Najlepsze polskie pismo o grach - CD-Action

Dyskusje na temat ulubionych gier użytkowników. Planszówki? Playstation czy Xbox?

Moderator: con shonery

Awatar użytkownika
MoTyW
Pierwszy Mod
Posty: 5374
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:34

Najlepsze polskie pismo o grach - CD-Action

Post autor: MoTyW »

Sytuacja jaka jest, każdy wie - temat zakładam głównie dla newsów i doniesień oraz w ramach upamiętnienia tego wspaniałego tworu, który towarzyszył mi właściwie przez całe życie, jeżeli zdarzyłoby mu się spaść z rowerka.

Przy okazji - akurat trafiłem na fajny materiał przedstawiający kilka tematów zakulisowych. Jebać cb Bauer ty kurwo.
https://polygamia.pl/kulisy-upadku-cd-a ... Faqm5ECIiA
SLGWK since 15.08.2009
#wolnykurdystan #wolnacipa
Awatar użytkownika
Parlae
Posty: 4611
Rejestracja: 29 lip 2019, 16:29

Re: Najlepsze polskie pismo o grach - CD-Action

Post autor: Parlae »

Strasznie mi szkoda, że upadają. Kupuję nieprzerwanie od 2006 roku i lubiłem ich czytać. Dużo ludzi pisze, że teraz to wszystko jest w necie, więc po co kupować CDA. Ale dla mnie ten magazyn to była właśnie taka skondensowana dawka informacji growych. Wiedziałem, że jestem na czasie, jeśli chodzi o gaming. Kiedyś też dawali naprawdę świetne pełniaki (płyta z Gothic'iem np. była tak pożądana, tak wielu osobom pożyczałem, że nie wiem gdzie teraz jest :D ), jednak szczerze mówiąc nigdy nie kupowałem tego pisma dla gier. Ale takich osób jak ja było mało. Wiem, że pełniaki głównie robiły sprzedaż. Rację mają zatem niektórzy, że do śmierci przyczyniły się po części bundle i Epic, który rozdaje przyzwoite gry za free. CDA mogło o takim kalibrze pomarzyć.
Awatar użytkownika
Parlae
Posty: 4611
Rejestracja: 29 lip 2019, 16:29

Re: Najlepsze polskie pismo o grach - CD-Action

Post autor: Parlae »

Trwają rozmowy w sprawie przejęcia CD-Action przez nowego inwestora. W związku z tym kolejne wydania ukazują się normalnie.
Chyba jednak przetrwają. :)
Awatar użytkownika
Sidd
Moderator
Posty: 2610
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:48
Lokalizacja: BDG

Re: Najlepsze polskie pismo o grach - CD-Action

Post autor: Sidd »

Jeśli będzie to połączone ze skokiem poziomu i rozwojem pisma to doskonale
YKCUL pisze: 17 kwie 2019, 18:41 To forum zmierzam ku świetności
Awatar użytkownika
MoTyW
Pierwszy Mod
Posty: 5374
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:34

Re: Najlepsze polskie pismo o grach - CD-Action

Post autor: MoTyW »

Bardzo dobra wiadomość. Nie jest tajemnicą, że redakcja skarżyła się na działania dotychczasowego wydawcy i jeżeli inwestor ma głowę na karku, jeszcze będzie super.
SLGWK since 15.08.2009
#wolnykurdystan #wolnacipa
Awatar użytkownika
Kubinsky
Posty: 847
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:48

Re: Najlepsze polskie pismo o grach - CD-Action

Post autor: Kubinsky »

świetna informacja. przez ostatnie lata zapomniałem o cd action ale chętnie wróciłbym do ponownego kupywania każdego numeru :D
Awatar użytkownika
Bolo
Posty: 6996
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:42

Re: Najlepsze polskie pismo o grach - CD-Action

Post autor: Bolo »

jak wypierdolą 9kier (na zbity ryj oczywiscie) to bede kupował bo lubiłem o sprzęciku poczytac nowym.
Wygrzeszam Cię, mordzia.
zuperhero
Posty: 1681
Rejestracja: 06 maja 2019, 22:08

Re: Najlepsze polskie pismo o grach - CD-Action

Post autor: zuperhero »

przeczytałem artykuł z pierwszego postu i mimo wszystko ciężko mi sobie wyobrazić żeby mogliby się jakoś znacząco odbić. Na przykład ten moment gdzie jest narzekanie na blokowanie ambitniejszych treści- uważam że to wartościowe i wgl super ale wątpię żeby ww miałby w jakikolwiek sposób przyczynić się do lepszej sprzedaży, a wręcz przeciwnie bo target dla trudniejszych artykułów jest wąski, na pewno na plus że wg przytoczonych statystyk czytelnik jest osobą starszą niż mogłoby się wydawać (strzelam że podobnie jak tutaj w temaci ludzie którzy kupowali za nastolatka i robią to dalej, taki żelazny elektorat). Kurde no ciężki mają orzech do zgryzienia, gazety to jest czasopisma ;) przechodzą do lamusa i naprawdę nie ma jednej dobrej drogi w którą mieliby pójść, w sensie że każda wiąże się z poświęceniem czegoś. To co przychodzi mi do głowy to kanał na jutubie + przycięcie kosztów produkcji fizycznej gazet targetując się na jakieś węższe grono odbiorców
Awatar użytkownika
miku
Posty: 1003
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:24
Lokalizacja: Berlin

Re: Najlepsze polskie pismo o grach - CD-Action

Post autor: miku »

Wiadomo, ze naklad bedzie z czasem tylko coraz nizszy. Barzdiej chodzi o to, ze CD-A nadal sie pomimo wszystko sprzedaje niezle, ale nie wystarczajaco dobrze dla takiego giganta jakim jest Bauer. Ale w mniejszym wydawnictwie wyciagneliby jeszcze pare lat na pewno.

W ogole Smuggler na gry-online napisal o inwestorze:
"Tak wyglada, ale poki nie pojawi sie oficjalny komunikat, traktujcie to jako mocno prawdopodobna pogloske. Na razie na bank pojawia sie dwa kolejne numery."

Czyli juz jest przesadzone i o przyszlosc naszego dziecinstwa mozemy byc spokojni.
http://www.instagram.com/mikuberlin
Obrazek
Tommy Genesis really appreciates me
#BlackpinkIsTheRevolution
frontkick

Re: Najlepsze polskie pismo o grach - CD-Action

Post autor: frontkick »

Ostatnio rozkminiałem że gdyby w tym Bauerze mieli łeb na karku to daliby im kilka lat temu środki na rozwijanie serwisu internetowego i kanału na YouTube i myślę że CDA mogloby dzisiaj byc na miejscu TVGry. Kanał, dojebany serwis, gazeta lol i byliby sensowną konkurencja dla gry-online.pl a tak zostało im wylacznie zagospodarowac nisze gejmingowych boomerów i sprzedawac te kilkanascie tysiecy egzemplarzy bo pewnie niewiele wiecej dadzą radę podziałac

Swoja droga CD Action w sumie ma kanal na youtubie i plakac sie chce jak widze co oni tam wrzucaja, jakbym ogladal FreshAir na kanale Hyper w 2008 roku
DeDoK
Posty: 4210
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:33

Re: Najlepsze polskie pismo o grach - CD-Action

Post autor: DeDoK »

Mi się wydaje że z tą samą ekipa co pisze mogłoby średnio wyglądać, część starych redaktorów nie wiem czy by się odnalazła tak dobrze w materiałach wideo jak konkurencja z tv gry

Wysłane z mojego Redmi 8 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
MoTyW
Pierwszy Mod
Posty: 5374
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:34

Re: Najlepsze polskie pismo o grach - CD-Action

Post autor: MoTyW »

Tyle, że tam ze starej gwardii to już mało kto został.
SLGWK since 15.08.2009
#wolnykurdystan #wolnacipa
Awatar użytkownika
pietrax
Posty: 943
Rejestracja: 18 kwie 2019, 19:15

Re: Najlepsze polskie pismo o grach - CD-Action

Post autor: pietrax »

Miałem możliwość pracowania pod qnikiem, ale nie mogłem sobie wtedy pozwolić na relokacje :oops:

Pietrax ty kurwo
Rzeszów ty kurwo
tout comprendre c’est tout pardonner
wie goed doet, goed ontmoet
Awatar użytkownika
MoTyW
Pierwszy Mod
Posty: 5374
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:34

Re: Najlepsze polskie pismo o grach - CD-Action

Post autor: MoTyW »

Krw ja zawsze chciałem napisać dla nich jakiś tekst, a teraz nawet szukają materiałów do publicystyki i nawet chcą płacić, ale jakoś nie mam mocy i młodzieńczego zapału :(

Mogę się pochwalić natomiast, że jako dzieciak, jakoś w 2001-2002, spłodziłem list do redakcji, na który dostałem dość prześmiewczą odpowiedź od Smugglera xd
SLGWK since 15.08.2009
#wolnykurdystan #wolnacipa
Awatar użytkownika
MoTyW
Pierwszy Mod
Posty: 5374
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:34

Re: Najlepsze polskie pismo o grach - CD-Action

Post autor: MoTyW »

SLGWK since 15.08.2009
#wolnykurdystan #wolnacipa
Awatar użytkownika
Kubinsky
Posty: 847
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:48

Re: Najlepsze polskie pismo o grach - CD-Action

Post autor: Kubinsky »

no i superancko :D
encrenoire

Re: Najlepsze polskie pismo o grach - CD-Action

Post autor: encrenoire »

Trzyma sie?
Awatar użytkownika
Korben Dallas
Posty: 328
Rejestracja: 19 kwie 2019, 19:17
Lokalizacja: flying taxicab

Re: Najlepsze polskie pismo o grach - CD-Action

Post autor: Korben Dallas »

Trzyma się, polepszona jakość tekstów, które są redagowane a nie puszczane do druku z mnóstwem błędów, gościnne występy redaktorów z dawnych lat, lepszy papier, e-wydanie, w planach wciąż ogarnięcie lepszej strony www i bodaj kanału na YT. Wiadomo, nie ma aż takiej jakości jak 15 lat temu, ale od ponad pół roku, od zmiany wydawcy, widać wyraźną poprawę. BTW, w kwietniu skończyli 25 lat, kozacki wynik jak na to czym się zajmują i przy zrezygnowaniu z tego czego spora część osób ich kupowała - gier. No ale w obecnych czasach to moim zdaniem zupełnie normalny ruch - gierki są wszędzie do kupienia za psi pieniądz.
Anybody else want to negotiate?
Awatar użytkownika
fromage
Posty: 3906
Rejestracja: 07 gru 2020, 20:01

Re: Najlepsze polskie pismo o grach - CD-Action

Post autor: fromage »

troche przed CDA sie cd myszke czy jakos tak e-mycha komp mycha cos takiego pozniej klasyq CDA a pozniej slizg na papierku : )
Chief Keef pisze: I'm so fly, I'm so fly, in Hawaii eating Thai
You gotta pay me for a comment, and that comment might be why
Asian ho, say she think I'm nice, why 'cause I eat rice?
Bitch, I'm mean, go and get your things, you can spend the night
Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 20276
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: Najlepsze polskie pismo o grach - CD-Action

Post autor: phobos »

to się cybermycha nazywało, czytałem, fajne pismo dla dzieci
mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze:szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Wszystkiego najgorszego i wszystkie klątwy na ciebie i twoją rodzinę.
ODPOWIEDZ