Gry planszowe

Dyskusje na temat ulubionych gier użytkowników. Planszówki? Playstation czy Xbox?

Moderator: con shonery

insane
Posty: 1486
Rejestracja: 23 kwie 2019, 10:50

Re: Gry planszowe

Post autor: insane »

dixit jest kox na imprezy
Awatar użytkownika
eddy_wata
Posty: 7540
Rejestracja: 12 sie 2019, 13:01

Re: Gry planszowe

Post autor: eddy_wata »

ide dzis grac w feudum, dajcie protipy
Premier
@donaldtusk
: Przez te 3 miesiące zrobiliśmy więcej, niż jakikolwiek rząd w historii III RP.
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4039
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: Gry planszowe

Post autor: Luxair »

Grałem w czwartek w Zombicide, fajnie symuluje spierdalanie i walkę z coraz większą hordą zombie na ulicach miasta. Dobry patent z tym że w miarę upływu gry przeciwników jest coraz więcej i są silniejsi, ale gracze też mają więcej skillsów. Gra kooperacyjna, różne scenariusze, można grać indywidualnie albo grupowo.
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
Bolo
Posty: 6996
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:42

Re: Gry planszowe

Post autor: Bolo »

O ta GoT gierca to fajna jest, musze poczytać o tym. Najs
Wygrzeszam Cię, mordzia.
strandmon
strandmon
Posty: 775
Rejestracja: 13 sty 2020, 23:39

Re: Gry planszowe

Post autor: strandmon »

polecacie cos przyjemnego, imprezowo-chillowego do 80 ziko?
Awatar użytkownika
Rupert
Bodo
Posty: 4661
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:36

Re: Gry planszowe

Post autor: Rupert »

Amfetamina albo tajniacy
[size=10 pisze:jebanaplujdupa[/size] post_id=564758 time=1632312420 user_id=236]
mocno przeceniony post ruperta
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4039
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: Gry planszowe

Post autor: Luxair »

Eksplodujące kotki
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
Rupert
Bodo
Posty: 4661
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:36

Re: Gry planszowe

Post autor: Rupert »

O jeszcze przypomniałem sobie goracy ziemniak albo alias są spoko
[size=10 pisze:jebanaplujdupa[/size] post_id=564758 time=1632312420 user_id=236]
mocno przeceniony post ruperta
strandmon
strandmon
Posty: 775
Rejestracja: 13 sty 2020, 23:39

Re: Gry planszowe

Post autor: strandmon »

dzienki, zobaczymy co bedzie u dilera
Awatar użytkownika
dou
Posty: 840
Rejestracja: 17 kwie 2019, 23:36

Re: Gry planszowe

Post autor: dou »

Zdelegalizować eksplodujące kotki
Kiedy umiera człowiek, tracimy całą bibliotekę
Użytkownicy nawiązujący do plhh na maturze: encrenoire, jajca, MalinowyJogurt, Master
Jasny pisze: 08 lip 2022, 11:20 Szkoda, że ludziom mózg nie wraca.
nigdyniebralemkoksu
Posty: 194
Rejestracja: 22 maja 2019, 17:09

Re: Gry planszowe

Post autor: nigdyniebralemkoksu »

Jestem początkujący w planszówkach, ale może chciałbym więcej. Mam na chacie jedynie Cytadelę, Splendor.
Kiedyś podobały mi się Catan i 7 cudów, ale zauważyłem, że każda z tych gierek polega na tym samym w zasadzie, zbierasz jakieś zasoby, budujesz i potem na koniec gry się okaże czy postawiłeś na właściwego konia. Chociaż np. w Cytadelę grało się spoko w 4, interakcji było więcej. Natomiast najczęściej gram ze swoją panną i np. w Splendorze zbieramy sobie rzeczy, każdy cośtam buduje i jak już ogarniasz, że trochę zjebałeś to nie da się nic zrobić.
Szukam jakichś gierek, które byłyby głównie dla 2 osób i to było np. jakaś walka. Czy są takie MtG lub Pokemon Go, ale bez opcji zbierania talii? Albo po prostu gier, które będą przeciwieństwem tego co wyżej wymieniłem.
Kiedyś grałem w Neuroshima Hex na jakimś wyjeździe, ale przez mgłę pamiętam, że wydawało mi się, że niektóre frakcje były bardziej skoksowane od innych (ale może też się to zmieniło?), ale może dać temu szansę w poprawionych wersjach?
Awatar użytkownika
dou
Posty: 840
Rejestracja: 17 kwie 2019, 23:36

Re: Gry planszowe

Post autor: dou »

Kiedy umiera człowiek, tracimy całą bibliotekę
Użytkownicy nawiązujący do plhh na maturze: encrenoire, jajca, MalinowyJogurt, Master
Jasny pisze: 08 lip 2022, 11:20 Szkoda, że ludziom mózg nie wraca.
insane
Posty: 1486
Rejestracja: 23 kwie 2019, 10:50

Re: Gry planszowe

Post autor: insane »

sprawdz Jaipur, tylko ostroznie bo uzaleznia
Awatar użytkownika
Machuu
Posty: 99
Rejestracja: 22 kwie 2019, 12:09

Re: Gry planszowe

Post autor: Machuu »

nigdyniebralemkoksu pisze: 06 kwie 2022, 10:49 Jestem początkujący w planszówkach, ale może chciałbym więcej. Mam na chacie jedynie Cytadelę, Splendor.
Kiedyś podobały mi się Catan i 7 cudów, ale zauważyłem, że każda z tych gierek polega na tym samym w zasadzie, zbierasz jakieś zasoby, budujesz i potem na koniec gry się okaże czy postawiłeś na właściwego konia. Chociaż np. w Cytadelę grało się spoko w 4, interakcji było więcej. Natomiast najczęściej gram ze swoją panną i np. w Splendorze zbieramy sobie rzeczy, każdy cośtam buduje i jak już ogarniasz, że trochę zjebałeś to nie da się nic zrobić.
Szukam jakichś gierek, które byłyby głównie dla 2 osób i to było np. jakaś walka. Czy są takie MtG lub Pokemon Go, ale bez opcji zbierania talii? Albo po prostu gier, które będą przeciwieństwem tego co wyżej wymieniłem.
Kiedyś grałem w Neuroshima Hex na jakimś wyjeździe, ale przez mgłę pamiętam, że wydawało mi się, że niektóre frakcje były bardziej skoksowane od innych (ale może też się to zmieniło?), ale może dać temu szansę w poprawionych wersjach?
Ogarnij sobie gierkę Dominion (masz szczęście bo właśnie wjeżdża na sklepy reedycja). Gra karciana ale bez elementu kolekcjonerskiego jak MtG czy PokemonGo. Można grać w 2 osoby choć najfajniej się sprawdza przy 3-4 graczach :)
Minusem jest to że nie ma w Dominionie jakiejś bezpośredniej rywalizacji tylko każdy sobie rzepkę skrobie i na koniec się okazuje kto wygrał.
Awatar użytkownika
Prez
Posty: 3650
Rejestracja: 26 lip 2019, 8:29

Re: Gry planszowe

Post autor: Prez »

planszówka Bloodborne :bowdown:
ciężko na początku skumać zasady, dużo zawiłości i zależności między poszczególnymi elementami, ale jak już się przeskoczy początkowe progi to zabawa jest zajebista, bardzo fajnie odwzorowana gierka, schemat odkrywania mapy, robienia questów, walka z mobkami, wzmacnianie tropiciela, fanom From Software polecam
lygrys pisze: 11 maja 2022, 21:05 świetny dzień, jeden z najlepszych w moim życiu.
Dziękuje ci zjebana Polsko.
kup sobie płytkę z rapem NOWA LISTA I CENY
całość już na OLX
Sanderka
Posty: 1
Rejestracja: 08 lut 2023, 9:41

Re: Gry planszowe

Post autor: Sanderka »

Ja najbardziej lubię ,,Najlepszą grę o kotach". Dla mnie wciągająca i jest idealna dla miłośników kotów.
Awatar użytkownika
badi
BIZNESMENEL
Posty: 4793
Rejestracja: 27 maja 2019, 11:13

Re: Gry planszowe

Post autor: badi »

jaki dodatek do catana polecacie chłopy
Deyker
Posty: 1053
Rejestracja: 17 maja 2019, 9:24

Re: Gry planszowe

Post autor: Deyker »

Jakieś planszówki z budowaniem swojej armii/miasta etc., które są trochę bardziej skomplikowane(więcej możliwości rozwoju, strategii, jakichś buildów, generowanie zasobów) gra 2-6 osób, negatywne interakcja konieczna, ale nie musi to być główny element. Ktoś coś poleca? Patrzyłem na Clash of Cultures, ale to już chyba zbyt skomplikowane. Fajnie jakby czas rozgrywki był zbliżony do tych 4-5h, coś jak powiedzmy Talisman. Ktoś coś?
emdeer
Posty: 294
Rejestracja: 19 lip 2019, 17:14

Re: Gry planszowe

Post autor: emdeer »

może osadnicy lub shogun ?
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4039
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: Gry planszowe

Post autor: Luxair »

Właśnie sieknęliśmy pierwszą partyjkę w Pandemica, na razie bez elementów Legacy. Super :) Jak pierwszy raz czytałem instrukcję to reguły wydawały się ultra skomplikowane, ale bez problemu zaskoczyło i wszystkich mega wciągnęła... niestety, polegliśmy w walce z epidemią :( No i nie wyobrażam sobie permadeath postaci Logistyka, przecież on jest absolutnie kluczowy.
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
ODPOWIEDZ