Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Dyskusje na temat ulubionych gier użytkowników. Planszówki? Playstation czy Xbox?

Moderator: con shonery

Awatar użytkownika
kvcper
Posty: 649
Rejestracja: 19 wrz 2020, 20:47

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: kvcper »

ksiazenieporzadek pisze: 18 sty 2022, 16:25
Cz4rny1337 pisze: 18 sty 2022, 15:56 No sprzedają dalej więcej konsol, ale myśle ze w ciągu paru lat może się to odwrócić bo sam COD ma rzesze fanów gotowych zmienić platformę dla gry
i co sugerujesz, że przestanie wychodzić cod na ps? bo dla mnie to nierealne, żeby rezygnowali z takiej liczby graczy

Realne jak najbardziej, wystarczy że zostawia warzone na ps. Teraz Spencer może mydlic oczy, ale z Bethesda było dokładnie tak samo. Pewno następny Cod w dzień premiery w Game Pass
Ja tu gram, a ty Mateusz Borek
https://rateyourmusic.com/~kaemdeq
Awatar użytkownika
Cz4rny1337
Moderator
Posty: 7852
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:52

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: Cz4rny1337 »

no ale ogolnie niebezpiecznie sie robi, bo MS bedzie monopolista, no ale coz
Obrazek
Awatar użytkownika
Parlae
Posty: 4689
Rejestracja: 29 lip 2019, 16:29

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: Parlae »

Żeby to sobie uzmysłowić. W 2019 roku za podobną kwotę (około 70 miliardów dolarów) Disney kupiło 20th Century Fox. Doszło do historycznego momentu dla gamingu. A niektórzy ludzie nadal uważają, że to tylko branża z gierkami dla dzieci. :dunno:
Awatar użytkownika
kvcper
Posty: 649
Rejestracja: 19 wrz 2020, 20:47

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: kvcper »

No MS po prostu będzie Disneyem gier wideo, prosta sprawa. Żeby sony mogło z tym dealem konkurować musiałoby kupić EA, albo co najmniej Take Two. No, może jeszcze Epic, bo Fortnite. Stawiam że skupią jakieś studia znane z klasyków jak np Konami, co by nie było głupie, biorąc pod uwagę,że piłkę nożną tam robią, trochę w to sypnąć hajsem i mogą mieć swoją Fifę. I to dosłownie, w związku z tym co się dzieje aktualnie na linii Fifa-EA.

Sony olało swojego Game Passa, podwyższyło ceny, myśleli że stara strategia da radę w nowym rozdaniu, a tu się okazało że rywal ma już siłę i posturę Soldica. Dostali gonga i do bazy. Ciężko im będzie w tej generacji.
Ja tu gram, a ty Mateusz Borek
https://rateyourmusic.com/~kaemdeq
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13201
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: oldschool »

Pycha kroczy przed upadkiem.
Awatar użytkownika
Parlae
Posty: 4689
Rejestracja: 29 lip 2019, 16:29

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: Parlae »

Nie, no sam mam Playstation i zawsze wolałem Sony, ale teraz już się nie podniosą. Przegapili ten moment, nie poszli z duchem czasu. Naprawdę nie wiem kogo oni mogliby kupić. Ludzie piszą Konami, Take Two, Ubisoft, serio? Jakoś w to nie wierzę. Kupią jakieś indie studio i tyle, na więcej ich nie stać.
Sony market cap: 154 billion dollars
MS market cap: 2.3 trillion dollars
Teraz Diablo 4 i nowy CoD wyjdzie tylko na game passa i pozamiatane.
Awatar użytkownika
kvcper
Posty: 649
Rejestracja: 19 wrz 2020, 20:47

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: kvcper »

Sony ma dużo kasy,nawet na acti byłoby ich stać, to wynika wszystko z ich dziwnej strategii. Take Two dałoby naprawdę dużo, m in sportówki czy GTA, Ubisoftem by się raczej pogrążyli, zwłaszcza że już i tak hurtowo produkuja UbiStyle sandboxy. Najbardziej racjonalny wydaje się jakiś masowy zakup Konami, Capcomu i Square Enix. Ale to i tak w sumie chuj i nie wiem czy da zbyt dużo finansowo.

No chyba że Sony skapituluje i zezwoli na Game Pass na Playstation.
Ja tu gram, a ty Mateusz Borek
https://rateyourmusic.com/~kaemdeq
Awatar użytkownika
Cz4rny1337
Moderator
Posty: 7852
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:52

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: Cz4rny1337 »

no ale pamietajcie, że MS to nie zyje z galezi gier/konsol i jak ta galaz nie zacznie kwitnac po takim podlaniu to ja upierdola w pizdu i tyle bedzie

w sumie dla sony playstation to tez chyba wycinek???
Sony olało swojego Game Passa, podwyższyło ceny, myśleli że stara strategia da radę w nowym rozdaniu, a tu się okazało że rywal ma już siłę i posturę Soldica. Dostali gonga i do bazy. Ciężko im będzie w tej generacji.
no ale póki co tego nie odczuwają, a już szykują hybrydę PS now + PS plus, tylko pytanie jak z jakoscia, bo sami mowili, ze nie sa w stanie swoich gier dawac w dniu premiery bo takie TLoU2 to zbyt duzo czasu i kasy zainwestowane, zeby to rozdac w formule abonamentowej :dunno:
Obrazek
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13201
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: oldschool »

Żadnego Ubisoftu nie kupi Sony, bo Ubi zwiększa współpracę z MS i abonament Ubi będzie na Xboxach.

Sony ma szczęście, że Microsoft tak zjebał poprzednią generację, bo gdyby było tak jak X360 vs PS3, to byliby w jeszcze większej dupie.

I nie wierzę, że Sony chociaż zbliży się do Microsoftu abonamentem.
Awatar użytkownika
kvcper
Posty: 649
Rejestracja: 19 wrz 2020, 20:47

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: kvcper »

No nie zbliży się bo: ma za mało studiów i nie ma wstecznej kompatybilności. Wiem że są plotki o grach z ps3, ale to są tylko plotki które wynikają z błędu powtarzającego się raz na kilka miesięcy. To zabawne że błędy popełnione przy okazji ps3 maja tak poważne konsekwencje dzisiai
Ja tu gram, a ty Mateusz Borek
https://rateyourmusic.com/~kaemdeq
Awatar użytkownika
Chojny
Posty: 471
Rejestracja: 10 maja 2019, 16:48

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: Chojny »

niezły boss move. ale nie wydaje mi się, by osoby interesujące się bardziej singlową rozgrywką, które w ostatniej generacji zaufały exclusive'om sony, nagle miałyby przejść do drugiego obozu :dunno: kto jest typowym multi graczem co lubi coda albo w fifkę pograć to chyba i tak już zdecydwoał się na xboxa

jak gracz singlowy szkoda mi tylko, że być może nie zagram na plejaku w esVI albo ten nowy sci-fi ergep bethesdy, poza tym whatever
Awatar użytkownika
kvcper
Posty: 649
Rejestracja: 19 wrz 2020, 20:47

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: kvcper »

No ale acti to nie tylko cody- maja m in crash,spyro, tonyego hawka, czy niedawno wydane sekiro. To są cenione gry singleplayer. Wystarczy że wypuszcza crasha 5 czy spyro 4 i zgarną całkiem sporo starszych graczy. Deal z from software na sekiro 2 też nie jest przecież nierealny
Ja tu gram, a ty Mateusz Borek
https://rateyourmusic.com/~kaemdeq
Awatar użytkownika
Chojny
Posty: 471
Rejestracja: 10 maja 2019, 16:48

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: Chojny »

myślę, że from software nigdy by się nie zdecydowało na wydanie w activision sekiro, gdyby już wtedy należało do ms. chyba zbyt duża baza fanów soulslike'ów jest po stronie sony by się odważyli. zresztą podobno planują już kolejny exclusive dla sony, plus bluepoint robi jakiś sequel/remake (bloodborne?), bez szans
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13201
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: oldschool »

Microsoft myśli przyszłościowo. Wychowuje sobie całe pokolenia graczy, którzy poproszą rodziców/kupią sobie (ci ciut starsi) konsolę, na której granie jest o wiele tańsze, a za te 5-6 lat na koniec nowej generacji będą już tymi klientami, których stać na duże zakupy.
Awatar użytkownika
JVCORE
Posty: 1470
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:15
Lokalizacja: WWA

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: JVCORE »

Jako posiadacz ps4 wstrzymywałem sie patrząc na rozwój sytuacji i ewentualny ruch ze strony Sony, ale po takim kurwa ruchu to nie ma czego zbierać i wiem ze kupuje sobie xboxa zamiast czekać na symulator kozy w ps plus
#freefromage

GVMBLER
Awatar użytkownika
kvcper
Posty: 649
Rejestracja: 19 wrz 2020, 20:47

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: kvcper »

Zależy kto czego szuka, mi ps5 pasuje bo lubię ich exy, a nie lubię gdy to co gram jest uzależnione od tego co dadzą w abonamencie.
Ja tu gram, a ty Mateusz Borek
https://rateyourmusic.com/~kaemdeq
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13201
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: oldschool »

Ja gram w to co chcę, a to co jest w Game Passie jest dodatkową atrakcją. Przecież nikt nie zabrania kupna gry, która wypada z Game Passa np., nie trzeba w nią koniecznie grać na już xD

Argument z exami ofc rozumiem.
Awatar użytkownika
insane
Posty: 1526
Rejestracja: 23 kwie 2019, 10:50

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: insane »

tymczasem w sony ostra pracuja nad zapewnieniem kolejnego roku ekskluzywnosci 1/3 final fantasy vii :bowdown:
Awatar użytkownika
kvcper
Posty: 649
Rejestracja: 19 wrz 2020, 20:47

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: kvcper »

oldschool pisze: 18 sty 2022, 18:55 Ja gram w to co chcę, a to co jest w Game Passie jest dodatkową atrakcją. Przecież nikt nie zabrania kupna gry, która wypada z Game Passa np., nie trzeba w nią koniecznie grać na już xD

Argument z exami ofc rozumiem.
To było do kolegi jvcore, bo odnosił się do plusa. Jego wypowiedź zabrzmiała mi jakby ważniejsza była dla niego zawartość abonamentów
Ja tu gram, a ty Mateusz Borek
https://rateyourmusic.com/~kaemdeq
Awatar użytkownika
KillerCroc
Posty: 2204
Rejestracja: 02 maja 2019, 18:45

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: KillerCroc »

kvcper pisze: 18 sty 2022, 17:17 Sony ma dużo kasy, nawet na acti byłoby ich stać.
Nie byłoby ich stać. To że Sony jest warte 150 mld, nie oznacza, że ich stać na taki zakup, taki ruch ze strony Sony jest nierealny.

Szkoda, że się taki monopol robi na rynku gier, zostaną jakieś małe studia z indykami a wszystko przejdzie pod banderę Microsoftu bo ich na to stać. Nie potrafili stworzyć lepszego środowiska do grania to je wykupują. Mogliby po prostu wykupić Sony :lol:
Gdybym urodził się gdzieś indziej miałbym szansę...
ODPOWIEDZ