Gry naszego dzieciństwa

Dyskusje na temat ulubionych gier użytkowników. Planszówki? Playstation czy Xbox?

Moderator: con shonery

Awatar użytkownika
kshaq
Posty: 2350
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:51

Re: Gry naszego dzieciństwa

Post autor: kshaq »

O matko jak nostalgłem przy części postów
U mnie wiadomka, najpierw pegasus z całym dobrodziejstwem inwentarza.
Potem jakiś stary hujowy komp, na którym grałem z kuzynką w heroes 2 i 3. Ogólnie kuzynostwo mnie w gry komputerowe wciągnęło, jak odwiedzaliśmy wujka to jak jeszcze nie miałem kompa, to zawsze siedziałem i patrzyłem, jak kuzyn napierdala :lol: no i jak już w końcu dostałem swojego kompa, to od razu poleciały od kuzyna takie klasyki, jak Gothic, Lineage 2 i Fifa 2002. Piękne czasy :joint:
No i oczywiście z dzieciakami z sąsiedztwa też było grane, DSJ 2.1, NFS Underground, Jazz Jackrabit 2, Kangurek Kao, Gta 3, Worms World Party, Stunt GP, Kapitan Pazur, było tego trochę.
No i w podstawówce na informatyce w Quake 3 graliśmy, piękne to były czasy, nie zapomnę ich nigdy.
niemamksywki
Posty: 17
Rejestracja: 15 kwie 2020, 14:06

Re: Gry naszego dzieciństwa

Post autor: niemamksywki »

Obrazek
Obrazek
niemampodpisu :bag:
Awatar użytkownika
Whtn
Posty: 1651
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:16

Re: Gry naszego dzieciństwa

Post autor: Whtn »

Obrazek
napierdalając w to z bratem na jakimś wadliwym pegazie spaliliśmy rodzicom kineskop w tv :lol: wtedy dostaliśmy bana na jakiekolwiek konsole i w 2004 wjechał "potężny" pc z radeonem 9250, wtedy się zaczeło - kozacy, joanna d'arc, disciples 2, project igi 2, szymek czarodziej, ogólnie wszystko co można było dostać z gazetek - moje postrzeganie gierek zmieniło dopiero dodanie gothica do gazety wyborczej, ależ wtedy w to napierdalałem :cool:
i do dziś pamiętam jak kuzyn kupił nagrywarkę dvd i poszedłem do niego żeby mi nagrał coda 2 jakoś niedługo po premierze - nagrał mi na płycie tylko ikonkę a ja pół dnia głowiłem się czemu nie działa xdd
Awatar użytkownika
zemsta1kadluba
Posty: 7707
Rejestracja: 22 paź 2019, 12:50

Re: Gry naszego dzieciństwa

Post autor: zemsta1kadluba »

z gothicami było tak że najpierw jedynka się pojawiła w clicku i też się napierdalało
ale jak pojawiła się dwójka to o kurr
gothic to była taka gra
to była kurwa taka gra
że śniłem o niej
siedziałem w gimbazie i myślałem co będę robił jak wrócę gdzie przyexpię jakiego questa zrobię
no po prostu niewyobrażalne a morrowindowcom chuj w dupę oczywiście
mołpy są kozackie
Awatar użytkownika
Opieronie
Posty: 2168
Rejestracja: 18 paź 2019, 17:35

Re: Gry naszego dzieciństwa

Post autor: Opieronie »

zemsta1kadluba pisze: 22 wrz 2020, 23:20 morrowindowcom chuj w dupę oczywiście
Nie no, bez takich.
Awatar użytkownika
Godhand
Posty: 3867
Rejestracja: 08 mar 2020, 15:12

Re: Gry naszego dzieciństwa

Post autor: Godhand »

zemsta1kadluba pisze: 22 wrz 2020, 23:20 siedziałem w gimbazie i myślałem co będę robił jak wrócę gdzie przyexpię jakiego questa zrobię
Mialem tak przy Fallout2 i BG2.
Cały dzień myślałem tylko o tych gierkach.

A z gierek z dzieciństwa, takich na maksa zapamiętanych, to jeszcze Boulder Dash oczywiście.
Dużo później ze dwa lata życia zostawione na dworcu PKP, przy automacie Tekken2, ruchy Jun Kazama znałem lepiej niż swojej ówczesnej kobiety.
Robię rap, wiec pytają mnie o moje osiedle
Człowieku, ja mówię trzema językami biegle
WueR
Posty: 113
Rejestracja: 25 lip 2019, 9:48

Re: Gry naszego dzieciństwa

Post autor: WueR »

Pierwsze wspomnienie to Zorro na jakimś Atari :D a tak to pegasus z Robocopem czy tymi, no.. dzieciakami z looney tunes xD komp to już wymienię kilka: Duke Nukem 1, 2, 3d, Red Alert, MDK, Redneck Rampage, GTA, Ace Ventura, Książę i Tchórz, Jack Orlando, NFS II, Test Drive, Commandos, Escape from monkey island, Dark Colony. To tak na szybko z tego co jestem w stanie wymienić tytuły. Ach, wspomnienia <3
Awatar użytkownika
kapec
Posty: 5170
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:01

Re: Gry naszego dzieciństwa

Post autor: kapec »

U mnie pierwsze było C64, pierwsza gra jaka przychodzi na myśl to Boulder Dash wspomniany przez uż. Godhand
Spoiler
Obrazek
Po dłuższym namyśle jeszcze było Commando
Spoiler
Obrazek
Więcej gier sobie nie przypominam, miałem mało kaset i z tego co kojarzę to były same szroty. Po latach jak sprawdziłem na necie jakie gry wychodziły na c64 z piąkną grafiką to czułem się oszukany.

Wspomniane przez @WueR dzieciaki z looney tunes z pegazusa to Tiny Toon Adventures, na screenie moja ulubiona postać, wskakiwała po ścianach.
Spoiler
Obrazek
Był jeszcze królik, diabeł tasmański i chyba kaczaka? Super gierka, chyba ulubiona z pegazusa.
Awatar użytkownika
camzatizbak
Posty: 3903
Rejestracja: 09 cze 2019, 22:42
Lokalizacja: twoja stara

Re: Gry naszego dzieciństwa

Post autor: camzatizbak »



Jarando.

Najbardziej żałuje ze pozyczylem kiedys jednemu takiemu zjebowi Sega Mega Drive ktora przepadla w siną dal. Bylo w chuuu katridży, 16bitowa grafika. Z niebieskim jeżem przeżylem piekne czasy chociaz teraz sie nie jaram juz nim. Na gamecube'a kupilem specjalnie kilka retro i nowszych 3d wersji sonic'a i gdzies czar prysł. Prawie nie grane.
LPC AFRO TRAP BANGER singiel
CAMZAT x KIDD - Babo Sza singiel
DMG96 x CMZT kompilacja vol.1 spotify
bortwick pisze: 17 lis 2023, 16:10 paluch w arcie, to jest to
dzikie okrzyki coś jak bruce lee
kiedy tnę ścierwa bagnetem francuskim
Awatar użytkownika
joey
Posty: 5635
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gry naszego dzieciństwa

Post autor: joey »



genialne to było na pegazusie, grałem w to z ojcem i pamiętam że długo nie potrafiliśmy pierwszego poziomu przejść :lol:
trójkąt bermudzki wola mokotów
Awatar użytkownika
zemsta1kadluba
Posty: 7707
Rejestracja: 22 paź 2019, 12:50

Re: Gry naszego dzieciństwa

Post autor: zemsta1kadluba »

WueR pisze: 23 wrz 2020, 1:32 Duke Nukem 1, 2, 3d, Red Alert, MDK, Redneck Rampage, GTA, Ace Ventura, Książę i Tchórz, Jack Orlando, NFS II, Test Drive, Commandos, Escape from monkey island, Dark Colony. To tak na szybko z tego co jestem w stanie wymienić tytuły. Ach, wspomnienia <3
props za przygodówki i MDK obie części uwielbiałem
dziwię się że nikt nie wspomniał tego klasyka z pegasusa w tym ja
Spoiler
Obrazek
nie znając kodu doszedłem kiedyś najdalej do chyba lodowego etapu
mołpy są kozackie
Awatar użytkownika
alis_springs
Posty: 711
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:49

Re: Gry naszego dzieciństwa

Post autor: alis_springs »

kapec pisze: 23 wrz 2020, 5:44 Wspomniane przez @WueR dzieciaki z looney tunes z pegazusa to Tiny Toon Adventures, na screenie moja ulubiona postać, wskakiwała po ścianach.
Spoiler
Obrazek
Był jeszcze królik, diabeł tasmański i chyba kaczaka? Super gierka, chyba ulubiona z pegazusa.
Świetna gierka, również zagrywałem się w niej masę czasu, tylko, że ja miałem ją w jakiejś pirackiej wersji. Okładka kartridża sugerowała, że to gra o Pokemonach, o czym świadczyć miał napis i wizerunek Pikachu. W istocie okazało się to własnie Tiny Tunes Adventures, tylko że zamiast królika był trochę nieudany model Pikachu :D. Niemniej i tak świetnie wspominam.

Miałem jeszcze jedną gierkę na Pegazusa, która według okładki miała być grą o Pokemonach, a rzecz jasna nią nie była. Chociaż w sumie te stworki którymi się sterowało, jak się zmrużyło oczy, były nawet całkiem podobne do kilku pokemonów hahah. To była taka typowa platformówka utrzymana w dosyć jasnych, pogodnych, pastelowych barwach, z bardzo fajną muzyczką lecącą w tle. Kurde, minęło już jakoś 18 lat i, pomimo regularnych prób odnalezienia jej w internecie, nadal nie wiem jaki miała tytuł. Bez kitu, marzę żeby dowiedzieć się co to było :oops:

Dodano po 7 minutach 53 sekundach:
o, tak wyglądał ten pikaczu xD
Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
miku
Posty: 1003
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:24
Lokalizacja: Berlin

Re: Gry naszego dzieciństwa

Post autor: miku »

Oh, shit, ale uposledzony pikachu :D nie ma tej platformowki tutaj? @alis_springs
https://bootleggames.fandom.com/wiki/Po ... rate_Hacks

Obstawiam, ze chodzi o Kero Kero Keroppi no Daibouken 2
http://www.instagram.com/mikuberlin
Obrazek
Tommy Genesis really appreciates me
#BlackpinkIsTheRevolution
Awatar użytkownika
alis_springs
Posty: 711
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:49

Re: Gry naszego dzieciństwa

Post autor: alis_springs »

niee, to na pewno nie to @miku :neutral:. nawet swego czasu przeglądałem wszystkie filmy z tego kanału i też nic.

ale

po napisaniu poprzedniego posta, postanowiłem poszukać tego po raz 57339862 i trafiłem na coś takiego. i kurde, co prawda na około 50 procent, ale to może być to. na pewno zapamiętałem to nieco inaczej, ale w obliczu desperacji jestem skłonny uwierzyć, że jednak odnalazłem swoją zgubę. ściągnąłem sobie roma i próbuję przekonać samego siebie, że to to XD
w każdym razie będe szukał jeszcze :D

Aka M
Posty: 2528
Rejestracja: 17 kwie 2019, 10:33
Lokalizacja: \/endetta

Re: Gry naszego dzieciństwa

Post autor: Aka M »

H3 i Age of empire
Awatar użytkownika
kshaq
Posty: 2350
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:51

Re: Gry naszego dzieciństwa

Post autor: kshaq »

zemsta1kadluba pisze: 22 wrz 2020, 23:20 z gothicami było tak że najpierw jedynka się pojawiła w clicku i też się napierdalało
ale jak pojawiła się dwójka to o kurr
gothic to była taka gra
to była kurwa taka gra
że śniłem o niej
siedziałem w gimbazie i myślałem co będę robił jak wrócę gdzie przyexpię jakiego questa zrobię
no po prostu niewyobrażalne a morrowindowcom chuj w dupę oczywiście
Miałem to samo (i morowindziarzy jebię również)
W gothica jeszcze grałem z młodszą siostrą, która mi załatwiła z tego tytułu lekki przypał u mamy, bo miała koszmary, że ją wyjebali ze starego obozu XDDD oczywiście miałem nakaz usunięcia gierki, to wyjebałem skrót z pulpitu i elo
Awatar użytkownika
Finesta
Posty: 827
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:01

Re: Gry naszego dzieciństwa

Post autor: Finesta »

Pamiętam jak rodzice zostawili gówniarza samego w domu na sylwestra, a on napierdalał całą noc w Crasha 3 na szaraczku i przeszedł całego na raz, bo nie miał karty pamięci.
Kiedyś to było.
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4039
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: Gry naszego dzieciństwa

Post autor: Luxair »

Wrzucę parę gier z Atari XL/XE - kuzyn miał

Preliminary Monty - kultowe, znane również jako Montezuma's Revenge
Draconus - jedna z lepszych grafik na ten komputerek
Misja, Robbo - w pewnym momencie był wysyp polskich gier, autor nazywał się Janusz Pelc
Gyruss - fajna strzelanka kosmiczna, nietypowa bo nie scrollowana w bok ani do góry
Mr Robot - jak wjechał serial to o niej pomyślałem :)











Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
pardon
Posty: 7836
Rejestracja: 18 kwie 2019, 1:09

Re: Gry naszego dzieciństwa

Post autor: pardon »

top5, kolejnosc przypadkowa

Teenage Mutant Ninja Turtles III: The Manhattan Project
Spoiler

Super Robin Hood
Spoiler

Pharaoh
Spoiler

Little Fighter 2
Spoiler

Championship Manager 4
Spoiler
nie moge wyjsc z podziwu jak fantastyczna seria bylo little fighter i jak wiele frajdy daje nawet dzis :oops:
Ostatnio zmieniony 24 wrz 2020, 11:18 przez pardon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kshaq
Posty: 2350
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:51

Re: Gry naszego dzieciństwa

Post autor: kshaq »

Faraon kurwa wiadomo też.
ODPOWIEDZ