Europa Universalis

Dyskusje na temat ulubionych gier użytkowników. Planszówki? Playstation czy Xbox?

Moderator: con shonery

ksiazenieporzadek

Europa Universalis

Post autor: ksiazenieporzadek »

jest tutaj ktoś grający w ogóle w czwóreczkę?

jeżeli ktoś by sie znalazł to jestem chętny na jakieś multi - mogę hostować, mam wszystkie dlc
Awatar użytkownika
dwupak
Posty: 1016
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:04

Re: Europa Universalis

Post autor: dwupak »

ja gram bardzo sporadycznie, fajny patch co do Polski wleciał, więc jeśli ktoś miał przerwę to polecam zagrać
FRIZOLISZEK FRIZA BOMBA TROMBY WARIATEC PATECA
to ja
FÜRDIEGANG
Posty: 1147
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:32

Re: Europa Universalis

Post autor: FÜRDIEGANG »

nie gram juz z dwa lata, ale gierka wybitna.
ex-AlmostDivine

Twój chłopak kaloryfer kurwa, a ja se noszę bojler
No bo jem co chcę, a ten głupek liczy kalorie tak jak drobne
By cię wziąć na randkę i zamówić sałatkę
No naprawdę trochę scam, nie?
svlv96
Posty: 1448
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:51
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Europa Universalis

Post autor: svlv96 »

Jest polska wersja 4?
ksiazenieporzadek

Re: Europa Universalis

Post autor: ksiazenieporzadek »

Nie ma


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
pardon
Posty: 7836
Rejestracja: 18 kwie 2019, 1:09

Re: Europa Universalis

Post autor: pardon »

w sumie screen sprzed lat, ale nie tykałem od tamtej pory eu4 więc relatywnie fresh.

Obrazek

zaczynałem jednoprowincjonalnym Utrechtem i nawet nie wiecie ile mnie kosztowało zjednoczenie Niderlandów i przeżycie trzech wieków obok Francji :>

na mapce nieujęte zamorskie kolonie, ale tu klasycznie - Peru, Karaiby, kilka przygód na wschodnim brzegu USA, Indochiny odpuściłem.

generalnie to chyba kampania, którą najmilej wspominam z gier komputerowych ever.
ksiazenieporzadek

Re: Europa Universalis

Post autor: ksiazenieporzadek »

Naprawdę stary screen bo Ukrainy to już nie ma od kilkunastu wersji xD

Ja ostatnimi czasy gram w sumie pod achivmenty tylko. Obecnie przymierzam się, żeby zrobić jeden z najbardziej przejebanych czyli zjednoczenie Indii Mughalsami przed 1550.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
mbunt
Posty: 799
Rejestracja: 09 maja 2019, 21:12

Re: Europa Universalis

Post autor: mbunt »

kosmiczna to jest gra, odkopuje temat bo wlasnie skonczylem wbiłem Polska World Conquest i chetnie pogralbym online
zapraszam do sprawdzenia
https://youtu.be/5s5QPZM7Pec
Dunkel
Posty: 29
Rejestracja: 26 wrz 2019, 13:31

Re: Europa Universalis

Post autor: Dunkel »

Kiedyś się w to grało, ale kiedy to było.
Teraz poluję na Crusaders Kings na promce, bo niesamowite, że na Steamie gra wyceniona na ponad 100zł, gdy ma już 4 czy 5 lat...
ksiazenieporzadek

Re: Europa Universalis

Post autor: ksiazenieporzadek »

jakiś czas temu było za friko gdzieś podstawka xd

ja ciągle nabijam acziwmenty - już około 50% całości w 750h bodajże
Awatar użytkownika
Wtn
Posty: 2148
Rejestracja: 17 kwie 2019, 10:40

Re: Europa Universalis

Post autor: Wtn »

elo kto chce pograć na multi
ksiazenieporzadek

Re: Europa Universalis

Post autor: ksiazenieporzadek »

elo ja mogę

tylko, że po emperorze mi się kurwę tnie all xd (mam all dlc jbc)
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Europa Universalis

Post autor: baqlashan »

uwielbiałem Rosją podbijać europkę, piękne to było

oczywiście na moim obecnym gówno-lapku eu4 nie działa, więc od czasu do czasu pocinam w dwójkę, również kozak choć nieco zbyt archaiczna

Dodano po 7 minutach 33 sekundach:
Dunkel pisze: 26 wrz 2019, 14:44 Teraz poluję na Crusaders Kings
ja się kiedyś napaliłem na tę grę, z powodu dodatku "sons of abraham", jest naprawdę rozpierdolem, obczaj to:

"Judaizm to bodaj najbardziej innowacyjna część Sons of Abraham, ponieważ wraz z omawianym dodatkiem w Crusader Kings II po raz pierwszy pojawiają się grywalne postacie żydowskie. Gra reprezentantem owej religii jest możliwa tylko w ramach Kaganatu Chazarskiego, z datą rozpoczęcia kampanii wyznaczoną na rok 867 n.e. (kiedy to Chazarowie porzucili islam we wspomnianym państwie na rzecz judaizmu). Kluczowym elementem zabawy jako „starozakonny” jest możliwość odnowienia starożytnego Królestwa Izraela."

więc będę musiał kiedyś ograć, bo to chyba jedyna giera umożliwiająca sianie rozpierdolu kaganatem chazarskim(!!!)
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
8na10
Posty: 4667
Rejestracja: 23 wrz 2021, 5:48
Lokalizacja: The United States of Poland

Re: Europa Universalis

Post autor: 8na10 »

victoria 2 najlepsza w serii jak dla mnie, rozgrywka nie sprowadza się do blobowania całej mapy, pewne czynności są niewykonalne. jak ktoś chce grać jakimś urugwajem czy autonomicznym texasem to najlepsze co da sie ugrać to wbić pod koniec gry do top 2 tier państw, i tyle, i to jest piękne. obserwujesz se z boku mocarstwa, myślisz co tu możesz ugrać, a i tak większość rozgrywki sprowadza się do polityki wewnętrznej i handlowania na arenie światowej, a nie podbijania - które tu jest zarezerwowane dla największych. a takie najpotężniejsze militarnie zjednoczone niemcy i tak jako AI ściągają z czasem na siebie gniew połowy świata i huj im wychodzi. i spoko. fajnie rozwinięty system partii politycznych, może nawet zbyt realistycznie bo w late gamie naprawdę dużo jebania się jest z mniejszościami narodowymi, zaspokajaniem potrzeb obywatelskich itd, ale jest na to patent - trzeba dać się podbić komuchom gdy ci będą organizować rewolucje, i wtedy normalnie państwo przechodzi na jednopartyjną dyktaturę z dobrym aparatem do gnębienia chłopa (bo jak się zmieni władza to gramy dalej normalnie, moja polska miała z 5 rewolucji). kapitalizm nieźle ukazany, żeby faktycznie wycisnąć z niego coś mocnego to trzeba grać jakimś państwem z dobrymi predyspozycjami do tego, typu USA, UK, Francja. z kolei śmiesznie się gra jeśli chce się podejść stricte role-playowo i stworzyć takie warunki w pańśtwie, w jakich samemu chciałoby sie żyć irl, czyli że demokracja, jakieś swobody obywatelskie itd - bo gra nas jebie wtedy fest, i w przeciwieńśtwie do skurwiałej civki - pokazuje że coś za coś, i takie rozwiązania działają ultra-szkodliwie na potencjał mocarstwowy naszego kurwidoła. late game jest super ciekawy, bo nagle okazuje się, że wiele pańśtw się zindustrializowało i wiee państw wchodzi na światowy rynek - i te dilowanie suchą kalarepą okazuje sięnagle nieopłacalne, trzeba to zostawić dla pańśtw trzeciego świata, a samemu sięnastawić na produkcję hi-tech. generalnie gorąco polecam wszystkim którym formuła klasycznej europki się już znudziła, jest powiew czegoś świeżego, i nie ma tego idiotycznego blobowania .
jasny wracaj na forum
Rossi
Posty: 652
Rejestracja: 25 kwie 2019, 14:43

Re: Europa Universalis

Post autor: Rossi »

czym jest blobowanie
Awatar użytkownika
zemsta1camzata
Posty: 6145
Rejestracja: 07 maja 2022, 17:46
Lokalizacja: tychy

Re: Europa Universalis

Post autor: zemsta1camzata »

Ciagle podbijanie wszystkiego wokół


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Wszystkie moje wypowiedzi są pisane na podstawie scenariusza. Mogą zawierać treści nieodpowiednie dla dzieci i takie, które mogą urazić niektórych dorosłych. Czytasz na własną odpowiedzialność.
Awatar użytkownika
Wtn
Posty: 2148
Rejestracja: 17 kwie 2019, 10:40

Re: Europa Universalis

Post autor: Wtn »

Nowy dodatek, jak tam oceniacie, grał ktoś już?
Awatar użytkownika
zemsta1camzata
Posty: 6145
Rejestracja: 07 maja 2022, 17:46
Lokalizacja: tychy

Re: Europa Universalis

Post autor: zemsta1camzata »

ja trochę pograłem, polska jest zbyt op, w 1450 roku masz na pu litwę z eventu, węgry i czechy cb na odnowienie unii plus jeszcze moldawia z eventu i potem gdansk, mialbym jeszcze szwecję ale spóźniłem się kilka lat z odblokowaniem perka na transfer subject i wyzwolili się od dunczykow w 1470 gdzieś

pogralem gdzies do 1500 no i mam juz jakies 1,5 - 2k deva, jakbym nie miał już wc to pewnie bym zrobił bo to chyba najprostszy kraj do wc, do tego claimy na moskwe masz tez, wiec do tego czasu mam podbite juz tereny nowogrodu czy moskwę, więc nawet rosja nigdy nie powstanie

na lekki plus ta zmiana, ze courthouse zwiekszaj limit budynkow o jeden (tak jak uniwerki) wiec nie trzeba sie pierdolic z usuwaniem czegos, no ale nadal się napierdala te courthouse'y zeby govering zbic, super meta kurwo xD
Wszystkie moje wypowiedzi są pisane na podstawie scenariusza. Mogą zawierać treści nieodpowiednie dla dzieci i takie, które mogą urazić niektórych dorosłych. Czytasz na własną odpowiedzialność.
Awatar użytkownika
8na10
Posty: 4667
Rejestracja: 23 wrz 2021, 5:48
Lokalizacja: The United States of Poland

Re: Europa Universalis

Post autor: 8na10 »

grałem tydzień w eu4, jednak trójka lepsza

tera sie biore za crusader kings 2 i tutaj już widze duże pole do popisu, bo:
baqlashan pisze: 13 sie 2020, 15:52 jedyna giera umożliwiająca sianie rozpierdolu kaganatem chazarskim
jasny wracaj na forum
ODPOWIEDZ