Now playing, czyli co jest grane?

Dyskusje na temat ulubionych gier użytkowników. Planszówki? Playstation czy Xbox?

Moderator: con shonery

Awatar użytkownika
Blazfm
Posty: 593
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Now playing, czyli co jest grane?

Post autor: Blazfm »

Lidwin pisze: 26 maja 2021, 21:40
Rupert pisze: 26 maja 2021, 16:03 Kurde też mi to chodzi po głowie ale kolejka jest długa
BTW grał ktoś w code vein?
W game pass bylo/jest. Takie soulslike tyle że w jakości lord of fallen. Bije biedą jak od ksiazenieporzadek
Hola hola, lords of the fallen było bardzo fajne.
https://www.last.fm/user/blazfm
https://www.instagram.com/blazfm
ezio_wrocław pisze: to nie świadczy o wielkości zespołu, że z nożem na gardle dostają nagle kopa motywacyjnego
Awatar użytkownika
Kalom
Posty: 4338
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:33
Lokalizacja: mówię z miejsca, gdzie rano wstać to sukces

Re: Now playing, czyli co jest grane?

Post autor: Kalom »

gram aktualnie code vein, jestem na etapie tej pojebanej lokacji z drogą do katedry i bardzo podoba mi się póki co i przyjemna gra
:joint: [*]
Awatar użytkownika
niuhniuh
Posty: 1423
Rejestracja: 12 wrz 2019, 9:02

Re: Now playing, czyli co jest grane?

Post autor: niuhniuh »

Days Gone to jest w chuj schematyczna, ale przy tym w chuj fajna gierka na takie sesje 1 albo 1,5h. Oczyścić jakiś obóz, zabić hordę, znaleźć dwie znajdźki, zrobić dwie misje i wyłączyć, a potem włączyć i zrobić to samo.
Kibic
Posty: 173
Rejestracja: 18 kwie 2019, 23:06

Re: Now playing, czyli co jest grane?

Post autor: Kibic »

gram se w NBA 2k Playgrounds 2 i mogłaby to być piękna gierka, jeżeli by to rozwijali pod jakieś rozgrywki esportowe, jakieś turnieje online, nie tylko to co na razie tam jest, ma to taki potencjał, ale no, to 2k xd
Awatar użytkownika
con shonery
Moderator
Posty: 5984
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:18

Re: Now playing, czyli co jest grane?

Post autor: con shonery »

Jaram się Duchem Cuszimy. Jakoś nie ciągnęło mnie do tej gry, bo myślałem że to Far Cry w japońskiej skórce i walką wręcz, no i w sumie tak jest ale sęk tkwi w różniących te gry szczegółach (dla uproszczenia traktuję serie Far Cry jako jedną grę, choć w sumie nie jest to jakaś przesada). Nie chodzi nawet o umiejscowienie akcji, bo farkraje mają czasem bardzo fajne settingi, nie stawiam Japonii samurajów ponad współczesną amerykańską prowincję, urzekły mnie rozwiązania gameplayowe.
Nie mamy dostępu do szerokiego wachlarzu broni z różnymi statystykami, dzięki czemu nie ma dylematu z czym śmigać pod pachą, można bardziej skupić się na walce. Nie wiem jak wy ale ja nie mam frajdy, kiedy mam do wyboru 10 pistoletów, 4 shotguny, 5 sztucerow i 8 snajperek (chyba, że to Ratchet & Clank), w ghost of tsushima mamy dużą katanę do walki, małą do skrytobójstwa i łuk*. Miecze odziedziczyliśmy po starym, więc nie będzie tak, że zaraz dostaniemy coś lepszego za ubicie 5 szczurów i zebranie poziomek. Żeby nie było nudno znajdujemy lub kupujemy zdobienia do miecza, które zmieniają praktycznie cały wygląd poza samym ostrzem (które po każdym ulepszeniu ma inną krawędź, bardzo subtelna rzecz, praktycznie niewidoczna, ale wielkie 5 dla nich za to). I tu płynnie wchodzimy do kolejnego mechanizmu, który lubię - personalizacja. Tu też nie mamy do wyboru nieskończonej ilości opcji, choć tacy zboczeńcy jak ja będą mogli odjebać mały fashion show - możemy mixować różne zbroje, nakrycia głowy, maski i wspomniany wygląd katan. Gra nadal polega na wypełnianiu dość podobnych zadań pobocznych, typu idź pan, zabij/znajdź, wróć, zniszcz obóz wroga, odkryj kapliczkę, ale kiedy w innych grach z otwartym światem nie mam motywacji do czyszczenia mapy, tak tutaj złapałem haczyk, bo poza ciuszkami znajdujemy też mongolskie artefakty, każdy ładnie wymodelowany w 3D i z ciekawostką historyczną w gratisie. Gra jest ładniejsza niż się spodziewałem, nie chodzi nawet o ilość poligonów na kutasie konia (choć technicznie też robi wrażenie) ale kierunek artystyczny - każda miejscówka, pora dnia, pogoda zachęca do korzystania z photo mode (kolejna rzecz w grach którą lubię). Do tego jak na grę z otwartym światem na stare ps4 ma zaskakująco krótkie czasy ładowania.
Z wątku głównego zrobiłem póki co z 2 questy, bo latam za znakami zapytania jak pojebany i nie wykluczam, że zaraz mi się to wszystko znudzi, no ale fajnie jest.

*Trochę skłamałem, bo mamy jeszcze nożyki do rzucania i bomby, ale to w sumie opcja, sam nie używam póki co, i drugi łuk (jeszcze go nie zdobyłem, też jest opcjonalny chyba, dostaje się go za jakiegoś questa, nazywa się długi łuk, więc może działa bardziej jak snajperka)
Awatar użytkownika
Parlae
Posty: 4611
Rejestracja: 29 lip 2019, 16:29

Re: Now playing, czyli co jest grane?

Post autor: Parlae »

Slay The Spire mnie wciągnęło mocno. Świetna gra. Póki co przeszedłem jedną postacią, zostały mi 3. :)

W pierwszego Deus Exa też zacząłem grać. Nigdy nie grałem w tę serię ale już mi się podoba. Widać pasję z jaką to stworzono. Mnóstwo sposobów na przejście misji, mnóstwo smaczków i głęboka mechanika. Strzelanie jest bardzo słabe, jednak to nie jest shooter w stylu No One Lives Forever czy innego Wolfensteina. Wolę przechodzić po cichu z hakowaniem. Grafika mnie nie odstrasza, nie mam awersji do starszych gier.
Awatar użytkownika
Whtn
Posty: 1651
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:16

Re: Now playing, czyli co jest grane?

Post autor: Whtn »

prócz dwójki cała seria trzyma się się doskonale i polecałbym ci zaraz po jedyne siąść do human revolution i mankind divided
Awatar użytkownika
Parlae
Posty: 4611
Rejestracja: 29 lip 2019, 16:29

Re: Now playing, czyli co jest grane?

Post autor: Parlae »

A co jest nie tak z Invisible War? Chciałem przejść po kolei, jak to mam w zwyczaju.

Matko jaki zajebisty soundtrack jest w tej grze. :bowdown:
Awatar użytkownika
oKulTywowany
Posty: 2165
Rejestracja: 01 sie 2019, 0:33

Re: Now playing, czyli co jest grane?

Post autor: oKulTywowany »

Wróciłem do red deda 2 , matkooo prawie 3 lata a gra dalej bije na głowę pod wzgledem rozrywki, z modami i trainerami to już kompleetniee roozpierdoool
This page is no longer available.
Awatar użytkownika
Jiigsi
good kid
Posty: 6840
Rejestracja: 18 kwie 2019, 14:20
Lokalizacja: u jasnego w klubie

Re: Now playing, czyli co jest grane?

Post autor: Jiigsi »

Hades super gierka. Dawno tyle funu nie miałem, chyba przy dead cells ostatnio
last.fm

She gon' make me feel nice, jiggy jiggy on deck
I got bare gyal 'round, jiggy jiggy on deck
Awatar użytkownika
Rozpierdalator
Posty: 902
Rejestracja: 11 paź 2019, 19:17

Re: Now playing, czyli co jest grane?

Post autor: Rozpierdalator »

Yakuza: Like a Dragon wjechała przedwczoraj do Game Passa i giereczka jest DOPIERDOLONA.

Grałem w kilka poprzednich części ale szybko się odbijałem przez to, że kompletnie nie podeszła mi Yakuza 0, a jak potem próbowałem grać w kolejne to nie kumałem do końca fabuły i wkurwiał mnie system walki (głównie przez to że tych walk było od zajebania) i japoński dubbing. Tutaj nie ma żadnej z tych rzeczy. Nowa historia (btw bardzo fajny protagonista. Nie gigachad zimny @Rozpierdalator a raczej taki śmieszek-wariacik), turowe walki i angielski dubbing.

ZAPRASZAM I POLECAM
A LAMUSY PALĄ SZAJS
I PRUJĄ SIĘ NA PSACH
Awatar użytkownika
Chojny
Posty: 471
Rejestracja: 10 maja 2019, 16:48

Re: Now playing, czyli co jest grane?

Post autor: Chojny »

mija dzisiaj rok od premiery tlou2, a ja zupełnym przypadkiem właśnie wczoraj po raz pierwszy ukończyłem. a ciężko było pamiętam, bo z jednej strony bardzo chciałem uczestniczyć w dyskusji dotyczącej reakcji graczy na przecieki fabularne i końcowy efekt, ale sam nie chciałem paść ofiarą spoilerów

po przejściu gry okazało się, że moje przypuszczenia były słuszne - gejmerzy to najgorszy gatunek podludzi i zesrali się z naprawdę najgorszych możliwych powodów. nie chcę tutaj rozpisywać o fabule, ale główna kość niezgody która dla wielu przekreśliła grę - dla mnie była absolutnie świetnym punktem wyjścia dla dalszych wydarzeń, a poprowadzenie historii z kilku perspektyw (bo nie mówię tylko o dwójce postaci, ale też na przykład o zmianie perspektywy ellie podczas wyprawy do kalifornii) to kolejny kroczek w ewolucji gier jako medium do opowiadania ciekawych fabuł. hejtu na wątki lgbt też nie ma co komentować - te mamy dokładnie dwa w całej 30-godzinnej grze, no kurwa skandal xD. albo to, że bohaterki (szczególnie jedna) nie wyglądają tak, że 13-latek mógłby sobie do nich spokojnie zwalić

nie jest to oczywiście krystalicznie bezbłędna historia, czasem jest troszkę za mało subtelna. jako liniowa gra jest zdecydowanie za długa - i ta, wiem, ze niektóre segmenty miały wybrzmieć jako, długie męczące i trochę żałosne (cała wyprawa abby po apteczkę z przejściem przez mosty nad miastem <3). ale np epizody ellie gdzie biega sama spokojnie mogłyby być skrócone o kilka aren. ogólnie sporo rzeczy można tutaj wybronić, jeśli się spojrzy na nie odpowiednio i spróbuje odgadnać co neil druckmann miał na myśli. i to bez żadnych usilnych nadinterpretacji

ok, jedna rzecz jest chujowa jak w każdej grze naughty dog - walka z bossem, tym gównem w szpitalu. przestańcie to robić, proszę
Awatar użytkownika
kshaq
Posty: 2350
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:51

Re: Now playing, czyli co jest grane?

Post autor: kshaq »

NARAKA: BLADEPOINT

Dawno żaden br nie dał mi tyle funu
Awatar użytkownika
Cz4rny1337
Moderator
Posty: 7832
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:52

Re: Now playing, czyli co jest grane?

Post autor: Cz4rny1337 »

Golf Story ogrywam - polecam serdeczne, sympatyczna gra z usmiechem, w golfa moze gralem ze 2 razy w zyciu, dalej nie kumam zasad, ale jest czadersko. Bardzo przyjemne polaczenie gatunków, fajna retro oprawa [ale unowocześniona], przyjemna muzyczka, az ciagnie zeby dalej grac.

polecam wszystkim ktorzy maja Nintendo Switch :3

szczegolnie ze niedlugo wychodzi sequel "sports story" z wieksza iloscia sportow

/edit
w miedzyczasie ogralem sobie na pstryku też "a short hike" i przepolecam serdecznie, klimat wakacji za miastem, milo spedzony czas przy ladnej muzyce
Obrazek
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Now playing, czyli co jest grane?

Post autor: baqlashan »

Wyniki ślizgawkowego rankingu gier wszech czasów: https://slizgawka.eu/viewtopic.php?f=20 ... &start=120
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
genocidegeneral
Posty: 9023
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:50

Re: Now playing, czyli co jest grane?

Post autor: genocidegeneral »

wróciłem sobie do wasteland 3, na starym pc odpuściłem bo niemożebnie irytowały mnie czasy wczytywania lokacji - a te są małe, więc loadingi są częste, no i jest całkiem przyjemnie, oczywiście jestem debilem i męczyłem się w czteroosobowym party, bo nie ogarnąłem opcji rekrutowania najemników i myślałem, że można do drużyny przyjmować tylko postacie powiedzmy fabularne, teraz mam pełny skład i jest zajebiście
Spoiler
jebać policję, tylko ożywiony pomnik byłego prezydenta może nas sądzić, elo :bowdown:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Prez
Posty: 3650
Rejestracja: 26 lip 2019, 8:29

Re: Now playing, czyli co jest grane?

Post autor: Prez »

Odbiłem się od Evil Within 2 i wjechalem w Horizon Zero Dawn, ale cudowna gierka :bowdown:
lygrys pisze: 11 maja 2022, 21:05 świetny dzień, jeden z najlepszych w moim życiu.
Dziękuje ci zjebana Polsko.
kup sobie płytkę z rapem NOWA LISTA I CENY
całość już na OLX
Awatar użytkownika
Parlae
Posty: 4611
Rejestracja: 29 lip 2019, 16:29

Re: Now playing, czyli co jest grane?

Post autor: Parlae »

W Far Cry Primal sobie pykam. Na razie 6 godzin na liczniku i jeszcze mnie nie znudziło, chociaż znaczników z zadaniami typowymi dla Ubisoftu od groma. ;) Całkiem przyjemne to polowanie i ciekawy setting.
ksiazenieporzadek

Re: Now playing, czyli co jest grane?

Post autor: ksiazenieporzadek »

u mnie na tapecie ghost of tsushima ostatnio no i zajebista jest ta gierka, wątek już skończyłem a teraz platynuję (chociaż trochę żmudne to odbijanie obozów, ale zostało mi jeszcze 10 na ostatniej lokalizacji i trochę znajdziek)
Awatar użytkownika
yytr
Posty: 1944
Rejestracja: 04 sty 2020, 16:11

Re: Now playing, czyli co jest grane?

Post autor: yytr »

Jak ziomek się wprowadzi z ps4 to mega wbijam w Ghosts of Tsushima, ale w to wsiąkne coś czuję :o Ale to na zimę plan :D
ODPOWIEDZ