Football Manager

Dyskusje na temat ulubionych gier użytkowników. Planszówki? Playstation czy Xbox?

Moderator: con shonery

Awatar użytkownika
Cz4rny1337
Moderator
Posty: 7832
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:52

Re: Football Manager

Post autor: Cz4rny1337 »

Ja się jakos nie wkrecilem, wole na PC i klikanie w tle
Obrazek
specjalniedlaps4pro
Posty: 30
Rejestracja: 30 lis 2019, 18:17

Re: Football Manager

Post autor: specjalniedlaps4pro »

Switch ma przewagę nad telefonem taką że można grać dotykiem albo przyciskami. W praktyce jest mocno intuicyjnie, naturalnie wychodzi że raz uderzasz w ekran raz przyciskami z tym że jest jednak potrzebny joicon z krzyżakiem, jeżeli takiego nie masz to już raczej lipa. Może z tym graniem gdzie chcesz przesadziłem bo jednak światło słoneczne utrudnia widoczność no ale to dotyczy wszystkich gier. Sam fm w eshopie często jest w przecenie. A propo szybkiego przewijania to często można przeoczyć mniej standardowe newsy odnoszące się do pracy menedżera czy samej drużyny co jest w pewien sposób esencją tej gry.
Awatar użytkownika
Kali
Posty: 1198
Rejestracja: 21 kwie 2019, 13:36

Re: Football Manager

Post autor: Kali »

dlaczego możliwość pięciu zmian jest tylko w pierwszym sezonie a później wszystkie ligi zmieniają na trzy? jest jakiś dodatek który ustawi to na zawsze?
Awatar użytkownika
joey
Posty: 5635
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: Football Manager

Post autor: joey »

zdaje się, że w chwili premiery te przepisy były jeszcze tylko tymczasowe i związane stricte z covidem, a dopiero po czasie ligi zdecydowały się podtrzymać tę tradycję

tu chyba są jako osobne pliki
trójkąt bermudzki wola mokotów
Awatar użytkownika
Kali
Posty: 1198
Rejestracja: 21 kwie 2019, 13:36

Re: Football Manager

Post autor: Kali »

o dzięki, najważniejsze że top ligi są uaktualnione
Awatar użytkownika
Cz4rny1337
Moderator
Posty: 7832
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:52

Re: Football Manager

Post autor: Cz4rny1337 »

awansowalem z tym derby w 2 sezonie, sciagnalem benjamina sesko i zaluje, bo troche jak cheat code, ale trudno

za to niemielosiernie wkurwiaja mnie polacy z Derby, Jóźwiaka nie da sie pozbyc, Bielik placze w chuj, zarabiaja [na warunki klubowe] krocie, do odstrzalu obaj, ehh chyba antypolak ze mnie

a i btw:
co za kurwa bzdura, ze np. sciagajac Lokonge [pomocnik], wymaga on, zebym wzmocnil pomoc, to samo przy obroncach/napastnikach, jakby chca od klubu sciagania im konkurencji, a potem placz, ze nie graja

zazwyczaj to ignroowalem i przychodzilo, ale Lokonga [rekord transferowy, nie pytajcie] sie splakal poteznie, potem stwierdzil, ze sie nie moze zaklimatyzowac w Anglii [przyszedl z kurwa Arsenalu] i wyjebal na miesiac - kara za wydawanie duzej kasy
Obrazek
Awatar użytkownika
Weles
Posty: 257
Rejestracja: 08 maja 2020, 11:32

Re: Football Manager

Post autor: Weles »

Cz4rny1337 pisze: 28 sie 2022, 22:53 btw:
co za kurwa bzdura, ze np. sciagajac Lokonge [pomocnik], wymaga on, zebym wzmocnil pomoc, to samo przy obroncach/napastnikach, jakby chca od klubu sciagania im konkurencji, a potem placz, ze nie graja
Dlatego warto usuwać takie frykasy przy negocjacjach, bo oni nie odpuszczą
specjalniedlaps4pro
Posty: 30
Rejestracja: 30 lis 2019, 18:17

Re: Football Manager

Post autor: specjalniedlaps4pro »

Trzeba zachować odpowiedni balans na pozycjach i rotację co przy grze na malej ilości frontów jest dosyć trudne. Ja straciłem w ten sposób mitro. Zanim się obejrzałem już nie chciał przedłużyć kontraktu i mi go wyjęli.
Właśnie skończyłem sezon 28/29 na 4 miejscu mega satysfakcja. Kupiłem na lo malacie, na ten moment za 6 baniek, grał ostatnie 5 sezonów po kilkanaście meczy w atletico, staty dosyć słabe ale ma 28 lat może się odbuduje. Mam 50 baniek na transfery i w końcu ktoś sensowny chce przyjść do tego klubu. Ściągnąłem spowrotem mitro plus martiala odpowiednio 34 i 33 lata za jakieś grosze aby grali ogony. Prawdopodobnie zakręcę się przy jakichś dwóch zawodnikach na zasadzie 25mln + 20 w ratach. Z perspektywy czasu najlepszy sposób żeby wogole była szansa wyjąć jakiegoś sensownego piłkarza do średniego klubu to tyle ile jesteś w stanie zapłacić plus drugie tyle w ratach. Nie zdarzyło mi się jeszcze aby było krucho z finansami.
Wogole to mam zgryz czy aby nie zagrać ostatniego sezonu z nimi i nie spadać do jakiegoś bogatego klubu żeby móc pograć jeszcze współczesnymi piłkarzami bo potem może być za późno. Z drugiej strony trochę szkoda tego co do tej pory osiągnąłem...
Awatar użytkownika
Cz4rny1337
Moderator
Posty: 7832
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:52

Re: Football Manager

Post autor: Cz4rny1337 »

Jestem debilem i w kontrakcie Sesko zostawiłem klauzule 23 mln funtów od klubów grających w LM

ale coś czuje ze na mnie ja wymusił, lipa w chuj bo to potwór, a tera nie chce gadać o kontrakcie bo klub jest za słaby (3 miesiące w nim jesteś mordo). No nic jak go ktoś będzie chciał to go polame duża ilością zbędnych sparingów dzień po dniu…..
Obrazek
specjalniedlaps4pro
Posty: 30
Rejestracja: 30 lis 2019, 18:17

Re: Football Manager

Post autor: specjalniedlaps4pro »

Ok namówiłes mnie, zobaczę jak się potoczyła jego kariera i czy mnie stać bo widzę na yt że może pograć dobrze nawet do 2034:)
Awatar użytkownika
Kalom
Posty: 4338
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:33
Lokalizacja: mówię z miejsca, gdzie rano wstać to sukces

Re: Football Manager

Post autor: Kalom »


ruszyło promowanie nowego FMa, podobnie jak rok temu będzie można grać w Xbox Passie na premierę, a ta ma się odbyć 8 listopada
:joint: [*]
Awatar użytkownika
joey
Posty: 5635
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: Football Manager

Post autor: joey »



zobaczmy..
trójkąt bermudzki wola mokotów
Awatar użytkownika
Mietek
Posty: 2169
Rejestracja: 08 paź 2019, 17:57

Re: Football Manager

Post autor: Mietek »

Próbował ktoś grania w fma z wyłączonymi atrybutami? Wyłączonymi to znaczy z tak ustawionymi kolorami skórki żeby nie widzieć ile piłkarz ma w jakim atrybucie. Ja się tak zacząłem bawić i satysfakcja jak i realizm rozgrywki się podniosły. Wszystkie transfery trzeba podejmować na bazie tego jak zawodnik prezentował się w poprzednich sezonach. Bardzo mi przeszkadzało to że można nawet najlepszego zawodnika bez wahania wywalić ze składu o ile znajdziesz tańszy i lepszy zastępnik na rynku. W sytuacji gdy nie widzisz atrybutów zawodników takie ruchy są niemożliwe. Cokolwiek robisz musisz być ostrożny.
Awatar użytkownika
benzoabuser
Zbanowany
Posty: 5552
Rejestracja: 25 sie 2019, 18:58

Re: Football Manager

Post autor: benzoabuser »

Próg wejścia w tę grę to coś jak hoi czy inna dota tj. w sumie nie ma sensu grać jeżeli nie spędzisz na tym 8 godzin dziennie żeby się nauczyć gameplayu?
znajdę wszystkie kurwy świata i rozjebie

!EXTRA ANNOTATION!

ALL OF MY POSTS ARE FICTION
Awatar użytkownika
bialyjelen
Posty: 955
Rejestracja: 21 paź 2019, 22:31

Re: Football Manager

Post autor: bialyjelen »

raczej czil jak kumasz jak dziala kopanie dmuchanej kulki w aluminiowe prostokaty, jest dostepny samouczek ktory (raczej) ci wszystko pokaze, glowy nie dam sobie uciac ze jest git bo uzywalem ostatni raz w 2009 chyba
lygrys pisze: 02 lip 2023, 20:03 Myślisz kurwo, że jesteś zabawny
Awatar użytkownika
Parlae
Posty: 4606
Rejestracja: 29 lip 2019, 16:29

Re: Football Manager

Post autor: Parlae »

Spoiler
Obrazek
Typowy fm :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Kalom
Posty: 4338
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:33
Lokalizacja: mówię z miejsca, gdzie rano wstać to sukces

Re: Football Manager

Post autor: Kalom »

co to za prawicowa taktyka
:joint: [*]
Awatar użytkownika
Mietek
Posty: 2169
Rejestracja: 08 paź 2019, 17:57

Re: Football Manager

Post autor: Mietek »

benzoabuser pisze: 05 paź 2022, 12:53 Próg wejścia w tę grę to coś jak hoi czy inna dota tj. w sumie nie ma sensu grać jeżeli nie spędzisz na tym 8 godzin dziennie żeby się nauczyć gameplayu?
To jest taka gra, że początkowo ilość opcji i interfejs mogą cię przytłoczyć, ale jak już przebijesz się przez pierwsze, nie wiem powiedzmy 10-20 godzin rozgrywki, będziesz wiedział co gdzie się klika, wywalą cię z jakiegoś klubu, to nauczony tym doświadczeniem zaczniesz sobie radzić myślę dosyć naturalnie. Później już sam będziesz musiał sobie utrudniać grę wybierając coraz trudniejsze do prowadzenia kluby. To jest taka gra, że w niej w sumie nie musisz jakoś głęboko wnikać żeby mieć rezultaty i jak najbardziej da się satysfakcjonującą karierę grać nawet poświęcając na to po dwie godzinki raz na kilka dni.
Awatar użytkownika
Cz4rny1337
Moderator
Posty: 7832
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:52

Re: Football Manager

Post autor: Cz4rny1337 »

nawet poświęcając na to po dwie godzinki raz na kilka dni.
ta jasne
Obrazek
Awatar użytkownika
joey
Posty: 5635
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: Football Manager

Post autor: joey »

^ :lol:

mnie się wydaje, że próg wejścia jest dość wysoki, bo tych mechanik się strasznie namnożyło przez lata i nie da się tego wszystkiego opanować w godzinę, natomiast wbudowany tutorial jest na tyle dobry, że żeby się zrazić, to trzeba być bardzo negatywnie nastawionym, bo tam oprócz tego, że wszystko jest fajnie i czytelnie rozpisane, to jeszcze nie zasypuje od razu wszystkimi detalami i można na spokojnie poznawać poszczególne funkcje

według mnie najlepszym tipem do rozpoczęcia rozgrywki, jeśli nigdy wcześniej nie miałeś do czynienia z serią, to jest wziąć klubu ze środka tabeli (w dowolnej lidze, chociaż w Anglii jest najwięcej kasy, a wiadomo, że w tej grze chodzi o robienie transferów przede wszystkim), który nie ma specjalnie wygórowanych wymagań i bez presji sobie rzeźbić, nie przejmując się zarządem czy kibicami (którzy niby mają mieć większy wpływ na rozgrywkę w tym roku); myśl jakieś Notthingam Forest (ŁAAAAAAAAAAA), Crystal Palace albo inne Getafe czy Augsburg
trójkąt bermudzki wola mokotów
ODPOWIEDZ