[seria dekady] Dark Souls

Dyskusje na temat ulubionych gier użytkowników. Planszówki? Playstation czy Xbox?

Moderator: con shonery

Awatar użytkownika
Kubinsky
Posty: 847
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:48

Re: [seria dekady] Dark Souls

Post autor: Kubinsky »

Chojny pisze: 14 cze 2020, 16:57 graj w dwójkę, i tak nie jest specjalnie powiązana z jedynką (tylko drobne smaczki dla tych co zauważą obejrzą lore videos na yt). poza tym będziesz miał najgorsze za sobą hehe
zacząłem grać w dwójkę wczoraj wieczorkiem, pograłem jakoś 1,5-2h i muszę przyznać, że póki co o wiele bardziej siada mi klimat niż w trójce. w sensie, bardziej czuć tutaj ten depresyjny, melancholijny, mistyczny klimat. 3 ma przepiękne lokacje i grafikę ofc, ale póki co to chyba dwójka mnie bardziej zauroczyła klimacikiem :D .

no i mam pytanko takie. zacząłem grać czarodziejem, bo uznałem że nie chcę robić znowu woja, żeby było za łatwo(co trochę śmiesznie brzmi kiedy mówimy o soulsach), no i odpadłem na pierwszym bossie. podchodziłem do niego już jakieś 10 razy i nie mogę ubić nawet 1/4 hp. do tego ten system utraty hp przy każdej śmierci mnie dosyć mocno niepokoi :lol:
no i w końcu dochodzimy do pytanka, które brzmi: czy na pózniejszym etapie gry będzie łatwiej dla czarodzieja? czy raczej jebać to, nie bawić się w jakieś różdzki i zaklęcia tylko se wojownikiem mieczyk i tarczę dzierżyć wesoło?

e:okej, oglądając lets play zauwazylem że ominąłem jakąs scieżkę wczesniejszą i to wlasnie nią powinienem pojsc żeby trochę doexpić na łatwiejszych wrogach
Awatar użytkownika
Blazfm
Posty: 595
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: [seria dekady] Dark Souls

Post autor: Blazfm »

To na kogo poleciałeś od razu?
https://www.last.fm/user/blazfm
https://www.instagram.com/blazfm
ezio_wrocław pisze: to nie świadczy o wielkości zespołu, że z nożem na gardle dostają nagle kopa motywacyjnego
Awatar użytkownika
Kubinsky
Posty: 847
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:48

Re: [seria dekady] Dark Souls

Post autor: Kubinsky »

Smoczy jezdziec
Awatar użytkownika
Blazfm
Posty: 595
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: [seria dekady] Dark Souls

Post autor: Blazfm »

Nie lubiłem chuja nigdy, obiektywnie jest prosty ale zawsze mi było ciężko z nim. Jeszcze ta droga do niego i te skurwysyny z młotami, wrrr
https://www.last.fm/user/blazfm
https://www.instagram.com/blazfm
ezio_wrocław pisze: to nie świadczy o wielkości zespołu, że z nożem na gardle dostają nagle kopa motywacyjnego
Awatar użytkownika
Prez
Posty: 3684
Rejestracja: 26 lip 2019, 8:29

Re: [seria dekady] Dark Souls

Post autor: Prez »

Kubinsky pisze: 15 cze 2020, 22:05 do tego ten system utraty hp przy każdej śmierci mnie dosyć mocno niepokoi :lol:
przepraszam bardzo, kurwa co? coś takiego jest w 2?
lygrys pisze: 11 maja 2022, 21:05 świetny dzień, jeden z najlepszych w moim życiu.
Dziękuje ci zjebana Polsko.
kup sobie płytkę z rapem NOWA LISTA I CENY
całość już na OLX
Awatar użytkownika
Kubinsky
Posty: 847
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:48

Re: [seria dekady] Dark Souls

Post autor: Kubinsky »

@Blazfm noo a jakie bylo moje zdziwienie, jak myślałem czemu pierwszy boss i dojście do niego takie trudne. dopiero teraz patrzę, że on jest trzeci w kolejności. swoją drogą jeden z powodów dla których lubię gry soulsowe, brak tej liniowości, czyli możesz ubić jednego bossa, a potem oglądasz na necie jak ktoś gra i się okazuje, że on ubił wcześniej dwóch innych, do których ty jeszcze nie dotarłeś. to samo miałem w trójce :D

@Prez nom niestety, jest coś takiego jak
Spoiler
efekt pustego. w wyniku którego traci się człowieczeństwo i z każdą śmiercią tracisz hp aż do połowy. na szczęście możesz odwrócić ten efekt używając "kukły człowieka" ale i tak jest to nieco utrudnienie rozgrywki(swoją drogą po co jeszcze bardziej utrudniać dark souls, serio :neutral: )
Awatar użytkownika
Prez
Posty: 3684
Rejestracja: 26 lip 2019, 8:29

Re: [seria dekady] Dark Souls

Post autor: Prez »

@Kubinsky
Spoiler
o ja pierdole, czyli efekt pustego i człowieczeństwo działa na tej samej zasadzie co w 1 z wyjątkiem tych spadków hp, dobrze kumam?
dzięki za odp @Blazfm
Ostatnio zmieniony 17 cze 2020, 13:42 przez Prez, łącznie zmieniany 1 raz.
lygrys pisze: 11 maja 2022, 21:05 świetny dzień, jeden z najlepszych w moim życiu.
Dziękuje ci zjebana Polsko.
kup sobie płytkę z rapem NOWA LISTA I CENY
całość już na OLX
Awatar użytkownika
Blazfm
Posty: 595
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: [seria dekady] Dark Souls

Post autor: Blazfm »

@Prez
Spoiler
Nom, mniej więcej to jest to samo. Ja tez tego nie lubiłem nigdy bo zawsze mi było szkoda marnować kukły bo miałem wrażenie ze jak użyje to mnie za rogiem następnym zajebie typ. Wiec prawie cała grę przeszedłem na tej połowie życia xd
https://www.last.fm/user/blazfm
https://www.instagram.com/blazfm
ezio_wrocław pisze: to nie świadczy o wielkości zespołu, że z nożem na gardle dostają nagle kopa motywacyjnego
Awatar użytkownika
Chojny
Posty: 471
Rejestracja: 10 maja 2019, 16:48

Re: [seria dekady] Dark Souls

Post autor: Chojny »

nie wiem czy spojlery mają tu sens, ale
Spoiler
chyba całą grę przeszedłem z pierścieniem, który sprawia że pasek od umierania może zmniejszyć się jedynie do 3/4. nie pamiętam gdzie go można znaleźć, ale na pewno na jakiejś z pierwszych lokacji
Awatar użytkownika
esdoen
Posty: 1214
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:44

Re: [seria dekady] Dark Souls

Post autor: esdoen »

No dobra, Dark Souls: Remastered zaliczone, co było ostatnimi Dark Soulsami które mi zostały. Okazało się że na Steamie jest stała wyprzedaż 50%, jak ktoś ma na koncie Dark Souls 1, więc nie czekałem aż łaskawie przecenią na PSN-ie.

Po IMO łatwym DS3 i DS2 (zahartowany Bloodbornem) myślałem, że DS1 też okaże się banalne, a tu psikus. Gra dużo mniej wybacza, sterowanie dużo mniej plastyczne. Prosta potyczka z trzema szkieletami może się skończyć śmiercią, jak się zagapi zbytnio... ale już walki z bossami, podobnie jak w DS2, dość kwadratowo i powolnie. Ale cieszę się, że wszystkie te ikoniczne walki udało mi się przeżyć - Smough i Ornstein, Sif, Gwyn... Właśnie kończę NG+ (zaskoczył mnie brak kontynuacji gry po zabiciu Gwyna, a ominąłem DLC, więc chcąc nie chcąc musiałem jeszcze raz wszystkim wtubić), i chyba platynki mi się nie będzie chciało.
Spoiler
jebać Blighttown
Kolejne w kolejce Nioh 2 i Sekiro, ale to jak solidnie stanieją, bo jakoś nie mam na te tytuły zajawki. No i Demon Souls jak już wyjdzie.
N0V4K
Posty: 79
Rejestracja: 24 wrz 2019, 20:57

Re: [seria dekady] Dark Souls

Post autor: N0V4K »

Właśnie dzisiaj remaster DS1 przecenili na PSN xD Btw zrobiłem ten sam błąd, nie odwiedziłem lokacji z DLC tylko wjebałem się na ostatniego bossa i elo. Dobrze, że w 2 już to ogarnęli
Awatar użytkownika
esdoen
Posty: 1214
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:44

Re: [seria dekady] Dark Souls

Post autor: esdoen »

Gurwa jeszcze taniej niż na Steamie z 50%, a wolę grać na PS4 XD No nic, przynajmniej w ultra-wide obczaiłem któreś soulsy.

wołam @Kubinsky
Awatar użytkownika
Kubinsky
Posty: 847
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:48

Re: [seria dekady] Dark Souls

Post autor: Kubinsky »

no w końcu i jedynka.
dzięki wielkie za info panowie
Awatar użytkownika
genocidegeneral
Posty: 9068
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:50

Re: [seria dekady] Dark Souls

Post autor: genocidegeneral »


Ale gościu jest szalony :dunno: w takim czasie to ja dochodzę do tego demona z psami (i dostaję na dziurę) a ten rozpierdala całą grę i non stop komentuje
Obrazek
Awatar użytkownika
Opieronie
Posty: 2174
Rejestracja: 18 paź 2019, 17:35

Re: [seria dekady] Dark Souls

Post autor: Opieronie »

To ja dorzucę:
Spoiler
Awatar użytkownika
Kalom
Posty: 4417
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:33
Lokalizacja: mówię z miejsca, gdzie rano wstać to sukces

Re: [seria dekady] Dark Souls

Post autor: Kalom »

Na Epic Games Store ruszyła open beta nowej soulslike gierki Mortal Shell. Piszę w tym temacie, bo może dotrze do większej ilości osób, a gra na filmikach wygląda naprawdę dobrze.
:joint: [*]
Awatar użytkownika
Kubinsky
Posty: 847
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:48

Re: [seria dekady] Dark Souls

Post autor: Kubinsky »

przechodzę sobie soulsy jedynkę i jestem w anor londo. na momencie z rycerzami strzelającymi z gzymsów utknąłem juz od 2 dni, łącznie 4 godziny gry na nich stracilem i dalej nie jestem w stanie sobie z nimi poradzić. niby to soulsy więc klasyk, ale chyba nigdy nie czułem tak mocno straconych 4 godzin z życia podczas grania w jakąkolwiek grę.
chyba pora zrobić sobie przerwę od tej serii
Awatar użytkownika
Prez
Posty: 3684
Rejestracja: 26 lip 2019, 8:29

Re: [seria dekady] Dark Souls

Post autor: Prez »

mordo jestem kawałek dalej, proponuję zrobić to w ten sposób:
Spoiler
kup poison arrows i ich po prostu zatruj, lajtowo znajdziesz miejsce, gdzie strzaly cie nie dochodza. tylko celuj delikatnie po lewo od nich, 2-3 trafienia i ich zatruwasz, 2 minuty i po krzyku
wróciłem właśnie do gry po miesiącu przerwy ze względu na brak czasu, cudo :bowdown: wkręciłem się niesamowicie, wczoraj zowniłem ornsteina i smougha całkiem gładko, chociaż pierwsze wrażenie było takie, że juz szedłem po chusteczki, żeby ocierać łzy wkurwienia przez następne godziny. okazało się jednak, że mam dojebany dmg i całkiem sprawnie padali, no i musowo pomoc upiora tam, żeby odciągał jednego z nich, bo z dwoma na plecach to jest kiepsko
lygrys pisze: 11 maja 2022, 21:05 świetny dzień, jeden z najlepszych w moim życiu.
Dziękuje ci zjebana Polsko.
kup sobie płytkę z rapem NOWA LISTA I CENY
całość już na OLX
Awatar użytkownika
Kubinsky
Posty: 847
Rejestracja: 02 maja 2019, 21:48

Re: [seria dekady] Dark Souls

Post autor: Kubinsky »

@Prez
dzięki wielkie. spróbuję w ten sposób
Awatar użytkownika
esdoen
Posty: 1214
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:44

Re: [seria dekady] Dark Souls

Post autor: esdoen »

Ja z tymi chujkami przy pierwszy runthrough strasznie przyfarciłem, jeden z nich po prostu się spierdolił z gzymsu sam z siebie. Niestety przy NG+ już trochę mi spuszczali łomot.
Spoiler
Ostatnim najlepszym pomysłem jaki najczęściej u mnie zadziałał to wystarczająco stabilna tarcza (ja chyba Stone Shield założyłem). Biegniesz do góry sprintem, i odbij od razu w lewo. Teraz widzisz jednego strzelca przed sobą - biegnąc raczej nie ma szans cię trafić, no ale ten drugi zjeb ci pruje w plecy - na słuch robię po prostu dodge roll do przodu i 80% razy się udaje.

Jak już dobijesz do strzelca po lewej, tarcza on, i kitrasz się za wieżyczką, żeby prawy strzelec cię nie widział - a w tym czasie możesz naklepać lewemu strzelcowi. Używam tu tarczy, bo turlając się za łatwo albo wyjść zza wieżyczki, albo się spierdolić.
ODPOWIEDZ