Now playing, czyli co jest grane?

Dyskusje na temat ulubionych gier użytkowników. Planszówki? Playstation czy Xbox?

Moderator: con shonery

DeDoK
Posty: 4210
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:33

Re: Now playing, czyli co jest grane?

Post autor: DeDoK »

Przecież to rogalik o ile dobrze pamiętam, czego się spodziewałeś xd

Wysłane z mojego Redmi 8 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
deska
Posty: 1083
Rejestracja: 27 mar 2020, 13:57

Re: Now playing, czyli co jest grane?

Post autor: deska »

@checollada spokojnie, poziom trudności rzeczywiście rośnie, ale nie przypominam sobie, żebym na jakimś miejscu zaciął się na wyjątkowo długo, a gra klimatem tak wciąga, że nie chcesz się poddać

@DeDoK to metroidvania z elementami soulslike, jak myślisz o rogaliku to chyba ci chodzi o Dead Cells
DeDoK
Posty: 4210
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:33

Re: Now playing, czyli co jest grane?

Post autor: DeDoK »

Nie, raczej upraszczam to po prostu

Wysłane z mojego Redmi 8 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
esdoen
Posty: 1214
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:44

Re: Now playing, czyli co jest grane?

Post autor: esdoen »

podbijam, było trochę frustracji, ale raczej właśnie z zapierdalaniem z ławeczki do docelowego miejsca, same walki uczciwe i wynagradzające trud
Spoiler
ale przyznam, że Grey Prince Zote nie dałem rady pokonać, tylko robiłem go już po skończeniu gry (opcjonalny boss z DLC) i troche motywacja siadła, więc z czasem po prostu nie włączyłem gry ponownie po rage quicie
zajebista gra, czekam na silksong
Awatar użytkownika
wojtas
Posty: 407
Rejestracja: 18 kwie 2019, 10:20
Lokalizacja: Miasto Maczet

Re: Now playing, czyli co jest grane?

Post autor: wojtas »

Zrobiłem sobie posumowanie roku i wyszło, że przeszedłem kampanie w 26 grach, pozdrawiam Game Passa :)
Spoiler
Dishonored 2
Prey
Darksiders III
STAR WARS Battlefront II
Batman™: Arkham Knight
Assassin's Creed Unity
HITMAN™
Assassin's Creed Origins
Thief
Gears Tactics
Gears of War: Ultimate Edition
Minecraft Dungeons
New Super Lucky's Tale
Darksiders Genesis
Untitled Goose Game
NBA 2K20
Tacoma
Forza Horizon 3
Forza Motorsport 6: Apex
Battletoads
Tetris Effect: Connected
Halo
Halo 2
Halo 3
Halo ODST
Halo 4
Awatar użytkownika
Parlae
Posty: 4703
Rejestracja: 29 lip 2019, 16:29

Re: Now playing, czyli co jest grane?

Post autor: Parlae »

Szacun. Bardzo ładnie. Warto ograć serię Halo? Bo jakoś na Gearsach to ja się zawiodłem lekko. Tzn. niby dobra napierdalanka ale takich gier jest teraz od groma.

btw. Co oznacza kampania w NBA 2k20? :D
frontkick

Re: Now playing, czyli co jest grane?

Post autor: frontkick »

Włączyłem sobie niedawno Wolfenstein: Enemy Territory i spoko sie gralo + wcale nie tak malo ludzi na serwerach jak mi sie wydawalo ze bedzie

Jeszcze RtCW chyba sb z rozpędu przejde w calosci
Awatar użytkownika
wojtas
Posty: 407
Rejestracja: 18 kwie 2019, 10:20
Lokalizacja: Miasto Maczet

Re: Now playing, czyli co jest grane?

Post autor: wojtas »

Parlae pisze: 24 lis 2020, 22:37 Szacun. Bardzo ładnie. Warto ograć serię Halo? Bo jakoś na Gearsach to ja się zawiodłem lekko. Tzn. niby dobra napierdalanka ale takich gier jest teraz od groma.

btw. Co oznacza kampania w NBA 2k20? :D
Podliczyłem fabularny prolog do My Player ;)

Co do Halo, to jest dość specyficzne, w 2011 zagrałem w wersję Anniversary jedynki i wtedy jakoś się nie zachwyciłem. Teraz zacząłem od Reach i grałem tak jak dodawali na PC. Tym razem się w kręciłem w to uniwersum, tak, że nawet szukałem terminali z historiami rozszerzającymi je (a nie zdarza mi się to w innych grach). Jak Ci Gearsy nie siadły to tu może być podobnie, ja je stawiam wyżej niż Halo.
Awatar użytkownika
esdoen
Posty: 1214
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:44

Re: Now playing, czyli co jest grane?

Post autor: esdoen »

Skończyłem w tym tygodniu Prey (tego nowego, nie klasyka). Długo nie mogłem się zabrać, w końcu coś mnie naszło, i... doskonale się bawiłem.
Prey to taki twór system/bioshockowy. Bardzo dużo eksploracji, zbierania skrawków informacji, żeby poskładać do kupy historię, bardzo fajne lore, dużo dylematów moralnych. No i doskonały setting sci-fi, opustoszała stacja kosmiczna zaatakowana przez... coś. Jedyne co zaczęło w pewnym momencie nużyć, to walka, ale nie było to i tak bardzo upierdliwe (a wraz z progresem walka też stawała się coraz prostsza).

Polecam, jak ktoś ma ochotę na sci-fi bioshocka.
Awatar użytkownika
Blazfm
Posty: 595
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Now playing, czyli co jest grane?

Post autor: Blazfm »

frontkick pisze: 24 lis 2020, 23:29 Włączyłem sobie niedawno Wolfenstein: Enemy Territory i spoko sie gralo + wcale nie tak malo ludzi na serwerach jak mi sie wydawalo ze bedzie

Jeszcze RtCW chyba sb z rozpędu przejde w calosci
O kurwa w sumie pograłbym :D

A Prey oczywiście piękny, ja natomiast teraz sobie gram w Wasteland 3 i polecam z całego serca, takich Fallout 2 feelsów to nie było chyba nigdzie jeszcze.
https://www.last.fm/user/blazfm
https://www.instagram.com/blazfm
ezio_wrocław pisze: to nie świadczy o wielkości zespołu, że z nożem na gardle dostają nagle kopa motywacyjnego
Awatar użytkownika
xou
Posty: 275
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:34

Re: Now playing, czyli co jest grane?

Post autor: xou »

esdoen pisze: 25 lis 2020, 11:24 dużo dylematów moralnych
serio? przeszedłem całe, bardzo dobre, ale tam był może jeden dylemat moralny na całą grę, bez przesady
Obrazek
ソロで帰る道すがら
挨拶さえもできないさ
待っても去っても変わらない
そうだ! これからだぜ?
Awatar użytkownika
esdoen
Posty: 1214
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:44

Re: Now playing, czyli co jest grane?

Post autor: esdoen »

@xou: w spoilerze, żeby nie zespoilować ludziom którzy nie grali
Spoiler
IMO tak, cała historia opierała się o to, co przedkładamy wyżej/niżej: swoje przetrwanie / dobro ludzi na stacji / dobro ludzi na ziemi / badania nad tyfonami, i ten motyw przewijał się cały czas. Może nie było to zarysowane zawsze w bezpośredni sposób (ale też było przecież: quest Decembera vs quest Alexa vs quest January'ego, sidequest z Advent Shuttle, sidequest z ludźmi w escape podzie, zabicie/zneutralizowanie mind controlled ludzi w mesie, zabicie/zneutralizowanie Dahla, okłamanie/powiedzenie prawdy Mikhaili - sporo tego było).

tak naprawdę to cała gra (do zakończenia, które zmieniło trochę sytuację) to był jeden wielki dylemat wagonika ;)
Awatar użytkownika
xou
Posty: 275
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:34

Re: Now playing, czyli co jest grane?

Post autor: xou »

w sumie racja, już pozapominałem. a więc plus dla preya, bo w przeciwieństwie do wielu innych współczesnych gier, te dylematy nie były tak nachalne
Obrazek
ソロで帰る道すがら
挨拶さえもできないさ
待っても去っても変わらない
そうだ! これからだぜ?
lambiczi
Posty: 845
Rejestracja: 22 kwie 2019, 16:58

Re: Now playing, czyli co jest grane?

Post autor: lambiczi »

Gram z dziewczyną w Trine 4, super przyjemna gierka, szczególnie na dwie osoby ;)
Awatar użytkownika
con shonery
Moderator
Posty: 5986
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:18

Re: Now playing, czyli co jest grane?

Post autor: con shonery »

Sięgnąłem wreszcie po Superliminal. Planowałem czekać na promocje, ale miałem taki przesyt zwykłymi grami, że byłem gotów zapłacić te 9 dyszek za 3 godziny zabawy (i tak taniej niż roksa). Nie żałuję, gra bawi się złudzeniami optycznymi, mechaniką i nawet gatunkami, chyba pierwszy raz w życiu zaśmiałem się na głos przez żart, jakby go nazwać, gameplayowy - pomijający język, wykorzystujący za to konwencje i level design, czyste emocje. Kawał świetnej roboty. W grze czuć ducha The Stanley Parable ale to jednak coś innego i z równie różnym What remains of Edith Finch zasiadają wspólnie w loży najlepszych dziwadeł w jakie grałem. Jak ktoś jest bogaty jak ja, to można kupić w pełnej cenie, ubogim polecam dodać do listy życzeń i czekać na promkę, a jak ktoś jest piratem, to nie wiem w ogóle czemu w to jeszcze nie grał.
Johnny

Re: Now playing, czyli co jest grane?

Post autor: Johnny »

Mam na wishliście, ale jednak czekam na promke ;) podobnie jak Teardown
Awatar użytkownika
Dudek
Posty: 114
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:14
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Now playing, czyli co jest grane?

Post autor: Dudek »

Kupiłem sobie Ori And The Will Of The Wisps na wyprzedaży na Steamie i jaka to jest piękna gierka :oops: Polecam każdemu
Awatar użytkownika
con shonery
Moderator
Posty: 5986
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:18

Re: Now playing, czyli co jest grane?

Post autor: con shonery »

@Dudek po Twoim poście przypomniałem sobie, że nie grałem jeszcze w Ori and the Blind Forest, akurat promocja na steamie jest, kupiłem i tyle powiem: :bowdown:
Awatar użytkownika
Rozpierdalator
Posty: 910
Rejestracja: 11 paź 2019, 19:17

Re: Now playing, czyli co jest grane?

Post autor: Rozpierdalator »

Ori to jest kocur jak nie wiem. Jeśli gry mogą być sztuką to to jest zajebisty przykład.

A co do Halo, to mi właśnie bardziej podeszło niż Gearsy, chociaż oba uniwersa bardzo lubię.

Ogrywam sobie teraz to New Super Lucky’s Tale. Był potencjał na na prawdę spoko gierę (dużo krótkich leveli to dobry pomysł na obejście braków technologicznych/budżetowych), ale jest za łatwa. Pewnie po prostu jest skierowana do starszych dzieci, ale jakby zrobili z niej jakiegoś hardkorowego platformera w takim settingu/stylu graficznym to przyciągnęłaby więcej odbiorców. Skończę bez bólu, ale szkoda że przechodzi się sama.
A LAMUSY PALĄ SZAJS
I PRUJĄ SIĘ NA PSACH
Awatar użytkownika
cloud
091 SICARIOS
Posty: 5864
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:31

Re: Now playing, czyli co jest grane?

Post autor: cloud »

No kurwa, nie mam w co grać w oczekiwaniu na tego Cyberpunka. Jesteście w stanie polecić coś z nowości? Pograłem trochę w nowego AC, ale dość szybko mnie znudził. Jakaś strzelanka z fajną fabułą, cokolwiek? Helppp.
lygrys pisze: 22 sty 2024, 9:47 Wszystkim fanom zimy życzę by zamarzli na śmierć.
ODPOWIEDZ