[WoW] Świat Rzemiosła Wojny (World of Warcraft)

Dyskusje na temat ulubionych gier użytkowników. Planszówki? Playstation czy Xbox?

Moderator: con shonery

Awatar użytkownika
MoTyW
Pierwszy Mod
Posty: 5374
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:34

Re: [WoW] Świat Rzemiosła Wojny (World of Warcraft)

Post autor: MoTyW »

Jasny pisze: 19 kwie 2022, 10:19 na pewnym poziomie wszyscy biorą
Nie uważam, żeby to była prawda - mówię to z pozycji hardkorowego raidera classicowego (tzn. przed TBC) z topowej gildii serwera (Tryheart na Zandalar Tribe EU). Każdy farmił - ja np. na dwóch postaciach i np. u mnie złota było na tyle, żeby wykupić wszystkie tokeny gearowe z Naxxramas (w sumie chodzi głównie o matsy, które tanie nie były), enchanty na każdy element gearu (zmieniane wraz z upgrade'ami), wuchtę potionów i elixirów, jedzenia i całej reszty koniecznej do uzyskania poziomu umożliwiającego wyczyszczenie najtrudniejszego raidu w tej wersji gry w czasie poniżej dwóch godzin (wynik absolutnie nie topowy, ale na tyle niezły, że można się pochwalić). Jednocześnie mam pracę, kobietę, pasje i hobby, obowiązki domowe i chodzę regularnie na melanże, więc to nie jest tak, że trzeba włączyć w opór tryb nolife, żeby do tego dotrzeć (choć nie powiem, praca zdalna pomaga :twisted:). Dość powiedzieć, że jak mieliśmy typka, który dawał topowy DPS, ale logował się tylko na raidy i właśnie rzucił hasło, że kupi golda, to został wyśmiany.

Po prostu jak ktoś jest obrotny w życiu, to będzie obrotny też w grze (a może jak nie jest, ale w gierce coś tam się nauczy, to i na swoje RL to przekuje, who knows) - bankiem był u nas gościu, który zajmuje się handlem nieruchomościami i powiem tyle, ze chłop operował chorymi ilościami golda, zarobionego i pomnażanego własnoręcznie.
Jasny pisze: 19 kwie 2022, 10:19 wielu streamerów co na streamach udają prawilniaków naturalów
No to akurat osobny temat, bo wszelkiej maści streamerzy często żerują właśnie na swoim fejmie, bez którego ich osiągnięcia byłyby co najwyżej mierne (opierają się na swojej społeczności).
SLGWK since 15.08.2009
#wolnykurdystan #wolnacipa
Awatar użytkownika
Jasny
Zbanowany
Posty: 2583
Rejestracja: 16 sty 2022, 1:03
Lokalizacja: Cała Polska - a wkrótce zagranica

Re: [WoW] Świat Rzemiosła Wojny (World of Warcraft)

Post autor: Jasny »

Trochę inaczej to widzę, choć niekoniecznie w temacie WoW gdzie graczem nie jestem, ale paru streamerów kupujących widziałem. Jak ktoś jest obrotny w życiu, to godzina jego czasu kosztuje więcej niż on wygrinduje przez 10 godzin. Co do MMO, mógłbym mieć moralne zastrzeżenia w momencie gdyby były PvP, ale często to bardziej PvE
I live my life free of compromise and step into the shadows without complaint or regret.

Those who would give up essential Liberty, to purchase a little temporary Safety, deserve neither Liberty nor Safety
Awatar użytkownika
PSZ
Posty: 1519
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:21

Re: [WoW] Świat Rzemiosła Wojny (World of Warcraft)

Post autor: PSZ »

Czy ja dobrze zrozumiałem, że nie będzie dungeon findera, którego dodali w 3.3.5a? Co to w ogóle za decyzja, bo niby ludzie polubili jego brak na vanillia/tbc classic? Oni serio w to wierzą czy nie rozumieją, że ludzie musieli sobie radzić, bo po prostu nie mieli innego wyboru? XD

Zresztą ta wypowiedź o tym dungeon finderze, to jest taka korpo gadka z otwartą furtką na "przecież nic takiego nie mówiliśmy" - w przypadku gdy ludzie się wkurwią :)
Awatar użytkownika
koniec
bruh bruh
Posty: 5536
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:44
Lokalizacja: Łódź

Re: [WoW] Świat Rzemiosła Wojny (World of Warcraft)

Post autor: koniec »

no generalnie to i w retailu ludzie narzekają na dungeon findera bo podobno niszczył społeczny aspekt gry i rzeczywiście community classica woli bez
Awatar użytkownika
MoTyW
Pierwszy Mod
Posty: 5374
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:34

Re: [WoW] Świat Rzemiosła Wojny (World of Warcraft)

Post autor: MoTyW »

Nie przyciąga mnie absolutnie ten nowy dodatek, ale do WotLK Classic będzie trzeba zacząć expić alty, bo w TBC mało aktywny byłem... Nawet raidów nie porobiłem, więc też trzeba będzie zerknąć, chociaż akurat ten dodatek przeżyłem w pełni już w erze 2007 (minus parę rajdów właśnie), więc aż tak mnie nie ciągnie.

Swoją drogą śmiechłem wewnętrznie strasznie z epatowania atmosferą equality w tym materiale, choćby w kontekście ostatnich problemów Blizzarda :lol:
Jasny pisze: 19 kwie 2022, 16:25 Jak ktoś jest obrotny w życiu, to godzina jego czasu kosztuje więcej niż on wygrinduje przez 10 godzin.
Też prawda - pada pytanie "jaki jest cel?".
SLGWK since 15.08.2009
#wolnykurdystan #wolnacipa
Awatar użytkownika
Jasny
Zbanowany
Posty: 2583
Rejestracja: 16 sty 2022, 1:03
Lokalizacja: Cała Polska - a wkrótce zagranica

Re: [WoW] Świat Rzemiosła Wojny (World of Warcraft)

Post autor: Jasny »

Powiem Ci, jak mi napiszesz dlaczego nie chcesz odbanować 2rzyna :*
I live my life free of compromise and step into the shadows without complaint or regret.

Those who would give up essential Liberty, to purchase a little temporary Safety, deserve neither Liberty nor Safety
Awatar użytkownika
piernikowyskoczek
Posty: 7055
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:06

Re: [WoW] Świat Rzemiosła Wojny (World of Warcraft)

Post autor: piernikowyskoczek »

wotlk classic będzie grane, nowy dodatek do retaila też sprawdzę
Awatar użytkownika
PSZ
Posty: 1519
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:21

Re: [WoW] Świat Rzemiosła Wojny (World of Warcraft)

Post autor: PSZ »

Czy blizzard wycofał się już z tego głupiego pomysłu usunięcia dungeon findera na WOTLK?
Awatar użytkownika
Parlae
Posty: 4611
Rejestracja: 29 lip 2019, 16:29

Re: [WoW] Świat Rzemiosła Wojny (World of Warcraft)

Post autor: Parlae »

Obrazek

Czekam. Jedyna gra z tego roku, która jeszcze mnie grzeje. A to tak naprawdę powtórka, ale już mam dość privów WoTLKa, a ten nowy dodatek słabo imo się zapowiada.
Trzeba będzie wcześniej wykupić abo, żeby doexpić.
Awatar użytkownika
piernikowyskoczek
Posty: 7055
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:06

Re: [WoW] Świat Rzemiosła Wojny (World of Warcraft)

Post autor: piernikowyskoczek »

czemu dodatek nowy słabo się zapowiada? imo wyjdzie w praniu, jak zawsze, zapowiadać to mogą cuda na kiju, a potem kwas
Awatar użytkownika
MoTyW
Pierwszy Mod
Posty: 5374
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:34

Re: [WoW] Świat Rzemiosła Wojny (World of Warcraft)

Post autor: MoTyW »

TBC przezimowałem na postoju, z racji obowiązków RL, ale mam nadzieję, że do jesieni uda mi się tak opanować terminarz, żeby wjechać w mój ulubiony dodatek z buta :cool:
SLGWK since 15.08.2009
#wolnykurdystan #wolnacipa
Awatar użytkownika
Parlae
Posty: 4611
Rejestracja: 29 lip 2019, 16:29

Re: [WoW] Świat Rzemiosła Wojny (World of Warcraft)

Post autor: Parlae »

piernikowyskoczek pisze: 23 lip 2022, 0:19 czemu dodatek nowy słabo się zapowiada? imo wyjdzie w praniu, jak zawsze, zapowiadać to mogą cuda na kiju, a potem kwas
Po prostu za mało zmian nadal imo. Największy feature jaki zapowiadają to Dragon Riding, a z tego co go widziałem to wygląda mi to na zabawkę na godzinę. Potem pewnie się znudzi. Już pomijam fakt, że zerżnięto to z GW2, nawet animacje. Do tego ta nowa klasa smocza, która jednym combo zjada każdą inną. Jak zwykle Blizzard tworzy OP hero klasę, tylko po to, żeby ją potem znerfić i zrównać z ziemią.
Wolałbym głębsze zmiany w starych klasach i samej mechanice gry, która już mocno się zestarzała. Chociaż zmiana w drzewkach talentów na plus. Po prostu obawiam się, że jest tego za mało, żeby na dłużej zaciekawić. Jeśli contentu będzie dużo i nie będę się czuł jak robotnik przy taśmie odbębniający kolejne zadania (jak w obecnym dodatku) to będzie dobrze. Ale imo na to się nie zanosi, stąd moje obawy. To już nie ten Blizzard co kiedyś.
Awatar użytkownika
MoTyW
Pierwszy Mod
Posty: 5374
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:34

Re: [WoW] Świat Rzemiosła Wojny (World of Warcraft)

Post autor: MoTyW »

No i kurwa bonus 50% expa w ramach przygotowań do WotLK wystarczył, żebym kupił prepaida i wrócił do nałogu :lol:
Expię sobie obecnie alty i rozwijam profesję, a chuj by to wszystko strzelił xD
SLGWK since 15.08.2009
#wolnykurdystan #wolnacipa
Awatar użytkownika
piernikowyskoczek
Posty: 7055
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:06

Re: [WoW] Świat Rzemiosła Wojny (World of Warcraft)

Post autor: piernikowyskoczek »

jak tam na serwerach @MoTyW, ukrócili boosting? robisz dungeony na tych altach? widziałem, że wszędzie się posypały ratio H/A i zazwyczaj jest dominacja jednej frakcji

ja chyba będę zaczynać wotlk na tych serwerach fresh start, chociaż boję się, że zanim dobiję do brzegów northrend, to mnie znuży znowu
Awatar użytkownika
fromage
Posty: 3907
Rejestracja: 07 gru 2020, 20:01

Re: [WoW] Świat Rzemiosła Wojny (World of Warcraft)

Post autor: fromage »

Ja to na bocie lecialem, typ (ex narkoman/helupiarz a mlody) mi wisial za 3-5 fetki no to ja Davai mi accounta, komp odpalony I od 1-60lvl Sam se wbijal,questy,wszystko umial
A typ na hemadonie czy jakis tak sie to zwie
Chief Keef pisze: I'm so fly, I'm so fly, in Hawaii eating Thai
You gotta pay me for a comment, and that comment might be why
Asian ho, say she think I'm nice, why 'cause I eat rice?
Bitch, I'm mean, go and get your things, you can spend the night
Awatar użytkownika
MoTyW
Pierwszy Mod
Posty: 5374
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:34

Re: [WoW] Świat Rzemiosła Wojny (World of Warcraft)

Post autor: MoTyW »

piernikowyskoczek pisze: 30 lip 2022, 10:36 ukrócili boosting?
Uwalili mechanizmy, które sprawiały, że większość boostujących klas (np. magowie, paladyni) była w stanie robić to efektywnie (np. wskakiwanie na jakiś tam murek w jakiejś tam instancji resetuje moby, uniemożliwiając kiting, jak można było robić dotychczas) - generalnie zjawisko istnieje i istnieć będzie, ale faktycznie jest sukcesywnie dojeżdżane.
piernikowyskoczek pisze: 30 lip 2022, 10:36 robisz dungeony na tych altach?
Coś tam robiłem, ale jak dla mnie najczęściej szybciej wychodzi po prostu questowanie solo... Choć zmieni się to pewnie dzisiaj, bo mój alt jest od wczoraj gotowy na przejście przez portal.
piernikowyskoczek pisze: 30 lip 2022, 10:36 widziałem, że wszędzie się posypały ratio H/A i zazwyczaj jest dominacja jednej frakcji
Ano, generalnie różnie z tym bywało, ale to prawda... Wchodzę sobie teraz obczaić ratio mojego serwera, dość aktywnego, i widzę że jest całe 0,4% aktywnych graczy hordy :lol: no kurwa słabo, a to już serwer, na który się przenosiłem z gildią w ramach free character transfer, więc world pvp mówi papa :/// Wygląda to tak w większości przypadków, nie wiem ocb, kaszana.
piernikowyskoczek pisze: 30 lip 2022, 10:36 ja chyba będę zaczynać wotlk na tych serwerach fresh start, chociaż boję się, że zanim dobiję do brzegów northrend, to mnie znuży znowu
Z doświadczenia mogę powiedzieć, że to jest przepis na porażkę, nie będąc już szczylem i nie mając chęci zrobienia sobie z gierki pracy na kilka tygodni. Moim zdaniem te nowe serwery powinny startować właśnie teraz (a nic mi o tym nie wiadomo, żeby np. dziś czy jutro ruszały), kiedy jest ten bonus do expa, hype na nowy dodatek klasyczny i wszyscy by sobie na spokojnie akurat dolevelowali i coś tam się wygearowali nawet, a tak to cipa. Niby mają też być jakieś merge, ale ponownie, zero konkretów.
SLGWK since 15.08.2009
#wolnykurdystan #wolnacipa
Awatar użytkownika
Parlae
Posty: 4611
Rejestracja: 29 lip 2019, 16:29

Re: [WoW] Świat Rzemiosła Wojny (World of Warcraft)

Post autor: Parlae »


:lol:

E: ee już go odbanowali
Awatar użytkownika
piernikowyskoczek
Posty: 7055
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:06

Re: [WoW] Świat Rzemiosła Wojny (World of Warcraft)

Post autor: piernikowyskoczek »

swifty moment
Awatar użytkownika
rbj
Posty: 292
Rejestracja: 19 kwie 2019, 12:55

Re: [WoW] Świat Rzemiosła Wojny (World of Warcraft)

Post autor: rbj »

gdzie gracie? ja wyemigrowałem na golemagg horda. Tak samo jak wyżej expie alty i przygotowuje mojego trolla shamana na nowy świat
ODPOWIEDZ