Football Manager

Dyskusje na temat ulubionych gier użytkowników. Planszówki? Playstation czy Xbox?

Moderator: con shonery

Awatar użytkownika
potter
Posty: 9519
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00
Lokalizacja: Opole

Re: Football Manager

Post autor: potter »

Ja jeszcze nie gram, ale jak to możliwe że to takie łatwe jest? Widzę już screeny, że Legia napierdala w grupie LM kogo chce, albo Arsenal do końca roku bez porażki w Premierleague i Lacazette Złota Piłka, no bez jaj.

Mam nadzieję, że to tylko w becie tak.
zuperhero
Posty: 1681
Rejestracja: 06 maja 2019, 22:08

Re: Football Manager

Post autor: zuperhero »

wiesz to może być kwestia tego że jednak masz duży element losowy, jak sobie zasymulujesz 2 razy ligę to pozycje końcowe mogą być kompletnie wymieszane, mimo że składy/taktyki są identyczne, także mogło komuś po prostu przyfarcić
+zawsze jest opcja wczytania save'a jak coś nie pójdzie :P
Awatar użytkownika
joey
Posty: 5635
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: Football Manager

Post autor: joey »

potter pisze: 13 lis 2020, 0:56 Legia napierdala w grupie LM kogo chce
Grocals na twitterze? xd
Spoiler
Obrazek
pierwszy sukces widzowie, jadymy durś jak to mówią
trójkąt bermudzki wola mokotów
Awatar użytkownika
potter
Posty: 9519
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00
Lokalizacja: Opole

Re: Football Manager

Post autor: potter »

No tak. Może gra save and load, nie znam aż tak.
zuperhero
Posty: 1681
Rejestracja: 06 maja 2019, 22:08

Re: Football Manager

Post autor: zuperhero »

a tak wgl to który aspekt gry w fma jara was najbardziej- chodzi mi np. o budowanie w szczegółach własnej taktyki, dynamiczne rozkminianie przeciwnika w trakcie meczu i wprowadzanie zmian, rynek transferowy, ogólne rozwijanie klubu, kontrolowanie każdego aspektu działania klubu(prasa/treningi/atmosfera)... ?
Mnie zawsze najbardziej rajcowało wyszukiwanie młodych talentów z dziur 3-ego świata czy własnego podwórka, wprowadzanie ich do składu i robienie z nich gwiazd światowej piłki. Z kolei nigdy nie jarało mnie ustawianie treningów i jak nie było można zlecić tego asystentowi to zawsze ściągałem jakieś gotowce z neta i wkurwiałem się przypisywaniem piłkarzy do danych treningów, z mediami też mi się nigdy nie chciało gadać i wysłałem tam asystenta
Awatar użytkownika
Whtn
Posty: 1651
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:16

Re: Football Manager

Post autor: Whtn »

ja od czasu pokomplikowania większości aspektów fmka traktuję grę jak swoisty tycoon - kup tanio, sprzedaj drożej przy okazji rozwijając zawodników, nie mam niestety czasu na fanatyczne nakurwianie jak za czasów 12, więc od meczu do meczu klepie urlop, podobnie jak w przerwach na transfery, zrobię co trzeba przeważnie do połowy lipca i do pierwszych spotkań urlopek leci
ale taktyke i treningi ustawiam przed sezonem i generalnie nic tam nie grzebie do momentu aż nie zacznie się pierdolić :lol:
ksiazenieporzadek

Re: Football Manager

Post autor: ksiazenieporzadek »

treningów nie ruszam, kiedyś umiałem (chyba) tera daje asystentowi i elo
taktyki ustalam na początku sezonu, jak coś się jebie w trakcie to modyfikuje
imo największy fun to promowanie jakichś młodych gniewnych albo newgenów i potem opierdalanie ich
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4292
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: Football Manager

Post autor: Piters »

Mnie jara awansowanie kilku szczebli chujowym zespołem, oczywiście hajs nie nadąża za rozwojem, więc trzeba jakiegoś kozaka owalić i szukać często za darmo kogoś na zastępstwo i od nowa walczyć o sukces. Jeszcze jak stadion trzeba rozbudować to w ogóle finansowa masakra, co jest piękne. No i takie rzeczy, treningów nienawidzę ustalać i zawsze oddaje asystentowi, konferencje raczej spoko, chociaż czasami oddaje asystentowi. No i wkurwiają mnie negocjacje transferów/kontraktów, ale nwm, dyrektor sportowy ma czasem jakieś odpały i ciężko mu zaufać
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
Awatar użytkownika
joey
Posty: 5635
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: Football Manager

Post autor: joey »

promowanie młodzieżowców, ale bardziej tych prawdziwych, niż newgenów; najlepiej takich nieoczywistych, którzy się nie przewijają przez wszystkie kariery na yt czy forach - w poprzednim FMie miałem np. Ciro Palmieriego*, który za życia został legendą Avellino, nakurwiając po 25 bramek na sezon od Serie C do LM, a potem w ADO był jeszcze Lorenzo van Kleef - kompletnie nijaki pomocnik z rezerw, na którego postawiłem i dostał w końcu powołanie do reprezentacji. wiadomo, że prędzej czy później PA stopuje rozwój takich piłkarzy (i to trochę upierdoliło mi save w Avellino, bo się przywiązałem do tych grajków, co ich pompowałem po niższych ligach), ale łatwiej mi się "zżyć" z takim wariatem, niż z jakimś przepakowanym newgenem

* odpisał mi na ig jak mu podesłałem screeny i obiecał wysłać swoją koszulkę z autografem, ale od tamtej pory ze dwa razy zmienił klub i chyba zapomniał o mnie xD
trójkąt bermudzki wola mokotów
Awatar użytkownika
svnchez
Posty: 1658
Rejestracja: 18 kwie 2019, 19:45

Re: Football Manager

Post autor: svnchez »

Mnie czasami bardziej jarały te gabinetowe sprawy, zwłaszcza w trakcie okna i okresu przygotowawczego, ale to głównie dlatego, że chcę w spokoju przygotować sobie drużynę jakiej oczekuję. Wyszukiwanie piłkarzy, raporty, negocjacje, odpowiedzialność za kształt kadry, wypożyczenia. Często wkurwiałem się jak dogadywałem jakiś transfer, a tam co chwilę wyskakiwały jakieś mecze i musiałem je rozegrać żeby zobaczyć co dalej. Na urlop wbijałem głównie w czasie mistrzostw, a co do zwalania na asystenta to trening, rozmowy motywacyjne, konferencje i indywidualne wskazówki, od czasu do czasu wbijałem samemu coś pozmieniać/zrobić jak uważałem, że trzeba. W nowszych FM-ach jest już dużo rzeczy, więc więcej oddaję asystentom, a co do opierdalania perełek to nigdy tego nie lubiłem, zawsze chciałem żeby byli trzonem mojego projektu i czasami przez to się kłóciliśmy, w tej kwestii bywam mocno zaborczy i odpuszczam w ostateczności
Robert Lewandowski pisze:Dobra, puściliście już swoje numery, a teraz wjeżdża ZBUKU
Awatar użytkownika
joey
Posty: 5635
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: Football Manager

Post autor: joey »

nie chcę nic mówić, widzowie, ale to jest najlepszy dotąd Football Manager na rynku i z pełnym przekonaniem to mówię, jako fan dwunastki. przeogromny skok w poziomie odwzorowania piłeczki w silniku meczowym, a i te immersyjne bzdurki chyba jednak dodały troszkę kolorytu, także tym razem nie ma co czekać, ani nad czym się zastanawiać, tylko brać.
trójkąt bermudzki wola mokotów
Kibic
Posty: 173
Rejestracja: 18 kwie 2019, 23:06

Re: Football Manager

Post autor: Kibic »

właśnie Michał Pol mówił, że można rzucać butelką, grozić pięścią itp xD fajna sprawa, żeby na wkurwie jeszcze większym opierdolić jak znowu w 95 minucie bramę tracę
Awatar użytkownika
joey
Posty: 5635
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: Football Manager

Post autor: joey »

Spoiler
Obrazek
takiego skurwysyna prosto z akademii to jeszcze nie wyjąłem :shock:
trójkąt bermudzki wola mokotów
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4292
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: Football Manager

Post autor: Piters »

Czy w nowym jak sprzedaje gracza to mogę jakoś zaznaczyć żeby wypierdalali ze wszystkimi ofertami, gdzie musze płacić część pensji? Strasznie mnie to wkurwiało, że nie mogłem gdzieś zaznaczyć że tego nie chce i mają sie bujać

Centralnie, aż tak że to jedna z pierwszych rzeczy kiedy pomyślałem co chciałbym zmienić względem 20 :lol:
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
Awatar użytkownika
Cz4rny1337
Moderator
Posty: 7832
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:52

Re: Football Manager

Post autor: Cz4rny1337 »

Jak robisz proponuj zawodnika to można wybrać wszystkie klauzule robisz udział w wynagrodzeniu 0 i blokujesz czerwono kłódko, chyba tak to działało w którejś starszej edycji (nie wiem w sumie czy z ta konkretna klauzula)
Obrazek
Awatar użytkownika
Kalom
Posty: 4338
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:33
Lokalizacja: mówię z miejsca, gdzie rano wstać to sukces

Re: Football Manager

Post autor: Kalom »

pytanie do kogoś kto grał - czy terminarz w pierwszym sezonie jest też tak rozjebany jak IRL przez covid czy normalnie sezon startuje od sierpnia/września i standardowo przebiega?
:joint: [*]
Awatar użytkownika
Whtn
Posty: 1651
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:16

Re: Football Manager

Post autor: Whtn »

standardowo
Awatar użytkownika
FruitOffTheWall
Posty: 6206
Rejestracja: 07 maja 2019, 22:24

Re: Football Manager

Post autor: FruitOffTheWall »

ja gram w 2020 fm co był za friko na epic i chuj
mam pare wad ale zalet tez sporo
RIP ziołozioło
czarne audi jedzie ty kurwo w krzakach leżysz tratatata wysyłam żołnierzy
Czas zapierdala? Może ziomie po koksie
Zapierdalala w Las Palmas, nie Europie Wschodniej
https://www.last.fm/user/Tommy_Ovocetti
Awatar użytkownika
Kalom
Posty: 4338
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:33
Lokalizacja: mówię z miejsca, gdzie rano wstać to sukces

Re: Football Manager

Post autor: Kalom »

ale nie mogę się przyzwyczaić do braku % przy kondycji
:joint: [*]
ksiazenieporzadek

Re: Football Manager

Post autor: ksiazenieporzadek »

to jest najgorsze gówno, bo nawet nie można sobie zmian planować i rotacji
ODPOWIEDZ