Gry naszego dzieciństwa

Dyskusje na temat ulubionych gier użytkowników. Planszówki? Playstation czy Xbox?

Moderator: con shonery

Awatar użytkownika
Jiigsi
good kid
Posty: 6840
Rejestracja: 18 kwie 2019, 14:20
Lokalizacja: u jasnego w klubie

Re: Gry naszego dzieciństwa

Post autor: Jiigsi »

Obrazek

o to oczywiście
last.fm

She gon' make me feel nice, jiggy jiggy on deck
I got bare gyal 'round, jiggy jiggy on deck
Awatar użytkownika
KillerCroc
Posty: 2204
Rejestracja: 02 maja 2019, 18:45

Re: Gry naszego dzieciństwa

Post autor: KillerCroc »

Obrazek Pozdro dla prawdziwych
Gdybym urodził się gdzieś indziej miałbym szansę...
Awatar użytkownika
oyama
Posty: 4351
Rejestracja: 22 kwie 2019, 18:26

Re: Gry naszego dzieciństwa

Post autor: oyama »

ale dojebales klasykiem, Total Overdose to jedna z moich najbardziej ulubionych gier i pamietam jak byla dostepna pelna wersja w cdaction
moj profil jest wylacznie awatarem internetowym, a wszelkie opublikowane posty to fikcja literacka
Awatar użytkownika
gloryboy
Posty: 238
Rejestracja: 24 sie 2019, 23:57

Re: Gry naszego dzieciństwa

Post autor: gloryboy »


szukalem tego w uj czasu
Awatar użytkownika
Rozpierdalator
Posty: 902
Rejestracja: 11 paź 2019, 19:17

Re: Gry naszego dzieciństwa

Post autor: Rozpierdalator »

Obrazek
*dźwięk po wciśnięciu X oznaczający wejście do danego trybu* i działa się magia
A LAMUSY PALĄ SZAJS
I PRUJĄ SIĘ NA PSACH
Awatar użytkownika
gloryboy
Posty: 238
Rejestracja: 24 sie 2019, 23:57

Re: Gry naszego dzieciństwa

Post autor: gloryboy »

kto grał w to cudeńko?
Obrazek
Awatar użytkownika
oyama
Posty: 4351
Rejestracja: 22 kwie 2019, 18:26

Re: Gry naszego dzieciństwa

Post autor: oyama »

SCRAPLAND :bowdown: :bowdown: :bowdown:
moj profil jest wylacznie awatarem internetowym, a wszelkie opublikowane posty to fikcja literacka
Awatar użytkownika
gloryboy
Posty: 238
Rejestracja: 24 sie 2019, 23:57

Re: Gry naszego dzieciństwa

Post autor: gloryboy »

teraz szukalem tej gierki i nawet wyszedł jakis remaster https://store.steampowered.com/app/8976 ... emastered/
Awatar użytkownika
8na10
Posty: 4667
Rejestracja: 23 wrz 2021, 5:48
Lokalizacja: The United States of Poland

Re: Gry naszego dzieciństwa

Post autor: 8na10 »

gra mojego dzieciństwa? counter strike 1.6
jasny wracaj na forum
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4039
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: Gry naszego dzieciństwa

Post autor: Luxair »

Zebrałem się wreszcie i postawiłem sobie retro-konsolę na RasPi4B.

Są 8-bitowce (ZX Spectrum 48, Atari 800XL), 16-bitowce (Amiga 500/1200), automaty (MAME, NeoGeo, MegaDrive), klasyczne point'n'clicki na ScummVM (Beneath Steel Sky, Monkey Island, Gobliiins, Neverhood...) oraz porty Diablo, Cave Story, Prince of Persia, Dooma i Quake'a. Jako frontend wybrałem Batocerę.

Oczywiście, można na tym emulować tysiąc innych platform (C64, NES, SNES, PSP, GBA, DS, 3DS, DreamCast...) ale na razie skupiłem się na powyższych. Całość jest sterowana padem od PS4 (zdalnie) i/lub myszką i klawiaturą. Screenshoty i info do ROM-ów w większości ściągnęło się samo ("scraping").

Oczywiście, było z tym dużo jebania:
lygrys pisze: 21 sty 2022, 9:35 w dzisiejszym sprzęcie elektronicznym (...) trzeba być jebanym informatykiem by korzystać ze Smartfonu czy Konsoli.
...ale w sumie jestem tym informatykiem więc wgryzanie się w temat (np. odpalanie gier pod MAME to jest jakiś absurdalny poziom skomplikowania) przyniosło mi sporo przyjemności.
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
oyama
Posty: 4351
Rejestracja: 22 kwie 2019, 18:26

Re: Gry naszego dzieciństwa

Post autor: oyama »

odswiezam ten dojebany watek, zeby nie zapomniec poprzegladac sobie
moj profil jest wylacznie awatarem internetowym, a wszelkie opublikowane posty to fikcja literacka
Awatar użytkownika
kapper1
Posty: 2298
Rejestracja: 04 wrz 2019, 1:10

Re: Gry naszego dzieciństwa

Post autor: kapper1 »



a teraz uważaj, będę obijał ci mózg


Ogrywałem znowu całość podczas kwarantanny :oops:
Bisclavret
Posty: 3297
Rejestracja: 27 gru 2019, 18:27

Re: Gry naszego dzieciństwa

Post autor: Bisclavret »

Minimum trzy razy przeszedłem tę gierkę, mam pudełkowa wersję z serii extra klasyka

Aktualnie odbywam sentymentalna podróż do settlers3, to była pierwsza gra która kupiłem "u pirata" (gość wypalał gierki na osiedlu i sprzedawał po 15zł/CD, normalnie dystrybuował katalog, dzwoniło się i za dwa dni przynosił pod wskazany adres :lol: )
Awatar użytkownika
kapper1
Posty: 2298
Rejestracja: 04 wrz 2019, 1:10

Re: Gry naszego dzieciństwa

Post autor: kapper1 »

U mnie na wiosce kolega brata jako pierwszy miał właśnie nagrywarkę CD i musiałeś przyjść ze swoją ESPERANZĄ, a wtedy Ci nagrywał grę/film na DVD za coś koło złotówki? :lol:
Awatar użytkownika
trez
Posty: 1040
Rejestracja: 13 sie 2019, 10:31

Re: Gry naszego dzieciństwa

Post autor: trez »

Bisclavret pisze: 03 mar 2024, 20:47 Minimum trzy razy przeszedłem tę gierkę, mam pudełkowa wersję z serii extra klasyka

Aktualnie odbywam sentymentalna podróż do settlers3, to była pierwsza gra która kupiłem "u pirata" (gość wypalał gierki na osiedlu i sprzedawał po 15zł/CD, normalnie dystrybuował katalog, dzwoniło się i za dwa dni przynosił pod wskazany adres :lol: )
To u mnie na osiedlu był podobny gościu. Katalog gier odręcznie prowadził w kajeciku :lol: . Czasem można go było spotkać na straganach, gdzie ze starym sprzedawali jakieś wędkarskie rzeczy, a spod stołu gierki. xd

Cenowo było rożnie, bardziej chwytliwe tytuły jak Diablo czy Fify sprzedawał parę zł drożej. Pierwsze gry brałem w ciemno, chyba Rune (przepiękna gra :bowdown: ) i Delta Force.
Bisclavret
Posty: 3297
Rejestracja: 27 gru 2019, 18:27

Re: Gry naszego dzieciństwa

Post autor: Bisclavret »

U mnie było tylko rozróżnienie na ilość płyt, jak gierka była na trzech CD to kasował 45 zł. Aczkolwiek w tamtych czasach i tak większość hitów mieściło się na jednej płycie.

W ogóle on był jedynym źródłem gier dla dzieciaków z osiedla, wiadomo że nikt nie kupował oryginalnych gierek w tamtych czasach, ale zupełnie obce było dla nas zjawisko gier "z targu". Na targu stał Ormianin z kartridżami do pegasusa (na marginesie - później przerzucił się na prowadzenie restauracji ormiańskiej w budzie z blachy trapezowej i do dziś mu się kręci). Kilka lat zajęło zanim dowiedziałem się, że normalnie można pojechać na targ w centrum i kupić grę na kąkuter, myślałem że wszyscy mają u siebie swojego "pirata"
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4039
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: Gry naszego dzieciństwa

Post autor: Luxair »

W czasach prehistorycznych w Poznaniu było tylko dwóch gości z nagrywarkami CD: niejaki Łukasz Chudy oraz bracia Buczkowscy, którzy potem założyli Komputronik. Dissowali się nawzajem w plikach info :) FILE_ID.DIZ
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
trez
Posty: 1040
Rejestracja: 13 sie 2019, 10:31

Re: Gry naszego dzieciństwa

Post autor: trez »

Bisclavret pisze: 04 mar 2024, 8:52 U mnie było tylko rozróżnienie na ilość płyt, jak gierka była na trzech CD to kasował 45 zł. Aczkolwiek w tamtych czasach i tak większość hitów mieściło się na jednej płycie.

W ogóle on był jedynym źródłem gier dla dzieciaków z osiedla, wiadomo że nikt nie kupował oryginalnych gierek w tamtych czasach, ale zupełnie obce było dla nas zjawisko gier "z targu". Na targu stał Ormianin z kartridżami do pegasusa (na marginesie - później przerzucił się na prowadzenie restauracji ormiańskiej w budzie z blachy trapezowej i do dziś mu się kręci). Kilka lat zajęło zanim dowiedziałem się, że normalnie można pojechać na targ w centrum i kupić grę na kąkuter, myślałem że wszyscy mają u siebie swojego "pirata"
Diablo 2 to pamiętam było na kilku płytach cd.
Bisclavret
Posty: 3297
Rejestracja: 27 gru 2019, 18:27

Re: Gry naszego dzieciństwa

Post autor: Bisclavret »

Trzy albo cztery, ale był patent bo jak miało się płytę z dodatkiem to nie trzeba było mieć podstawowej wersji. Dlatego wszyscy kupowali dodatek na jednym CD, a podstawowa wersja krazyla tylko do samej instalacji.

W ogóle przypomniało mi się teraz jako radością było kiedy okazywało się że gra chodzi bez płyty :lol:
Awatar użytkownika
trez
Posty: 1040
Rejestracja: 13 sie 2019, 10:31

Re: Gry naszego dzieciństwa

Post autor: trez »

Dzisiaj sobie wieczorkiem poprzeglądam stare płyty. Ciągle je trzymam. :oops:
Spoiler
Obrazek
Pamiętam, jeszcze wujas z Niemiec przywoził jakieś płytki z grami z ich gierkowych gazetek.
ODPOWIEDZ