Platynowanie/Robienie gier na 100%/Calakowanie

Dyskusje na temat ulubionych gier użytkowników. Planszówki? Playstation czy Xbox?

Moderator: con shonery

Awatar użytkownika
Payn3
Posty: 107
Rejestracja: 18 kwie 2021, 15:35

Platynowanie/Robienie gier na 100%/Calakowanie

Post autor: Payn3 »

Obrazek

Jesteście platyniarzami? Wbijacie 100% w grze czy gracie główną fabułę i odpalacie następną z kupki wstydu?

Osobiście nie gonię jakoś specjalnie za tym, ale postawiłem sobie za cel zrobić platynę w grach, które naprawdę lubię. No i mam 19 :joint:

Obrazek

Co było z tego najtrudniejsze? Pierdolony Batman. Asylum jeszcze poszedł sprawnie, (poza jednym momentem) ale to co w Arkham City trzeba zrobić to jebać Rocksteady, no naprawdę. Do Arkham Knight już nie miałem fazy nawet podchodzić, ale kiedyś wbiję platynę w tym, wierzę.

Niektóre platyny są świetnie zaprojektowane, np. God of war. Seria Dishonored to w ogóle wyższy lvl wbijania trofek, często trzeba pokombinować, żeby je wbić.

Najbardziej jestem dumny z platyny w Resident Evil 7. Jestem wieeeeelkim fanem serii a mam tylko jedną platynę, bo ich pojebało z tymi trofkami w starych częściach, typu: przejdź grę 20 razy. Albo z samym nożem.

Pochwalcie swoimi platynami/calakami.

A i ps. Jebać czasowe/internetowe trofki.
Awatar użytkownika
JVCORE
Posty: 1467
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:15
Lokalizacja: WWA

Re: Platynowanie/Robienie gier na 100%/Calakowanie

Post autor: JVCORE »

wyjebane mam ale szacunek i poważanie
#freefromage

GVMBLER
Awatar użytkownika
KamilNO
Posty: 627
Rejestracja: 24 lip 2019, 19:41

Re: Platynowanie/Robienie gier na 100%/Calakowanie

Post autor: KamilNO »

Ja to nawet bym chciał mieć jakąkolwiek, ale zazwyczaj mam przesyt gry na długo przed zbliżeniem się do platyny. Ale szac za zajawkę
Awatar użytkownika
Payn3
Posty: 107
Rejestracja: 18 kwie 2021, 15:35

Re: Platynowanie/Robienie gier na 100%/Calakowanie

Post autor: Payn3 »

@KamilNO generalnie to rzadko mam tak, że wbijam platynę od razu. Np. w takim Wiedźminie wbiłem po 2,5 roku bodajże. Też jak się patrzy po trofkach to można wbić od razu za pierwszym razem, jak np. Murdered Soul suspect.
ksiazenieporzadek

Re: Platynowanie/Robienie gier na 100%/Calakowanie

Post autor: ksiazenieporzadek »

Mam tylko w Spidermanie, zazwyczaj mi się nie chce platynować, bo polega na żmudnym powtarzaniu tego samego prawie zawsze albo tryhardowaniu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
esdoen
Posty: 1214
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:44

Re: Platynowanie/Robienie gier na 100%/Calakowanie

Post autor: esdoen »

Zbierałem calaki na X360, teraz już mi się nie chce grindować. Ale w dużej mierze wynika to z chujowego designu trofików, co skutecznie odstraszyło od próby skolekcjonowania platyny w każdym tytule (a jak nie w każdym, to też motywacja maleje). Lubię, jak platynka jest dostępna za dogłębne ogranie tytułu wraz ze wszystkimi sekretami - względnie za kolejne playthrough w trybie NG+, co jest bliższe do speedrunowania. Ale wielki chuj w dupę za zmuszanie graczy do zrobienia drugiego pełnego playthrough na jakimś trybie Legenda (który nie jest dostępny przy pierwszym playthrough) - jeszcze przy jakichś krótkich tytułach to ujdzie, ale nie wyobrażam sobie robić np. drugi raz Spidermana (chociaż sama gra doskonała). To samo wszystkie trofiki związane z multi.

Wymieniony RE7 to przykład czegoś, czego nienawidzę - jeszcze te z podstawki ujdą, ale minmaxowanie tej minigierki z tortem dla Jacka czy ta w kurwę losowa karcianka to jakiś nieśmieszny żart.

Ostatnio wpadła platynka w Yakuza Kiwami 2, i właśnie taki rodzaj platynki lubię najbardziej - czuję, że wycisnąłem z gry wszystko, co się dało, trochę grindowania było, ale też bez przesady.
Awatar użytkownika
Kubinsky
Posty: 847
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:48

Re: Platynowanie/Robienie gier na 100%/Calakowanie

Post autor: Kubinsky »

Ja mam takie podejście do robienia platyn, że podchodzę do ich robienia tylko kiedy przy okazji poznaje się lore/wzbogaca to jakoś przechodzenie gry. Przykładami takich gier jest dla mnie seria dark souls, bloodborne, sekiro, hollow knight. W takich grach robienie platyny to przy okazji poznawanie nowych bossów/nowych lokacji/nowych broni/nowych skrawków informacji o otaczającym nas świecie i jego mitologii.
Mam platynę tylko w bloodborne, i przyznam że tam akurat nie odczuwałem zmęczenia podczas platynowania, bo w sumie nie było tam żadnych powtarzających się/nużących czynności do wykonania(no dobra, lochy parokrotnie lekko zamuliły).
Z drugiej strony kumam robienie platynek nawet w przypadkach gdy są to czynnosci typu zbierz 70 znajdziek etc, bo jednak jest cos satysfakcjonującego w tym dzwięku wbijanego trofeum.
No i szacun wielki za tyle platynek wbitych @Payn3 :D
Awatar użytkownika
Parlae
Posty: 4611
Rejestracja: 29 lip 2019, 16:29

Re: Platynowanie/Robienie gier na 100%/Calakowanie

Post autor: Parlae »

Lubię zrobić platynę, jeśli gra mi się mega podoba ale nie da się ukryć, że w niektórych to tylko taka sztuka dla sztuki. Żeby zdobyć grę w takim RDR2 trzeba spędzić z nią ponad 200 godzin, zrobić 70 misji na złoto, polować na wszystkie zwierzęta, znajdźki i jeszcze jest kilkanaście trofeów w trybie online. Nie lubiłem tych aspektów tej gry, więc nawet nie podchodziłem, choć grę uwielbiam bardzo.
Żeby zrobić platynę w serii Uncharted i The Last of US też musiałbym całe gry przechodzić z poradnikiem, bo wiele znajdziek można pominąć. Tego też nie lubię. Psuje mi to mocno immersje.
Ale uważam, że dla chcącego nic trudnego i szanuję ludzi platynujacych gry. Sam mam tylko 3 jak na razie (Spider-Man, Horizon i God of War), jednak pewnie będzie więcej. Np. w takim Days Gone, które aktualnie ogrywam.
Awatar użytkownika
Jiigsi
good kid
Posty: 6840
Rejestracja: 18 kwie 2019, 14:20
Lokalizacja: u jasnego w klubie

Re: Platynowanie/Robienie gier na 100%/Calakowanie

Post autor: Jiigsi »

ksiazenieporzadek pisze: 25 kwie 2021, 18:23 Mam tylko w Spidermanie, zazwyczaj mi się nie chce platynować, bo polega na żmudnym powtarzaniu tego samego prawie zawsze albo tryhardowaniu
x2
last.fm

She gon' make me feel nice, jiggy jiggy on deck
I got bare gyal 'round, jiggy jiggy on deck
Awatar użytkownika
erykgx
Posty: 219
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:07

Re: Platynowanie/Robienie gier na 100%/Calakowanie

Post autor: erykgx »

Ja mialem zajawe za małolata, na x360 mialem ponad 100k gamescora (jedna gra to ok. 1000) ale teraz juz wyjebane. A szkoda w sumie bo przynajmniej wtedy nie konczylem przygody z gierka tuz po przesjciu czy nawet przed tak jak teraz. To chyba tez troche wina game passa i za duzego wyboru.
Awatar użytkownika
con shonery
Moderator
Posty: 5984
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:18

Re: Platynowanie/Robienie gier na 100%/Calakowanie

Post autor: con shonery »

Zrobiłem platynie w Fezie i Life is Strange, bo chciałem zobaczyć każdy zakamarek tych gier, tak to nie jara mnie odhaczanie osiągnięć dla samych wirtualnych odznak, nie mam z tego satysfakcji.
Awatar użytkownika
Chojny
Posty: 471
Rejestracja: 10 maja 2019, 16:48

Re: Platynowanie/Robienie gier na 100%/Calakowanie

Post autor: Chojny »

ja przez ostatnie 3 lata: bloodborne, dark souls 3, horizon zero dawn, god of war

jeśli platynowanie gier ma jakikolwiek plus, to jest nim motywowanie do robienia w grach rzeczy, których w ogóle nie chciało mi się ruszać. w horizonie olewałem zupełnie wyzwania łowieckie, a okazało się że to jedno z fajniejszych zajęć w grze. platynujac soulsy wkręciłem się mocno w fight cluby, inwazje, przymierza, choć normalnie olewam multi w prawie każdej grze
ODPOWIEDZ