Bloodborne [PS4]

Dyskusje na temat ulubionych gier użytkowników. Planszówki? Playstation czy Xbox?

Moderator: con shonery

Awatar użytkownika
Kubinsky
Posty: 847
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:48

Bloodborne [PS4]

Post autor: Kubinsky »

Spoiler
Obrazek
z tematu o dark souls widzę, że sporo osób grało również w duchowego następcę mrocznych dusz. pomyślałem, że przyda się osobny temat, bo jednak w tamtym częściej pisze się o samych soulsach.
sam gram jakoś od tygodnia i nie pamiętam kiedy jakaś gra AŻ TAK mnie wciągnęła. najbardziej chyba urzeka mnie design lokacji, który jest po prostu przepiękny(ten gotycki styl w yharnam :oops: ).
no i przy żadnej grze się tak nie wkurwiałem, ale to już klasyk przy jakiejkolwiek dyskusji o dark souls/bb.

obecnie jestem na etapie walki z bestią żądną krwi, walczę sobie z nią, udało mi się dobić jakoś że zostało mu 1/3 hp i myślę"heh, pierwsze spotkanie z tym bossem i już ubiłem mu ponad połowę żyćka bez problemów, chyba najłatwiejszy przeciwnik z dotychczas napotkanych"
Spoiler
po czym zajebał mnie na hita :(
a, no i topór tropiciela w trybie dwuręcznym to jest rozpierdol, lecę z nim do końca gry.

piszcie swoje doświadczenia z tą cud gierą
btw. tera mi się przypomniało, że aż do spotkania z drugim bossem nie wiedziałem że jest opcja blokowania kamerki na przeciwniku. to dopiero extreme poziom trudności, nie polecam.
Awatar użytkownika
esdoen
Posty: 1214
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:44

Re: Bloodborne [PS4]

Post autor: esdoen »

Też zasuwałem z toporkiem, ale przychodzi moment, że warto zmienić na coś innego (ale też w zależności od bossa), czasami po prostu nie zdołasz wykonać animacji choćbyś doskonale timing wyliczył. Na zmianę w end-gamie (i NG) biegałem albo z toporkiem albo z mieczem Ludwiga.

Nigdy nie udało mi się nauczyć visceral attacków, więc ich nie używałem nigdy, ale nawet bez nich da się inne taktyki opracować.

Przyzywasz sobie pomocników (nawet tych AI), czy całkowicie solo?
Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6836
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: Bloodborne [PS4]

Post autor: instinkt »

topór niby fajny bo ma tą op animacje noobolubną, ale prawda jest taka że jest średni i dodatkowo z tego co pamiętam to słabo się skaluje z lvlem
ja najbardziej lubiłem biegać z blade of mercy (bardzo łatwy do zdobycia na początku gry używając pewnego mini glicza, ale psuje jeden z questów)

jedna z moich ulubionych gier
przeszedłem chyba 4 albo 5 razy, platynka oczywiście siadła
chociaż kilka rzeczy mogłoby zostać zrobionych lepiej - głównie chodzi o powtarzalność przeciwników i system lochów który przynajmniej mnie totalnie zniechęcał do ich ogarniania i nawet samo robienie trofki tam było dla mnie bardziej biciem głową w mur niż przyjemnością, a no i oczywiście mogłaby chodzić w 60 klatkach :dunno:
Awatar użytkownika
Kubinsky
Posty: 847
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:48

Re: Bloodborne [PS4]

Post autor: Kubinsky »

ej a wezcie doradzcie, bo piszecie, że warto zmienic toporek w pózniejszej czesci gry, a ja sie zastanawiam czy będzie sie opłacało zmieniać na nową brońkę jak już w topór władowałem od chuja krwawych klejnotów?
Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6836
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: Bloodborne [PS4]

Post autor: instinkt »

to zależy co to znaczy od chuja
te kamienie to raczej nie był zbyt duży problem, oprócz tych na +8/9 i 10
i zależy jak lvlujesz postać bo to też ci zawęża opcje - dlatego też tą gre warto przechodzić kilka razy z różnymi buildami (w tym takim na magie który widziało w akcji pewnie 0.1% grających)
Ostatnio zmieniony 10 lut 2020, 23:32 przez instinkt, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
esdoen
Posty: 1214
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:44

Re: Bloodborne [PS4]

Post autor: esdoen »

Zużyte blood gemsy chyba nie mają znaczenia, bo im dalej jesteś, tym znajdujesz coraz sensowniejsze, więc zmarnowane początkowe kamienie niewiele znaczą. A jeśli chodzi o fragmenty, to też raczej znajdowałem tyle, żeby trzy bronie ulepszać w miarę równorzędnie (dwie sieczne i jeden pistolet).

Faktycznie system lochów był turbotragiczny, i strasznie się tam męczyłem. Gdyby nie platynka to bym tam w ogóle nie właził.
Awatar użytkownika
Kubinsky
Posty: 847
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:48

Re: Bloodborne [PS4]

Post autor: Kubinsky »

dzięki za odpowiedzi.
instinct pisze: 10 lut 2020, 23:21 dlatego też tą gre warto przechodzić kilka razy z różnymi buildami (w tym takim na magie który widziało w akcji pewnie 0.1% grających)
chciałem grać z buildem na magię ale zobaczylem filmik na yt jak gość pokazuje że magiem łatwiutko a że jest to moja pierwsza stycznosc z uniwersum soulsów to wybrałem jednak siła+wytrzymalosc ponieważ chciałem poczuć te słynne wkurwianie się i podchodzenie do bossów po 40 razy
Awatar użytkownika
Chojny
Posty: 471
Rejestracja: 10 maja 2019, 16:48

Re: Bloodborne [PS4]

Post autor: Chojny »

jak masz dodatek, to kamieni powinno wystarczyć na wymaksowanie z trzech broni

buildy pod arcane i bloodtinge to raczej polecam na późniejsze przejścia, wymagają trudnych inwestycji, które dają profit dopiero na późnym etapie gry. ogólnie gra nie daje zbyt dużo pola do popisu w kwestii tworzenia odmiennych buildów i to jest największa wada bloodborne'a w porównaniu z soulsami

ale i tak pierwsze przejście gry to było jedno z moich najlepszych doświadczeń growych w życiu
Awatar użytkownika
Kubinsky
Posty: 847
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:48

Re: Bloodborne [PS4]

Post autor: Kubinsky »

ale w tej grze jest przejebana dysproporcja pomiędzy bossami.
bestia żądna krwi jest trzecim bossem i do tej pory po około 15stu podejściach nie mogę jej rozjebac, a wiedzma z hemlick która jest bossem na PÓZNIEJSZYM etapie gry jest tak banalna że zabiłem ją za pierwszym podejsciem.
nie wiem no, mi sie wydaje, że bossowie powinni być skalowani od najłatwiejszego na najwczesniejszych poziomach do najtrudniejszego na końcu rozgrywki, ale może się nie znam.
Awatar użytkownika
esdoen
Posty: 1214
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:44

Re: Bloodborne [PS4]

Post autor: esdoen »

Każdy boss dla innego gracza/postaci/taktyk będzie inny. Mi akurat czarownica wtubiła za dużo razy, a bestię żądną krwi chyba w pierwszym podejściu utłukłem. Chyba tylko Logarius i Kos są obiektywnie ciężcy do naklepania, patrząc po różnych opiniach.
Awatar użytkownika
Lowrider
Posty: 1117
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:04
Lokalizacja: ślizgawka

Re: Bloodborne [PS4]

Post autor: Lowrider »

Kubinsky pisze: 12 lut 2020, 16:00 ale w tej grze jest przejebana dysproporcja pomiędzy bossami.
bestia żądna krwi jest trzecim bossem i do tej pory po około 15stu podejściach nie mogę jej rozjebac, a wiedzma z hemlick która jest bossem na PÓZNIEJSZYM etapie gry jest tak banalna że zabiłem ją za pierwszym podejsciem.
nie wiem no, mi sie wydaje, że bossowie powinni być skalowani od najłatwiejszego na najwczesniejszych poziomach do najtrudniejszego na końcu rozgrywki, ale może się nie znam.
tam można było rzucić jakimś itemkiem typu krew, boss biegł do niego się focusować na chwilę w sam raz na jeden ładowany atak czy coś
Awatar użytkownika
Prez
Posty: 3648
Rejestracja: 26 lip 2019, 8:29

Re: Bloodborne [PS4]

Post autor: Prez »

Piękna gra, gram gdzieś od dwóch tygodni i jestem turbo wkręcony. Wczoraj wlasnie podjąłem bestie zadna krwi z ciekawości jakie ma fazy i jak się zachowuje i nastawieniem, ze rozkurwie ją dzisiaj na spokojnie ale udało się za pierwszym razem.
Spoiler
tak jak wyżej wspomniano, możesz spróbować z ostrymi koktajlami krwi, używaj też koktajlu molotowa i ognistego papieru, bo suka jest wrażliwa na ogień.
mógłby ktoś napisać coś więcej o tym buildzie pod magię i jak wygląda gra z tym? zaciekawiło mnie to
lygrys pisze: 11 maja 2022, 21:05 świetny dzień, jeden z najlepszych w moim życiu.
Dziękuje ci zjebana Polsko.
kup sobie płytkę z rapem NOWA LISTA I CENY
całość już na OLX
Awatar użytkownika
Kubinsky
Posty: 847
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:48

Re: Bloodborne [PS4]

Post autor: Kubinsky »

po 20+ próbach udało mi się w końcu zabić żądną krwi dziwkę. dzięki za porady, mołotowy i ognisty papier poszły w ruch, natomiast koktajle krwi jakoś nie pomagały. rzucałem je, a bestia była jak-"lol wjbn hehe" i dalej na mnie biegła. ale znając życie to pewnie coś zle robiłem.
to tera na lochy
insane
Posty: 1483
Rejestracja: 23 kwie 2019, 10:50

Re: Bloodborne [PS4]

Post autor: insane »

esdoen pisze: 12 lut 2020, 16:31 Każdy boss dla innego gracza/postaci/taktyk będzie inny. Mi akurat czarownica wtubiła za dużo razy, a bestię żądną krwi chyba w pierwszym podejściu utłukłem. Chyba tylko Logarius i Kos są obiektywnie ciężcy do naklepania, patrząc po różnych opiniach.
jak mówisz. u mnie logarius szybko padł, natomiast laurence to kurwa jebana i pada na nim rozwalilem.
Awatar użytkownika
Kubinsky
Posty: 847
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:48

Re: Bloodborne [PS4]

Post autor: Kubinsky »

drodzy hunterzy, mam kolejne pytanko: czy te lochy dają cokolwiek oprócz możliwosci przejscia gry na 100%?
Chodzi mi o to czy oprócz tego, są tam jakieś fajne itemki do zebrania?
przeszedłem póki co lochy pthumeru i lochy centralne, tera jestem na niższych i w sumie nic nie znalazlem ciekawego dlatego pytam
Awatar użytkownika
esdoen
Posty: 1214
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:44

Re: Bloodborne [PS4]

Post autor: esdoen »

Niezbyt, tam przede wszystkim można farmić kamienie. Jest tam chyba jakaś broń, Beast Claw, ale poza tym robienie tych lochów to sztuka dla sztuki.
Yatzeek
Posty: 79
Rejestracja: 17 lip 2019, 7:24

Re: Bloodborne [PS4]

Post autor: Yatzeek »

plus kilka nowych bossow do ubicia.
W tym j***na amygdala na ktora musisz isc z polowa zycia :rotfl:
Awatar użytkownika
Kubinsky
Posty: 847
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:48

Re: Bloodborne [PS4]

Post autor: Kubinsky »

Spoiler

Czy komuś udało sie zabić tych trzech panów? Bez kitu, do tej pory każdy boss po bestii padał za pierwszym razem, reszta gry bywała czasem ciężka ale zawsze sprawiedliwa, no ale tutaj to już chuj mnie strzelił i ominąłem ten moment :lol:
Jeszcze żeby dało ich sie zlurować po jednym, a to nie ma tak- jeb trzech na raz i masz, walcz sobie śmieciu
Awatar użytkownika
Chojny
Posty: 471
Rejestracja: 10 maja 2019, 16:48

Re: Bloodborne [PS4]

Post autor: Chojny »

ja to biegam z nimi po całej lokacji i korzystam z każdej okazji gdy są wystarczająco daleko od siebie, trochę tylko cierpliwości to wymaga
Awatar użytkownika
esdoen
Posty: 1214
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:44

Re: Bloodborne [PS4]

Post autor: esdoen »

Faktycznie oni byli mega problematyczni, jeśli trafisz tam za wcześnie złapany do wora. Ta lokacja jest mocno OP, i w późniejszej fazie gry jest łatwiej im wtubić - ale nie odpuściłem i im naklepałem w końcu bez ucieczki :D
ODPOWIEDZ