[Konsola] Nintendo Switch

Dyskusje na temat ulubionych gier użytkowników. Planszówki? Playstation czy Xbox?

Moderator: con shonery

Awatar użytkownika
deska
Posty: 1083
Rejestracja: 27 mar 2020, 13:57

Re: [Konsola] Nintendo Switch

Post autor: deska »

lygrys pisze: 06 mar 2022, 11:34 Na Switchu wolicie grać w wersji przenośnej (handheldowej) czy po podłączeniu do telewizora?
Pytam, bo ja w Zeldę BOTW gram wyłącznie na monitorze, z pro kontrolerem.
Próbowałem w wersji przenośnej i było mi strasznie niewygodnie ale będę raz na jakiś czas próbować też tak ogrywać gry.

Przy okazji okazji poznał bym też waszą topkę gier na switcha.
jak chcesz grać w wersji przenośniej to musisz kupić sobie uchwyt na niego żeby ci było naprawdę wygodnie, pozdrawiam
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 9919
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: [Konsola] Nintendo Switch

Post autor: lygrys »

Grip?
Raczej planuje grać na Switchu Lite, którego jeszcze nie włączyłem.

Dodano po 7 minutach 8 sekundach:
phobos pisze: 07 mar 2022, 21:57 na TV gramy, handheldowo tylko grałem trochę w pokemon let's go, bo tam jest idiotyczny system rzucania pokeballem i legendy ciężko się łapało jednym joyconem

Ja gram w Zeldę BOTW na pro kontrolerze i jak trzeba zrobić coś ruchowo, to po prostu ruszam całym pro kontrolerem jak joy conem.
Zelda jest dość trudna dla mnie i niektóre misję muszę sobie podpatrzeć u innych, jak już mi się nie chce kombinować, po za tym ciągle się łapię na tym, że zapominam o niektórych tricka.

Ta gra jest tak skonstruowana, że nawet jak zobaczysz jak coś przejść, to okazuje się, że nic ci to nie da, bo twoja postać nie jest na takim poziomie wzmocnienia jak u tej osoby, którą na youtube oglądasz.

Tak czy inaczej granie całymi dniami w Zeldę BOTW sprawi, że 6-letniemu Bratankowi szybciej odblokuje całą mapę, bo na razie jak u nich byłem to tylko zdążyłem odblokować mu lotnie.
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 20276
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: [Konsola] Nintendo Switch

Post autor: phobos »

w pokemon let's go można grać tylko 1 joy-conem i łapać pokemony wykonując taki ruch jak rzut, działa chujowo, jest też kontroler w postaci pokeballa za 500 zł xD pro controllera nie wspiera ani dwóch joyconow, w wersji handheld się robi tak, że przechyla się switcha i wciska A i pokeball leci

na szczęście w innych pokemonach jest już normalnie
mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze:szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Wszystkiego najgorszego i wszystkie klątwy na ciebie i twoją rodzinę.
Awatar użytkownika
deska
Posty: 1083
Rejestracja: 27 mar 2020, 13:57

Re: [Konsola] Nintendo Switch

Post autor: deska »

lygrys pisze: 07 mar 2022, 23:01 Grip?
Raczej planuje grać na Switchu Lite, którego jeszcze nie włączyłem.
uchwyt taki żeby mieć lepiej wyprofilowane dłonie na nim, wygodniej ci będzie

oczywiście na switcha i switcha lite potrzebujesz innych uchwytów
Awatar użytkownika
Cz4rny1337
Moderator
Posty: 7832
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:52

Re: [Konsola] Nintendo Switch

Post autor: Cz4rny1337 »

glownie handheld, od grania na tv mam inne sprzety, ale fakt, bez gripa [polecam skull&co] sobie nie wyobrażam już uzytkowania Swticha

na tv odpalam gry imprezowe wiadomo
Obrazek
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 9919
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: [Konsola] Nintendo Switch

Post autor: lygrys »

deska pisze: 08 mar 2022, 2:10
lygrys pisze: 07 mar 2022, 23:01 Grip?
Raczej planuje grać na Switchu Lite, którego jeszcze nie włączyłem.
uchwyt taki żeby mieć lepiej wyprofilowane dłonie na nim, wygodniej ci będzie

oczywiście na switcha i switcha lite potrzebujesz innych uchwytów
jaki uchwyt do switcha lite?
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
Lidwin
Posty: 471
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:55

Re: [Konsola] Nintendo Switch

Post autor: Lidwin »

Ja głównie tryb przenośny poza ring fitem ale nie widzę najmniejszej potrzeby mieć gripa z którym ta konsola wygląda jak czołg.
F1 to królowa. Zawsze była.
Awatar użytkownika
Tylko dobre dzinsy
Posty: 582
Rejestracja: 08 paź 2019, 15:37

Re: [Konsola] Nintendo Switch

Post autor: Tylko dobre dzinsy »

Siemka panowie, jako ze jakos od ponad roku nie mam zadnej konsolki (sprzedalem swojego new 3dsa xl, czego bardzo zaluje, bo ich cena podrosla praktycznie dwukrotnie od tego czasu xdd, nawet za glupiego zwyklego 3dsa trzeba teraz wylozyc ponad 5 stow, gdzie jeszcze nie tak dawno za ta cene mozna bylo dorwac new 3ds xla), to zainteresowalem sie kupnem switcha.

Duzo trace kupujac wersje ta najbardziej podstawowa albo v2 z lepsza bateria w porownaniu do tego nowego oleda? Wersje light chyba bede omijac szerokim lukiem, bo o ile takie wyjscie mialo sens w przypadku 2dsa, to tutaj nie dosc ze drozej to nwm nawet o co w niej dokladnie chodzi poza tym ze pewnie jest lzejszy/ladniejszy, dodam ze interesuje mnie jedynie granie jako handeld, raczej solo bez znajomych, ale docenie takze wypowiedzi dotyczace innych kwestii, bo podobnie jak lygrys, planuje kupic w przyszlosci ta konsolke bratankowi jak podrosnie
Jak mlody g tylko troche mlodszy
Se wyjebalem z polski I ciagle na
Wolnosci mimo ze popelnilem wiele zbrodni
Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 20276
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: [Konsola] Nintendo Switch

Post autor: phobos »

no ekran switcha v2 (i lite) jest hujowy w porównaniu z jakimś oledem telefonu

v1 nie dostaniesz już, bo tam był problem z jailbreakiem konsoli i nintendo ją zastąpiło, co najwyżej używana, droższa niż nowa v2

lite nie da się podłączyć do tv, więc tylko handheld, jakbym chciał grać tylko handheld to bym miał wersję oled

Dodano po 3 minutach 20 sekundach:
phobos pisze: 04 mar 2022, 19:17 https://www.8bitdo.com/wireless-usb-adapter-2/

elegancko, jest wsparcie dla kontrolerów z xbox series x/s
a to działa git z padem do xbox series, 70 zł dałem, wspiera tylko jeden pad jednocześnie
mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze:szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Wszystkiego najgorszego i wszystkie klątwy na ciebie i twoją rodzinę.
Awatar użytkownika
Cz4rny1337
Moderator
Posty: 7832
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:52

Re: [Konsola] Nintendo Switch

Post autor: Cz4rny1337 »

v1 nie dostaniesz już, bo tam był problem z jailbreakiem konsoli i nintendo ją zastąpiło, co najwyżej używana, droższa niż nowa v2
i kupujac ja trzeba byc czujnym, bo ludzie sprzedaja pobanowane konsole/jakies reanimowane trupy etc etc, a normalne konsole po bratankach co w chuju mają mario są szybko wykupywane przez handlarzy
Obrazek
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 9919
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: [Konsola] Nintendo Switch

Post autor: lygrys »

Czy jak kupię sobie w media markt grę pudełkową, która zamiast kartridża ma kod do pobrania gry z Nintendo Switch Shopu, to grę mogę ściągnąć tylko na jedną konsolę czy na więcej tylko przez to samo konto?
Tylko dobre dzinsy pisze: 09 mar 2022, 1:29 Siemka panowie, jako ze jakos od ponad roku nie mam zadnej konsolki (sprzedalem swojego new 3dsa xl, czego bardzo zaluje, bo ich cena podrosla praktycznie dwukrotnie od tego czasu xdd, nawet za glupiego zwyklego 3dsa trzeba teraz wylozyc ponad 5 stow, gdzie jeszcze nie tak dawno za ta cene mozna bylo dorwac new 3ds xla), to zainteresowalem sie kupnem switcha.

Duzo trace kupujac wersje ta najbardziej podstawowa albo v2 z lepsza bateria w porownaniu do tego nowego oleda? Wersje light chyba bede omijac szerokim lukiem, bo o ile takie wyjscie mialo sens w przypadku 2dsa, to tutaj nie dosc ze drozej to nwm nawet o co w niej dokladnie chodzi poza tym ze pewnie jest lzejszy/ladniejszy, dodam ze interesuje mnie jedynie granie jako handeld, raczej solo bez znajomych, ale docenie takze wypowiedzi dotyczace innych kwestii, bo podobnie jak lygrys, planuje kupic w przyszlosci ta konsolke bratankowi jak podrosnie
Jak planujesz kupić Bratankowi, to będziesz musiał trochę z nim pograć na tej konsoli, bo przez brak wersji polskiej switch w Polsce słabo się sprawdza jako konsola dla dziecka.

Kartridż Tetris 99 w bonusie z kodem na 12 miesięczne członkostwo w Nintendo Clubie też się przyda, bo sprawi, że zacznie częściej grać na switchu oraz ściągnie sobie darmówki - oczywiście duża karta microSD będzie do tego potrzebna.
phobos pisze: 09 mar 2022, 3:50 no ekran switcha v2 (i lite) jest hujowy w porównaniu z jakimś oledem telefonu

v1 nie dostaniesz już, bo tam był problem z jailbreakiem konsoli i nintendo ją zastąpiło, co najwyżej używana, droższa niż nowa v2

lite nie da się podłączyć do tv, więc tylko handheld, jakbym chciał grać tylko handheld to bym miał wersję oled
Moi znajomi z pracy kupili wersję OLEDową, w tym jeden informatyk kupił wersję z jakiś uszkodzeniem, które bez problemu naprawił.
On jakiś czas temu mówił, że sprzedał PS4 i na razie gra na Pececie, bo na nim też rysuje, ale ciśnie go na kupno Switcha, bo jest na niego dużo gier, które chce ograć, a podobno gry z Nintendo bardzo ciężko się piraci na inne platformy, zresztą ostatnio za to został skazany Bowser na 3 lata więzienia.

https://www.nintendoswitch.pl/gary-bows ... -nintendo/

Ja switcha (tego z czernowymi i niebieskimi joy-conami, nie wiem która to wersja, ma 32GB pamięci z tego co pamiętam) i switcha lite kupiłem tylko dlatego, że nie było w media markt switcha OLED (podobno w dniu premiery mieli w sklepie tylko jednego i się tego samego dnia sprzedał). Lite kupiłem tylko dlatego, że chciałem mieć różowego (koralowego) i porównać sobie ze zwykłym switchem, oraz switcha, którego będę mógł zabrać do pracy i nie będę musiał joy-conów do niego przyklejać taśmą (podobno tak robiło dużo ludzi osób w tokijskim metrze, dlatego Nintendo wypuściło wesję lite) czy gripa.
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
Cz4rny1337
Moderator
Posty: 7832
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:52

Re: [Konsola] Nintendo Switch

Post autor: Cz4rny1337 »

@lygrys
ja nie wiem czemu sobie tak wymyśliłeś, ale większość darmowych gier działa bez członkostwa w nintendo online - i tak, w tym fortnite, apex i nwm warframe [ktore serdecznie wszystkim polecam i wracam jak tylko dodadza cross-save XD]
Obrazek
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 9919
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: [Konsola] Nintendo Switch

Post autor: lygrys »

Serio?
Nie wiedziałem, bo ja na razie gram tylko w Zeldę BOTW.
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 20276
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: [Konsola] Nintendo Switch

Post autor: phobos »

i jak tam wyniki porównania

a switch "normalny" z czerwonym i niebieskim joyconem to jest właśnie wersja v2, wersja v1 była praktycznie taka sama, chyba miała gorszą baterię no i ten błąd firmware pozwalający na jailbreaka i piractwo, powodem wycofania jej z obiegu było właśnie to
mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze:szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Wszystkiego najgorszego i wszystkie klątwy na ciebie i twoją rodzinę.
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 9919
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: [Konsola] Nintendo Switch

Post autor: lygrys »

Jeszcze switcha lite nie odpaliłem, bo czekam aż w piątek odbiorę wypłatę i kupię animal crossing wtedy będę miał motywację by grać też na wersji lite, bo z tego co mówił ARHN w Animal Crossing powinno się grać minimum godzinę dziennie, bo podobno jak cię długo nie ma to sąsiedzi pytają się ciebie dlaczego cię nie nie było czy jakoś tak i chyba w każdym dniu są jakieś atrakcje do zaliczenia - w sobotę chyba koncerty ma KK?

Mój brat ostatnio przez jeden dzień porównał sobie zwykłego switcha i switcha lite.
Według niego switch lite to zbędny wydatek.
Według mnie jak się ma dwójkę dzieci kłócących się o wszystko (bo 4 lata różnicy są dość znaczące) to dwa switche są wręcz obowiązkowe, szczególnie jak się wkręcili w ściąganie darmówek.

10-latek tak się nakręcił, że dał mi taką radę

"Wujek warto jest ściągać wszystkie darmówki, bo jak teraz Ci się nie spodobają, to skąd wiesz czy Ci się nie spodobają za jakiś czas?"

Ja na pewno im kupię Nintendo Switch Sport i chyba Lego Star Wars Skywalker saga bo będzie polski dubbing.

Klasyki nintendo będę im kupował jak najpierw sam sprawdzę, by im od razu pokazać jak w nie gra.
Zresztą Splatoon 2 będę musiał sprawdzić przed trójką, bo nie wiedzą jak w nią gra.
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
Tylko dobre dzinsy
Posty: 582
Rejestracja: 08 paź 2019, 15:37

Re: [Konsola] Nintendo Switch

Post autor: Tylko dobre dzinsy »

Wlasnie dorwanie obecnie jakichs 2x switch nawet te najstarsze modele do tysiaka zl to bylaby mega git opcja, z 3dsami jedynie byl ten problem, ze w taka terrarie to trzebabylo miec dwa new 3dsy, poki switch czegos takiego nie uskutecznia mysle ze to najlepsza opcja, no chyha ze wlasnie oled + jakis drugi do pogrania z ziomkiem
Jak mlody g tylko troche mlodszy
Se wyjebalem z polski I ciagle na
Wolnosci mimo ze popelnilem wiele zbrodni
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 9919
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: [Konsola] Nintendo Switch

Post autor: lygrys »

Jak gracie na switchu w handheldu bez gripa, to joy-cony wam nie latają?
Mnie raz się włączyło info, że mam je wyciągnąć i to było mocno denerwujące.
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 20276
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: [Konsola] Nintendo Switch

Post autor: phobos »

mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze:szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Wszystkiego najgorszego i wszystkie klątwy na ciebie i twoją rodzinę.
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 9919
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: [Konsola] Nintendo Switch

Post autor: lygrys »

W Animal Crossing New Horizons udało mi się spłacić pierwszy dom, który chyba mnie kosztował prawie 100 000 mil i wziąłem kredyt na większy dom za prawie 200 000 mil.
Świetna gra, w kwietniu kupuję ją Bratankom w dwóch wersjach, by mogli się odwiedzać grając jednocześnie na switchu i switchu lite.

Dodano po 4 minutach 49 sekundach:
Oto lista 35 najlepiej sprzedających się gier na Nintendo Switch w Japonii:
1. Animal Crossing: New Horizons – 7,183,333
2. Super Smash Bros. Ultimate – 4,764,379
3. Mario Kart 8 Deluxe – 4,429,626
4. Pokemon Sword / Shield – 4,309,812
5. Splatoon 2 – 4,031,223
6. Ring Fit Adventure – 3,074,777
7. Momotaro Dentetsu: Showa, Heisei, Reiwa mo Teiban! – 2,597,078
8. Minecraft – 2,514,952
9. Pokemon Brilliant Diamond / Shining Pearl – 2,502,926
10. Monster Hunter Rise – 2,357,260
11. Super Mario Odyssey – 2,323,559
12. Super Mario Party – 2,060,160
13. Zelda: Breath of the Wild – 1,955,649
14. Pokemon Legends: Arceus – 1,923,870
15. Pokemon: Let’s Go, Pikachu / Eevee – 1,794,024
16. Super Mario Maker 2 – 1,197,024
17. New Super Mario Bros. U Deluxe – 1,158,604
18. Super Mario 3D World + Bowser’s Fury – 1,018,313
19. Kirby Star Allies – 963,497
20. Clubhouse Games: 51 Worldwide Classics – 927,244
21. Mario Party Superstars – 865,507
22. Luigi’s Mansion 3 – 829,847
23. Taiko no Tatsujin: Drum ‘n’ Fun! – 696,054
24. Fishing Spirits: Nintendo Switch Version – 675,710
25. Pikmin 3 Deluxe – 614,770
26. Super Mario 3D All-Stars – 614,454
27. Dragon Quest XI S – 561,482
28. Mario Tennis Aces – 499,331
29. 1-2 Switch – 488,309
30. ARMS – 466,695
31. Mario & Sonic at the Olympic Games Tokyo 2020 – 422,191
32. Dr. Kawashima’s Brain Training for Nintendo Switch – 415,158
33. Hyrule Warriors: Age of Calamity – 387,707
34. Pokken Tournament DX – 355,713
35. eBaseball Powerful Pro Yakyuu 2020 – 342,187
https://www.nintendoswitch.pl/najlepiej ... -na-czele/
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 20276
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: [Konsola] Nintendo Switch

Post autor: phobos »

no ja mam

mario kart 8 deluxe
ring fit adventure
pokemon bd
pokemon lets go pikachu
super mario oddysey
fitness boxing 2

póki co mario kart najczęściej gości, ale to gierka dla dwóch osób, solo w chuj zamuła by była

jeszcze wormsy wmd mam w wersji digital
mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze:szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Wszystkiego najgorszego i wszystkie klątwy na ciebie i twoją rodzinę.
ODPOWIEDZ