Now playing, czyli co jest grane?

Dyskusje na temat ulubionych gier użytkowników. Planszówki? Playstation czy Xbox?

Moderator: con shonery

Awatar użytkownika
Prez
Posty: 3699
Rejestracja: 26 lip 2019, 8:29

Re: Now playing, czyli co jest grane?

Post autor: Prez »

ale ten Bloodborne jest wkurwiajacy
lygrys pisze: 11 maja 2022, 21:05 świetny dzień, jeden z najlepszych w moim życiu.
Dziękuje ci zjebana Polsko.
kup sobie płytkę z rapem NOWA LISTA I CENY
całość już na OLX
N0V4K
Posty: 79
Rejestracja: 24 wrz 2019, 20:57

Re: Now playing, czyli co jest grane?

Post autor: N0V4K »

Prez pisze: 03 lut 2020, 9:37 ale ten Bloodborne jest wkurwiajacy
Heh, u mnie to samo. Specjalnie jakiś czas temu zrobiłem drugie podejście no i nic, odechciało mi się grać po kilku h :dunno: Mega wkręciły mi się gry od FS, poza Bloodborne. Nie wiem kurwa, może coś ze mną jest nie tak, ale ta gra mnie po prostu męczy, pomimo, że wydaje się łatwiejsza od reszty. A z drugiej strony za klimat, lokację czy projekt przeciwników mogę posłać :bowdown:
Awatar użytkownika
esdoen
Posty: 1214
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:44

Re: Now playing, czyli co jest grane?

Post autor: esdoen »

Ja wręcz odwrotnie, Bloodborne to dla mnie jebany majstersztyk (wbita platynka), ale Dark Soulsa nie mogę zdzierżyć. Ale zaczynałem przygodę z takimi grami właśnie od Bloodborne'a - i dynamika walki sprawiła, że jak teraz muszę walczyć w DS, to pierdolca idzie dostać jak powolna i mało responsywna jest moja postać. Nioha też preferuję nad DS. Inna kwestia, że nie próbowałem jeszcze DS2 i DS3, ale nie chciałem ich zaczynać przed DS1 - a DS1 jest chyba już po prostu archaiczny.

A lore jest faktycznie mistrzostwem. Jak ktoś już skończył, to polecam poczytać The Paleblood Hunt, bardzo ładnie pomaga ułożyć sobie w głowie co się dokładnie odjebało w grze.

Z innych, kupiłem na wyprzedaży w zeszłym tygodniu Return of the Obra Dinn. Przygodówka w której wcielamy się w śledczego, który musi wykminić, co się stało na statku z każdym z pasażerów. Bardzo trudna, niesamowity klimat, i mocno unikatowy design, nie widziałem wcześniej czegoś takiego. Na razie trochę wymiękłem, ale jeszcze wrócę wyposażony w zeszyt, bo najmniejszy szczegół z różnych momentów historii może pomóc w rozkminieniu, a nie idzie wszystkiego spamiętać.
Ostatnio zmieniony 03 lut 2020, 19:35 przez esdoen, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Prez
Posty: 3699
Rejestracja: 26 lip 2019, 8:29

Re: Now playing, czyli co jest grane?

Post autor: Prez »

trochę pograłem dzisiaj i jest lepiej, udało się nawet dojść do pierwszego bossa, który oczywiście wciągnął mnie dupą w minutę ale już wyczuwam lepiej samą walkę i nie padam jak śmieć przy byle gościu z widłami
lygrys pisze: 11 maja 2022, 21:05 świetny dzień, jeden z najlepszych w moim życiu.
Dziękuje ci zjebana Polsko.
kup sobie płytkę z rapem NOWA LISTA I CENY
całość już na OLX
Awatar użytkownika
Peyton
Posty: 640
Rejestracja: 01 maja 2019, 23:56
Lokalizacja: Krk

Re: Now playing, czyli co jest grane?

Post autor: Peyton »

Cisnę ostatnio w NioH'a :). Dziś ukończona gra i zacząłem już NG+. Przeskok w poziomie trudności o wiele większy, niż DS'y/BB, ale gra petarda. Jak przejdę kawałek NG+'a, to na bank kupuję też season pass'a, żeby mieć pełną grę.
Kurła jak ja kocham ten gatunek gier...

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka


Yatzeek
Posty: 79
Rejestracja: 17 lip 2019, 7:24

Re: Now playing, czyli co jest grane?

Post autor: Yatzeek »

NioH'owi bliżej do Bloodborne czy DS ? Bo Bloodborne to jest moje top 1 gier na plejce a przez DS'y ciężko mi było przebrnąć i chyba tylko dwójeczke skończyłem
Awatar użytkownika
con shonery
Moderator
Posty: 5986
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:18

Re: Now playing, czyli co jest grane?

Post autor: con shonery »

Zrobiłem sobie weekend z demówkami na playstation 4, fajna sprawa w sumie tak pozwiedzać różne światy, spróbować różnych mechanik, trochę jakbym ograł kilka indyków. Tak się złożyło, że najbardziej przyciągnęły moją uwagę tytuły zrobione przez japończyków, wszystkie dzieją się w ciekawych światach i każda miała niepowtarzalny feeling, te japońce to jednak umieją, eksplorowałbym.

Code Vein taki klon soulsów, tylko dziwniejszy (postapo gotyckie anime?). Mi się w soulsy nie chce grać, ale jak ktoś lubi to warto sprawdzić, bo zapowiada się co najmniej porządnie.

NieR:Automata, jakoś mnie do tego nie ciągnęło ale demko to zmieniło, przyjemny system walki, dodatkowo urozmaicany przez dodawanie lub odejmowanie wymiarów (czasem kamera ustawia się z boku lub z góry i przechodzimy w tryb "2D", innym razem poza osiami poziomymi latamy jeszcze w pionie), sprawdzę całość na pewno.

Gravity Rush 2 - bardzo fajny system zabawy grawitacją, mam nadzieję, że projekty poziomów w pełnej wersji ciekawie to wykorzystują. demko krótkie, taka też opinia. poczekam aż stanieje (a może najpierw zaliczę 1?)

i największe zaskoczenie: Kingdom Hearts 3 - nigdy nie zwracałem uwagi na ta serię, mix disneya i squaresoftu jakoś mnie odstraszał, coś jak wołowina w czekoladzie - osobno spoko, ale razem tego nie widziałem. A tu niespodzianka, nie dość że kaczor donald i goofy w drużynie nie rażą (bo sie spizgałem?), gra się przyjemnie, to jeszcze takie czerpanie ze znanych marek pozwala mieć nadzieję na zwiedzanie różnych światów (w demie dostępna jest kraina disneyowskiego Herkulesa), bardzo mnie ciekawi gdzie pełna wersja gry mnie rzuci i kogo spotkam na swej drodze. Nom:)
Awatar użytkownika
esdoen
Posty: 1214
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:44

Re: Now playing, czyli co jest grane?

Post autor: esdoen »

Yatzeek pisze: 04 lut 2020, 7:39 NioH'owi bliżej do Bloodborne czy DS ? Bo Bloodborne to jest moje top 1 gier na plejce a przez DS'y ciężko mi było przebrnąć i chyba tylko dwójeczke skończyłem
Bliżej do Bloodborne, przez dynamikę rozgrywki. Ale wprowadza sporo nowych rozwiązań nieznanych ani z DS ani z BB. Początek był ciężki, dziwnie się w to grało, odpalanie misji z mapki (vs otwarty świat znany z DS/BB) wydawało się archaiczne, system upgrade'ów broni i zbroi jest masakrycznie przekombinowany, lore/historia - o ile nie interesuje cię feudalna Japonia i japońskie legendy o potworach - jest bardzo mało przyjazne. Niemniej grało się zajebiście, i czekam na Nioha 2.

con shonery, w KH3 jeszcze nie grałem, ale KH1+KH2 na zawsze w sercu, bardzo fajna seria i polecam ograć te wcześniejsze też. Z historią niestety się pogubili, pomysł rozbicia historii na milion spin-offów na różnych platformach nie wypalił, i nikt tak naprawdę nie wie o chuj chodzi. Podobnież KH3 nie dostarczył w temacie rozwiązania wątków, ale i tak sprawdzę, jak stanieje :D
Awatar użytkownika
con shonery
Moderator
Posty: 5986
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:18

Re: Now playing, czyli co jest grane?

Post autor: con shonery »

Dragon Quest XI póki co jest idealny, choć tygodniu wyłuskałem tylko 4 godzinki na grę, podczas których dotarłem do pierwszego twistu i planszy tytułowej a przygoda dopiero się zaczyna. Nie mogę doczekać się aż wrócę z pracy i będę nakurwiał te stworki pięknie animowane, wielką frajdę mam z samego odkrywania świata, a jak znalazłem w grze książkę opowiadającą o królestwach jakie w nim się znajdują to aż mnie ciarki przeszły na myśl ile przede mną niesamowitości.

Już kiełkuje myśl by wrócić do prywatnych klasyków, które ogrywałem mając 15 lat i nie kumałem fabuły (Chrono Cross, FFIX, Suikoden), tym razem uzbrojony w solidną znajomość angielskiego (która to rodziła się własnie na tych grach), no ale to może na emeryturze...
Awatar użytkownika
Diavolo
Posty: 85
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:33
Lokalizacja: Włocławek

Re: Now playing, czyli co jest grane?

Post autor: Diavolo »

SCP: Secret Laboratory na zmiane z Personą 5
[Zwrotka 1: Sentino]
Nie masz hajsu dla mnie, to się pierdol
Awatar użytkownika
gloryboy
Posty: 238
Rejestracja: 24 sie 2019, 23:57

Re: Now playing, czyli co jest grane?

Post autor: gloryboy »

Nigdy nie lubilem battle royale ale znalzlem takiedwie fajne gierki ktore mnie wciagnely, polecam i pozdrawiam Peter Fronchewsky
-darwin project
-cuisine royale
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: Now playing, czyli co jest grane?

Post autor: daveyo »

Cuisine royale polecam, świetna gierka i potrafi wciągnąć swoją prostotą.
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: Now playing, czyli co jest grane?

Post autor: daveyo »

Właśnie instaluję Diablo 2 i będę nakurwiał całą noc.
nigdyniebralemkoksu
Posty: 194
Rejestracja: 22 maja 2019, 17:09

Re: Now playing, czyli co jest grane?

Post autor: nigdyniebralemkoksu »

Skończyłem niedawno Hyper Light Drifter, przepiękne to jest. Polecam każdemu.

Szukając podobnej gierki wziąłem Enter the Gungeon, ma zajebisty "jeszcze raz, ostatni" współczynnik, tak samo duży współczynnik "o ty kurwo jebana". Pierwszy raz gram w roguelike i irytuje, że nie np. robienie kolejnych przejść nie daje mi lepszych statów czy coś, ale można przeżyć. Natomiast nie do przeżycia jest fakt, że np. mam w chuj hajsu, a w sklepie nie mają apteczek, bo chuj, bo tak się wylosowało. A potem gram następną rundę.
Awatar użytkownika
Parlae
Posty: 4694
Rejestracja: 29 lip 2019, 16:29

Re: Now playing, czyli co jest grane?

Post autor: Parlae »

Zacząłem sobie grać w Gears of War na PC bo jest w game passie i kurwa, jaka ta gra jest anachroniczna. Powolne tempo i bardzo prosty cover shooter jak na dzisiejsze standardy. No ale może kiedyś robiła wrażenie.

Pierwszy Crysis się tak nie zestarzał jak ta gra.
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: Now playing, czyli co jest grane?

Post autor: daveyo »

Pierwszy Crysis to gra wieczna, która się nie starzeje. :lol:

Ja ostatnio nostalgicznie wróciłem sobie do Sąsiedzi z piekła rodem, ograłem sobie te dwie części i bawiłem się świetnie. Pamiętam, że kiedyś miałem fizyczną wersję w boxie, ale gdzieś mi przepadła :cry: całkiem ładne ceny osiąga z tego co widziałem
Spoiler
Obrazek
Mogliby ogarnąć trzecią część. Myślę, że by się przyjęła.
sydemon
Posty: 161
Rejestracja: 08 maja 2019, 10:32

Re: Now playing, czyli co jest grane?

Post autor: sydemon »

Sąsiedzi z piekła rodem mega super giereczka, też bym zagrał z chęcia :oops:
Aktualnie sobie pogrywam w Kingdom Come z Epica. Mimo, że na początku mnie jakoś irytowało sterowanie, walki i ogólnie cała mechanika, tak teraz się mocno przekonuje do tego i ma to swój urok, no może oprócz strzelania z łuku, nadal mnie wkurza na maxa :dunno:
Awatar użytkownika
con shonery
Moderator
Posty: 5986
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:18

Re: Now playing, czyli co jest grane?

Post autor: con shonery »

30+ godzin w Dragon Quest XI i jest supcio ale lepa bym im sprzedał za muzykę. Tzn nie mam nic do samej muzyki, tylko do tego jak mało jej jest - każde miasto, każda plansza brzmią tak samo, kilka melodyjek na krzyż do wyrzygania. A szkoda, bo graficznie są zróżnicowane i aż prosi się żeby leciały w nich odpowiednio klimatyczne nutki, a tak klimat jest czasem wręcz odbierany. Ale nadal - dla fanów staroszkolnych jRPGów to pozycja obowiązkowa.
Awatar użytkownika
Chojny
Posty: 471
Rejestracja: 10 maja 2019, 16:48

Re: Now playing, czyli co jest grane?

Post autor: Chojny »

dreams jest piękne, jakby kogoś interesowało
przez godzinę z hakiem ograłem sobie crossover crasha z mgs, wyścigi kotów, mini-przygodówkę na pirackim statku, tetrisa, arkanoida, rekonstrukcję intra do skyrima, kilka wersji mario i sonica, vaporwave'ową samochdówkę, quiz z rozpoznawania fotorealistycznych modeli serów francuskich, bujałem się po grove street lewitującym cj'em i przeszedłem tomb raidera, który był lepszy od kilku prawdziwych części tej serii
Awatar użytkownika
esdoen
Posty: 1214
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:44

Re: Now playing, czyli co jest grane?

Post autor: esdoen »

for reference najnowszy dunkey

ODPOWIEDZ