytkownika
gawi
Posty: 3232
Rejestracja: 19 kwie 2019, 13:12

Re: Michael Jackson

Post autor: gawi »

Kurcze po usunięciu tych 3 kawałków wróciłem z ciekawości do albumu i wydaje mi się bardzo dobry :rotfl: . Ten track z Akonem lekki przypał, ale daje radę, a reszta płyty świetna. Serio jak ktoś się stęsknił za MJem, a pewnie zna na pamięć wszystkie szlagiery to ta płytka to fajna odmiana, trochę "świeżych" dobrych traczkow od niego. Każdy to usłyszał w 2010, splunął i nie wrócił nigdy (tak myślę). Myślę, że powrót to tej okrojonej wersji będzie dobrą decyzją na najbliższe 27 minut, drogi czytelniku tego posta :cool:
Sprzedam płyty CD (głównie rap amerykański, ale jest i Ortega Cartel - LAVORAMA)

viewtopic.php?f=31&t=9041&p=661906#p661906
Awatar użytkownika
krychaj5
Posty: 266
Rejestracja: 23 wrz 2019, 16:51

Re: Michael Jackson

Post autor: krychaj5 »

Jakie to jest magiczne

Awatar użytkownika
krychaj5
Posty: 266
Rejestracja: 23 wrz 2019, 16:51

Re: Michael Jackson

Post autor: krychaj5 »

Thriller/Data wydania
1982
Thriller is the sixth studio album by the American singer and songwriter Michael Jackson, released on November 30, 1982, by Epic Records. It was produced by Quincy Jones, who had previously worked with Jackson on his 1979 album Off the Wall. Jackson wanted to create an album where "every song was a killer".
40 lat dziś minęło od premiery tego albumu.
Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6836
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: Michael Jackson

Post autor: instinkt »

wiadomo że zajebisty album, ale 8/10 max bo The Girl Is Mine jest przechujowe :lol:
Bad lepsze ogólnie
a ja osobiście też dużo bardziej wolę wrócić do Dangerous i ustawiłbym ten album co najmniej na tej samej półce
nawet jeżeli przydałoby się wyjebać ze 4 numery to nie są one aż tak chujowe jak The Girl Is Mine :lol:
Awatar użytkownika
adis
Posty: 6
Rejestracja: 02 gru 2022, 8:49

Re: Michael Jackson

Post autor: adis »

Liczba utworów, które przydałoby się wyjebać z Thrillera wynosi okrągłe 0. Ten album nie ma słabego momentu.
Bad oczywiście też zajebiste.
Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8528
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: Michael Jackson

Post autor: 2rzyn »

Michael Jackson - jeden z moich ulubionych artystow ever. I mowie tu rowniez o poczatkach kariery w zeslole z bracmi. Ile tam pieknych hitow powstalo...

Mam na winylu kilka jego plyt.

"Michael Forever" jest swietne a pierwszy numer na plycie to przejebany kozak z ktorego sampel wykorzystal rasmentalism w "rady mlodego majkela"

Off the wall uwielbiam w chuj <3

Thriller to przejebany klasyk z cudownymi numerami tylko paul maccartney moglby wypierdalac ze swoim dziadowaniem.
Bad to benger album. Swiezy. Rozjebatanor
Dangerous ma kilka swietnych numerow, swoj wlasny styl i klimat ale slabo sie zestarzal muzycznie.

Potem juz chujnia w sumie i popoeego majkela nie kupuje

Krol
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
ODPOWIEDZ