Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Dyskusje na temat ulubionych gier użytkowników. Planszówki? Playstation czy Xbox?

Moderator: con shonery

Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13203
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: oldschool »

Rzeczywiście zdementowali, że w 2020 nie zamierzają wydać innej wersji Switcha, zwracam honor. Biorąc pod uwagę koronawirusa to szansa, że mówią prawdę jest jeszcze większa. Natomiast mówili też, że nie zamierzają zaprezentować Switcha Lite na E3 2019, a zrobili to miesiąc po targach. Więc to czy Switch Pro powstanie dalej jest dla mnie niewiadomą. Dzięki polepszeniu bebechów można by sporo portów bez takiego cięcia jak w W3 na Switcha wydać.
Awatar użytkownika
Peyton
Posty: 640
Rejestracja: 01 maja 2019, 23:56
Lokalizacja: Krk

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: Peyton »

Imo oczywiście mogę się mylić, jako że jest to takie samo gdybanie, jak i samo ewentualne powstanie tego urządzenia, natomiast ja uważam, że mogą podejść do tego tematu odrobinę inaczej. Myślę, że nowy Switch ( " pro " ) nie będzie sam w sobie wzmocniony (być może dodadzą jedynie ponownie bardziej energooszczędne podzespoły, co pozwoli włożyć ekran fullhd), natomiast moc pro mogłaby pochodzić z dock'a. Mimo wszystko, wydaje mi się bardziej prawdopodobne włożenie jakiegoś dodatkowego GPU do docking station (coś na zasadzie hub'a z zewnętrzną kartą graficzną dla MacBooków), co zwiększyłoby moc obliczeniową w trybie stacjonarnym, aniżeli wjebanie jakichś kozak podzespołów do samego Switcha, co przecież będzie zarzynać jego baterie w parędziesiąt minut (zwłaszcza, że owe PLOTKI wspominały o dodaniu obsługi 4k i upscallingu tekstur). Takie rozwiązanie byłoby też o tyle spoko, że pozwoliłoby również skorzystać z opcji pro i zwykłym użytkownikom Switcha, tzn że starszymi wersjami (jak ja np z V1, lub V2), o ile takowy dock pojawiłby się w sklepach jako pozycja stand-alone. No nic, pożyjemy, zobaczymy :).


[Mention]Daveyo[/Mention] Nowa odsłona Switcha, tzn V2, w żadnym wypadku nie jest mocniejsza od tej starej, ani nie oferuje żadnej rewolucji w rozgrywce :). Nintendo włożyło tam po prostu bardziej energooszczędne podzespoły, co bezpośrednio przełożyło się na o wiele fajniejszą pracę baterii na jednym ładowaniu (w niektórych grach nawet koło 40-50% na plus). Ekran też jest trochę lepszy, ale to tylko kwestia różnic w lepszym odwzorowaniu barw i kontraście. Różnica w zasadzie widoczna jedynie jeśli położymy wersję V1 i V2 bezpośrednio obok siebie.



Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13203
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: oldschool »

[mention]Peyton[/mention] powiem tak, gdyby powiedzieli wprost, ze jeśli będzie "mocniejsza" wersja to boost będzie dotyczył samej stacji dokującej i Switch kupiony teraz po jej wymianie to będzie wręcz to samo, to ja i wielu innych by pewnie konsolę nabyli. Natomiast żyjąc w niepewności, czy wyjdzie mocniejsza wersja, czy nie na zakup się nie zdecyduję. Nic mnie tak nie wkurwia jak kupienie topowego sprzętu by za 3 miesiące wyszedł lepszy.
Awatar użytkownika
Michał
Posty: 190
Rejestracja: 17 kwie 2019, 23:13

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: Michał »

wykupiłem playstation plus na miesiąc i mam UFC 3 i Fifę 19 :rotfl: jakby ktoś chciał ponakurwiać, to zapraszam
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: daveyo »

Zbiór wszystkich darmowych gierek na GOG'u:
https://www.gog.com/partner/stay_at_hom ... 43329f313a
Chyba znowu czas ograć Teenagent, prześwietna gra z genialnym klimatem.
Awatar użytkownika
esdoen
Posty: 1214
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:44

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: esdoen »

O tak. Z listy jeszcze Tyriana polecam, ostatnio robiłem nowe playthrough, nie zestarzało się bardzo.
MicBar
Posty: 664
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:53

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: MicBar »

Co tu się podziało z tym śniegiem? :(
https://twitter.com/Naughty_Dog/status/ ... 8626576384
Awatar użytkownika
cloud
091 SICARIOS
Posty: 5863
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:31

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: cloud »



prezentacja PS5
lygrys pisze: 22 sty 2024, 9:47 Wszystkim fanom zimy życzę by zamarzli na śmierć.
Awatar użytkownika
Cz4rny1337
Moderator
Posty: 7855
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:52

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: Cz4rny1337 »

No ale to same techniczne sprawy w sumie mam to gdzieś XD
Obrazek
Awatar użytkownika
FLoo
Posty: 11734
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:54

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: FLoo »

ale przynudza xD
Największa pizda na forum:

Mider
Awatar użytkownika
Parlae
Posty: 4694
Rejestracja: 29 lip 2019, 16:29

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: Parlae »

:sleep: :sleep: :sleep:
Awatar użytkownika
Peyton
Posty: 640
Rejestracja: 01 maja 2019, 23:56
Lokalizacja: Krk

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: Peyton »

10.3tflop mocy? :c ...

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13203
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: oldschool »

Przecież to jest idealny przykład jak spierdolić marketing. Xbox już pokazany, zapowiadasz pokaz PS5 w taki sposób, że pół świata myśli, że pokażą konsolę, jej funkcje, pada i może 5 sekund gameplayu, a pokazujesz jakieś schematy. Jak chcieli coś takiego zrobić, to mogli to dobrze ogłosić, żeby nikt nie miał wątpliwości. Jak na ten moment to Xbox > gówno > PS5 pod względem reklamy. I nie, że Sony nic nie musi, bo takie coś na bank pozytywnie nie wpłynie.
Awatar użytkownika
Peyton
Posty: 640
Rejestracja: 01 maja 2019, 23:56
Lokalizacja: Krk

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: Peyton »

Wydaje mi się, że Sony już wczoraj/dziś mówiło o tym, że to nie będzie taka klasyczna prezentacja, tylko póki co - czysta specyfikacja konsoli rozłożona na czynniki pierwsze. A skoro nie pokazali ani wyglądu konsoli, ani pada, ani gier, ani nic, to można wnioskować, że będzie jeszcze co najmniej jedna prezentacja, gdzie jednak poruszą te tematy.

Co do samej prezentacji i konsoli -

Mnie bardziej przeraża stosunkowo słaba moc konsoli, bo 10.3tflop mocy to trochę słabo jak na ' NEXT GEN ' przy obecnym rozwoju gier, zważywszy, że ps4pro to 4.2tflop.
I kurwa czułem w jajach, że ps5 będzie słabsze od xboxa po tym, jak przez 5 minut pierdolił o tym, jak to teraflopy nie są wskaźnikiem mocy i nie są ważne xD. A to, co powiedział, że ważna jest optymalizacja a nie moc - kurwa jeszcze bardziej przeraża, biorąc pod uwagę, że po tylu latach istnienia obecnej generacji, PsStore i sam system, nadal działają jak obesrane gówno z przełomu XX wieku, gdzie czasem wszystko potrafi zaciąć się do tego stopnia, że sklep włącza się za 5 próbą.

Mimo wszystko mam jeszcze nadzieję (choć myślę, że to nierealne), że plotki się sprawdzą i koniec końców pokażą na premierę dwie wersje konsoli - zwykłasa i PRO, która będzie jeszcze trochę mocniejsza. W innym razie, trochę kurwa słabo no.

Z tą kompatybilnością wsteczną też oczywiście nie mogło być tak różowo i fajnie ... XboxX ma od kopa obsługę całej biblioteki gier z xbox one i xbox 360, a tutaj tylko ps4 i to w ograniczonej ilości (ponoć nie wszystkie tytuły z ps4 będą dostępne od razu, lub w ogóle).

Powiem szczerze, że trochę jestem póki co zawiedziony specyfikacją (a marketingowo tylko dojebali se u mnie gwóźdź do trumny) i prawdopodobnie gdyby nie grube tysiaki (podchodzące już pewnie pod 5 cyferek), jakie włożyłem w obecną generację (gry, akcesoria), to przerzuciłbym się na xboxa, który mimo wszystko ma ten zapas mocy i prezentacja funkcji (w tym trzymanie kilku odpalonych gier w pamięci) wyglądają o wiele lepiej.

No ale zobaczymy kurwa, może jednak pokażą jeszcze coś, czym się zrehabilitują.
Awatar użytkownika
Parlae
Posty: 4694
Rejestracja: 29 lip 2019, 16:29

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: Parlae »

Specyfikacja specyfikacją, ale pewnie PS5 wygra w tym czym Sony zwykle góruje - ekskluziwami. No ale na to jeszcze poczekamy.
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13203
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: oldschool »

[mention]Peyton[/mention] 650k osób na live i cały czat zajebany "zzzzzzzzzzz" sugeruje mi, że jednak Sony dało dupy i niewystarczająco przekazało info, że to bardziej pogadanka o technice a nie prezentacja samej konsoli. Wsteczna kompatybilność to też dla mnie zawód w chuj. Prawdpodobnie skończę w tej generacji z 2 konsolami i od Sony i od MS, ale jako osoba, która posiadała PS2, PS3, PS4, PSVita, a żadnego X'a, to jestem srogo rozczarowany i na ten moment trzymam sztamę z Xboxem.
MicBar
Posty: 664
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:53

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: MicBar »

Mnie to najbardziej wkurza, że bym zaczął nawet spoglądać w stronę microsoftu, ale wiem, że nie ma co, bo wciąż TLOU2 czy GoW przeważają szalę.
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13203
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: oldschool »

[mention]MicBar[/mention] zależy jak podchodzisz do kupna jednej konsoli na premierę a potem za jakiś czas drugiej. Imo zanim wyjdą jakieś naprawdę dobre exy na PS5 to pewnie miną z 1-2 lata. Xbox ma wsteczną kompatybilność, Game Passa, granie w chmurze też w przygotowaniu, wątpię aby nowy X miał problemy z chłodzeniem i chodził jak helikopter (PS4, wiem, że przy PS5 mogą to wyeliminować). Też mnie mega jarały te exy Sony z PS4, ale mimo wszystko na start chyba postawię na nowego X'a.

edit:
Spoiler
Obrazek
Ostatnio zmieniony 18 mar 2020, 19:26 przez oldschool, łącznie zmieniany 1 raz.
MicBar
Posty: 664
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:53

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: MicBar »

No game pass to kolejny argument, bo już nie pamiętam, kiedy jarałem się grami z ps plus. Podejrzewam, że jak sytuacja dalej będzie tak wyglądała, to po prostu odłożę w czasie zakup nowej generacji, a nie tak jak planowałem przy samym starcie.
Awatar użytkownika
Chojny
Posty: 471
Rejestracja: 10 maja 2019, 16:48

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: Chojny »

chyba i tak najlepiej poczekać aż wyjdzie jakiś model ps5 typu slim - ekonomiczny, pozbawiony paru wad oryginalnej linii, no i zapewne sporo tańszy
tylko zapowiedź "bloodborne 2" mogłaby wywołać u mnie ciśnienie na możliwie szybki zakup nowej konsoli :D
ODPOWIEDZ