Playstation plus/Games with Gold

Dyskusje na temat ulubionych gier użytkowników. Planszówki? Playstation czy Xbox?

Moderator: con shonery

Rev
Posty: 602
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:05

Re: Playstation plus/Games with Gold

Post autor: Rev »

To FF7 warte ogrania dla kogoś kto nie miał nigdy styczności z serią, raczej nie będzie ogrywać później reszty części i w ogóle nie ma pojęcia o co tam chodzi? W sumie to nigdy nie grałem w żadne japońskie gierki.
Awatar użytkownika
Chojny
Posty: 471
Rejestracja: 10 maja 2019, 16:48

Re: Playstation plus/Games with Gold

Post autor: Chojny »

ściągnij sobie demo w sklepie ps4 i sam oceń. fabularnie to i tak każda część ff jest niezależną historią

fajnie dali, rozważam w końcu wrócić do plusa. i to może jak najszybciej by się jeszcze na control załapać

poza tym od marca ma być za darmo ratchet & clank w ramach play at home, czyli również dla nieposiadających ps+ (tak jak rok temu dali journey i uncharted)
Rev
Posty: 602
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:05

Re: Playstation plus/Games with Gold

Post autor: Rev »

Tak zrobię, dzięki Manny. Też planuje powrót do plusa po latach, dla ultimate edition control, tak się składa że na święta dostałem control ale podstawową wersję więc bez dlc, a gierka spodobała mi się na tyle, że chętnie przerobię DLC ;p i tak kminie czy powinąć na rok, czy miesiąc, żeby załapać control i kwietniowe gierki, ale skłaniam się coraz bardziej ku rocznemu abonamentowi, bo ostatnio Sony zaczęło rzucać całkiem zajebiste rzeczy.
Awatar użytkownika
con shonery
Moderator
Posty: 5984
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:18

Re: Playstation plus/Games with Gold

Post autor: con shonery »

Rev pisze: 26 lut 2021, 21:13 To FF7 warte ogrania dla kogoś kto nie miał nigdy styczności z serią, raczej nie będzie ogrywać później reszty części i w ogóle nie ma pojęcia o co tam chodzi? W sumie to nigdy nie grałem w żadne japońskie gierki.
Nie da się na to odpowiedzieć jednym zdaniem. Klasyczne final fantasy 7 ma tyle wspólnego z final fantasy 1 - 15, co każdy Far Cry z każdym Assassins Creedem. Są oparte na z grubsza podobnym gameplayu, ale każda z nich dzieje się w oddzielnym uniwersum, każda ma trochę inny gameplay. Łączą je nazwy przedmiotów, czarów, elementy mitologii. FF7 Remake bierze fabułę i świat klasycznej 7, zmienia część gameplayu - zamiast klasycznych, turowych jest napierdalanka, prawie jak w Devil May Cry czy God of War (prawie robi wielką różnicę, najbardziej podobne jest do final fantasy 15). Z japońskich erpegów zostawia chodzenie po miastach, wykonywanie zadań pobocznych (często absurdalnych) i baśniową, liniową fabułę śledzącą losy gromadki ciekawych bohaterów. Japońszczyzna, którą się kocha albo nienawidzi, nie wiem na ile miałeś z tym styczność.
Jak dają za darmo, to nie zaszkodzi sprawdzić - najwyżej stracisz kilka godzin życia i odbijesz się, może taka mieszanka stylów akurat do Ciebie trafi, w najgorszym wypadku spodobają Ci się jRPGi, a wtedy jesteś stracony dla świata, bo na przestrzeni kilkudziesięciu lat wyszło tyle dobroci, że żaden zdrowy i rozsądny człowiek tego nie ogra.

Dodano po 6 minutach 20 sekundach:
Bez kitu, ja się produkuje a tu jest demko i Chojny opisał jednym zdaniem.
Rev
Posty: 602
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:05

Re: Playstation plus/Games with Gold

Post autor: Rev »

Kiedyś słyszałem, że Gothic to jRPG, a Gothic to mój największy klasyk z dzieciństwa, aczkolwiek nie wiem czy to faktycznie jRPG czy po prostu RPG. W każdym razie, dziękuje Jaca i Chojny za recenzję/opinię, chętnie sprawdzę gierkę, może akurat trafię na nową serię która do mnie trafi, chociaż mam tak duży backlog, że nie wiem czy to dobrze :shock:
Awatar użytkownika
Lidwin
Posty: 471
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:55

Re: Playstation plus/Games with Gold

Post autor: Lidwin »

Zazdroszczę, od serca to mówię zazdroszczę, ograłem kiedyś demo na ps4 i chciałem kupić na premierę ale później jakoś czasu nie było i pleja sprzedałem. Ale ta gra jest kotem z przepiękna grafika. Jedna z trzech gier dla których warto mieć plejke. Mam nadzieje że 4 marca będzie och już tylko dwie
F1 to królowa. Zawsze była.
Awatar użytkownika
Parlae
Posty: 4610
Rejestracja: 29 lip 2019, 16:29

Re: Playstation plus/Games with Gold

Post autor: Parlae »

Mam problem z PS plusem teraz. Niby powinienem już mieć do odebrania gry marcowe, a na konsoli i przez stronę nadal mi się pokazuje Control z lutego (który już dodałem swoją drogą)... Chuj by to, a chciałbym sobie w Finala pograć. Miał ktoś taki problem kiedyś?

Napisałem do supportu Playstation, ciekawe co odpowiedzą.
Awatar użytkownika
redman23
Posty: 1364
Rejestracja: 08 lip 2019, 16:40

Re: Playstation plus/Games with Gold

Post autor: redman23 »

zawsze możesz jeszcze sprawdzić przez apkę (PS App)
Awatar użytkownika
Parlae
Posty: 4610
Rejestracja: 29 lip 2019, 16:29

Re: Playstation plus/Games with Gold

Post autor: Parlae »

O kurde dzięki redman. Udało się dodać przez appkę :D
Rev
Posty: 602
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:05

Re: Playstation plus/Games with Gold

Post autor: Rev »

Pisałem właśnie żebyś spróbował sobie tutaj https://store.playstation.com/en-gb/concept/228744, logujesz sie do konta, przewijasz w dół i masz Add to Library, ale już niekatualne :)
Awatar użytkownika
Parlae
Posty: 4610
Rejestracja: 29 lip 2019, 16:29

Re: Playstation plus/Games with Gold

Post autor: Parlae »

Nom już sobie poradziłem. Wszystko git, Final już się ściąga.
Awatar użytkownika
JVCORE
Posty: 1467
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:15
Lokalizacja: WWA

Re: Playstation plus/Games with Gold

Post autor: JVCORE »

Gdzie opłaca sie kupić ps plus na rok?
#freefromage

GVMBLER
ksiazenieporzadek

Re: Playstation plus/Games with Gold

Post autor: ksiazenieporzadek »

eneba / gamivo / kinguin zależy gdzie jest promka

jak nie ma nic ciekawego to możesz ewentualnie doładowania do psn po 8 dych poszukać na tych stronach i wtedy za 240zł masz plus na rok oraz 60zł do wydania w ps store
Awatar użytkownika
JVCORE
Posty: 1467
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:15
Lokalizacja: WWA

Re: Playstation plus/Games with Gold

Post autor: JVCORE »

fajna promka na ps+ dostępna na ps store dla tych co nie posiadają na chwilę obecną abonamentu rok za 120zł polecam
#freefromage

GVMBLER
Awatar użytkownika
stranger
Posty: 1248
Rejestracja: 26 maja 2019, 0:41

Re: Playstation plus/Games with Gold

Post autor: stranger »

Jest teraz dostępne Mortal Kombat XL. I czy ja coś źle robię, czy ki chuj ale gra wygląda jak demo. Nie mogę odpalić żadnego trybu tylko walka 1 vs 1. Z dostępnych postaci tylko scorpion i sub. Wtf?
I know you think Obi-Wan gettin' tired now
Don't jump, Anakin, I got the higher ground
Mateusz
Posty: 418
Rejestracja: 24 kwie 2019, 14:39

Re: Playstation plus/Games with Gold

Post autor: Mateusz »

To chyba normalny mortal x a nie xl.
Z tego co piszesz wygląda jakby gra Ci się jeszcze w pełni nie sciągnęła/zainstalowała, tylko był dostępny taki tryb na razie.
Awatar użytkownika
stranger
Posty: 1248
Rejestracja: 26 maja 2019, 0:41

Re: Playstation plus/Games with Gold

Post autor: stranger »

Nope. Sprawdziłem wszystkie dostępne aktualizacje. Mam możliwie najnowsza wersję. Wita mnie logo mortal kombat xl. Gra jest na 100% ściągnięta. Zobaczę jak jutro będzie to samo to robię sony Pato raban
I know you think Obi-Wan gettin' tired now
Don't jump, Anakin, I got the higher ground
Awatar użytkownika
Parlae
Posty: 4610
Rejestracja: 29 lip 2019, 16:29

Re: Playstation plus/Games with Gold

Post autor: Parlae »

WIdocznie ściągnąłeś demo wersji XL, a w plusie jest tylko X. XL to rozszerzona wersja X.
Awatar użytkownika
stranger
Posty: 1248
Rejestracja: 26 maja 2019, 0:41

Re: Playstation plus/Games with Gold

Post autor: stranger »

Demo 15 GB?
I know you think Obi-Wan gettin' tired now
Don't jump, Anakin, I got the higher ground
Awatar użytkownika
Parlae
Posty: 4610
Rejestracja: 29 lip 2019, 16:29

Re: Playstation plus/Games with Gold

Post autor: Parlae »

:dunno: Nie wiem. Teraz czytam, że ten Mortal Kombat X/XL nie miał wersji demo. Niech się wypowie ktoś kto już grał.
ODPOWIEDZ