Yakuza

Dyskusje na temat ulubionych gier użytkowników. Planszówki? Playstation czy Xbox?

Moderator: con shonery

Awatar użytkownika
xou
Posty: 275
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:34

Yakuza

Post autor: xou »

Yakuza (jap. Ryu ga Gotoku – Jak smok) to seria przygodowych gier akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Esencją rozgrywki są widowiskowe starcia, w których przeważnie używamy własnych pięści, broni białej w rodzaju pałek czy samurajskich mieczy, oraz elementów otoczenia jak śmietniczki czy rowery. Broń palna jest obecna, ale zwykle nie odgrywa większej roli. Protagoniści dysponują licznymi stylami walki, które możemy ulepszać. Duże znaczenie odgrywają efektowne finiszery, w których przeciwnicy eliminowani są w szczególnie brutalny sposób.

Ważnym elementem cyklu jest jego strona sandboksowa, oferująca ogromny wachlarz aktywności pobocznych. Możemy grać w kręgle i bilard, śpiewać karaoke, łowić ryby, bawić się w salonach gier, a nawet próbować szczęścia przy znanych z wakacyjnych wycieczek maszynach-łapkach, gdzie za pomocą mechanicznego chwytaka próbujemy wyłowić sobie maskotkę. Niektóre z aktywności nie są tak niewinne i potwierdzają, że seria jest przeznaczona wyłącznie dla dorosłych: gracz może oglądać filmy o charakterze erotycznym oraz obstawiać wyniki walk skąpo odzianych zawodniczek.




czyli gra, która potrafi odrzucać każdym swoim gameplayem, ale jak już się zainstaluje, to ciężko przestać grać, bo fajnie jest


grał ktoś w którąkolwiek grę z serii? opinie?
ja grałem tylko w Yakuzę 0 - fabuła, dialogi, postacie, cutscenki, te infantylne i przyjemne questy poboczne, wszystko super. jeśli chodzi o model walki, to nie jaram się.


Yakuza: Like a Dragon w 'reszcie świata' już 10 listopada
Obrazek
ソロで帰る道すがら
挨拶さえもできないさ
待っても去っても変わらない
そうだ! これからだぜ?
Awatar użytkownika
cloud
091 SICARIOS
Posty: 5858
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:31

Re: Yakuza

Post autor: cloud »

summon @Cz4rny1337
lygrys pisze: 22 sty 2024, 9:47 Wszystkim fanom zimy życzę by zamarzli na śmierć.
Awatar użytkownika
Cz4rny1337
Moderator
Posty: 7847
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:52

Re: Yakuza

Post autor: Cz4rny1337 »

spanial ta gra, spaniala telenowala co do gejmpleju to warto zwiekszyc poziom trudnosci, nie jest odpychajacy, ale nie jest tez [zazwyczaj] jakis mega satysfakcjonujacy

ogolnie trzeba dawkowac gry, wiec po kazdej czesci robie sobie przerwe, akat zdaza wydawac wersje remakowe


swietna fabula [chociaz czasami przesadzaja i nie zawsze trzyma poziom] kozackie luzne quesciki

ehhhh grajcie wszyscy Yakuze 0
Obrazek
Awatar użytkownika
Rupert
Bodo
Posty: 4673
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:36

Re: Yakuza

Post autor: Rupert »

Dobra która jestnajnowsza i najdłuższa bo wstyd ale nigdy nie grałem i czy muszę znać poprzednie części szybko piszcie

Wysłane z mojego G3121 przy użyciu Tapatalka

[size=10 pisze:jebanaplujdupa[/size] post_id=564758 time=1632312420 user_id=236]
mocno przeceniony post ruperta
Awatar użytkownika
xou
Posty: 275
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:34

Re: Yakuza

Post autor: xou »

najlepiej zacząć od Yakuza 0. dobry wstęp do fabuły (chronologicznie to jest początek historii) + podobno najlepsza część
najnowsza jest chyba Yakuza 6, no i za kilka tygodni wychodzi nowa część
Obrazek
ソロで帰る道すがら
挨拶さえもできないさ
待っても去っても変わらない
そうだ! これからだぜ?
Awatar użytkownika
Rupert
Bodo
Posty: 4673
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:36

Re: Yakuza

Post autor: Rupert »

A ta nowa to nie jest Turowa walka? Dla mnie spoko w sumie by było nie lubię szybko klikać

Wysłane z mojego G3121 przy użyciu Tapatalka

[size=10 pisze:jebanaplujdupa[/size] post_id=564758 time=1632312420 user_id=236]
mocno przeceniony post ruperta
Awatar użytkownika
Chojny
Posty: 471
Rejestracja: 10 maja 2019, 16:48

Re: Yakuza

Post autor: Chojny »

grałem tylko w yakuza kiwami jak dali w plusie i bawiłem się wybornie, ale nie wyobrażam sobie ogrania większej ilości tytułów, jeżeli praktycznie wszystko polega na bieganiu po tej samej dzielni tym samym gościem w tych samych mokasynach
Awatar użytkownika
esdoen
Posty: 1214
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:44

Re: Yakuza

Post autor: esdoen »

miałem to kiwami w plusie, pomyślałem, że sprawdzę, ale internety mówiły, że lepiej od zero zacząć

no i kurwa wsiąkłem. zero przepiękne, wciągnęło mnie lekko na 120h, i to takie ciurkiem. doskonała historia, postacie, muzyczka, wszystkie poboczne aktywności. no mega fun. walka so-so, troche wkurwiał nadmiar random encounterów, jak w jakimś typowym japońskim rpg-u, ale nie zepsuło to frajdy.

z rozpędu wleciało kiwami, no i jest zawód (tzn. też juz skonczylem na totalnym binge'u, więc nie było pewnie dramatu, ale podjazdu do 0 to to nie miało). ot, okrojone DLC, czuć, że historia pisana w dawnych czasach, character development praktycznie niewidoczny, i czarny charakter niczym z filmów akcji klasy B.

chwilka przerwy i jadę z kiwami 2, podobno jest znowu na tym samym poziomie co zero, plus nowy silnik, więc może być nieźle.
Awatar użytkownika
Cz4rny1337
Moderator
Posty: 7847
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:52

Re: Yakuza

Post autor: Cz4rny1337 »

troche wkurwiał nadmiar random encounterów, jak w jakimś typowym japońskim rpg-u, ale nie zepsuło to frajdy.
no tez tego nie lubię na dłuzsza mete wkurwia - byl jakis item, taki buty cichobiegi ze nie zwracali az tak uwagi

kiwami 2 sto razy lepsze od kiwami 1, w kiwami 1 przegieli z iloscia watkow jakis dziwnych wlasnie z filmow klasy B

ja liczylem ze bedzie kiwami 3, 4, 5 mimo remastera, najpierw bylo takie info, ale zdementowane i nie wiem co robic
Obrazek
Awatar użytkownika
Chojny
Posty: 471
Rejestracja: 10 maja 2019, 16:48

Re: Yakuza

Post autor: Chojny »

ogarniam teraz zerówkę i jest super. dobrze, że nie ma już tego wątku z biciem się z majimą co chwilę, ale denerwuje mnie mr shakedown :(

a kiwami 1 kiepsko wypada faktycznie przy yakuza 0, to praktycznie to samo tylko że mniej wszystkiego
Awatar użytkownika
esdoen
Posty: 1214
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:44

Re: Yakuza

Post autor: esdoen »

shakedowny mniej mnie męczyły niż majima, bo chociaż ich motywacja i historia była zabawna. plus były dla mnie większym wyzwaniem niż Majima, bo spokojnie pakowały mi OHKO jak się zagapiłem. no i mam wrażenie że Majima Everywhere zdewaluowało późniejsze właściwe encountery fabularne z nim.

Kiwami 3/4/5 chyba bym się nie spodziewał. Yakuza 1 i Yakuza 2 najbardziej się zestarzały z racji platformy PS2, ale 3/4/5 jeszcze dają radę bardziej (chyba tylko 3 jest męcząca). No ale troche chujowo wychodzi to skakania między silnikami

Silnik Zero (0) -> Silnik Zero troche lepiej ogarnięty (Kiwami) -> Dragon Engine bardziej ogarnięty (Kiwami 2) -> Silnik 3-4-5 znowu krok do tyłu -> Dragon Engine w startowej implementacji, gorszy niż Kiwami 2 (6) -> i teraz od siódemki chyba znowu zmiana silnika na turowy

pojebani ci japończycy

Dodano po 18 minutach 40 sekundach:
btw, jest aktualnie na PSN na wyprzedaży Judgement od twórców Yakuzy, i wygląda całkiem sensownie, taki mix Yakuzy z grą detektywistyczną bardziej poważny. trochę inny klimat, ponownie Kamurocho, ale dla zmiany smaku moze byc spoczko
Awatar użytkownika
esdoen
Posty: 1214
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:44

Re: Yakuza

Post autor: esdoen »

Kiwami 2 splatynowane. Nowy Dragon Engine mega fajny, taki powiew świeżości i faktycznie to fajnie wyglądało. Jeśli chodzi o minigierki i Kamurocho/Sotenbori, to jest IMO lepiej niż w Zero.

Jeśli chodzi o historię - to nie ma podjazdu do Zero (ale jest lepiej niż w Kiwami 1). Antagonista super, ale więcej go nie ma niż jest. Nie jest to dobry news, bo Kiwami 2 jest stawiane na równi z Zero, i teraz (z trójką na czele) ma być tylko gorzej. Klasyczne twisty z dupy i nie-yakuzowy wątek który po prostu nuży (to samo było w Kiwami 1).

Trudność tez coś inba, bo nażarłem się w restauracjach, i potem nawet na Hardzie/Legend wszystkich gnoiłem bez stresu, włącznie z Amonami - w 0/Kiwami tak nie było.

No ale gram dalej, bo jednak się wciągnąłęm w tę serię :oops:

//Yakuza 3 zaliczona. Bardzo duży skok technologiczny w tył, bo to najbardziej zestarzała część. Walka mało przyjemna i upierdliwa. Ale historia IMO lepsza niż w Kiwami 1 i Kiwami 2. Mocno kiczowata, z zakończenia śmiałem się do rozpuku (a nie taki chyba był zamysł twórców), takie solidne kino akcji klasy B. Polecam.

Jak na razie:

Yakuza 0 > Yakuza 3 > Yakuza Kiwami 2 > Yakuza Kiwami

Yakuza 4 jest już ogrywana, i chyba stawiam ją na równi z Y3 - początek był w kurwę ślamazarny, dużo jakichś dziwnych mechanizmów dodanych, ale już zdążyłem polubić nowych protagonistów. Smutno, bo powoli zmierzam do końca sagi...
ODPOWIEDZ