New World

Dyskusje na temat ulubionych gier użytkowników. Planszówki? Playstation czy Xbox?

Moderator: con shonery

Awatar użytkownika
Wtn
Posty: 2160
Rejestracja: 17 kwie 2019, 10:40

New World

Post autor: Wtn »

Gra ktoś? Pograłbym ale samemu to lipa
ksiazenieporzadek

Re: New World

Post autor: ksiazenieporzadek »

a napisz o co chodzi w tym tak w skrócie
Awatar użytkownika
Wtn
Posty: 2160
Rejestracja: 17 kwie 2019, 10:40

Re: New World

Post autor: Wtn »

MMO od Amazona które miało dzisiaj premierę,ogólnie crafting,dungeony etc. sam jeszcze nie wiem jak dokładnie to opisać bo nie miałem okazji zagrać,jedynie co to chwilę oglądałem u tych naszych streamerów i wygląda całkiem fajnie
ksiazenieporzadek

Re: New World

Post autor: ksiazenieporzadek »

to jak będziesz więcej wiedział to napisz
Awatar użytkownika
wrubel
Moderator
Posty: 3944
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:42
Lokalizacja: białystok dziwko

Re: New World

Post autor: wrubel »

xd
Awatar użytkownika
PSZ
Posty: 1520
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:21

Re: New World

Post autor: PSZ »

Tak po krótce czym jest New World dla @ksiazenieporzadek i innych zainteresowanych.

MMO oparte na PVP, ekonomia full zależna od graczy, wszystko craftujesz/zbierasz. Istnieją 3 frakcje, możesz być tylko w kompanii(gildii) należącej do frakcji, którą wybierzesz w trakcie wykonywania misji z głównego wątku. Kompanie/frakcje walczą między sobą o wpływy na mapie poprzez wykupywanie(na starcie)/bitwę(później - można wywołać wojny) o miasta/forty, które rozwija dana kompania posiadająca je poprzez ulepszanie miejsc craftingowych(do czego dorzuca się każdy wykonując odpowiednie zadania z tablicy w danym mieście). Dzięki ulepszaniu miast można wytwarzać lepsze materiały/przedmioty w danych profesjach + można odpalać jakieś bonusy do craftingu/zbieractwa. Dodatkowo właściciele nakładają podatki w posiadanych miastach. Ładna grafika, super animacje, nie ma klas postaci - to kim jesteś zależy od broni(dokładniej dwóch), które dzierżysz. Używając danego typu broni wbijasz poziom tej broni i zdobywasz umiejętności dla danego typu broni. Wracając do tematu miast, to schowek/depozyt jest per miasto, tak samo rynek, na którym można wystawiać itemy na sprzedaż/kupować od innych graczy. Są dungeony, są eventy PVE oraz można zakupić własny domek i go udekorować, jak w najlepszej grze MMO 2D - Tibia



A no i jako, że jest to MMORPG i wiele osób mogło nigdy nie mieć styczności z tym co się dzieje w dzień premiery gier tego typu, to: SĄ ZAJEBIŚCIE KURWA WIELKIE KOLEJKI XD Dzisiaj byłem na 2100 miejscu, coś mnie rozłączyło i wróciłem na 8100 - poddałem się. Maksymalna kolejka to 25k ludzi(XD), gdzie serwer cap według statystyk dostępnych tutaj: https://newworldstatus.com na obecną chwilę wynosi 2000 ludzi per serwer :bag:

nie ma layerów świata jak w WOW :bag:
Awatar użytkownika
xou
Posty: 275
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:34

Re: New World

Post autor: xou »

nie ma też endgame'u, ciekawych questów i jest generyczna do bólu

tak czytałem
Obrazek
ソロで帰る道すがら
挨拶さえもできないさ
待っても去っても変わらない
そうだ! これからだぜ?
ODPOWIEDZ