Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Dyskusje na temat ulubionych gier użytkowników. Planszówki? Playstation czy Xbox?

Moderator: con shonery

Awatar użytkownika
quasimoto
Posty: 497
Rejestracja: 20 maja 2020, 13:01

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: quasimoto »

No ja mam kamerkę i gram na plejaku, więc nie wiem jak wygląda to na X :(
Awatar użytkownika
yytr
Posty: 1944
Rejestracja: 04 sty 2020, 16:11

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: yytr »

@wueste
Obczaj sobie Shadow of the Colossus. Nie jest to dokładnie to czego szukasz, ale nie będziesz żałować, a gra tanio teraz chodzi chyba.
Awatar użytkownika
Prez
Posty: 3651
Rejestracja: 26 lip 2019, 8:29

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: Prez »

Ten Shadow spoko? Odbiłem sie po 20 minutach przy pierwszym kolosie, strasznie nieintuicyjny i sztywny mi się wydawał
lygrys pisze: 11 maja 2022, 21:05 świetny dzień, jeden z najlepszych w moim życiu.
Dziękuje ci zjebana Polsko.
kup sobie płytkę z rapem NOWA LISTA I CENY
całość już na OLX
Awatar użytkownika
yytr
Posty: 1944
Rejestracja: 04 sty 2020, 16:11

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: yytr »

Jedna z lepszych gier w jakie grałem, spróbuj jeszcze raz. Sterowanie faktycznie nieintuicyjne i generalnie słabo wykonane już na tamte czasy.
Awatar użytkownika
wueste
Posty: 176
Rejestracja: 07 kwie 2021, 22:15

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: wueste »

Dzięki za propozycję. Obejrzałem kilka gameplay z Shadow of the Colossus i jakoś mnie to nie przekonało. Chyba zrobię sobie mała przerwę od grania i poczekam aż ceny trochę spadną.

Zastanawiałem się jeszcze nad The Last of Us. Trochę inny klimat, inna rozgrywka ale tyle osób chwali, że może warto? Takie gry kojarzą mi się z przygodowkami, gdzie rozwiązuje się zagadki, od czasu do czasu coś się postrzela. Może jestem w błędzie i trzyma w napięciu?
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 9919
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: lygrys »

Dużo czasu spędzacie na granie w gry?
Ja raczej jestem niedzielnym graczem i przeważnie gram w jakąś grę godzinkę.
Może dlatego, że ja gram głównie w gry z lat 80-tych i 90-tych.

Chociaż jak mam siedzieć przed konsolą, a wyjść na spacer to chyba wolę się przejść i posłuchać podcastu.
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
Prez
Posty: 3651
Rejestracja: 26 lip 2019, 8:29

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: Prez »

TLoU polecam max @wueste
lygrys pisze: 11 maja 2022, 21:05 świetny dzień, jeden z najlepszych w moim życiu.
Dziękuje ci zjebana Polsko.
kup sobie płytkę z rapem NOWA LISTA I CENY
całość już na OLX
Awatar użytkownika
Cz4rny1337
Moderator
Posty: 7832
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:52

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: Cz4rny1337 »

wiecej czytam i ogladam o grach niz gram w sumie, prokrastynacja nawet w tej dziedzinie
Obrazek
Awatar użytkownika
Ezio_Wroclaw
Posty: 2139
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: Ezio_Wroclaw »

Ja ostatnio syndrom "nie mam w co grać" choć biblioteka Steam wypełniona, lecę sobie Tomb Raidera z 2013 i spoko gierka, czeka jeszcze Shadow, niedługo sobie kupię Yakuze 6 żeby skończyć historię Kiryu.

Mam kartę do Empiku i kurde oczywiście, że nie mają doładowań Steam na stanie :wall: Zastanawiam się, czy kupno doładowań PayPal i kupienie przez niego doładowań Steam na Allegro nie będzie bardziej sensowne.
Obrazek

Nulla è reale, tutto è lecito.
https://musicxperienceblog.blogspot.com/ - maja pisaninka.
RateYourMusic
Awatar użytkownika
Kubinsky
Posty: 847
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:48

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: Kubinsky »

również dołączam się do poleceń jeśli chodzi o TLOU. jedno z moich najlepszych przeżyć growych ostatnich 10 lat.


a co do czasu grania to różnie, mam momenty w życiu że zamieniam się w typowego no-life'a i ciężko mnie od jakiejs gry oderwać, ale jednak od wielu miesięcy utrzymuje już się u mnie nawyk grania wieczorami przez godzinkę, max dwie.
ksiazenieporzadek

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: ksiazenieporzadek »

jak jest plandemia to w tygodniu z 3-4h dziennie, w weekend nawet z 12h jak mnie wciągnie coś
Awatar użytkownika
Rupert
Bodo
Posty: 4661
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:36

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: Rupert »

Wczoraj grałem 16h w final fantasy, jak w weekendy nałogowo w Lolka grałem to też od 9-19 luźno była orka
[size=10 pisze:jebanaplujdupa[/size] post_id=564758 time=1632312420 user_id=236]
mocno przeceniony post ruperta
Mateusz
Posty: 418
Rejestracja: 24 kwie 2019, 14:39

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: Mateusz »

Ostatnio coraz bardziej zwracam uwagę na taki nazwijmy to syndrom więźnia swojej biblioteki gier.
Można o tym mówić też w kontekście książek, filmów itp., ale mam wrażenie, że w branży gier jest to najbardziej widoczne.
Chodzi o to, że mamy tych gier nakupione nie wiadomo ile, świetne tytuły, polecane, już są to wypadałoby zagrać, ale czy na prawdę mamy na to ochotę? Ja się często łapię na tym, że jak zacznę jakąś grę to wypadałoby skończyć i tak ją męczę ileś tam godzin. Takie uzależnienie od zaliczania kolejnych gier.
Ma ktoś z Was podobnie?
Awatar użytkownika
Kubinsky
Posty: 847
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:48

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: Kubinsky »

trochę tak mam.
odkąd posiadam ps plusa to do biblioteki powpadało mi mnóstwo fajnych gier i część z nich jest taka, że nie wiem czy bym je kupił, ale jak są za darmo to chętnie ogram. tylko u mnie chyba to bardziej się rozkłada o brak czasu a nie chęci.
jeszcze tak nawiązując do poprzedniego posta w którym było wspomnienie TLOU. bardzo chciałem sobie kupić 2gą część, zwłaszcza że ostatnio widziałem w spoko cenie(coś około 8 dyszek) no ale cały czas z tyłu głowy mam, że "hej, masz w bibliotece najebane tyle gier, może najpierw wypadałoby pokończyć te które już masz zamiast kupywać nowe?"
Awatar użytkownika
wueste
Posty: 176
Rejestracja: 07 kwie 2021, 22:15

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: wueste »

Ja raczej dużo nie gram i nie potrafię skupić się na dłuższej rozgrywce niż godzina. Horizon Zero Dawn przechodziłem chyba około 3 miesiące, nie robiąc zbyt wielu misji pobocznych. Ale zauważyłem że mam takie momenty, że coś mnie wciągnie i gram nawet po kilka godzin. Miałem tak z God of War - tutaj grę zrobiłem w około 3 tygodnie.

Przy okazji The Last of Us można zagrać od razu w drugą część i odnajdę się w fabule czy lepiej przejść pierwsza część i zastanowić się nad drugą?
Awatar użytkownika
#1
Posty: 1386
Rejestracja: 18 maja 2019, 20:20

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: #1 »

Lepiej 1 później 2
^ kogo to chuj obchodzi?
Awatar użytkownika
Cz4rny1337
Moderator
Posty: 7832
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:52

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: Cz4rny1337 »

nie no koniecznie 1, potem 2 xD
Obrazek
Awatar użytkownika
wueste
Posty: 176
Rejestracja: 07 kwie 2021, 22:15

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: wueste »

Wiem, że to mogło być głupie pytanie ale po prostu staram się szanować swój czas i nawet gdy jakaś gra mi się spodoba to rzadko biorę się za kontynuację lub DLC. Wystarczy to co pograłem przy jednej części. Na przykład w Horizon Zero Dawn, które bardzo mi pasuje klimatem nie grałem już w The Frozen Wilds bo uznałem, że przeszedłem i skończyłem grę.

Może The Last of Us to ta gra, która zmieni moje podejście.
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4292
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: Piters »

Ja tak nie mam z przechodzeniem, że jak kupie to muszę. Przez co mam w chuj kupionych gier, pograną z godzinę i zostawione. Wkurwia mnie ile hajsu poszło na gry, w które w ogole nie grałem, chyba już wolałbym męczyć je na siłe
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
Awatar użytkownika
Cz4rny1337
Moderator
Posty: 7832
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:52

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: Cz4rny1337 »

mam jak @Piters, ale staram sie to zmieniac i hamuje sie przed kolejnym zakupem zanim nie skoncze obecnie rozgrzebanych tytulów. Na doadtek liczba promocji na gierki jest zbyt duza i co chwile cos dokupie chuj wie po co

@wueste - jednak TLOU1 to remaster gry z PS3, a TLOU2 to pełnoprawny tytuł - różnice w silniku są duże, rozgrywka niby identyczna, ale mi np. o wiele bardziej podobała się z ta z TLOU2 [moze troche malo zagadek, chociaz te zawsze sa bardzo proste w grach ND].

DLC z TLOU1 mozesz sobie darowac, chociaz jest bardzo przyjemne

w sumie spoko ze robia remaster TLOU1 na PS5, mam nadzieje, ze na silniku "TLOU2+"
Obrazek
ODPOWIEDZ