The Elder Scrolls (seria)

Dyskusje na temat ulubionych gier użytkowników. Planszówki? Playstation czy Xbox?

Moderator: con shonery

Awatar użytkownika
etrus
Posty: 128
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:25

The Elder Scrolls (seria)

Post autor: etrus »

Nie wiedziałem w sumie czy robić osobny temat do każdej części, czy połączyć wszystko w jeden, więc sb wybrałem opcję numer 2.

The Elder Scrolls: Arena (1994)
Spoiler
Obrazek

The Elder Scrolls II: Daggerfall (1997)
Spoiler
Obrazek
The Elder Scrolls III: Morrowind (2002)
Spoiler
Obrazek
The Elder Scrolls IV: Oblivion (2006)
Spoiler
Obrazek
The Elder Scrolls V: Skyrim (2011)
Spoiler
Obrazek

Seria gier z wieloma legendarnymi dialogami, niesamowitym AI, której każda część była naprawdę przełomowa w czasie swojej premiery. Tak więc zapraszam do dyskusji nad kultową serią. Jaka część TESa jest według was najlepsza i dlaczego Oblivion? Jaką rasą gracie i dlaczego jest to Khajiit? Czekacie na 6 część czy już raczej nie wierzycie w Bethesde po wielu wpadkach?

A i jak ktoś ma przyjść i napisać Gothic > Morrowind to jebnij się w czoło już teraz pozdor
Awatar użytkownika
Jiigsi
good kid
Posty: 6840
Rejestracja: 18 kwie 2019, 14:20
Lokalizacja: u jasnego w klubie

Re: The Elder Scrolls (seria)

Post autor: Jiigsi »


etrus pisze:
A i jak ktoś ma przyjść i napisać Gothic > Morrowind to jebnij się w czoło już teraz pozdor
Ale pisać, że oblivion > morrowind to już można?

Morrowind najlepsza gra w historii zaraz po Baldursach i planescape torment, a oblivion szczerze słabszy nawet od skyrima
last.fm

She gon' make me feel nice, jiggy jiggy on deck
I got bare gyal 'round, jiggy jiggy on deck
Awatar użytkownika
kshaq
Posty: 2350
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:51

Re: The Elder Scrolls (seria)

Post autor: kshaq »

etrus pisze: 02 maja 2019, 17:22 której każda część była naprawdę przereklamowana w czasie swojej premiery
Naprawiłem.
Awatar użytkownika
etrus
Posty: 128
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:25

Re: The Elder Scrolls (seria)

Post autor: etrus »


Jiigsi pisze:
etrus pisze:
A i jak ktoś ma przyjść i napisać Gothic > Morrowind to jebnij się w czoło już teraz pozdor
Ale pisać, że oblivion > morrowind to już można?
Oczywiście, że można, nawet trzeba. Chciałbym żeby ludzie mówili tylko prawdę, obojętnie jak bolesna by ona była.

@kshaq stać Cię na lepszą prowokację
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11445
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: The Elder Scrolls (seria)

Post autor: SWN »

Morrowind to zdecydowanie ścisła topka moich ulubionych gier pod względem ilości spędzonych przy niej godzin. Jako małego smarkacza bez internetu wielkość i otwartość Vvardenfell uderzyła w łeb, a potem kazała się przyglądać z opartą o ziemię szczęką. Dotąd nie mogę czasem uwierzyć jak duża to była gra (dodatkowo biorąc pod uwagę czasy, w jakich wychodziła) i z wiekiem skłaniam się ku opinii, że była wręcz ZBYT duża. Fabuła samego main questu może nieco sztampowa i utarta, ale nadal dająca frajdę i ten pierwiastek niebezpieczeństwa, za to poboczne wątki były wtedy pewnie tym, czym Wiedźmin 3 w swoim roczniku - humor wplatany do dialogów, sytuacyjność, kreatywność. Przerobiłem tę grę chyba na wszystkie możliwe sposoby (buildy w sensie) i mógłbym gadać o niej godzinami. Bezapelacyjny klasyk, który niestety dla dzisiejszej publiki z racji drewnianej mechaniki i odrzucającego wyglądu jest zapewne niegrywalny, a szkoda.
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
DeDoK
Posty: 4210
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:33

Re: The Elder Scrolls (seria)

Post autor: DeDoK »

kshaq pisze:
etrus pisze: 02 maja 2019, 17:22 której każda część była naprawdę przereklamowana w czasie swojej premiery
Naprawiłem.
Wracaj do tematu o wiedźminie grze wszechczasów

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Tiquill
Posty: 161
Rejestracja: 26 wrz 2019, 14:45
Lokalizacja: Suwalszczyzna

Re: The Elder Scrolls (seria)

Post autor: Tiquill »

Moja ukochana seria, z niecierpliwością czekam na 6 część.

Najlepszy jest Morrowind, potem Oblivion, potem Skyrim. Niestety w Skyrimie moim zdaniem zbyt dużo rzeczy uproszczono i z niektórych rzeczy niepotrzebnie zrezygnowano (akrobatyka!). Questy też w sumie takie sobie są. W Morrowindzie spędziłem najwięcej godzin i możliwości tej gry zachwycają do dziś.
Tymczasem w oczekiwaniu na 6 część mam w planach pograć sobie w TES Online. Mam nadzieję, że się nie zawiodę.
Niczego nie żałuję.
Awatar użytkownika
chrch
Posty: 113
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:42

Re: The Elder Scrolls (seria)

Post autor: chrch »

uuu, w morrowinda grałem jak miałem jakieś 10 lat, ale typowo jak dzieciak, zero dialogów i jakieś kody nawet wjeżdżały chyba xd obliviona total olałem, skyrimka ze dwa razy przeszedłem, kocham serię i szanuję.
ale zajawka mnie teraz full wzięła i widzę, że morrowind z dodatkami za 35, więc chyba powinę <3

e; a poza tym https://www.youtube.com/watch?v=1s5c09rEbmo :bowdown:
Dancio
Posty: 274
Rejestracja: 08 maja 2019, 9:53

Re: The Elder Scrolls (seria)

Post autor: Dancio »

Grałem w ESO i po miesiącu mi się znudziło. Może dlatego, że nie miałem ekipy z kim grać. Powtarzalne dungeony, questy idź, że nie przynieś pozamkataj. Może za stary jestem już na mmorpg

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Yayo
Posty: 1558
Rejestracja: 17 wrz 2019, 17:21

Re: The Elder Scrolls (seria)

Post autor: Yayo »

Ja najbardziej lubię Obliviona, jedyna część serii którą ukończyłem. Skyrim był spoko na początku, ale miałem wielkiego pecha jeśli chodzi o spotykanie trollów, gigantów czy co to tam było (ci co wypierdalali postać w kosmos) no i przez nich porzuciłem tą grę na dobre. W Morrowinda grałem tylko za dzieciaka, a brak szybkiej podróży zniechęca mnie do powrotu do niej.
Awatar użytkownika
kshaq
Posty: 2350
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:51

Re: The Elder Scrolls (seria)

Post autor: kshaq »

Skyrim vanilla to chujowa gra max. Za to możliwości nieograniczonego modowania sprawiają, że wracam do tej gry regularnie tylko po to, żeby pobawić się nowymi modami, zainstalować 100 różnych naraz, spędzić tydzień na sprawdzaniu dlaczego nie działa, a jak zacznie, to grę odinstalować :lol:
Awatar użytkownika
joincik
Posty: 41
Rejestracja: 10 cze 2019, 12:28

Re: The Elder Scrolls (seria)

Post autor: joincik »

Morrowind przekatowany wzdluz i wszerz, nad zadna gra tyle czasu nie spedzilem
Jak leci intro theme to lezka zawsze


Stand up, there you go... you were dreaming, whats your name? :oops:
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: The Elder Scrolls (seria)

Post autor: baqlashan »

etrus pisze: 02 maja 2019, 17:22 A i jak ktoś ma przyjść i napisać Gothic > Morrowind to jebnij się w czoło już teraz pozdor
czm? przecie w huj lepszy

morrowind to hamerykańskie heroic epic fantasy dla kucy i nerdow, jakies udziwnione kolorowe rasy, jaszczuroludzie i hemoglobina hobgoblina

a gothicc? gothic jest elegancki, grając w niego czujesz się jak człowiek z klasą

Dodano po 3 minutach 17 sekundach:
chrch pisze: 26 wrz 2019, 17:51 e; a poza tym https://www.youtube.com/watch?v=1s5c09rEbmo
no, super, szkoda tylko ze ten themes sie przewija przez całą gre na okrągło i opr tego soundtrack nie ma nic ciekawego do zaprezentowania
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
Godhand
Posty: 3865
Rejestracja: 08 mar 2020, 15:12

Re: The Elder Scrolls (seria)

Post autor: Godhand »

Szacunek dla serii, ale do izometryków typu BG2, czy dwa pierwsze Fallouty to podejścia nie ma. Ani questami, ani klimatem, ani grywalnością, ani mechaniką. Niczym.
Robię rap, wiec pytają mnie o moje osiedle
Człowieku, ja mówię trzema językami biegle
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: The Elder Scrolls (seria)

Post autor: baqlashan »

najwieksza zaleta morka to totalna otwartość świata i nieliniowość

w gotiku mnie boli że jak sie zrobi wszystkie zadania poboczne na mapie w pierwszym akcie to potem nie ma co robić i sie zapierdala z fabułą do przodu, eh
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
8na10
Posty: 4667
Rejestracja: 23 wrz 2021, 5:48
Lokalizacja: The United States of Poland

Re: The Elder Scrolls (seria)

Post autor: 8na10 »

bede grau w gre. jaką? obliwion. pozdro
jasny wracaj na forum
Awatar użytkownika
checollada
Posty: 689
Rejestracja: 27 kwie 2019, 12:34

Re: The Elder Scrolls (seria)

Post autor: checollada »

Ja obecnie gram pierwszy raz w życiu w Skyrima, bo dodali go do bazy gier w abonamencie ps+. Soundtrack jest przepiękny. :bowdown:
Awatar użytkownika
8na10
Posty: 4667
Rejestracja: 23 wrz 2021, 5:48
Lokalizacja: The United States of Poland

Re: The Elder Scrolls (seria)

Post autor: 8na10 »

w skyrimie wszędzie jest zimno i zima, i to taka szara i nudna, a nie baśniowa fajowa
jasny wracaj na forum
Awatar użytkownika
YKCUL
Posty: 2856
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:07
Lokalizacja: Legalizacja

Re: The Elder Scrolls (seria)

Post autor: YKCUL »

Okolice samotni to nawet cieplutkie klimaty
NOWY FORUM ŚLI**
TYLKO NIE RAPOWY
Spoiler
Obrazek
ODPOWIEDZ