simracing

Dyskusje na temat ulubionych gier użytkowników. Planszówki? Playstation czy Xbox?

Moderator: con shonery

Awatar użytkownika
MoTyW
Pierwszy Mod
Posty: 5374
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:34

Re: simracing / gry wyścigowe - symulatory & simcade

Post autor: MoTyW »

LeeSu pisze: 30 kwie 2020, 14:17 finalnie sie okazuje, że lepiej kupić gruza
No tak jest, tylko gruza jak rozkurwisz to potem tydzień siedzenia w garażu i siano, a w gierce klikasz restart i eluwa xD
instinct pisze: 30 kwie 2020, 15:14 znajomy gra w ACC na VRze online normalnie
gra chyba mid/low z usuniętymi cieniami - ma z tego co pamiętam rtxa 2060s i i7 9 generacji i ciągnie to ledwo ledwo 60 klatek
A nie ma przypadkiem CSP i SOL? Bo w gołej wersji to mi się trochę wierzyć nie chce :D
ed. A dobra, ACC, myśłałem, że o normalne AC chodzi xd
Ostatnio zmieniony 03 maja 2020, 13:07 przez MoTyW, łącznie zmieniany 1 raz.
SLGWK since 15.08.2009
#wolnykurdystan #wolnacipa
Awatar użytkownika
genocidegeneral
Posty: 9022
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:50

Re: simracing / gry wyścigowe - symulatory & simcade

Post autor: genocidegeneral »

Mam takie pytanie dotyczące trochę fajnej trochę śmiesznej gierki pt. project cars 2: czemu biegi zmieniają się tam bez wciskania sprzęgła? nawet nogi z gazu nie trzeba zdejmować nie mówiąc o dostosowaniu obrotów silnika. Honda civic w grze ma wyraźnie zaznaczone, że skrzynia h pattern. W assetto corsa gra wie jakim jedziesz samochodem i jeśli on ma łopatki to też musisz zmieniać biegi łopatkami i lewarek w ogóle nie działa a tu takie dziadostwo

Opcję automatic clutch mam wyłączoną jbc
Obrazek
Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6837
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: simracing / gry wyścigowe - symulatory & simcade

Post autor: instinkt »

24h Le Mans w rFactor 2 z All-Star lineupem (Leclerc, Alonso, Verstappen, Button, Norris, Massa, Barrichello, Montoya, Gasly i jeszcze kilku innych z F1 + większość kozaków z endurance i wiele więcej)

zajebiście to wygląda :bowdown:

pełna lista startowa
https://assets.lemans.org/explorer/pdf/ ... -guide.pdf
MalinowyJogurt

Re: simracing / gry wyścigowe - symulatory & simcade

Post autor: MalinowyJogurt »

F1 2020 piękny tryb kariery :oops:
Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6837
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: simracing / gry wyścigowe

Post autor: instinkt »

zacząłem sobie grać w rFactora 2 i ależ to jest benger jeżeli chodzi o ffb, model jazdy/opon i całe ogólnopojęte czucie auta
AC nie ma do tego żadnego podjazdu i ACC również nie

gra przez długi czas była zaniedbana, ale rozpędza się w ostatnim czasie coraz bardziej z tego co widziałem
studio które to ogarnia wrzuca regularne "roadmapy" zapowiadające co zamierzają dalej robić z tytułem i wygląda to naprawdę obiecująco
gdzieś tam widziałem że następnym ich ruchem ma być system matchmakingowy, bodajże przewidziany już na grudzień(?) (chociaż nie jest to jeszcze oficjalna informacja) który jeżeli wyjdzie w takiej formie jak powinien to może rozruszać tę grę na dobre

niestety platforma ta ma swoje bolączki
UI w wielu miejscach jest straszliwie chujowe - ta nowa wersja która się pojawiła niedawno chociaż nie wygląda już jak z lat 80 to nadal daleko jej do znośnej funkcjonalności
za dlcki trzeba trochę wybulić, chociaż nie jest to tak duża kwota jak myślałem na początku - cały użyteczny content można zgarnąć za około 300 pln (+ 50 pln za grę na promce, albo 25 u ruskich :D)
do tego wspierane są mody i niektóre z nich nie odbiegają jakością od płatnego contentu, chociaż sama scena moderska nie żyje aż tak mocno jak ta w AC - ale to raczej kwestia tego że to platforma do ścigania, a nie do robienia jakichś głupot
największe ligi używają najczęściej tych płatnych, szczególnie GT3, prototypów no i torów z którymi case wygląda tak że mody są, ale jeżeli tor jest wydawany oficjalnie to wsparcie dla konkretnego moda społeczności jest blokowane - więc swoje trzeba wypłacić (te wspomniane 300 pln at least)
ciężko też tak po prostu sobie wejść na jakiś serwer randomowo i się ścigać, chociaż w samym AC też jest z tym duży problem przez mnogość modów gdzie tak naprawdę większość robi głupoty zamiast się ścigać - na tym polu ACC czy iRacing zdecydowanie wygrywają póki co, ale naprawdę liczę że ten system w rF2 wypali

na duży plus też to że gra jest super zoptymalizowana, na moim średnio-słabym PC na dużych gridach działa bez problemu, gdzie do ACC trzeba mieć kombajn który i tak nie gwarantuje stabilności, a gra wcale nie jest jakaś brzydka mimo że jest już leciwa - szczególnie jeżeli ogrywamy świeżo aktualizowany content, bo ten starszy oczywiście niedomaga jeżeli chodzi o textury czy szczegółowość

na duży plus też to że można sobie jebnąć serwer na 104 sloty :lol: komp wtedy wybucha i nie wiem jaki tor wgl ma tyle boxów, ale ok :lol:
Awatar użytkownika
Sergiusz
Posty: 892
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:22

Re: simracing / gry wyścigowe

Post autor: Sergiusz »

Jestem w potrzasku pomóżcie błagam.

Grałem kiedyś na G27, pożyczonym od wuja, głównie AC i Dirt Rally - od razu też zaznaczę że mimo wszystko prosem nie jestem i w dircie lamił fest akurat.

Ostatnio mnie bardzo tchnęło żeby wrócić do kierki i nauczyć się jeździć - teraz problem - jaką kierkę kupić?

Myślałem nad G923, albo czymś od Thrustmastera (tutaj akurat nie znam się na modelach i nie do końca wiem na co patrzeć na ten moment). Tylko wyszło tak że kuzyn ma na sprzedaż G29 i bardzo się skłaniam na tę opcję.

Głównie będę grał w AC/ACC, od święta WRC. Ktoś coś? :neutral:
Awatar użytkownika
fromage
Posty: 3906
Rejestracja: 07 gru 2020, 20:01

Re: simracing / gry wyścigowe

Post autor: fromage »

sciagaj z pirata collin macrae 2 i dirta jakiegos najnowzsego lub starszegp i mozesz na obe dwie dac takie zajebiste modziki ze to wyglada, z mojego GTA III zrobili ze lepiej niz GTA V wyglada
Chief Keef pisze: I'm so fly, I'm so fly, in Hawaii eating Thai
You gotta pay me for a comment, and that comment might be why
Asian ho, say she think I'm nice, why 'cause I eat rice?
Bitch, I'm mean, go and get your things, you can spend the night
Awatar użytkownika
Sergiusz
Posty: 892
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:22

Re: simracing / gry wyścigowe

Post autor: Sergiusz »

o kurwa faktycznie ide wiadro zajebac dzieki mordo!!
Awatar użytkownika
Rozpierdalator
Posty: 902
Rejestracja: 11 paź 2019, 19:17

Re: simracing / gry wyścigowe

Post autor: Rozpierdalator »

Grałem tylko na DFGT i G25. Logi niby spoko, ale jednak wkurzają te zębatki, na których jest cały mechanizm. W Thrustmasterach masz paski, więc jakbym chciał wydać tyle na kierę to w Logi raczej bym się nie pchał. Zależy też czy chcesz grać ze skrzynią w układzie H. Jeśli nie to Thrustmaster T300 powinno być zajebistą opcją, jeśli chciałbyś tyle wydać.

Multi w F1 2020 to gówno obesrane zabugowane.
A LAMUSY PALĄ SZAJS
I PRUJĄ SIĘ NA PSACH
Awatar użytkownika
Sergiusz
Posty: 892
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:22

Re: simracing / gry wyścigowe

Post autor: Sergiusz »

dzięki za odpowiedz @Rozpierdalator.
Finalnie powijam G29 ze stojakiem za 900zł który mi w chuj życie ułatwi.

No i zobaczymy, jak się wkręcę, jak będę jakieś wyniki robił to kiedyś jakiś upgrade się zrobi a póki co za 900zł niczego lepszego bym chyba nie wyrwał więc gitara :joint:
Awatar użytkownika
integro06
Posty: 24
Rejestracja: 01 sie 2019, 20:20

Re: simracing / gry wyścigowe

Post autor: integro06 »

Mam dfgt od paru lat, a w tym roku zmienilem na thrustmastera t500 i roznica w kierze na zebatkach, a na pasku jest olbrzymia. Z logi sprzedzilem sporo czasu, dfgt, mimo, ze to stara kiero to naprawde udana i dajaca sporo zabawy, ale to dopiero thrustmaster sprawil, ze spowrotem wciagnalem sie w simracing, na tyle, ze w ciagu ostatnich 8 miesiecy ponad 600h spedzone za kolkiem, w tym tylko okolo 30 godzin w dircie 2, pod ktorego zmienialem sprzet, a finalnie skonczylo sie na dodatkach, duzym monitorze, wygodnym kokpicie, lacznie ponad 6k wydane juz bd, takze mocno wciagnelo. Ogolnie polecam pedaly z load cellem, jest to gigantyczna roznica w porownaniu do takich t3pa pro, ktore wydaway mi sie juz kozackie, roznice w kontroli nie do opisania. Takze jakbym mial ograniczony budzet to moglbym nawet na starym dfgt smigac byle dobre pedalce miec, one jednak najwiejsza robote robia.
Awatar użytkownika
MoTyW
Pierwszy Mod
Posty: 5374
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:34

Re: simracing / gry wyścigowe

Post autor: MoTyW »

Właśnie przymierzam się do jakiegoś playseata, bo wkurwia mnie za każdym razem rozkładanie i zbieranie sprzętu z przestrzeni, w której na co dzień pracuję :/
SLGWK since 15.08.2009
#wolnykurdystan #wolnacipa
Awatar użytkownika
deska
Posty: 1083
Rejestracja: 27 mar 2020, 13:57

Re: simracing / gry wyścigowe

Post autor: deska »

kurwa mój stary tak się wkręcił w dirt rally dwa od jakiegoś czasu, że tylko mu w głowie sim rally polska, jebany fanatyk jak ojciec z pasty, w ogóle nie siedzi z matką już, tylko ciągle pisze z chłopakami z srp i ciśnie tę samą trasę cały dzień żeby dyplom dostać za wysokie miejsce

niebezpieczne ty gry
Awatar użytkownika
integro06
Posty: 24
Rejestracja: 01 sie 2019, 20:20

Re: simracing / gry wyścigowe

Post autor: integro06 »

MoTyW pisze: 29 gru 2020, 14:02 Właśnie przymierzam się do jakiegoś playseata, bo wkurwia mnie za każdym razem rozkładanie i zbieranie sprzętu z przestrzeni, w której na co dzień pracuję :/
Ja długo napalałem się na GT Omega (https://www.gtomega.co.uk/products/art-racing-cockpit https://www.gtomega.co.uk/products/pro- ... 2279776344) stabilna konstrukcja, możliwość rozbudowy, wyboru odpowiedniego fotela i bardzo fajna cena, ale trzeba polować, bo często są sould out. Ogólnie jak czytałem sporo osób poleca, także wydaje mi się nieporównywalnie lepszym wyborem niż z podobnej półki cenowej jakieś Playseat Evolution czy inne podobne nacon rc500, które są podobno cholernie niewygodne, z małą możliwością regulacji i mają twarde siedziska, a sama konstrukcji taka niezaspecjalnie solidna. Pod niedzielne granie może się nada, ale w innym przypadku szkoda kasy, nie mówiąc już jak ma się jakiś mocniejszy sprzęt.
Też mnie wkurwiało podłączanie tego wszystkiego do biurka, ale niestety z braku miejsca i ewentualnych sporych kompromisów musiałem na ten rok odłożyć zakup czegoś większego i szukałem zestawu składanego, wybór nie wielki, bo playseat challenge i Next Level Racing FGT lite plus jakieś których już nie pamiętam. Next level fgt spoko, wiele konfiguracji, ale też za każdym razem to rozkładać i składać to tak samo wkurwiające i jak patrzyłem na yt chwile to trwa. Ostatecznie mając małe obawy jak się sprawdzi taki fotel "rybacki" kupiłem tego chellenga, z ewentualnością zwrotu do sklepu, ale ku mojemu zdziwieniu okazał się to świetny wybór. Fotel jest mega wygodny, mogę długo siedzieć i kręgosłup nie boli, materiał też spoko, plecy się tak nie pocą na nim, sama stabilność ponad moje oczekiwania, nie kołysze się ani nic, co prawda nie grałem w żadne gry, gdzie trzeba kręcić dynamicznie kierą non stop, tylko same torówki, gdzie poza sporadycznymi naprawdę mocnymi kontrami jeździ się w miarę spokojnie, ale myślę, że jest ok. Olbrzymi plus taki, że po złożeniu zajmuje jakieś 45x60x130cm, mieści mi się między ścianę, a szafę, samo rozłożenie to minuta roboty razem z podpięciem pod kompa i wysunięciem monitora z wysięgnika przed oczy i można siadać i grać, a często to po prostu go odsuwam na bok i tylko zginam na pół. Z minusów to na pewno to, że trzeba uważać, przy siadaniu, aby cały czas trzymać podstawkę z bazą na tym wysięgniku, który się odchyla, tym bardziej jak się nie wysunie takiej bocznej stopki, bo może przeważyć fotel, ale to mały problem. Większy dla osób korzystających z np. shiftera, nie ma dedykowanego miejsca na montaż, co prawda da się dokupić jakieś mocowania nieoficjalne, albo są poradniki na yt, jak zamontować. Mam th8a i da się to zrobić nawet bez żadnych dodatków tylko w odpowiednim miejscu złapać, ale dla mnie to nie problem i tak póki co rzadko korzystałem z shiftera. Pamiętam wysyłałeś mi kiedyś namiary na hydrołape z allegro i tu może być większy problem z montażem, póki co na razie nie korzystam to nie kupowałem, ale raczej ciężko by było go jakoś zamontować, tylko i wyłącznie raczej gdzieś obok do czegoś, za to ten next level fgt ma w oryginale podstawkę pod którą można coś zamontować. Inny minus taki, że mając jakieś pedały z load cellem trzeba już liczyć się z tym, że fotel raczej musi być dosunięty do ściany i same pedały złapać dodatkowo jakimiś opaskami zaciskanymi do tego miejsca gdzie się je montuje, bo sam oryginalny ściągacz raz, że nie chciał objąć tych pedałów, a dwa będzie za słaby, żeby je utrzymać. Sam zrobiłem tak, że ani drgną w prawo czy to lewo, nic się nie ślizga, jest stabilnie. Ogólnie spoko, jestem bardzo zadowolony, do wakacji co najmniej musi mi starczyć, ale wiem, że będzie to przyjemne korzystanie z fotela. W planach jeszcze dwa dodatkowe monitory do tripla, albo ultrawide, ale to już przy nowym stanowisku.
Awatar użytkownika
LeeSu
Posty: 1594
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:52

Re: simracing / gry wyścigowe

Post autor: LeeSu »

od pół roku przymierzam się do kupienia playseat challenge :oops: czekam tylko na jakiś outlet, bo 900zł za fotel rybacki to trochę za dużo dla mnie
+48 997
To nie pitca na dowuz
insane
Posty: 1483
Rejestracja: 23 kwie 2019, 10:50

Re: simracing / gry wyścigowe

Post autor: insane »

no to wyciaganie z szafy calego zestawu jest sporym minusem simracingu jesli nie ma sie gaming roomu
Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6837
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: simracing / gry wyścigowe

Post autor: instinkt »

aktualnie nie opłaca się kupować logitecha nigdy
t300 kosztuje niewiele więcej w sumie a jest 2x lepsza, a przynajmniej baza bo jeżeli chodzi o pedały to jest to dość dyskusyjny temat
ja szczerze po czasie dużo bardziej wolałem te od logitecha, z t3pa pro co chwile mam jakieś problemy + martwe strefy w nich to jakiś żart, ale na szczęście to akurat można szybko naprawić wpierdalając stack filcowych podkładek między pedał a blaszke która blokuje pedał w punkcie 0 :rotfl:

inna sprawa że ogólnie ceny troche wyjebało w ostatnim roku w tym segmencie więc średnio wygląda teraz wchodzenie do zabawy od zera

ogólnie wydaje mi się że najlepszy entry set to byłaby baza od 300 i pedały od g29, niestety nie da się kupić chyba osobno tych komponentów ze sklepu

ja osobiście myślałem o upgradzie z t3pa pro do t-lcm, ale nie wydaje mi się żeby one były warte prawie 1k przez to jaki ból głowy miałem przy t3pa pro (a to mod pod hamulec trzeba było robić własnoręcznie bo ten basicowy był chujowy, a to sprężyna pod gazem za miękka, a to martwe strefy, a to coś tam) mimo że to jeden z najtańszych loadcellów - bardziej się skłaniam ku poczekaniu chwile i kupieniu Heusinkveldów
Awatar użytkownika
genocidegeneral
Posty: 9022
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:50

Re: simracing / gry wyścigowe

Post autor: genocidegeneral »

ale typ który projektował przeglądarkę serwerów acc to naprawdę powinien zostać pobity :nonono:
Obrazek
Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6837
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: simracing / gry wyścigowe

Post autor: instinkt »

to chyba nie widziałeś jak wygląda rFactor :lol:
Awatar użytkownika
MoTyW
Pierwszy Mod
Posty: 5374
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:34

Re: simracing / symulatory wyścigowe

Post autor: MoTyW »

Kupiłem sb riga Next Level Racing GT-Lite, bo dorwałem kod na Morele ze stówką zniżki, a już i tak był dość tani (tańszy niż wszystkie oferty jakie do tej pory widziałem w sklepach i na Allegro) i powiem Wam, że jest komfort w chuj. Raz, że pozycja w końcu jest taka, jak być powinna (a np. od dłuższego jeżdżenia w setupie biurkowym bolało mnie kolano), dwa, że złożenie całości zajmuje z 2 minuty, co jest kurwa sztosem, biorąc pod uwagę, że mój komp to także moje miejsce pracy, a trzy, że materiał-siateczka jest zrobiony po to, żeby nie upocić się jak świnia w moment, co na normalnym fotelu było standardem. Poskładany niby trochę miejsca zajmuje, ale nie jest tragicznie i da się go gdzieś w miarę upchnąć. Nakurwowałem się strasznie przy montażu, ale efekt wynagrodził :D
SLGWK since 15.08.2009
#wolnykurdystan #wolnacipa
ODPOWIEDZ