Disco Elysium

Dyskusje na temat ulubionych gier użytkowników. Planszówki? Playstation czy Xbox?

Moderator: con shonery

Awatar użytkownika
xou
Posty: 275
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:34

Disco Elysium

Post autor: xou »

Obrazek

Disco Elysium wyszło w październiku 2019, ale "Final Cut" z pełnym voice actingiem i kilkoma nowymi questami dopiero miesiąc temu. warto więc zalożyć temat.

91 Metascore (można zignorować), 8.4 User Score, 10/10 od Gamestopa (to nie ci od gme), gra roku wg PC GAMER, Time umieścił ją na liście 10 najlepszych gier 2010s (gdzieś obok gry Fornite), no i, co najważniejsze, 10/10 od TVGRYpl

ta gra ma wszystko to, czego w grach nie lubię: widok z góry, klikanie myszkiem, podświetlanie przedmiotów, grafika ni to komiksowa, ni realistyczna, ściany tekstu do czytania, minimum gejpleju, masa skilli, które chuj wie, co robią, jakiś typ wlecze się za tobą przez całą grę, polityka, narkotyki, piwko, bohater z amnezją (który na dokładkę przypomina sobie miłość do jakiejś dupy, oboże). mało tego, do gry Single Player dojebali RNG - 92% szansy na udany dialog, a my dostajmy Failed Check w jednym z najważniejszych questów (to nie żart)!
technologicznodewelopersko nie ma tu nic ciekawego - NPC przez całą grę stoją w jednym miejscu albo pojawiają się na drugi dzień gdzieś indziej, każde wejście do budynku m2xm2 to długi jak na 2021 ekran ładowania, bugi (np. niedziałające bonusy ze skilli).

mimo to zagrałem, i bardzo dobrze, bo jest to jedna z najlepszych gier w jakie grałem
pozdrawiam i zapraszam tych, którzy też już zagrali, do polecania tej gry innym
jeśli ktoś chciałby ponarzekać na zakończenie, co jest rzeczą dość powszechną, pamiętajmy o spojlerach

metacritic
jakiś gejplej no commentary
materiał tvgrypl

Obrazek
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2021, 20:48 przez xou, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
ソロで帰る道すがら
挨拶さえもできないさ
待っても去っても変わらない
そうだ! これからだぜ?
Awatar użytkownika
niuhniuh
Posty: 1436
Rejestracja: 12 wrz 2019, 9:02

Re: Disco Elysium

Post autor: niuhniuh »

Przyznam, że spiraciłem niedługo po tym jak wyszło i ładnie mnie studio odpowiedzialne za tę gierkę zrobiło w chuja, bo przez dobre 6 godzin działało dobrze, a potem nie mogłeś wejść do pewnej lokacji, co uniemożliwiało kontynuację fabuły.
1:0 dla nich
Podobało mi się, ale ostatecznie nie kupiłem, bo zaraz wychodziło RDR2. Może pora wkrótce to zrobić.
Ze słownikiem rel, język bardzo zaawansowany. Myślę, że niejeden rodowity Angol miał odpalony Merriam Webster w steamowej przeglądarce.
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Disco Elysium

Post autor: oyche »

juz pisałem w innym temacie, fajna gierka, polecam i mam zamiar zrobić drugie plejtru, tylko bierzcie poprawkę że to takie między visual novel a grą. jak se kupiłem disco na stimie to będę miał te final cut czy trzeba bulić jeszcze raz?
i w sumie zachęciłeś mnie do poczytania opinii o zakończeniu bo jestem hejterem, nie dość że jest nieudane to mam wrażenie że gierka kończy się w chujowym momencie, jakby no zabrakło kontroli tempa albo po prostu jest za krótka
Awatar użytkownika
xou
Posty: 275
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:34

Re: Disco Elysium

Post autor: xou »

jak się miało podstawową wersję Disco na Stimie, to upgrade do Final Cut jest darmowy. ja akurat po zainstalowaniu Final Cut wróciłem do podstawowej wersji - Garte, Gary, Cuno (!), nawet Racist Lorry Driver czy Scab Leader brzmieli po prostu gorzej, bo inne osoby podkładają im głosy. ponoć za to Kim ma pełen voice acting, to może i warto...

zakończenie rzeczywiście trochę "rushed": nasrane różnych rzeczy nie wiadomo po co i z których nic nie wynika.
Obrazek
ソロで帰る道すがら
挨拶さえもできないさ
待っても去っても変わらない
そうだ! これからだぜ?
Awatar użytkownika
kshaq
Posty: 2358
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:51

Re: Disco Elysium

Post autor: kshaq »

Piękna gierka, jedna z niewielu, której udało się przebić przez mój zepsuty nadmiarem gier gust, wybrzydzający przy byle pierdole. Wspaniała historia, wyraziste postaci, intrygująca historia, innowacyjny system rozwoju postaci. Piękna, klimatyczna muzyka. Zakończenie, wydające się może rozczarowaniem, jest po prostu życiowe :dunno: Kaca miałem strasznego po jej skończeniu. Polecam w chuj i propsuję za temacik.
Awatar użytkownika
con shonery
Moderator
Posty: 5984
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:18

Re: Disco Elysium

Post autor: con shonery »

Kurde pany, zaciąłem się. Jest 5 dzień, a ja od trzeciego mam zablokowany progres, czytałem że mogę spróbować ponownie wykonać akcję tylko kiedy rozwinę daną umiejętność, ale nie mam żadnych punktów do rozdzielenia, ani questów dzięki którym mógłbym te punkty zdobyć. Kilka razy siadałem do gry i szukałem rozwiązania, latałem po wszystkich zakamarkach mapy, grałem w planszówki i czytałem żeby szybciej minął czas, no i nic (przynajmniej w dniach 3-4-5), nie mam pomysłów już. Jest sens dalej pchać czas do przodu czytaniem, macie jakiś inny pomysł, czy musze zaczynać od nowa?
Awatar użytkownika
Chojny
Posty: 471
Rejestracja: 10 maja 2019, 16:48

Re: Disco Elysium

Post autor: Chojny »

nie wiem jaki masz build, ale zwiększ sobie percepcje ubraniami albo speedem (da się nawet podwójnie przyćpać), parę istotnych tropów można w ten sposób dostrzec
rób wszystkie questy jakie masz dostępne, ja myślałem że muszę obrać stronę jednej z frakcji (związkowcy vs korpo), ale warto robić zadania dla obu by popchnąć historię do przodu
wątki rejwowców z namiotu i kryptozoologa dopchnięte do końca?

ogólnie trudno powiedzieć, nie mam pojęcia na jakim etapie śledztwa jesteś xD
Awatar użytkownika
con shonery
Moderator
Posty: 5984
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:18

Re: Disco Elysium

Post autor: con shonery »

Dobra, udało mi się odblokować, śledztwo leci dalej
Awatar użytkownika
con shonery
Moderator
Posty: 5984
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:18

Re: Disco Elysium

Post autor: con shonery »

Skończyłem, zakończenie raczej dobre, piękna to była gra. Mam niedosyt, z chęcią zostałbym w tym uniwersum i rozwiązywał kolejne sprawy, odwiedzał inne dzielnice, kraje, kontynenty! Fajnie by było jakby główny bohater podzieli losy Dicka Mullena i jego nowe przygody wychodziłyby cyklicznie... Zagram drugi raz, ale to już nie będzie to samo, teraz mam kaca growego, niczego nie tknę, bo wiem, że narazie nic mnie tak nie ruszy :oops:
hwjsk
Posty: 4823
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: Disco Elysium

Post autor: hwjsk »

....
Ostatnio zmieniony 03 sie 2022, 11:43 przez hwjsk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
con shonery
Moderator
Posty: 5984
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:18

Re: Disco Elysium

Post autor: con shonery »

Zacząłem nieśmiało przejście patusem socjalistą, wszystkie punkty w czerwone skille, z naciskiem na physical instrument. Musiałem walczyć ze sobą (przed tv, nie w grze) żeby nie podać ręki Kimowi na początku;( Dopiero wyszedłem z motelu a już sprowokowałem jakiś nieznany wcześniej quest. Poczytałem też trochę wiki na necie, piękna sprawa, za pierwszym razem jakoś nie wychwyciłem informacji o tym czym są isolas i pale, uwielbiam takie rozkminki.
Awatar użytkownika
bania
Posty: 121
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:12
Lokalizacja: Midgar

Re: Disco Elysium

Post autor: bania »

https://store.steampowered.com/app/6324 ... Final_Cut/
Do 15 za 78,64. Są przecieki o polskiej wersji i możliwe że będzie 19.11.
:) jeszcze troszkę musicie wytrzymać. Wszystko idzie w dobrym kierunku ale nie jest prosto po premierze ogarnąć napisy w krótkim czasie. W przypadku produkcji gier takie rzeczy robi się w trakcie dewelopingu, w takim przypadku po premierze to trochę trwa tym bardziej, że tekstu jest sporo. Gra ukaże się w pudełku w przyszłym miesiącu i liczymy że około tygodnia- dwóch po wydaniu fizycznym będzie spora aktualizacja która zadowoli tych którzy piszą że po angielsku to możemy sobie ta grę w dupę wsadzić :)
Obrazek
Bo taki los rapera, bracie mój/Nawet jak cipy z nieba lecą, wszystko chuj

Seen the devil give a sermon in the church
Seen an angel dancing in the club

You hate, you're lame, your loss
Awatar użytkownika
genocidegeneral
Posty: 9055
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:50

Re: Disco Elysium

Post autor: genocidegeneral »

polska wersja 9 grudnia
Obrazek
Awatar użytkownika
Cz4rny1337
Moderator
Posty: 7845
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:52

Re: Disco Elysium

Post autor: Cz4rny1337 »

a na switch tez??????
Obrazek
Dancio
Posty: 274
Rejestracja: 08 maja 2019, 9:53

Re: Disco Elysium

Post autor: Dancio »

Świetna informacja

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Rupert
Bodo
Posty: 4673
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:36

Re: Disco Elysium

Post autor: Rupert »

Chciałbym na switch po polsku

Wysłane z mojego aresztu przy użyciu jebanego potwierdzacza

[size=10 pisze:jebanaplujdupa[/size] post_id=564758 time=1632312420 user_id=236]
mocno przeceniony post ruperta
Awatar użytkownika
Cz4rny1337
Moderator
Posty: 7845
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:52

Re: Disco Elysium

Post autor: Cz4rny1337 »

Wiemy, że od DAWNA czekaliście na tę informację, a my bardzo cię cieszymy, że wreszcie możemy się nią z wami podzielić... Disco Elysium - The Final Cut już 9 grudnia w polskiej wersji językowej (z napisami) na PlayStation 4 i Xbox One! A w przyszłym roku na Nintendo Switch.
no i dobra
Obrazek
Mateusz
Posty: 419
Rejestracja: 24 kwie 2019, 14:39

Re: Disco Elysium

Post autor: Mateusz »

Od dziś dostępne jest spolszczenie :)
Awatar użytkownika
con shonery
Moderator
Posty: 5984
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:18

Re: Disco Elysium

Post autor: con shonery »

Mam nadzieję, że tłumaczyli to utalentowani pasjonaci, dajcie znać i wklejajcie screeny.
Awatar użytkownika
Chojny
Posty: 471
Rejestracja: 10 maja 2019, 16:48

Re: Disco Elysium

Post autor: Chojny »

przejdę jeszcze raz całe tylko by zobaczyć jak przetłumaczyli follow up do rapera dmx
ODPOWIEDZ