Football Manager

Dyskusje na temat ulubionych gier użytkowników. Planszówki? Playstation czy Xbox?

Moderator: con shonery

zuperhero
Posty: 1681
Rejestracja: 06 maja 2019, 22:08

Re: Football Manager

Post autor: zuperhero »

@joey o kurwa ale kocur, przy takiej determinacji i bardzo ambitnej osobowości to top5 strajker na świecie będzie
Awatar użytkownika
kon rafal
Posty: 1394
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:07

Re: Football Manager

Post autor: kon rafal »

Ale mnie wkurwia ta gra. Maksymalnie cofnięta obrona, która daje sobie wrzucać co 5 minut piłki za kołnierz, jakieś tracenie goli z dupy, a przy tym zmarnowane kilka setek z mojej strony, przegrywanie 0-4 z ostatnią drużyną w tabeli, a do tego takie smaczki jak wkurwiona drużyna, że pozwoliłem odejść jednemu zawodnikowi, a wcześniej robili kurwa dramat, że go nie chcę puścić. Ktoś ma podobnie? Wypisujcie miasta





Wielkie 5 dla Was

Wysłane z obojętnie jakiej przeglądarki

Awatar użytkownika
Blazfm
Posty: 593
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Football Manager

Post autor: Blazfm »

A dla mnie jest dużo lepiej niż w dwóch poprzednich edycjach. Bardzo przyjemnie mi się gra i co najważniejsze mam wrażenie że w tym roku masz jakby większy wpływ na faktyczny przebieg meczu poprzez modyfikowanie taktyki i wytycznych w trakcie. Skuteczność napastników też poprawiona w porównaniu do 20.
https://www.last.fm/user/blazfm
https://www.instagram.com/blazfm
ezio_wrocław pisze: to nie świadczy o wielkości zespołu, że z nożem na gardle dostają nagle kopa motywacyjnego
Awatar użytkownika
potter
Posty: 9518
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00
Lokalizacja: Opole

Re: Football Manager

Post autor: potter »

Mi się grało fajnie, ale do wczoraj i no mocno się wkurwiłem.

Wziąłem sobie Odrę Opole i po słabej jesieni i fenomenalnej końcówce doczłapałem się do baraży i awansowałem do ekstraklasy. I ja rozumiem, że nikt się tego nie spodziewał, a polska piłka to organizacyjnie nie jest top top, ale nagle:

1) Mimo ustawionego, że to sztab organizuje sparingi tym razem postanowili nie zorganizować żadnego. Mogę to oczywiście zrobić sam, ale czemu mam skoro to nie moja działka? Nawet wywaliłem asystenta, wziąłem innego i także nic nie załatwił. Ale to najmniejszy akurat problem, bo..

2) Nie mogłem zarejestrować piłkarzy na sezon Ekstraklasy. Tzn. mogłem, ale młodych (ich w sumie nie trzeba) plus obcokrajowców i nowych piłkarzy, których ściągnąłem. Tamci którzy grali w 1 lidze nie mogli zostać dodani i to mimo ważnych kontraktów. Dlaczego?

3) A propos kontraktów to też nie kumam. Wypożyczyłem z Wisły piłkarza Serafin Szota na rundę wiosenną, kontrakt do 30.06, oni płacą więc nie mogę go oddać z powrotem. On nie okazał się wzmocnieniem, przestałem go pod koniec wystawiać to myślałem, że wraz z końcem czerwca odejdzie. Nic z tych rzeczy. Wypożyczenie przedłuża się automatycznie o tydzień jak wejdę w szczegóły kontraktu, więc najpierw jednak loan do 07.07, potem dalej został i do 14 itd itd. Niby to mały problem, bo nie gra i ja nie płacę, ale czemu tak jest?
W ogóle nie było kiedyś tak jak teraz, że nawet jak piłkarzowi się kontrakt kończy, a ja go nie przedłużę to jak sam go ręcznie nie zwolnię to on dopóki nie znajdzie innego klubu to i tak zostaje na mocy starego kontraktu, a ja dalej mogę z niego korzystać. W realu też tak jest?

4) Uż. koń rafał pisał o wkurwionej drużynie, a mnie śmieszy bardziej wkurwienie jednego piłkarza. Otóż wziąłem pod koniec lutego Dominika Nagy, bo od początku sezonu był bez klubu, nikt go nie chciał to też dałem mu szansę, mimo że brakowało mu ogrania. Pod koniec sezonu nawet się rozkręcił, bla bla bla. Przychodzi nowy sezon, dałem chłopu jedyny szansę, ale ale OBIECYWAŁEM że będzie grać na ofensywnym lewym pomocniku, a ja go wystawiałem gdzie? Na prawej obronie? NIE! W bramce? NIE! Na ataku? NIE! Otóż na lewej pomocy, czyli delikatnie niżej niż chciał. No i to jest potwarz dla niego, on żąda wystawienia na listę transferową i nie zamierza przychodzić na treningi. Serio?

Ostatecznie zrezygnowałem z tego trenowania ich, a szkoda, ale no najpierw wziąłem urlop żeby zobaczyć czy sami zarejestrują piłkarzy do sezonu. Nie pomogło. Odszedłem i widzę, że nowy trener też nie może z tych piłkarzy korzystać i gra juniorami, przez co zbierają w cymbał po kolei jak idzie. Miał też tak ktoś jak w punkcie 2? Trochę się rozpisałem, ale fajna jest to gra, wróciłem po latach, ale niedorobione to niestety :/
Kibic
Posty: 173
Rejestracja: 18 kwie 2019, 23:06

Re: Football Manager

Post autor: Kibic »

To samo miałem jak Radomiak awansował. Nie prowadziłem ich cnie, tylko komp, ale i tak właśnie grali samymi juniorami i ostre baty, w ogóle bramki nie strzelili. Dopiero po kilku kolejkach grać zaczęli zawodnicy którzy grali w 1 lidze. Nie wiem o co chodzi, chyba jakiś bug to jest. Nagle magicznie byli zarejestrowani
Awatar użytkownika
Kalom
Posty: 4338
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:33
Lokalizacja: mówię z miejsca, gdzie rano wstać to sukces

Re: Football Manager

Post autor: Kalom »

nie miałem tak jak wy, ale inna rzecz, która mnie mega wkurwia podobna do tej, o której wspomniał potter to jak obiecasz piłkarzowi X wzmocnienie jakiejś pozycji i kupisz kogoś na tę pozycję zanim ten nowy kontrakt piłkarza X wejdzie w życie i potem on przychodzi do ciebie z pretensjami, że nikt kupiony nie został i pyk transfer request no kurwa :lol:

a tak poza tym to był patch chyba jakiś dzisiaj
no i drużyna mi grać przestała
hehe
:joint: [*]
zuperhero
Posty: 1681
Rejestracja: 06 maja 2019, 22:08

Re: Football Manager

Post autor: zuperhero »

z tym obrażaniem to nie ma takiego przypału bo zazwyczaj po 3 miechach się odobraża i jest git
Awatar użytkownika
joey
Posty: 5635
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: Football Manager

Post autor: joey »

joey pisze: 08 gru 2020, 18:00
Spoiler
Obrazek
takiego skurwysyna prosto z akademii to jeszcze nie wyjąłem :shock:
widzowie, następny :lol:
Spoiler
Obrazek
jak długo gram w FMa, absolutnie nigdy nie dostałem takiego typowo redditowego newgena, co od buta mógłby latać w pierwszym składzie w mocnej lidze. FM21? dwóch skurwysynów na jednym save

dominacja genetyczna schalke gelsenkirchen
trójkąt bermudzki wola mokotów
Awatar użytkownika
Whtn
Posty: 1651
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:16

Re: Football Manager

Post autor: Whtn »

ja trafiłem prawego obrońcę który zaraz po wygenerowaniu miał skille na ekstraklase, po roku, w wieku 17 lat miał skille na repkę i jak sie okazało, w tym wieku osiągnął szczyt bo miał 135PA :lol:
Awatar użytkownika
Ybnaldo
Posty: 68
Rejestracja: 13 maja 2020, 10:53

Re: Football Manager

Post autor: Ybnaldo »

Gra się ogólnie super, ale rzeczywiście coś za łatwo to idzie. Bez żadnych oszukańczych sztuczek w pierwszym sezonie Wisełką mistrzostwo Polski, awans do LM (fakt, że losowanie w każdej rundzie było więcej niż dobre tylko wzmacnia poczucie, że coś jest nie tak) i zajęcie 3go miejsca w grupie... :lol:
Awatar użytkownika
serwus
Posty: 233
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Football Manager

Post autor: serwus »

ja natomiast mam wrażenie, że coś jest nie tak ze sprzedawaniem zawodników. gram obecnie szósty sezon lechią, mam za sobą kilka mistrzostw polski z rzędu i regularne występy w lm, a wciąż praktycznie nie jestem w stanie wydusić za swoich zawodników więcej niż 6-7 milionów euro, a i to po żmudnych negocjacjach. praktycznie nikomu w mojej ekipie wartość nie wskakuje powyżej 3 milionów euro (nie licząc zawodników wypożyczonych). na dodatek sami piłkarze z jakichś powodów nie bardzo chcą ode mnie odchodzić i robią dramę, jak zaakceptuję ofertę z la ligi albo serie a, co jest przecież kompletnie nierealistyczne. strasznie mnie to drażni, ponieważ bardzo lubię promować piłkarzy w FMie i bić rekordy transferowe, a tutaj niejako gra wymusza na mnie, żebym trzymał się latami tego samego składu, co jest w sumie dość nudne
Awatar użytkownika
Whtn
Posty: 1651
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:16

Re: Football Manager

Post autor: Whtn »

to jest klasyk akcja w każdym fmie od lat - kupiłem gościa do wisły za 16mln funtów, po 2 sezonach oferują mi za niego 2 bańki w ratach mimo że występował w repce włoch :bowdown: a jedynym rozwiązaniem tego problemu jest grind do momentu w którym polska liga znajdzie się bodajże w pierwszej 10 rankingu - wtedy z miejsca każdy z twoich zawodników wartował będzie >10mln
chyba jest jakiś odgórny limit określający to ile maksymalnie wartować może zawodnik w klubie grającym w lidze o określonej reputacji, nastepny taki przeskok zauważyłem w którymś fmie dopiero jak e klapa po milionie lat wspięła się do top5 rankingu
zuperhero
Posty: 1681
Rejestracja: 06 maja 2019, 22:08

Re: Football Manager

Post autor: zuperhero »

niestety reputacja ligi rośnie bardzo wolno, nawet jakbyś wygrał lm kilka razy z rzędu i klub byłby światową marką to i tak piłkarze woleliby przechodzić do dolnej połowy premier league, bo reputacja ligi ma w kurwę duży przelicznik w algorytmie 'zainteresowania' transferem, oczywiście rzutuję to także na to jak będzie kształtować się wartość piłkarzy w lidze
Awatar użytkownika
potter
Posty: 9518
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00
Lokalizacja: Opole

Re: Football Manager

Post autor: potter »

https://www.photobox.co.uk/my/photo/ful ... 3672637305

Jest grubo, czołówka blisko, a jeszcze 10 kolejek.
Awatar użytkownika
Kalom
Posty: 4338
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:33
Lokalizacja: mówię z miejsca, gdzie rano wstać to sukces

Re: Football Manager

Post autor: Kalom »

nie działa mi
:joint: [*]
insane
Posty: 1483
Rejestracja: 23 kwie 2019, 10:50

Re: Football Manager

Post autor: insane »

@potter sznur nie dziala, do hostowania zdjec polecam imgura
Awatar użytkownika
benzoabuser
Zbanowany
Posty: 5552
Rejestracja: 25 sie 2019, 18:58

Re: Football Manager

Post autor: benzoabuser »

łatwo jest wejść w tę grę, czy próg wejścia to jakiś poziom nie wiem, doty?
znajdę wszystkie kurwy świata i rozjebie

!EXTRA ANNOTATION!

ALL OF MY POSTS ARE FICTION
Awatar użytkownika
potter
Posty: 9518
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00
Lokalizacja: Opole

Re: Football Manager

Post autor: potter »

Mi śmiga nadal, ale już nieważne. Był to screen z mojej kariery Derby i to jak między 5 w tabeli a 1 mną jest minimalna różnica w końcówce sezonu.

Ostatecznie gra nie chciała żebym łatwo awansował i mimo bycia liderem na trzy mecze przed końcem spadłem do baraży. Wystarczyło zrobić 5 pkt w trzech ostatnich meczach, a moi zrobili dwa i to w starciach z ekipami z dolnej połowy tabeli. Na szczęście jakoś przepchaliśmy baraże i po karnych z Watfordem awans już w pierwszym sezonie do Premier League i do tego półfinał FA Cup, a więc całkiem dobry wynik.

Mogę rozpisać się więcej jakby kogoś interesowało czy tam powrzucać jakieś screeny.
west
Posty: 9
Rejestracja: 28 sty 2021, 3:15

Re: Football Manager

Post autor: west »

Pytanie bardziej techniczne. Gra ktoś na maczku w FMa? Jest sens kupować najnowszą odsłonę czy lepiej w ogóle nie zaprzątać sobie tym głowy? MacBook Air 2020
Kupię Undadasea - Undaground mxtp
Awatar użytkownika
checollada
Posty: 689
Rejestracja: 27 kwie 2019, 12:34

Re: Football Manager

Post autor: checollada »

Ja gram w FM20 na macbook pro z 2019, duża baza danych, top 8 lig jako grywalne, chyba niskie ustawienia jeśli chodzi o grafikę na meczach, no i ogólnie wszystko płynnie chodzi, zbyt długa symulacja nie wkurwia
ODPOWIEDZ