Football Manager

Dyskusje na temat ulubionych gier użytkowników. Planszówki? Playstation czy Xbox?

Moderator: con shonery

Awatar użytkownika
the badman
Artysta
Posty: 1778
Rejestracja: 24 cze 2019, 17:39

Re: Football Manager

Post autor: the badman »

Ja se zawsze bierę każdą możliwą ligę świata i losuje kim będę grać, mam takich 5 losów i wybieram imo najciekawszy. W tym roku trafiło na Lanus z Argentyny, fajne młodziki w klubie tylko liga jakaś pojebana, w połowie sezonu nagle koniec i pół roku przerwy. Ale coś tam zdobyłem i uciekłem do Espanyolu, nasprowadzałem talenciaków z Serbii czy Chorwacji i w pierwszym sezonie udało się 6 miejsce a teraz ledwo się trzymam ponad strefą spadkową, jednak średnia wieku +/- 20 lat to przesada
Awatar użytkownika
joey
Posty: 5635
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: Football Manager

Post autor: joey »

ja w tym roku na dwa sejwy lecę; na jednym mam Werder, w którym staram się nie zbankrutować mimo hulaszczej polityki transferowej i dopiero odbudowywanej marki, a na drugim gram sobie Avellino w zwariowanym, asymetrycznym ustawieniu i walczę o przetrwanie w Serie B

a ogólnie to bardzo żałuję, że nie ma w tym FMie opcji typu "start today" wzorem z NBA czy innych NFLi. zdaję sobie sprawę, że to pewnie praktycznie nie do zrealizowania, biorąc pod uwagę mnogość lig itd, ale przypierdoliłbym sobie Legią od zimy :oops:
trójkąt bermudzki wola mokotów
Awatar użytkownika
gloryboy
Posty: 238
Rejestracja: 24 sie 2019, 23:57

Re: Football Manager

Post autor: gloryboy »

Ale teraz łatwo w tej gierce sie kase trzepie, co roku 1 kwietnia wyskakuje lista nxgen 50 najbardziej utalentowanych zawodników z której można wyciąnać kilka zawodników za 1-5 milionów a za sezon-dwa sprzedajesz za 30mln
Awatar użytkownika
the badman
Artysta
Posty: 1778
Rejestracja: 24 cze 2019, 17:39

Re: Football Manager

Post autor: the badman »

gloryboy pisze: 09 lut 2022, 17:29 Ale teraz łatwo w tej gierce sie kase trzepie, co roku 1 kwietnia wyskakuje lista nxgen 50 najbardziej utalentowanych zawodników z której można wyciąnać kilka zawodników za 2-5 milionów a za sezon-dwa sprzedajesz za 30mln
Hehe dokładnie, tak do Espanyolu kupiłem z 7 z tej listy za grosze, jakieś Hajduki, Mlady Boleslav czy inne Bahia i mam za 30 mln 7 z 50 najbardziej utalentownych młodzikow swiata
Awatar użytkownika
potter
Posty: 9517
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00
Lokalizacja: Opole

Re: Football Manager

Post autor: potter »

a dużo się zmieniła 22 w porównaniu z 21? są np reformy LM czy zwiększenie liczby powłoywanych do repry? Ja ciągle pykam w tę drugą i już dziewiąty sezon Odrą Opole, ale jeszcze w Europie nic nie wygrałem, ale Ernest Muci legenda.
Awatar użytkownika
joey
Posty: 5635
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: Football Manager

Post autor: joey »



tera se możesz za frikulca sprawdzić
trójkąt bermudzki wola mokotów
Awatar użytkownika
Cz4rny1337
Moderator
Posty: 7832
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:52

Re: Football Manager

Post autor: Cz4rny1337 »

Cisne sejw z Derby, ciezary będą z utrzymaniem, ale jest sztosik

Nieogarnalem zmian związany z brexitem i kurwa zatrudnienie teraz kogos z wolnego transferu graniczy z cudem (o ile nie jest to Anglik), dramat, jak mam ściągać szybkich Brazylijczyków????
Obrazek
Awatar użytkownika
Homie
Posty: 185
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:20

Re: Football Manager

Post autor: Homie »

Ja gram Paris FC, rozpocząłem 12. sezon właśnie.

To co się wyprawia w Ligue 1 z PSG, to nigdy w żadnym FMie nie doświadczyłem czegoś takiego. Naściągali sobie Viniciusów, Haalandów i są nie do rozjebania - mistrzostwa, puchary krajowe, w poprzednim sezonie dopiero w 11 kolejce stracili bramkę :lol: Haaland sam se wali po 40 bramek w lidze.

Ale czuję, że mój zaciąg regenów już lada moment pokaże swój potencjał i przełamię hegemonię PSG :cool:
Awatar użytkownika
joey
Posty: 5635
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: Football Manager

Post autor: joey »

Haaland to może być najbardziej przepakowany piłkarz w tej gierce od czasu Harasimowiczów i innych Todorowów
trójkąt bermudzki wola mokotów
Awatar użytkownika
trez
Posty: 1040
Rejestracja: 13 sie 2019, 10:31

Re: Football Manager

Post autor: trez »

U mnie ostatnio na tapecie Stomil. Pewny awans do ekstraklasy i lider po 7 kolejkach. xd 3/4 składu to wypożyczenia. :eek:
Awatar użytkownika
potter
Posty: 9517
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00
Lokalizacja: Opole

Re: Football Manager

Post autor: potter »

U mnie też w 2029 w PSG atak Vinicius-Haaland-Mbappe a na ławce jeszcze Moukoko czy Demir, ale zremisowałem z nimi 1-1 Odrą Opole w pierwszym meczu LM :D
Awatar użytkownika
Cz4rny1337
Moderator
Posty: 7832
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:52

Re: Football Manager

Post autor: Cz4rny1337 »

kurcze, mam problem, zbliza sie zimowe okienko, a wszelkie transfery ktore moge juz robic sa zawsze ustawiane jako najblizszy termin na "po sezonie" i o ile sciaganie graczy ktorzy obecnie sa na wypo rozumiem, ale czemu reszta tak??? cos mnie ominelo czy to blad?
Obrazek
Awatar użytkownika
Kalom
Posty: 4338
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:33
Lokalizacja: mówię z miejsca, gdzie rano wstać to sukces

Re: Football Manager

Post autor: Kalom »

Pograłem trochę po tych wpisach w temacie tutaj ostatnio i 22 zostawiła na mnie dużo lepsze wrażenie niż jak sprawdzałem ją na początku, gdy weszła do passa. Silnik na pewno ciekawszy niż w bezpłciowej i chujowej 21 jak i nudnawej 20, ale wieje też czasami starym dobrym hokej menadżerem, gdzie zdarzały się takie rezultaty w pucharku
Spoiler
Obrazek
jak i sromotne wpierdole, których już dawno nie uświadczyłem w fmach
Spoiler
Obrazek
Haaland co prawda to jebane zwierzę w tej grze, ale i tak boli, a było też 0:5 od Lipska m.in
Co do samej gry to nadal nie jestem fanem rozwiązania z widełkami cenowymi i nie podoba mi się usunięcie % przy kondycji i ograniu (to akurat chyba usunęli już wcześniej). W Bochum mam też problem z podpisywaniem kontraktów czy to z nowymi czy będącymi w klubie już zawodnikami, bo każdy agent odgórnie żąda klauzuli odejścia dla zawodnika i to na jakieś śmieszne kwoty pokroju 2-4 miliony. Nie wiem czy to norma w tej wersji, ale dość irytujące xD

I takie ogólne pytanie do ludzi, co żyją z tą serią od lat, bo nie wiem czy udziela mi się jakaś boomerska nostalgia czy co - w tej grze zawsze było tak dużo pauz? Najmilej wspominam czasy starego poczciwego CMa 03/04 i tam po skończeniu meczu przeklikiwało się spacją wyniki innych drużyn, a kolejna przerwa w grze to najczęściej był kolejny mecz i mimo, że gra długo to przetwarzała, bo była do pizdy zoptymalizowana to i tak dawało to ten syndrom jeszcze jednego meczu. W FMie po meczu musisz przeklikać losowe wypowiedzi fanów z tłitera, analizy pomeczowe, analizy przedmeczowe, oferty agentów, newsy transferowe, raport scoutów, spotkania z pionem scoutingu, spotkania ze sztabem, spotkania z prezesem, spotkania ze starą prezesa, losowe pytania o gowno od dziennikarzy. I niby można to wszystko zignorować wciskając spację, ale z każdym następnym klikiem tracę chęci do dalszego grania w te grę. Ja wiem, że FM z roku na rok próbuje iść w stronę budowania jak największej immersji i realizmu, ale to są tak niepotrzebne rzeczy dla mnie, że naprawdę ceniłbym sobie opcję wyfiltowania z gry całkowicie tego gówna xD
:joint: [*]
insane
Posty: 1483
Rejestracja: 23 kwie 2019, 10:50

Re: Football Manager

Post autor: insane »

@Kalom zeby przyspieszyc symulacje mozesz pojsc na urlop i jako czas zakonczenia wybrac nastepny mecz, albo zmienic ustawienia przetwarzania w ustawienia -> interfejs
Awatar użytkownika
Kalom
Posty: 4338
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:33
Lokalizacja: mówię z miejsca, gdzie rano wstać to sukces

Re: Football Manager

Post autor: Kalom »

no urlop niby spoko dopóki nie przyjdzie ci jakaś obrazona pizda pogadać, że chce więcej grać i masz pół sezonu w pizdzie, bo mu morale spadną i połowie drużyny tez przy okazji przez to, że mu nie odpowiesz będąc na urlopie :lol:
:joint: [*]
Awatar użytkownika
joey
Posty: 5635
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: Football Manager

Post autor: joey »

no jest jeszcze fm touch, ale to bardzo okrojona wersja i nie wiem, czy sprawiłaby ci tyle frajdy, ile pełniak

zawsze możesz powierzać jak najwięcej obowiązków asystentowi i skupiać się tylko na tym, co cię interesuje, natomiast tak czy tak jesteś skazany na wiszenie na spacji xd
trójkąt bermudzki wola mokotów
Awatar użytkownika
Kalom
Posty: 4338
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:33
Lokalizacja: mówię z miejsca, gdzie rano wstać to sukces

Re: Football Manager

Post autor: Kalom »

myślałem o touchu, ale kiedyś czytałem, że tam jest odgórnie narzucony limit możliwości załadowania max. 3 krajów i bazy danych na ok. 20k piłkarzy, a w tym roku i tak jest tylko ta xboxowa wersja w passie :(
:joint: [*]
Awatar użytkownika
gloryboy
Posty: 238
Rejestracja: 24 sie 2019, 23:57

Re: Football Manager

Post autor: gloryboy »

czemu w tym fmie jak mam rozwinięte baze treningową i juniorską na maxa to w edytorze jest baza treningowa: 20 a juniorska tylko na 11, to zależy jeszcze od czegoś?
specjalniedlaps4pro
Posty: 30
Rejestracja: 30 lis 2019, 18:17

Re: Football Manager

Post autor: specjalniedlaps4pro »

Gram w touch na switchu i nie wyobrażam sobie grać już w fma stacjonarnie. Baza danych jest wystarczająca, można wybrać wszystkie ligi jednego kraju plus pierwsze z trzech innych. nie miałem sytuacji abym nie mógł znaleźć piłkarza jakiego chciałem. Mój pacjent to fulham w 2030. Po 30 kolejkach walczę z arsenalem o 4 miejsce i wejście do lm. Na początku zanotowałem 2 awanse i 1 spadek, następne sezony różnie od 10 do 16 miejsca. Konsola pokazuje mi przegranych 160h. Schowałem ją bo jest to dosyć uzależniające mogąc grać dosłownie w każdym miejscu o każdej porze także polecam:) ps. Ktoś poleci dobrego lewego obrońcę w 2030? :)Obrazek
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4292
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: Football Manager

Post autor: Piters »

Kurde FM na Switchu, brzmi idealnie, aż chyba sam kupie
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
ODPOWIEDZ