Football Manager

Dyskusje na temat ulubionych gier użytkowników. Planszówki? Playstation czy Xbox?

Moderator: con shonery

Awatar użytkownika
IlePlacisz
Posty: 123
Rejestracja: 24 kwie 2019, 21:47

Football Manager 2020

Post autor: IlePlacisz »



Dzisiaj niespodziewanie pojawila sie beta :D takze odpalanko zaraz i jedziemy, ale sie jaram :D
Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6837
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: Football Manager 2020

Post autor: instinkt »

połączcie oba tematy, na chuj osobne
Awatar użytkownika
joey
Posty: 5635
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: Football Manager 2020

Post autor: joey »

połączcie tematy +

pierwsze wrażenia bardzo przyjemne i mam wrażenie, że z tą grą będzie już tak zawsze: niby dodawane są rzeczy małe, pozornie nieistotne, ale jak już ich kilka minut poużywasz, to zastanawiasz się, jak można było w to grać bez tego.
trójkąt bermudzki wola mokotów
Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6837
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: Football Manager

Post autor: instinkt »

miałem brać, ale chyba odpuszcze w tym roku

jednak jedno pytanie nie daje mi spokoju - czy kurwa kiedykolwiek 1on1 będzie bardziej efektywne niż strzały z dystansu :lol:
bo dostaje od tego kurwicy już od dłuższego czasu i z tego co widze po tym co piszą ludzie m.in. na reddicie to w nowej edycji wcale lepiej to nie wygląda

ciekaw jestem też czy stałe fragmenty kiedykolwiek zostaną ogarnięte
w poprzedniej edycji było dziecinnie proste nawet bez zaglądania na "specjalistyczne" forumki żeby wyczaić OP schemat który mógł stanowić znaczną część zdobyczy bramkowej twojej drużyny
a jak się człowiek zagłębił i popatrzył co niektórzy magicy kminiący silnik jeszcze lepiej potrafili ustawiać to :bowdown:
z drugiej strony bez takich schematów często stałe były po prostu bezużyteczne - dodając wspomnianą wyżej nieudolność zawodników w sytuacjach 1on1 doprowadzało to jedynie do nerwicy, bo się nagle okazywało że drużyna zajebiście konstruująca akcje z kozackimi napastnikami nie jest w stanie zdobywać bramek

te pierdołki co dodają wiadomo że są fajne, ale mogliby się przyłożyć bardziej do najważniejszego elementu bo mam wrażenie że rozwój silnika meczowego wypada blado ostatnio i dodatkowo powtarzają się znane od dłuższego czasu błędy/glitche
Ostatnio zmieniony 12 lis 2019, 9:48 przez instinkt, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kalom
Posty: 4338
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:33
Lokalizacja: mówię z miejsca, gdzie rano wstać to sukces

Re: Football Manager

Post autor: Kalom »

a co nadal 1v1 z bramkarzem na wprost bramki to pizda w środek i na 99% brak gola?
:joint: [*]
Awatar użytkownika
joey
Posty: 5635
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: Football Manager

Post autor: joey »

rozegrałem już jeden pełen sezon, więc czuję się zobowiązany uzupełnić "recenzję".

powiem tak - nie jest najlepiej, ale na całe szczęście to tylko beta i chyba trudno dziwić się, że wypuścili ją znacznie wcześniej, niż zwykle. o ile nowe, kosmetyczne rzeczy działają raczej bez zarzutu i faktycznie wzbogacają gierkę (głównie pod kątem immersji i dążenia do realizmu), tak kompletne podstawy leżą i kwiczą. silnik meczowy jest po prostu rozjebany. moja pierwsza taktyka, którą stworzyłem głównie kierując się sugestiami asystenta (na podstawie jego opinii o sile zespołu i tak dalej), okazała się łamać silnik gry (dopiero po paru meczach zorientowałem się, że bezpośrednie lagi na skrzydła grane na centymetry to wynik błędu gry, a nie moja maestria taktyczna czy coś w tym stylu). efekt? sezon z jedną porażką, półfinałem w pucharze Francji (grałem RC Lens) i średnio +20 strzałów na mecz. i tu zaczynają się schody, bo usilne próby nakazania gry krótkimi podaniami wcale nie działają. piłkarze i tak będą rzucać między sobą crossy na kilkadziesiąt metrów, wszystkie do nogi, często tworząc sytuacje x v 1, które jednak rzadko będą kończyć się golami. w tej kwestii nie poprawiło się nic i tak jak jestem w stanie przyjąć, że to po prostu symulacja, tak podejmowane przez zawodników decyzje są absurdalne (strzały z ostrego kąta w sytuacji 2v1, lagi w trybuny i tak dalej). najgorsze są jednak strzały z dystansu - wystarczy piłkarz, który będzie krążył w okolicach pola karnego, żeby zbierać długie piłki i w każdym meczu pada taka luta, że chuj. wyniki bywają przez to hokejowe, bo ai przegrywając strzela z każdej pozycji, efektem czego jest mnóstwo meczów typu 5:4 czy 4:4. i tak jak pozytywem jest zwiększenie wartości strzałów z dystansu (szczególnie tych over 25m), tak zrobienie z nich piłki z płomieniem rodem z fifa 2002 wc to beka.

przypuszczam, że to wszystko pośrednio wynika z tej największej zmiany w silniku meczowym, czyli przepisaniu od nowa atrybutu krycia i jestem przekonany, że oficjalna premiera będzie już grywalna, ale ja - jako osoba, która rokrocznie inwestuje w betę - pierwszy raz jestem zawiedziony jej zawartością i po przegraniu tego sezonu, rzuciłem gierkę w kąt, żeby wrócić dopiero 19 listopada.
trójkąt bermudzki wola mokotów
SxE
Posty: 173
Rejestracja: 19 kwie 2019, 21:58

Re: Football Manager

Post autor: SxE »

jak sie podoba nowy FM, bo se tera myśle czy kupić czy pykać w 19
FÜRDIEGANG
Posty: 1147
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:32

Re: Football Manager

Post autor: FÜRDIEGANG »

podbijam, jak nowy fmik?
ex-AlmostDivine

Twój chłopak kaloryfer kurwa, a ja se noszę bojler
No bo jem co chcę, a ten głupek liczy kalorie tak jak drobne
By cię wziąć na randkę i zamówić sałatkę
No naprawdę trochę scam, nie?
Awatar użytkownika
joey
Posty: 5635
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: Football Manager

Post autor: joey »

nie, żebym wyżej nie zarzucił trochę dłuższą recenzją, ale ponieważ poszło parę łatek to dorzucę parę słów :lol:

otóż teraz jest już po prostu grywalnie, chociaż z ręką na sercu mogę powiedzieć, że jeśli nie masz ciśnienia na granie w 20 już teraz, to lepiej poczekać na jakąś promkę (świąteczną na przykład). nowinki po jakimś czasie stają się niezauważalne (ja jestem zawiedziony tymi dotyczącymi naborów, ale wierzę, że to fundament pod grubsze zmiany) i nie mają jakiegoś gigantycznego wpływu na grę samą w sobie - ot wzbogacają immersję, pewne rzeczy ułatwiając, a inne komplikując. silnik meczowy w tej chwili już tak nie boli - te patologiczne akcje, o których pisałem, zostały naprawione, a i wylewów jest jakby mniej (bo jakieś będą zawsze - wszak to symulacja), także te mecze nie wyglądają już tak najgorzej. o 3d się nie wypowiadam, bo jestem oldheadem i gram na kulkach, natomiast co może was zainteresować to jakiś totalny rozpierdol w temacie edytora; po najnowszym patchu nonstop wyrzuca bugi, przez co wydawanie dodatków właściwie stanęło w miejscu i nowe rzeczy albo nie wychodzą, albo wychodzą zbugowane lub wybrakowane (często bez klubowych MŚ, bo z tego co rozumiem to ich reforma koliduje z dodawaniem nowych lig etc). jeśli więc planujesz jeden z drugim pograć w jakimś Tajwanie, to może być ciężko, przynajmniej do czasu, kiedy tego nie ogarną.
Spoiler
Obrazek
po czterech sezonach udało się wejść do Serie A. szczerze mówiąc wydawało mi się, że jeszcze przez rok będziemy się kopać po czołach na zapleczu (najniższy budżet płacowy w lidze na poziomie ~80k tygodniowo, po awansie będzie 130k), ale mój napadzior odpalił tryb Lewandowski i nastukał 39 goli w lidze i pucharze, dlatego sobie ruchaliśmy wszystkich na miękko. nie wiem, czy damy radę się utrzymać, bo teraz różnice będą bardzo duże, ale mam ten komfort, że na wypożyczeniu mam może ze dwóch ważnych graczy, także w razie czego jest kim handlować, żeby zasypać budżet.
trójkąt bermudzki wola mokotów
Awatar użytkownika
TRIBUNAL
Posty: 77
Rejestracja: 08 gru 2019, 22:33

Re: Football Manager

Post autor: TRIBUNAL »

Oto ja,
Spoiler
Obrazek
legenda brytyjskiego futbolu.
Spoiler
Obrazek
Spoiler
Rozpierdala mnie Photofit w tej grze, uwielbiam.
W tej wersji rzeczywistości,
2 lipca 2018, o 8:04, świat angielskiej piłki zmienił się na zawsze
Spoiler
Obrazek
Spoiler
Obrazek
Spoiler
Obrazek
Zaczęło się standardowo, co tam co robisz, przywitanie, jakieś wprowadzenia, treningi, w chuju mam, ten zespół wygra lige na samym fejmie managera.

Oczekiwania zarządu na ten sezon to górna połowa tabeli i 5. runda FA Cup. Wyjebane, ten zespół wygra lige na samym fejmie managera.

12 milionów na transfery, pierwszy cel:
Spoiler
Obrazek
Odmówił przejścia do przyszłego wielokrotnego mistrza świata, bo dopiero zaczyna swoją karierę z profesjonalnym futbolem. Zobaczymy za rok gówniaku.

W takim razie puszczamy scoutów, niech szukają kogoś na ŚO, bo ktoś powiedział, że mam słabych, zobaczymy kondomie spleśniały.

Jakieś arabusy chciały mi Oumara Niasse wypożyczyć na pustynie jakąś.
PROPOZYCJA ODRZUCONA
Spoiler
Obrazek
Spoiler
Obrazek
Czekam na pierwszy mecz
Awatar użytkownika
Bolo
Posty: 6996
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:42

Re: Football Manager

Post autor: Bolo »

Oglądałbym jutuby z tego. Ale tylko jeśli masz śmieszny głos.
Wygrzeszam Cię, mordzia.
FÜRDIEGANG
Posty: 1147
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:32

Re: Football Manager

Post autor: FÜRDIEGANG »

Na co większy nacisk kladzie fm? Procek czy grafika?
ex-AlmostDivine

Twój chłopak kaloryfer kurwa, a ja se noszę bojler
No bo jem co chcę, a ten głupek liczy kalorie tak jak drobne
By cię wziąć na randkę i zamówić sałatkę
No naprawdę trochę scam, nie?
Awatar użytkownika
Kalom
Posty: 4338
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:33
Lokalizacja: mówię z miejsca, gdzie rano wstać to sukces

Re: Football Manager

Post autor: Kalom »

Grafika tylko przydatna jak grasz w 3d. Tak to procek i ram
:joint: [*]
Awatar użytkownika
checollada
Posty: 689
Rejestracja: 27 kwie 2019, 12:34

Re: Football Manager

Post autor: checollada »

Ostatnio grałem w FM18, gram w tego nowego Górnikiem Zabrze i dużo się pozmieniało, nie ogarniam tego wszystkiego, a części nie mam zamiaru ogarniać, bo mam ograniczony czas na grę. Ogólnie to po 13 kolejkach bilans w lidze 11 zwycięstw i 2 porażki, taktyką 442 i laga na skrzydło, bez kombinowania. Ale średnio na mecz mam z 3 sytuacje 1 na 1 po prostopadłym podaniu na kontrze i Igor Angulo czy inny Zapolnik/Wolsztynski nie trafili jeszcze ani jednej(!!!) takiej sytuacji, najczęściej po rajdzie przez kilkadziesiąt metrów walą prosto w bramkarza, no i to niby odwzorowywałoby dobrze stan polskiej ekstraklasy, ale ma ktoś pomysł jak sprawić żeby zaczęli trafiać w końcu?
FÜRDIEGANG
Posty: 1147
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:32

Re: Football Manager

Post autor: FÜRDIEGANG »

jaka pozycje dla N polecacie w formacji 4-2-3-1 gdzie 90% to ataki skrzydlami?
ex-AlmostDivine

Twój chłopak kaloryfer kurwa, a ja se noszę bojler
No bo jem co chcę, a ten głupek liczy kalorie tak jak drobne
By cię wziąć na randkę i zamówić sałatkę
No naprawdę trochę scam, nie?
onizuka
Posty: 714
Rejestracja: 17 maja 2019, 11:47

Re: Football Manager

Post autor: onizuka »

[mention]FÜRDIEGANG[/mention] nękający napastnik mi sie całkiem sprawdzał
Awatar użytkownika
joey
Posty: 5635
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: Football Manager

Post autor: joey »

wysunięty napastnik oczywiście:
Spoiler
Obrazek
Obrazek
trójkąt bermudzki wola mokotów
krul
Posty: 460
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:19

Re: Football Manager

Post autor: krul »

oczywiscie nekajacy napastnik, u mnie borja iglesias w betisie dostal zlotego buta :lol:
FÜRDIEGANG
Posty: 1147
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:32

Re: Football Manager

Post autor: FÜRDIEGANG »

EUROPEJSKI UNDER DOG, czyli podsumowanie poprzedniego sezonu Lechem Poznań (20/21) i zapowiedź trzeciego(21/22)

#LECHOWA

tl;dr - na samym końcu.

Mimo zdobycia wymarzonego Mistrzostwa Polski w debiutanckim sezonie trenera Norowskiego, fani najlepszego klubu w Polsce nie ufali mu w 100%. W końcu Lech grał tylko w Ekstraklasie i Totolotek Pucharze Polski, z którego notabene szybko odpadł w kompromitujących okolicznościach. W tym sezonie otwierała się ścieżka europejska, która oznaczała początek sezonu w pierwszych dniach lipca, czyli okres przygotowawczy skrócony do minimum. W takich warunkach nawet najlepsi trenerzy w Polsce potrafili polec.
PRESEZONOWE ROSZADY
Jeszcze w czerwcu z zespołu odeszli Filip Marchwiński do Brighton za 5,5 mln(+250 tys bonusów) i decyzją zarządu sprzedany został Robert Gumny do Bournemouth za 5,25 mln(+0,75 mln bonusów). W celu zaklepania dziur na prawej obronie, z AS Monaco przyszedł Jordy Gaspar, któremu skończył się tam kontrakt. Aby zapewnić taktyczne zabezpieczenie lewej obrony, sprowadzono także Luca Zanona za 225 tys z Pordenone[Serie B]. Melodią przyszłości w Lechu ma być obrońca Antony Angileri(Sampdoria, wolny transfer, 19 lat) i Ryan Edmondson(Leeds, 1,3 mln, 19 lat).

LATO
Po przejściu Haugesund w 1 rundzie el. LM, trafiliśmy na Astanę i przegraliśmy Superpuchar Polski w karnych przeciwko Lechii. Pomiędzy jednym a drugim meczem z Astaną, z klubu, decyzją zarządu, sprzedany został kolejny młodzieżowiec i wychowanek, Mateusz Skrzypczak za 3,7 mln do Standardu Liege. Stratę Marchwińskiego i Skrzypczaka odczujemy później, ale finalnie wypożyczony został Afonso Sousa z FC Porto oraz zakupiono Ibrahima Karamoko z Chievo za 450 tys[18 lat].

W trzeciej rundzie el. LM trafiliśmy na grecki PAOK, na którym nasza przygoda miała się zakończyć. Jednak, to był najprostszy dwumecz jaki zagrałem w tej karierze. 2-0 na wyjeździe, 3-0 u siebie i meldujemy się w barażach LM, czyli mamy pewną grupę w Lidze Europy.
Po pierwszym meczu z PAOKiem DECYZJĄ ZARZĄDU sprzedany został Lubomir Satka, nasz podstawowy obrońca, do Birmingham za 3,7 mln(+0.8 mln bonusów). W jego miejsce sprowadziliśmy Nikolę Marasa z Chaves za sumę 2,2 mln euro.

Ligę Mistrzów pożegnaliśmy w barażach po zmasakrowaniu nas przez Celtic Glasgow 0-1 i 1-2 #letfootballwin. W grupie LE trafiliśmy na bułgarski Łudogorec, Austrię Wiedeń i FC Basel.

Mocno odczuliśmy stratę aż 3 wychowanków przy rejestracji składu do LM i LE. Brak dobrego młodzieżowca również będzie odczuwalny, bo został tylko Moder, Kamiński, Puchacz i Mleczko. Tragedia i skandal, aż myślałem o odejściu z Lecha.

JESIEŃ
Przez pucharową przygodę, słabo zaczęliśmy sezon w Ekstraklasie. W pierwszych 10 kolejkach zgarnęliśmy jedynie 15 punktów i 8 miejsce. Chociaż trzeba przyznać, że nie mieliśmy też szczęścia w takich meczach jak 3-3 z Termalicą i ich bramką w 91 minucie czy porażka 3-0 z Koroną Kielce. [fot 1]

Jednak, już po zakończeniu kwalifikacyjnego wyścigu, złapaliśmy także odpowiednie tempo w polskiej lidze. 12 września przegraliśmy ostatni mecz w Ekstraklasie w tym sezonie[jedynie 3, wszystkie na początku sezonu] i od tego momentu odnosiliśmy same zwycięstwa i remisy.

Dobrze szlo nam na prawie wszystkich frontach. Przezimowaliśmy z 9 punktami w Lidze Europy[porażka i remis z Basel, dwie wygrane z Łudogorcem], dzięki czemu po raz pierwszy od kilku lat, polska drużyna na wiosnę będzie grała w europejskich pucharach. Decydujący mecz o awans rozegraliśmy 10 grudnia z Austrią Wiedeń, gdzie musieliśmy zdobyć choćby jeden punkt, by utrzymać 2. pozycję w grupie, którą wygrało FC Basel. W Ekstraklasie zajęliśmy 4 pozycję i powoli rozpoczelismy swój sprint po mistrzostwo. Porazkę odnieslismy w Pucharze Polski po przegranej z Miedzią Legnica w 3 rundzie.

ZIMA
Mimo zimy, nie zapadliśmy w sen zimowy a ruszyliśmy w potężną ofensywę. Do klubu przyszło 12 młodzieżowców m.in. Wiek od 16 do 19 lat. [foto 2]
Hubert Derlatka z Legii za 400 tys
Daniel Hoyo-Kowalski z Wisły Kraków za 1,7 mln
Joao Ferreira z SLB B za 2,5 mln
ŁĄCZNIE OK. 15 mln
Pozbyliśmy się Christiana Gytkjaera do chińskiego Henan za 2,3 mln(+500 tys bonusów). DECYZJĄ ZARZĄDU został sprzedany 18 letni Kuba Kamiński za 11,75 mln(+5,25 mln bonusów) do Gandawy.
Do wzmocnienia rywalizacji w ofensywie przyszedł Dany Mota za 245 tys z Juventusu, a do wzmocnienia defensywy Anton Kresic z Atalanty za 91 tys. Wypożyczyliśmy także Djordje Crnomarkovica, bo już nie był potrzebny.

NABÓR MARCOWY
Nabór mieliśmy fatalny i nic więcej nie warto mówić. Szkoda. W złości rozbudowałem obiekty młodzieżowe za 4,4 mln

WIOSNA
W lutym zmierzyliśmy się z legendarnym zespołem, AC MILANEM w ramach 1 rundy Ligi Europy, ale odnieśliśmy dwie porażki po 3-0.
Po zrzuceniu z siebie europejskiej presji, rozpoczęlismy marsz po mistrzostwo, podczas którego, w ostatnich 13 spotkaniach, odnieśliśmy 11 wygranych i 2 remisy. Warto zaznaczyć, że ostatnie 10 kolejek wygraliśmy ze stratą jedynie dwóch bramek.

Ostatecznie Ekstraklasę wygraliśmy z 84 punktami, na podium stanął także Górnik i fartownie Legia. Puchar Polski wygrała Jagiellonia. [FOT 3 i 4]
Spadł Śląsk Wrocław, Pogoń Szczecin i Termalica Bruk-Bet Nieciecza.

Dzięki moim dobrym wynikom w LM i LE, polska ekstraklasa dokonała skoku z 28. miejsca na 24. miejsce w tym rankingu rozdziału miejsc eliminacyjnych. W tym roku wskakujemy na coś około 16-17, zapewniam. [FOT 5]

CO W TYM SEZONIE?
Przede wszystkim - ponowne wygranie Ekstraklasy, ale to już powinna być norma. Celuję w dostanie się do Ligi Mistrzów i walkę w tam o każdy punkt. Najprzyjemniej byłoby zająć 3 pozycję i przejść na wiosnę do Ligi Europy, ale zobaczymy jak to się potoczy.

Szukacie szczegółowych informacji z minionego sezonu? Może końcowe statystyki, jedenastki sezonu etc? Sprawdźcie relację - https://www.facebook.com/groups/fmawka/ ... 910363135/

Macie pytania? Zapraszam w komentarze!



- to przekopiowana relacja z mojego ostatniego sezonu Lechem, ktora stworzylem po lajki na FMowej grupce. Pozdroo
ex-AlmostDivine

Twój chłopak kaloryfer kurwa, a ja se noszę bojler
No bo jem co chcę, a ten głupek liczy kalorie tak jak drobne
By cię wziąć na randkę i zamówić sałatkę
No naprawdę trochę scam, nie?
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4292
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: Football Manager

Post autor: Piters »

Ja chciałem tylko napisać, że lubie jak ktoś wrzuca opisy karierek i chętnie czytam, żeby ktoś nie zaprzestał bo nie ma odzezwu. Pozdrowionka, FMowe wariaty
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
ODPOWIEDZ