Uncharted [seria]

Dyskusje na temat ulubionych gier użytkowników. Planszówki? Playstation czy Xbox?

Moderator: con shonery

Awatar użytkownika
Yayo
Posty: 1558
Rejestracja: 17 wrz 2019, 17:21

Uncharted [seria]

Post autor: Yayo »

Gra dostępna w obecnym abonamencie PS Plus. Dopiero teraz się za nią zabrałem (a dokładnie pierwszą część) i jest spoko, nawet się wciągnałem, ale denerwuje mnie to, że czasem nie wiem co robić i muszę sprawdzać na youtubie gdzie trzeba skoczyć itp. Ogólnie jestem pozytywnie zaskoczony, chociaż mam nadzieję że następne części są lepsze.
Awatar użytkownika
johnsonpokrywa
Posty: 288
Rejestracja: 23 paź 2019, 15:33

Re: Uncharted [seria]

Post autor: johnsonpokrywa »

nie są, to najnudniejsze i najbardziej przereklamowane gry w historii
I live on borrowed time, my expiration date I passed it, so lock me up forever, but this shit is everlastin'
Awatar użytkownika
Prez
Posty: 3650
Rejestracja: 26 lip 2019, 8:29

Re: Uncharted [seria]

Post autor: Prez »

są zdecydowanie, 1 imo najsłabsza i najnudniejsza, potem więcej ciekawej akcji i przede wszystkim przepiękne lokacje.
Spoiler
do dzisiaj mam koszmary z przechodzenia 4 na miażdzącym, ostatecznie osrałem się na cmentarzysku statków po kilku dniach prób
lygrys pisze: 11 maja 2022, 21:05 świetny dzień, jeden z najlepszych w moim życiu.
Dziękuje ci zjebana Polsko.
kup sobie płytkę z rapem NOWA LISTA I CENY
całość już na OLX
Awatar użytkownika
con shonery
Moderator
Posty: 5984
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:18

Re: Uncharted [seria]

Post autor: con shonery »

uncharted byłoby spoko, gdyby nie sekcje strzelankowe, ktore ani fabularnie ani gameplayowo sie nie bronią
Awatar użytkownika
Parlae
Posty: 4607
Rejestracja: 29 lip 2019, 16:29

Re: Uncharted [seria]

Post autor: Parlae »

A ja całą serię bardzo lubię, przeszedłem raz i zamierzam jeszcze wrócić. Może z tym gdzie wejść, skoczyć nie miałem problemów, ale niektóre zagadki to - przyznaję się bez bicia - robiłem z poradnikiem. Szczególnie pamiętam te jebane kwadraciki z symbolami w trójce. Cóż, nigdy nie byłem dobry w przygodówki.
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: Uncharted [seria]

Post autor: daveyo »

Ja tylko miałem okazję pograć w 3 część i było bardzo przyjemnie i z chęcią bym sobie ograł czwóreczkę, bo wygląda miodnie.
Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6837
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: Uncharted [seria]

Post autor: instinkt »

4 zajebista, trylogia troche nudna
mechanika strzelania super, jedna z nielicznych gier z kamerą z 3 osoby która robi to dobrze - R* ucz się z tymi spierdolonymi martwymi strefami na padzie
Awatar użytkownika
Chojny
Posty: 471
Rejestracja: 10 maja 2019, 16:48

Re: Uncharted [seria]

Post autor: Chojny »

przekleję moją niedawną wypowiedź z now playing
w końcu po 1,5 roku ukończyłem oryginalną trylogię uncharted więc mogę się wypowiedzieć. dzieliłem to sobie porcjami bo jednak maraton trzech z rzędu gier o tym jak drake z sullym albo kimś tam wchodzi do grobowca, rozwiązuję zagadkę, znajduje artefakt i wychodzi z grobowca walcząc z armią generycznego bad guya który akurat zjawił się na miejscu, to trochę za wiele

jedynka do przejścia raz i zapomnienia, zdecydowanie się zestarzała, sekwencje na skuterku wodnym = chuj, a mutanty nagle z dupy pod koniec z gry już zupełnie mnie zdenerwowały

dwójka pod każdym względem doskonalsza, ale to każdy wie. ograłem już wcześniej lost legacy więc nie zostałem rozjebany etapem na pociągu, no ale rozumiem jakie to musiało być mocne w czasach premiery. chętnie kiedyś wrócę na hardkorowym poziomie trudności, choć zniechęca mnie wizja przeciągniętego ostatniego aktu i beznadziejnej finałowej walki z bossem

co do trójki to zapadło mi w pamięci że śp rekon strasznie hejtował, ale ja uważam że to równie dobra pozycja co dwójka, a nawet troszkę jednak lepsza przez garść drobnych usprawnień - choćby walki wręcz która w końcu zaczęła mieć sens. cały etap na wrakowisku i statku, chociaż był ZUPEŁNIE zbędny fabularnie, zapadł mi w pamięci jako najlepsza sekwencja całej serii, arcydzieło dobrego designu lokacji

teraz jeszcze czwóreczka kiedyś tam, czekam na super promocję albo uprzejmość z strony ps plus
dreamy
Posty: 16
Rejestracja: 01 maja 2019, 20:30

Re: Uncharted [seria]

Post autor: dreamy »

przecież czwórkę szło za 40zł z ps store kupić, tak samo lost legacy. nie wiem nawet czy nie było takiej promki z ps hits, ze jak kupiles jedna gre to druga miales gratis i tam rowniez u4 i lost legacy w pudełkach wychodzily w super cenie - chyba ze czekasz na darmową czwórkę w ps plusie lub kupno za dyszkę, to pardon :D

żeby nie robić ot, dla mnie wszystkie z 5 (jeśli LL mozna liczyc osobno) gier były spoko. jedynka chyba najsłabsza głownie przez te potwory, nie przepadam za takim zombie klimatem w grach.
ogolnie mogloby byc wiecej takich gier, bo tylko trzy ostatnue Tomb Raidery trzymaja poziom, a pozniej imo dlugo dlugo nic
Awatar użytkownika
Cz4rny1337
Moderator
Posty: 7832
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:52

Re: Uncharted [seria]

Post autor: Cz4rny1337 »

Po kupnie konsoli pare lat temu ograłem 4, a potem LL (nawet bardziej mi się podobało). Ogrywam teraz trylogie bo w plusie, jestem na samym początku 1 i już mnie to strzelanie wkurwia
Obrazek
MalinowyJogurt

Re: Uncharted [seria]

Post autor: MalinowyJogurt »

Strzelanie jest zjebane mocno
Awatar użytkownika
Yayo
Posty: 1558
Rejestracja: 17 wrz 2019, 17:21

Re: Uncharted [seria]

Post autor: Yayo »

Właśnie ukończyłem jedynkę i końcówka to trochę padaka :what: ... Niestety muszę podbić Chojnego, te mutanty totalnie z dupy. No nic, jutro dam szansę dwójce ale chyba już nie zdążę przejść, do kiedy jest obecny rzut ps plus?
Awatar użytkownika
Parlae
Posty: 4607
Rejestracja: 29 lip 2019, 16:29

Re: Uncharted [seria]

Post autor: Parlae »

Te gry z PS plusa zachowujesz na stałe, więc nie musisz się spieszyć. Wymagany jest tylko aktywny abo PS plus.
Awatar użytkownika
Yayo
Posty: 1558
Rejestracja: 17 wrz 2019, 17:21

Re: Uncharted [seria]

Post autor: Yayo »

Dobrze wiedzieć, dzięki.
Awatar użytkownika
Parlae
Posty: 4607
Rejestracja: 29 lip 2019, 16:29

Re: Uncharted [seria]

Post autor: Parlae »

Ukończyłem Lost Legacy i śmiało mogę napisać: świetna gra! Może nie aż tak dobra jak U4 ale plasuje się zaraz za nim. Doskonały balans pomiędzy wartką akcją, a wolniejszymi fragmentami. Grę przeszedłem w 9 godzin i jest to czas idealny dla tego typu gry. Najwięcej zajął mi rozdział 4, czyli eksperyment Naughty Dogów w postaci otwartego świata. Jeden rozległy teren i dużo rzeczy do zrobienia (w nagrodę za odszukanie wszystkich żetonów w tej lokacji jest Rubin Królowej - artefakt, który miga, gdy obok jest skarb - szkoda, że nie dali go wcześniej, bo z nim pewnie zebrałbym wszystkie skarby za pierwszym podejściem). Super pomysł i fajnie się wpasował do serii znanej z raczej korytarzowej rozgrywki. Ciekawe czy to rozwiną w przyszłości.
Co jeszcze? Przede wszystkim lokacje. Są fantastyczne! To chyba najpiękniej wyglądająca gra w całej serii. Nieraz się zatrzymywałem, tylko po to, by podziwiać widoki. A ostatnia misja to kwintesencja serii Uncharted. Zajebista akcja nonstop, choć znów na pociągu (mocno ograny patent) to nie nudziłem się ani przez chwilę. Nie zabrakło również śmigłowca do odjebania. A jak już w napisach końcowych wjechała M.I.A. to :bowdown:
Chloe i Nadine to też fajne postaci. Relacja między nimi bardzo fajna, chociaż trochę brakowało mi sucharków Nathana. A no i jeszcze zagadki: chyba najciekawsze w całej serii. Choć z drugiej strony łatwe, tym razem ani raz nie spojrzałem w poradnik.
Super, po prostu super. Jak ktoś lubi serię Uncharted to będzie mu się podobało. Polecam.
Awatar użytkownika
Kubinsky
Posty: 847
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:48

Re: Uncharted [seria]

Post autor: Kubinsky »

jako, że ps plus rzuca w kwietniu uncharted 4 za free, mam pytanko do fanów serii. można grać w czwórkę jako osobną grę? czy raczej jest to konkretna kontynuacja i bez zagrania w poprzednie części nic nie skumam.
pepsi
Posty: 1
Rejestracja: 09 mar 2020, 18:42

Re: Uncharted [seria]

Post autor: pepsi »

jakoś specjalnie połączone nie jest, ale osobiście nie wyobrażam sobie bez ogrania 1-3 :P
Awatar użytkownika
Kubinsky
Posty: 847
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:48

Re: Uncharted [seria]

Post autor: Kubinsky »

kumam, dzięki za odpowiedz. w takim razie przemyślę to :D

e: dziękówa czarny, jak tak to wygląda to pewnie skorzystam z dobroci ps+ i ogram.
Ostatnio zmieniony 28 mar 2020, 22:09 przez Kubinsky, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Cz4rny1337
Moderator
Posty: 7832
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:52

Re: Uncharted [seria]

Post autor: Cz4rny1337 »

ja po kupnie konsoli ogralem U4 [wtedy to byla premiera], a teraz ogrywam u1-3 z plusa [ukonczylem wlasnie 2 i robie przerwe przed 2]

swietnie sie bawilem w u4 mimo to, ale jest troche takich eee mrugniec okiem/postacie sie przewijaja, ale mysle, ze mozesz sie bardzo dobrze bawic bez ogranica u4

szczegolnie, ze uncharted 1 to gowno obesrane ktore pozostawia traume do strzelania w kolejnych czesciach
Obrazek
MicBar
Posty: 664
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:53

Re: Uncharted [seria]

Post autor: MicBar »

Ja zaczynałem przygodę od U4 i nie przeszkadzało mi to w późniejszym ograniu 2 i 3 (od U1 się odbiłem, bo postarzało się niesamowicie). Niby fabularnie U4 pokazuje pewne kwestie pokazane w poprzednich częściach, ale nie są one kluczowe, więc imo można śmiało grać.
ODPOWIEDZ