Sekiro: Shadows Die Twice

Dyskusje na temat ulubionych gier użytkowników. Planszówki? Playstation czy Xbox?

Moderator: con shonery

Awatar użytkownika
Cz4rny1337
Moderator
Posty: 7832
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:52

Sekiro: Shadows Die Twice

Post autor: Cz4rny1337 »

Sekiro: Shadows Die Twice to nowa produkcja studia From Software, znanego z serii Demon/Dark Souls oraz Bloodborne.

Akcja gry osadzona jest w dość swobodnej historycznie i obfitującej w elementy fantastyczne XV-wiecznej Japonii. W wyniku zdrady wojownik ninja traci rękę, a jego pan zostaje porwany przez wrogi klan, Ashina. Cudem uniknąwszy śmierci, wyposażony w magiczną protezę lewej ręki i katanę w prawej, wojownik rusza na ratunek swemu panu, a z misji tej nie zwolni go nawet śmierć (tym razem bez ognisk).

Brak multiplayera, brak elementów RPG, w ich miejsce nacisk na skradanie. System walki odchodzi od mozolnego skracania paska życia i opiera się raczej na cierpliwym kontrowaniu i wytrącaniu przeciwników z równowagi by w odpowiednim momencie zadać śmiertelny cios. W walce oraz w eksploracji rozbudowanych, także - co charakterystyczne dla tego studia - w pionie, lokacji pomogą nam rozmaite gadżety, które możemy zamontować na naszej protezie, między innymi wystrzeliwany hak na linie czy toporek pozwalający przełamać obronę przeciwnika. Istotne będzie również pozostawanie w ukryciu i atakowanie niczego nie spodziewających się wrogów.

Dopiero niedawno na poważnie ograłem DSy więc zajawka kipi i czekam w chuj/10, premiera 22 marca 2019.

tl;dr Tu macie filmik z ładną panią, jakimś emo i panem z Activision, więc możecie zobaczyć grę w akcji i posłuchać samych twórców (jeśliście biegli w angielskim)
https://www.youtube.com/watch?time_cont ... C1pHkKKkkA
Obrazek
Awatar użytkownika
Chojny
Posty: 471
Rejestracja: 10 maja 2019, 16:48

Re: Sekiro: Shadows Die Twice

Post autor: Chojny »

jest tu jakiś kozak, który ukończył? ja utknąłem na amen na dwójce bossów w finale :( ale nie zmienia to faktu że co najmniej 9/10 i gra roku (w żadne inne nie grałem)
Awatar użytkownika
Rupert
Bodo
Posty: 4661
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:36

Re: Sekiro: Shadows Die Twice

Post autor: Rupert »

zmęczyła mnie strasznie ta gra, udało mi się skończyć ale niektóre etapy to zdrowo popierdolone..
Spoiler
ten zatopiony zamek :dunno:
ogólnie bloodborne dalej najlepsze od from software tutaj nie do końca podobał mi się jednak system walki
jakie mieliscie zakończenie?
Spoiler
ja byłem wierny swojemu panu mimo że był niezłym lamerem
[size=10 pisze:jebanaplujdupa[/size] post_id=564758 time=1632312420 user_id=236]
mocno przeceniony post ruperta
Awatar użytkownika
Dill
Posty: 429
Rejestracja: 10 maja 2019, 17:07

Re: Sekiro: Shadows Die Twice

Post autor: Dill »

nie na moje nerwy ta gra, sorry.
Awatar użytkownika
Chojny
Posty: 471
Rejestracja: 10 maja 2019, 16:48

Re: Sekiro: Shadows Die Twice

Post autor: Chojny »

system walki zajebiście mi się spodoba, nie pamiętam gry z bardziej udaną mechaniką walki na miecze. tylko że fajnie jest dopóki walczymy z inną postacią z mieczem, a nie jakąś bestią czy innym tankiem. stąd mój problem w walce z demonem nienawiści, którego w zasadzie trzeba pokonać jak typowego bossa z soulsów/bb
największa wada powtarzający się strasznie minibossowie - a zwłaszcza te bezgłowe kurwie nabijające efekt terroru, najgorszy efekt ze wszystkich gier from software
Spoiler
ale ten twist podczas walki z guardian ape'em przepiękny :bowdown:
Awatar użytkownika
Kubinsky
Posty: 847
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:48

Re: Sekiro: Shadows Die Twice

Post autor: Kubinsky »

gram od paru dni i zostawię tylko :bowdown:
przecudowna giera póki co, pewnie dużą robotę robi dla mnie samo umiejscowienie akcji bo bardzo lubię japońskie klimaty.
tylko nie wiem ile mi zajmie nauka parowania. o ile w ds ta czynność była w sumie prosta, o tyle tutaj niestety jest trochę ciężej. na pierwszym minibossie padłem już więcej razy niz na wszystkich bossach w ds2 łącznie :lol:
Awatar użytkownika
ToMojaStaraKsywka
Posty: 1755
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:01

Re: Sekiro: Shadows Die Twice

Post autor: ToMojaStaraKsywka »

ja zrobiłem sobie przerwę parę miesięcy temu i gra czeka na wznowienie jej, bo utknąłem full. Ja jestem z tych co w ogóle nie grali w DS ani w Bloodborne, ale lubię gry oparte na refleksie(pykam w Blade and Soul, w którym mechaniki gry są bardzo dynamiczne) i bardzo szybko mi przyszło to parowanie, więc powodzenia. Zajebiste rzeczy w tej grze można robić. Fakt faktem sporo rage quitów, inaczej nie wyłączałem tej gry xD.
Sadistik:
Haunted Gardens
Elysium
Delirium
L'appel Du Vide
Spoiler
Ezio_Wroclaw pisze: Ja się nigdy nie przewoże. Ja zawsze rozważam tylko dwie opcje na konflikt fizyczny - teleskop w łeb, ostatecznie nożem po mordzie.

Koń, optujesz za poderznietym gardlem śmieciu?
Awatar użytkownika
kapec
Posty: 5170
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:01

Re: Sekiro: Shadows Die Twice

Post autor: kapec »

Doszedłem do finału, po jednym podejściu do bossa miałem przerwę, i jakoś nie wróciłem. Teraz za ciężko byłoby się wbić w rytm żeby to ogarnąć więc chyba nie skończę, ale gierka super, jak ktoś się łatwo nie poddaje to polecam.

Szkoda że nie ma licznika śmierci :D
Awatar użytkownika
Kubinsky
Posty: 847
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:48

Re: Sekiro: Shadows Die Twice

Post autor: Kubinsky »

już ogarniam te parowanie, jednak nie takie straszne :)
więcej napiszę jak skończę, ale na ten moment klimat/muzyka/gameplay podoba mi się najbardziej ze wszystkich gier FS
no i fajnie że w końcu zniknęła największa bolączka ds/bb czyli 3 minutowe drogi do bossa po nieudanej walce z nim

edit: ej serio, taki opcjonalny licznik śmierci to by była fajna sprawa, nie wiem czemu nie zdecydowali się na taki ruch przy żadnych soulsach ani tutaj
Awatar użytkownika
Chojny
Posty: 471
Rejestracja: 10 maja 2019, 16:48

Re: Sekiro: Shadows Die Twice

Post autor: Chojny »

daj znać jak wrażenia z walki z guardian ape : )
Awatar użytkownika
Kubinsky
Posty: 847
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:48

Re: Sekiro: Shadows Die Twice

Post autor: Kubinsky »

Co do guardian ape(contains spoiler from dark souls 3)
Spoiler
Rozjebalem go jakos za 5-6 razem. Idąc rozumowaniem "im mniej smierci tym łatwiejszy" to wychodzi na to że to byl do tej pory moj najlatwiejszy boss, ale jestem świadom że mega przyfarciłem(na drugiej fazie nie padłem ani razu :D )
Super walka, mimo że kojarzy mi się z tymi agresywnymi bossami z bb których jakos nie za bardzo lubiłem to tutaj wypadło to prze ko za cko.
Żałuję jedynie że kiedys gdzies trafiłem na spoiler mówiący o tym że ten małpiszon ma drugą faze, gdyby nie to, efekt byłby pewnie o wiele lepszy
Do dzis pamiętam jak szybko zniknął mi banan z japy po drugiej fazie walki z Ariandel w ds3 :lol:
E:
Spoiler
mini boss Siedem włóczni ashiny pod koniec gry, to najgorszy przeciwnik w całej grze. Dwóch gości, z tego jeden z włócznią, czyli ma dosc spory zasięg, nakurwiają cie na raz oboje, mają cie na 2 hity, obszar jest mały więc nie ma zbytnio mowy o rozgonieniu ich tak żeby byli daleko od siebie..a, no i na około są płomienie w które można wpaść, żeby nie było za łatwo.
Już ci dwaj ostatni bossowie wydają sie łatwiejsi bo tam przynajmniej z każdym podejsciem zaliczam jakis postęp, a tutaj nie mam kompletnie pomysłu jak tych typków podejść :dunno:.
Awatar użytkownika
Kubinsky
Posty: 847
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:48

Re: Sekiro: Shadows Die Twice

Post autor: Kubinsky »

Sorry za post pod postem ale PRZESZEDŁEM.

Wszyscy minibossowie/bossowie rozjebani.
Ostatnia walka(swoją drogą kiedys pisalem w temacie o soulsach chyba że nigdy nie trafię na nic cięższego od orphan of the kos..wybaczcie from software, nie doceniłem was psychole) przysporzyła mi tyle wkurwienia ale jednocześnie dała tyle radości że szok. No i własnie to jest chyba główny powód dla którego po głębszym zastanowieniu sekiro plasuje się u mnie na pierwszym miejscu jesli chodzi o gry fs. Tutaj nawet jesli były trudy z rozjebaniem jakiegos przeciwnika to i tak sam system walki byl tak świetnie przemyślany i sprawiał taką frajdę że nie przeszkadzało mi podchodzenie do walki po raz 10ty, 20ty.(wyjątkiem jest miniboss o którym wspomniałem we wczesniejszym poscie)
Satysfakcja po rozjebaniu
Spoiler
Isshina
jest tak duża że jestem pewien że nigdy w żadnej innej grze tego studia nie czułem aż takiego poziomu zadowolenia po pokonaniu adwersarza.
Właściwie każdy boss podobał mi się z innego powodu ale najbardziej chyba siadły mi bitki z demonem nienawisci i guardian ape, czyli typowo bloodbornowe potyczki.
Jaram sie niesamowicie i czekam na elden ring.
A co do zakonczenia
Spoiler
Również byłem wierny panu kuro i zerwałem nieśmiertelność.
Spoiler
How many times have you died and come back to life for my sake?
Two? Three times?
:lol:
Awatar użytkownika
ToMojaStaraKsywka
Posty: 1755
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:01

Re: Sekiro: Shadows Die Twice

Post autor: ToMojaStaraKsywka »

sztos. Ja wróciłem jak wtedy pisałem tamtego posta. Po 2-3 dniach pokonałem tego generała na punkcie widokowym, przeszedłem próbę małp. Teraz utknąłem na widmowej mniszce, guardian ape i wydaje mi się, że gdzieś jeszcze :D. Mam problemy z ubijaniem headlessów, w ogóle mi to nie idzie mimo posiadania confetti. @Kubinsky Jak zrobić odzwierciedlenie siły z małpami? Dostałem achiv, ale nic mi nie zwiększyło

Edit. Co do guardian ape to
Spoiler
ja sie wydarłem na discordzie, że ta jebana małpa w końcu zdechła, a ziomeczek mówi "nie ciesz sie on zaraz wstaje, widzialem u Dunkeya :bag:
Sadistik:
Haunted Gardens
Elysium
Delirium
L'appel Du Vide
Spoiler
Ezio_Wroclaw pisze: Ja się nigdy nie przewoże. Ja zawsze rozważam tylko dwie opcje na konflikt fizyczny - teleskop w łeb, ostatecznie nożem po mordzie.

Koń, optujesz za poderznietym gardlem śmieciu?
Awatar użytkownika
Kubinsky
Posty: 847
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:48

Re: Sekiro: Shadows Die Twice

Post autor: Kubinsky »

@ToMojaStaraKsywka
Jeśli mówisz o tych małpach z próby małp, to wydaje mi się że normalnie zwiększa siłę jak wspomnisz te walkę, tak samo jak przy innych bossach. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem o co ci chodziło :)

A co do headlessów to jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś
Spoiler
zaopatrz sie w fioletową tykwę którą ogarniesz u handlarza w wiosce Mibu. Mi bardzo pomogła
Awatar użytkownika
ToMojaStaraKsywka
Posty: 1755
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:01

Re: Sekiro: Shadows Die Twice

Post autor: ToMojaStaraKsywka »

przeszedłem :bowdown:. Co do ulepszania to myślałem, że trzeba odzwierciedlenie siły, ale potem sobie już to ogarnąłem :wall:

@Kubinsky nie wiem czy zauważyłeś, ale jak walczyłeś z tymi dwoma typkami to
Spoiler
był tam żołnierz z karabinem, którego mogłeś zabić i wziąć na swoją stronę. Ja tak zlurowałem sobie samuraja, zabiłem gnoja i potem już poszło gładko. No, ale co wydałem parę tysięcy na symbole ducha to moje :D. Jak Ty ich pokonałeś?
Z
Spoiler
Panem Isshiną odziwo poszło mi dość gładko, bo raptem padłem na 1-2 fazie maksymalnie z 15 razy, a na trzeciej jak już do niej dolazłem to padł za drugim razem, strasznie się jarałem jak poprawnie udało mi się zablokować Krzyż Ashiny :D.
Fakt faktem, że zanim nie ogarnąłem jak używać kontry Mikiri i jak odbijać pioruny(tego się nauczyłem dopiero w Źródlanym Pałacu xD) to było w chuj ciężko. Tak swoją drogą jakiej protezy używałeś? Ja to prawie wszystkich zjechałem w większości używając ulepszeń mglistego kruka, sabimaru/petard, topory/ogień/gwizdek to czysto sytuacyjnie.
co do gwizdka to:
Spoiler
widziałem, że ktoś proponował użycie gwizdka na demonie nienawiści, tylko, że ja tego konkretnego nie miałem więc nawet nie patrzyłem dalej
ile masz achivementów? Robisz na 100%?
Sadistik:
Haunted Gardens
Elysium
Delirium
L'appel Du Vide
Spoiler
Ezio_Wroclaw pisze: Ja się nigdy nie przewoże. Ja zawsze rozważam tylko dwie opcje na konflikt fizyczny - teleskop w łeb, ostatecznie nożem po mordzie.

Koń, optujesz za poderznietym gardlem śmieciu?
Awatar użytkownika
Kubinsky
Posty: 847
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:48

Re: Sekiro: Shadows Die Twice

Post autor: Kubinsky »

Jesli chodzi o dwóch typków
Spoiler
to tak, ogarnąłem po czasie że jest tam gosc którego można przeciągnąc na swoją stronę, natomiast i tak nie ułatwiło mi to zbytnio roboty bo zazwyczaj dosyć szybko padał :confused:
Ale jak już się udawało jakimś cudem zabić jednego to ten drugi padl jakos za 4 razem chyba więc luz.

A potem po ukończeniu gry ogarnąłem że najlatwiejszy sposob na tego mini bossa to zjedzenie cukierka na niewidzialnosc i zajebanie jednego rycerzyka od tyłu. Nie wiem czemu ubzdurałem sobie że ten cukierek nie działa na minibossów i nawet tego nie spróbowałem.
Co do protez to petardy najczęściej były używane i włócznia. O tym mglistym kruku dowiedzialem sie dopiero pod koniec gry a podejrzewam że też ułatwiłby mi sporo etapów :neutral:
Spoiler
A co do isshina, jak wleciała ostatnia faza walki to skonczyly mi sie tykwy i zjadlem chyba wszystko co sie dało z ekwipunku, ryże, balony, cukierki, posążki juzo, wszystko co sie dało bo wiedzialem że jak teraz padnę to moge dochodzic do tej fazy kolejne kilka godzin :lol:
Na szczęście się udało
Spoiler
na demona rzeczywiscie dziala gwizdek, łączy sie to z tym że wczesniej ten dziad naprawiający protezę po wypiciu sake wspomina coś o gwizdaniu i to jest info które należy wykorzystac w walce z nim.
Swoją drogą jest to jeden z wielu przykładów z tej gry pokazujący jak istotne w niej jest zbieranie informacji
Acziwki chcialbym porobić na 100%(mam teraz bodajże 50-60? Musialbym sprawdzic jak bede na konsolce) ale to za jakiś czas dopiero, narazie przechodzę sobie powolutku hollow knighta i odpoczywam na jakiś czas od souls-like'ów bo przez ostatni rok sporo tego ograłem
Awatar użytkownika
ToMojaStaraKsywka
Posty: 1755
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:01

Re: Sekiro: Shadows Die Twice

Post autor: ToMojaStaraKsywka »

nagrałem sobie jak przechodzę pierwszą nawałnicę siły. Chwilę mi zajęło zanim zacząłem wyczuwać te zamaszyste ataki
Sadistik:
Haunted Gardens
Elysium
Delirium
L'appel Du Vide
Spoiler
Ezio_Wroclaw pisze: Ja się nigdy nie przewoże. Ja zawsze rozważam tylko dwie opcje na konflikt fizyczny - teleskop w łeb, ostatecznie nożem po mordzie.

Koń, optujesz za poderznietym gardlem śmieciu?
Awatar użytkownika
con shonery
Moderator
Posty: 5984
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:18

Re: Sekiro: Shadows Die Twice

Post autor: con shonery »

Nie wyszło mi z soulsami to spróbowałem Sekiro i o dziwo wkręciłem się. System jest piękny - nie muszę rozkminiać, które bronie i zestaw ubranek wybierać, nie muszę zarządzać staminą, za to jestem zmuszony grać bardziej ofensywnie i spodobało mi się to. W soulsach za bardzo się chowałem i uciekałem, tu nie ma innego wyjścia jak parownie i kontry, pełna immersja, pełne skupienie i ESSA. Na 90% niedługo zrobię ragequit i oleję, ale póki co to kozackie samurajskie doświadczenie.
Awatar użytkownika
Prez
Posty: 3651
Rejestracja: 26 lip 2019, 8:29

Re: Sekiro: Shadows Die Twice

Post autor: Prez »

zacząłem niedawno i byłem pewien, że po Soulsach i Bloodbornie nie będzie tak zle jak większość mi zapowiadała, ale już mi siada psycha, a jeszcze nie doszedłem nawet do pierwszego bossa :lol:
lygrys pisze: 11 maja 2022, 21:05 świetny dzień, jeden z najlepszych w moim życiu.
Dziękuje ci zjebana Polsko.
kup sobie płytkę z rapem NOWA LISTA I CENY
całość już na OLX
Awatar użytkownika
Parlae
Posty: 4611
Rejestracja: 29 lip 2019, 16:29

Re: Sekiro: Shadows Die Twice

Post autor: Parlae »

Widziałem na twitchu kiedyś jak typ w tym się męczył z JEDNYM mobkiem i stwierdziłem, że dam sobie spokój. Przegięta gra. Nie na moje nerwy.
ODPOWIEDZ