Papierowe RPG (D&D, Warhammer, Neuroshima, Cyberpunk, Wampir i inne)

Dyskusje na temat ulubionych gier użytkowników. Planszówki? Playstation czy Xbox?

Moderator: con shonery

Awatar użytkownika
deska
Posty: 1083
Rejestracja: 27 mar 2020, 13:57

Papierowe RPG (D&D, Warhammer, Neuroshima, Cyberpunk, Wampir i inne)

Post autor: deska »

Obrazek
wikipedia pisze:Dungeons & Dragons, w skrócie D&D lub DnD (ang. Lochy i Smoki) – uważana za prekursora gatunku fabularna gra fantasy zaprojektowana przez Gary’ego Gygaxa i Dave’a Arnesona, po raz pierwszy opublikowana w 1974 przez Tactical Studies Rules (TSR). Aktualnie grę wydaje Wizards of the Coast, przedsiębiorstwo zależne od Hasbro. Wywodzi się ona z miniaturowych gier figurkowych, jako wariant gry Chainmail zawierającej zbliżony system rozgrywki. Publikacja D&D jest szeroko uznawana za początek nowoczesnych gier RPG i, co więcej, całego przemysłu gier fabularnych
Co tam skurwysyny, mamy na forum jakichś dedekowców? Lubicie rzucać kostkami? Ja muszę przyznać, że od jakiegoś czasu w końcu przeniosłem bierne cieszenie się systemem (przy oglądaniu na yt "Spalmy To!" czy "Critical Role") i zacząłem grać. Obecnie prowadzę przygodę dla trójki znajomych i to jest naprawdę świetna zabawa, chociaż bycie DM'em wymaga sporo pracy i już czuję, że spadnie na mnie rola 'Forever-DM' w naszej grupie.

Macie jakieś zabawne historie związane z grą w D&D? Czy może w ogóle uważacie, że to zabawa dla przegrywów i frajerów?

W Polsce wydawaniem oficjalnych podręczników do D&D zajmuje się firma REBEL
Ostatnio zmieniony 20 maja 2021, 14:33 przez deska, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
MoTyW
Pierwszy Mod
Posty: 5374
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:34

Re: Dungeons & Dragons (Lochy i Smoki)

Post autor: MoTyW »

A co Ty na to, żeby zrobić ten temat bardziej jak "Papierowe RPG (D&D, Warhammer, Neuroshima, Cyberpunk, Wampir i inne)" - tak strzelam, że ciężko będzie podyskutować w obrębie jednego systemu, a ogólnie o tematyce już bardziej.

Osobiście przymierzałem się kiedyś, żeby poprowadzić przygodę w Wampira Maskaradę, ale właśnie wolałbym grać, a wiem, że jak raz wejdę w rolę mistrza gry to już hujpograne :/// Sesje online chyba średnio, choć na pewno łatwiej zrobić niż ogarnąć ekipę na żywo (przynajmniej w moim przypadku - w sensie wśród sporej liczby znajomych raczej bardzo niewielu byłoby zainteresowanych, a prowadzeniem totalnie nikt).
SLGWK since 15.08.2009
#wolnykurdystan #wolnacipa
Awatar użytkownika
manio
Posty: 754
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:45

Re: Dungeons & Dragons (Lochy i Smoki)

Post autor: manio »

Kiedyś w gimanzjum/podstawówce kupisałem sobie za kieszonkowe jakies stare podreczniki do D&D. wszystkie przeczytałem, grałem może raz. Zazdroszczę ludziom którzy mają ekipki do napierdalania w papierowe RPG
Awatar użytkownika
deska
Posty: 1083
Rejestracja: 27 mar 2020, 13:57

Re: Dungeons & Dragons (Lochy i Smoki)

Post autor: deska »

Sesje online są całkiem spoko, jest sporo VTT (wirtualnych stołów), które ułatwiają stymulację wizualną i same przeliczają modyfikatory, dają możliwość rzutu kostką cyfrową. Ale przeprowadzamy się niedługo z dziewczyną do Poznania i wtedy chcemy zacząć grać na żywo, bo moi kumple są z wrocka i łatwiej będzie to ogarnąć wtedy niż ja drugim końcu Polski.

@MoTyW zmieniam nazwę tematu, ale pierwszego posta nie chce mi się edytować
Awatar użytkownika
MoTyW
Pierwszy Mod
Posty: 5374
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:34

Re: Papierowe RPG (D&D, Warhammer, Neuroshima, Cyberpunk, Wampir i inne)

Post autor: MoTyW »

deska pisze: 20 maja 2021, 14:32 Sesje online są całkiem spoko, jest sporo VTT (wirtualnych stołów), które ułatwiają stymulację wizualną i same przeliczają modyfikatory, dają możliwość rzutu kostką cyfrową.
Wieeem, tylko mi się zawsze marzyło odpierdalać przygody z ekipą ziomeczków na posiadówach w zaciemnionym pokoju ze świecami, a nie siedzenie przed kompem krw, wiadomo ocb :lol: No nic, może kiedyś.
deska pisze: 20 maja 2021, 14:32 zmieniam nazwę tematu, ale pierwszego posta nie chce mi się edytować
Lux, dziena <3
SLGWK since 15.08.2009
#wolnykurdystan #wolnacipa
Awatar użytkownika
Bunnymen77
Posty: 1739
Rejestracja: 27 kwie 2019, 18:10

Re: Papierowe RPG (D&D, Warhammer, Neuroshima, Cyberpunk, Wampir i inne)

Post autor: Bunnymen77 »

Łoooo, ze dwa lata w gimnazjum graliśmy, ja w ogóle byłem wtedy zajarany całym światem Forgotten Realms, mase ksiązek osadzonych w tym uniwersum przeczytałem (większość to gówno), gry komputerowe to wiadomo. Gralismy albo w 3.0 albo 3.5, juz dokładnie nie pamiętam, latało się do ksera by drukować karty postaci :D z fajnym mistrzem zabawa była przednia.
Cieniutko było w tym okresie w domu z kasą, ale pod koniec przygody już udało mi się kupić opis świata Forgotten Realms, mega się jarałem, fantastycznie wydane 70 zł, dowiedziałem się w końcu jaki Drizzt "w realu" ma poziom postaci :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
MoTyW
Pierwszy Mod
Posty: 5374
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:34

Re: Papierowe RPG (D&D, Warhammer, Neuroshima, Cyberpunk, Wampir i inne)

Post autor: MoTyW »

Przypomniało mi się też, że mieliśmy grać forumową sesję w Cyberpunka i nawet dostarczyłem kartę postaci, ale jakoś się temat rozjebał zanim się zaczął :(
SLGWK since 15.08.2009
#wolnykurdystan #wolnacipa
Awatar użytkownika
kshaq
Posty: 2350
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:51

Re: Papierowe RPG (D&D, Warhammer, Neuroshima, Cyberpunk, Wampir i inne)

Post autor: kshaq »

MoTyW pisze: 21 maja 2021, 13:24 Przypomniało mi się też, że mieliśmy grać forumową sesję w Cyberpunka i nawet dostarczyłem kartę postaci
Kurwa no było tak, sory mordo :/

Ogólnie teraz w paroosobowej ekipie gram sobie kampanię w Pathfindera 2.0 - wszystko przez Discorda, rzuty i mapy na roll20, ale strasznie dużo jebania jest z tym. Na szczęście nie ja mistrzuję i nie muszę się sam tego ogarniać, więc jest spoko :) Także spoko nawet w covidzie mozna nerdzić.
Awatar użytkownika
kapec
Posty: 5169
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:01

Re: Papierowe RPG (D&D, Warhammer, Neuroshima, Cyberpunk, Wampir i inne)

Post autor: kapec »

No tutaj poprzedni temat.
W ogóle wtedy zgłosiła się forma i rakietson
Awatar użytkownika
deska
Posty: 1083
Rejestracja: 27 mar 2020, 13:57

Re: Papierowe RPG (D&D, Warhammer, Neuroshima, Cyberpunk, Wampir i inne)

Post autor: deska »

kshaq pisze: 21 maja 2021, 15:41
Ogólnie teraz w paroosobowej ekipie gram sobie kampanię w Pathfindera 2.0 - wszystko przez Discorda, rzuty i mapy na roll20, ale strasznie dużo jebania jest z tym. Na szczęście nie ja mistrzuję i nie muszę się sam tego ogarniać, więc jest spoko :) Także spoko nawet w covidzie mozna nerdzić.
mam nadzieję, że okazujecie ładnie wdzięcznośc swojemu mistrzowi, bo naprawdę to jest kupa roboty z rollem, chyba nawet więcej tego jest niż przy graniu na żywo
Awatar użytkownika
kshaq
Posty: 2350
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:51

Re: Papierowe RPG (D&D, Warhammer, Neuroshima, Cyberpunk, Wampir i inne)

Post autor: kshaq »

No w chuj właśnie, widać to nawet nie musząc się z tym jebać własnoręcznie. Zastanawiamy się nad przejściem na fantasy groundsy, ale na razie kampanię mamy wykupioną na rollu, dlatego siedzimy :dunno:
Awatar użytkownika
Jiigsi
good kid
Posty: 6840
Rejestracja: 18 kwie 2019, 14:20
Lokalizacja: u jasnego w klubie

Re: Papierowe RPG (D&D, Warhammer, Neuroshima, Cyberpunk, Wampir i inne)

Post autor: Jiigsi »

Gramy ostatnio w 4 osoby w warhammera i props, naprawdę w chuj funu mi to daje - ciekaw jestem czy uda nam się skończyć przygodę, czy zajawka się szybciej skończy, bo kurde ciężko znaleźć czas, żeby się spotkać całą czwórką na kilka godzin. Dobrze, że nie muszę GM'ować :lol:
last.fm

She gon' make me feel nice, jiggy jiggy on deck
I got bare gyal 'round, jiggy jiggy on deck
ODPOWIEDZ