Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Dyskusje na temat ulubionych gier użytkowników. Planszówki? Playstation czy Xbox?

Moderator: con shonery

oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: oyche »

ehh, nie mam jeszcze swojej konsolki, ale juz bylem zdecydowany na ps masterrace, a tera to juz sam nie wiem po tym co tu piszecie :confused:
Awatar użytkownika
Godhand
Posty: 3889
Rejestracja: 08 mar 2020, 15:12

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: Godhand »

Kurwa, kiedy w końcu to BG3? :(
How nonbinary persons kill people?
They / them.
Awatar użytkownika
Cz4rny1337
Moderator
Posty: 7855
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:52

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: Cz4rny1337 »

Prawda jest taka, ze na obie konsole sprzedażowo dalej pluje nintendo ze switchem mimo chujowych serwisów online XD

No kurczę pamiętajcie po prostu, ze największe zagrożenie to netflixyzacja gamepassa, co z tego ze masz w chuj wyboru jak sredniawka sama i spuszczasz się nad lekko powyżej średniej potem
Obrazek
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13208
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: oldschool »

Jako ciekawostkę powiem, że wśród posiadaczy obu konsol zazwyczaj panuje opinia, że Xbox>PS, a u posiadaczy samego PS dalej mocna obrona swojego stanowiska.

To tak odnosząc się do np. komentarzy na FB czy portalach o grach.
Awatar użytkownika
FLoo
Posty: 11740
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:54

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: FLoo »

To jak już o tym wspominasz to warto dodać ze jebac grupkę xboxowa i uż @Jarekk
Największa pizda na forum:

Mider
rzetelny
Posty: 8
Rejestracja: 16 sty 2022, 18:21

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: rzetelny »

Nie zgodzę się @oldschool

Sytuacja jest taka, że aby mieć pełnie satysfakcji z tego, co jest/będzie najistotniejsze na rynku, trzeba zakupić dwie konsole, bo dysproporcja w ilości tytułów nie jest już tak drastyczna jak to było w przypadku poprzedniej generacji. Z drugiej strony - biorąc pod uwagę plany biznesowe MS myślałem, że to XSX będzie moją główną konsolą, po czym okazało się, że jakieś 70% czasu od momentu premier next-genów spędziłem na PS5. :D GP jest super, ale wciąż za dużo tam staroci, fillerów czy tytułów na godzinę (nawet biorąc pod uwagę dzisiejsze doniesienia), żeby uzależniać całą swoją gejmingową aktywność od tej platformy.

Akurat złożyło się, że od listopada 2020 przeszedłem na zdalną tyrkę i czasu mam więcej niż mogłem marzyć, dlatego gram naprawdę sporo. Z tego co ogarnąłem od premiery next-genów i mi sie podobało, to:

XBOX = Psychonauts 2, MFS, Forza, Halo, może Ascent jakby nie było zbugowane do stopnia niegrywalności xd
PS5 = Demonsy, Miles, Sackboy, Deathloop, Returnal, Kena, Ratchet, Astro, FF VII Intergrade, Pathless, Solar Ash, Death Stranding i GoT reżyserki, no i też multiplatformy ogrywam tutaj ze względu na pada, który jest imo prawdziwym arcydziełem (pomijając kwestię częstego ładowania)

Ponadto warto zaznaczyć, że w tym roku u Japończyków kalendarz pęka w szwach od potencjalnych hitów i zajebiście ciekawych indyków, później też mają ogłosić ten swój skonsolidowany abonament, rzucić na rynek PSVR (z zajebistą specyfikacją), toteż w żadnym wypadku nie rozstrzygałbym zwycięzcy wcześniej niż za kilka lat. Faktem jest, że w końcu mamy w branży dwóch równorzędnych konkurentów i tyle w temacie.
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13208
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: oldschool »

@rzetelny wymieniłeś same gry ekskluzywne, w żadne multiplatformy nie grasz? Naprawdę niesamowite jest dla mnie, że podobał ci się KAŻDY ex Sony :lol:
Awatar użytkownika
KillerCroc
Posty: 2204
Rejestracja: 02 maja 2019, 18:45

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: KillerCroc »

Ja naprzykład nie gram w żadne gry multiplatformowe i też mi się podoba każdy ex Sony w którego miałem okazję zagrać :dunno:

Dla mnie na Xboxie nie ma gier które by mnie zainteresowały (albo może nie było, zobaczymy). Dajcie mi nowego Horizona, GoW, Elden Ringa i mi wystarczy na ten rok gier bo jeszcze muszę Demon Soulsy ograć, Returnala i jakieś indyki i gry średniej półki z tamtego roku

Najbardziej mnie teraz boli, że na 99% nie będę miał okazji zagrać w nowe Diablo na konsoli
Gdybym urodził się gdzieś indziej miałbym szansę...
Awatar użytkownika
oyama
Posty: 4384
Rejestracja: 22 kwie 2019, 18:26
Lokalizacja: Melbourne

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: oyama »

@oyche tez bylem zdecydowany na PS5 i nawet finalizowalem koszyk kilkukrotnie, gdy byly dropy w jeszcze normalnych cenach. Teraz bardziej sklanialbym sie ku sprzedazy XO i ewentualnej inwestycji w minimum XSS albo Switcha do gry handheldowej. Przyszloscia jest gra multiplatformowa i netflix do gier konsolowych imo, wiec dla mnie Microsoft > Sony w tym momencie

a dodam, ze jestem graczem mocno niedzielnym i dotychczas wiekszosci gier z GP/EA Play nie odpalilem. Dopiero trylogia lysego mnie zmusi do trybu 24/7 przy telewizorze
moj profil jest wylacznie awatarem internetowym, a wszelkie opublikowane posty to fikcja literacka
rzetelny
Posty: 8
Rejestracja: 16 sty 2022, 18:21

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: rzetelny »

oldschool pisze: 18 sty 2022, 21:11 @rzetelny wymieniłeś same gry ekskluzywne, w żadne multiplatformy nie grasz? Naprawdę niesamowite jest dla mnie, że podobał ci się KAŻDY ex Sony :lol:
Toć w tym samym akapicie masz wzmiankę o multiplatformach, nie rozumiem o co chodzi. Większość z nich ogrywam na PS5 z powodu ficzersów niedostępnych na XSX, no chyba że coś pojawia się też w GP w okolicach premiery, to wtedy oczywistym jest, że testuję sobie to na konsoli Amerykanów.
Nie rozumiem też o co chodzi ze zdziwieniem, że podobają mi się exy Sony :dunno: To są po prostu zajebiście fajne gry, najczęściej dobrze zoptymalizowane i dzięki możliwościom DS dające mi szczerą frajdę. A skoro coś jest dopracowane, pomysłowe i trafia mój gierkowy gust, to nie widzę przeciwwskazań ku temu, żebym miał to pochwalić. Oczywiście ex exowi nierówny, jedne podobają mi się bardziej, inne mniej, no ale nawet jak porównasz sobie te mniejsze gry ekskluzywne do, nie wiem, symulatora kosiarki trawy czy innego symulatora odkurzania w kosmosie (też lubię, wiadomo), to nie ma o czym mówić. Inna sprawa, że exy na XSX też mi się podobają, co podkreśliłem w poprzednim poście, po prostu za dużo tam półśrodków i szkoda tracić czas na coś średniego, skoro u konkurencji na tę chwilę znajdę lepszą propozycję.
Awatar użytkownika
con shonery
Moderator
Posty: 5986
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:18

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: con shonery »

Mnie też plejstejszyn przekonuje tylko exami i nie widzę w tym nic kontrowersyjnego, głównym atutem xa jest gamepass i wygląd ale nie jest są mi potrzebne akurat.
Awatar użytkownika
koniec
bruh bruh
Posty: 5585
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: koniec »

Swoją drogą nawet po tym przejęcie microsoft gaming jest mniejsze niż tencent i sony gaming
Awatar użytkownika
wojtas
Posty: 407
Rejestracja: 18 kwie 2019, 10:20
Lokalizacja: Miasto Maczet

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: wojtas »

Dla mnie w większości te eksy sony to wygladaja jak reskinu gier ubi lub square
Awatar użytkownika
Cz4rny1337
Moderator
Posty: 7855
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:52

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: Cz4rny1337 »

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
oyama
Posty: 4384
Rejestracja: 22 kwie 2019, 18:26
Lokalizacja: Melbourne

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: oyama »

ciekawe o co chodzi, rok temu bylo tez glosno o ewentualnej wspolpracy Microsoftu z Nintendo
moj profil jest wylacznie awatarem internetowym, a wszelkie opublikowane posty to fikcja literacka
Awatar użytkownika
Blazfm
Posty: 595
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: Blazfm »

KillerCroc pisze: 18 sty 2022, 21:23 Dajcie mi nowego Horizona, GoW, Elden Ringa i mi wystarczy na ten rok gier
Elden Ring to gra multiplatformowa wiec nie wiem czy wypada grać w takim razie
https://www.last.fm/user/blazfm
https://www.instagram.com/blazfm
ezio_wrocław pisze: to nie świadczy o wielkości zespołu, że z nożem na gardle dostają nagle kopa motywacyjnego
Awatar użytkownika
kapec
Posty: 5221
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:01

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: kapec »

No tak jak God of war, detroid, crash, death stranding czy inne horizony. Ekskluzywność upada.
e: dzięki FLoo za pozdrowienia :)
Ostatnio zmieniony 19 sty 2022, 14:07 przez kapec, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jarekk
Posty: 1796
Rejestracja: 18 kwie 2019, 13:43
Lokalizacja: Lodzermensch

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: Jarekk »

No ja ogólnie jestem rozczarowany bo pozdrowienia floo zabrzmiały jakbym nie był członkiem potężnej grupki xboxowej, co za potwarz
DLA ŻANDARMÓW 100% ZNIŻKI, ZAPRASZAM

viewtopic.php?f=31&t=8016
Awatar użytkownika
Parlae
Posty: 4696
Rejestracja: 29 lip 2019, 16:29

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: Parlae »

Cz4rny1337 pisze: 19 sty 2022, 2:20
Spoiler
Obrazek
Gówno tam. Zwykły shitposting. Naprawdę nie wiem co może być większe od tego. :dunno:
Awatar użytkownika
KillerCroc
Posty: 2204
Rejestracja: 02 maja 2019, 18:45

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: KillerCroc »

Blazfm pisze: 19 sty 2022, 9:16
KillerCroc pisze: 18 sty 2022, 21:23 Dajcie mi nowego Horizona, GoW, Elden Ringa i mi wystarczy na ten rok gier
Elden Ring to gra multiplatformowa wiec nie wiem czy wypada grać w takim razie
Prawda, rozpędziłem się mówiąc, że nie gram w żadne gry multiplatformowe, bardziej miałem na myśli że na obecną chwilę to jakie studia i tytuły ma Microsoft raczej nie zmienia mojego nastawienia do wyboru między Xboxem a PS bo tytuły które mnie interesują wychodzą albo na wszystkie platformy albo tylko na PS.
Gdybym urodził się gdzieś indziej miałbym szansę...
ODPOWIEDZ