Drugie urodziny Ślizgawki

Miejsce, w którym znajdziesz wszelkie regulaminy i ogłoszenia dotyczące poprawnego funkcjonowania forum.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11406
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Drugie urodziny Ślizgawki

Post autor: SWN »

Wstęp

To już dwa lata, odkąd zachciało nam się uciec z tonącego statku i kolejne urodziny projektu stworzonego w kilka godzin, bo Jose nie mógł się skontaktować z Zinnem. Nie będę pisał nic patetycznego, chociaż nie ukrywam, że łatwo mi się uśmiechnąć, kiedy tylko przypominam sobie wszystkie wątpliwości towarzyszące dezercji, odświeżanie strony sprawdzając, czy w ogóle ktoś się zarejestruje i naprawianie pierwszych błędów.

Mimo nieco rotującego składu nadal udaje się utrzymać większość starej ekipy w jednej części, a samo forum wbrew moim marnym przewidywaniom (kmwtw, byłem bardzo sceptycznie nastawiony do przenosin) nie jest jedynie dziurawą, ewakuacyjną szalupą, tylko pełnoprawnym statkiem generującym kolejne, własne klasyki, o czym zresztą jest już oddzielny temat. Podoba mi się, że mimo kontynuowania charakterystycznej, hermetycznej atmosfery przypominającej bardziej zamknięty czat z niezrozumiałymi dla reszty dowcipami, nadal co jakiś czas pojawiają się nowe twarze które przeganiacie w ciągu tygodnia i proszą mnie o usunięcie konta wprowadzające trochę świeżego powietrza. Szanuję obecność dwóch frontów zarówno w tematach okołorapowych jak i politycznych (chociaż w tym roku z wiadomej okazji było wyjątkowo gorąco, trzeba przyznać), bo pomimo zarzutów rzekomej stronniczości (z obu stron) forum dostarcza masę odmiennych przemyśleń i perspektyw, stąd ubolewam o kilku decyzjach 'politycznych' odejść na forumową emeryturę i wcale nie uważam, żeby faworyzowani byli jedni lub drudzy.


Zbiórka

HTTPS://ZRZUTKA.PL/Z/SLIZGAWKA

Zgodnie z pojawiającymi się pytaniami, przy okazji urodzin postanowiłem zorganizować zbiórkę pieniędzy na cele forum. Po raz kolejny miałem przez to w głowie lekki dylemat, bo z jednej strony jest mi głupio wyciągać czapkę po środki na zabawkę, którą sam postanowiłem sobie stworzyć, a z drugiej dochodziło do mnie coraz więcej głosów sugerujących rozejrzenie się za taką możliwością lub po prostu chęci rzucenia kilku złotych. Razem z zaufanymi osobami przemyślałem dwie najpopularniejsze warianty (zrzutka/patronite) i zdecydowałem się na ten pierwszy, ponieważ świadomość bycia 'uwiązanym' comiesięcznymi przelewami od często zupełnie obcych osób generowałaby na mnie niezdrową presję i czułbym się jak Krzysztof Gonciarz.

Mimo praktycznie codziennej obecności, Ślizgawka nie jest dla mnie żadnym etatem, na który musiałbym poświęcać czas zawodowy. Cel założonej zrzutki został wyliczony na podstawie przybliżonych kosztów dwuletniego przedłużenia zaplecza (serwer, domena, pakiet zabezpieczeń) i podobnie jak przed dwoma laty - ciekawskim wpłacającym bez problemu mogę przedstawić na co poszły ich pieniądze. Moim zdaniem całkiem uczciwy deal - jednorazowa pomoc z drobnymi grantami, aniżeli porywanie się na comiesięczne wpłaty, gdzie forum opłacam przecież raz na rok.

Data zakończenia zbiórki ustawiona na 12 czerwca, aczkolwiek nie jest to żadna data graniczna, bo wszystko zostało JUŻ opłacone (więc to nic w stylu 'nie zbierzemy - forum upadnie'). Cel możliwy do przekroczenia nawet po zebraniu całości, natomiast co do benefitów: wpłata gwarantująca wszystkie bonusy to 24PLN. W ramach udogodnień póki co przewiduję (bo być może wpadniemy na coś jeszcze):
Spoiler
- Możliwość dodania ustalonego tytułu widocznego pod nickiem (to, co posiadają np. zwycięzcy Gold Cloud albo Typera)
- Trzykrotnie powiększoną skrzynka prywatnych wiadomości (przychodzące, wychodzące)
- Brak wymogu captchy przy jej ewentualnym powrocie
- Brak reklam na stronie przy ich ewentualnym wprowadzeniu
Nie jestem jeszcze pewien co do opcji całkowitego ukrywania ignorowanych postów, ponieważ raz, że muszę to przetestować na dłuższą metę, a dwa, że szczerze mówiąc myślałem nad wprowadzeniem tego jako regularny ficzer, dla każdego. Tak czy inaczej, wszystkie nowe rozszerzenia w przyszłości również będą dostępne dla wpłacających i będę się starał poszerzać ich listę, choć przyznam, że ciężko jest wymyślić sensowne profity na forum hip-hopowym. Nie będę przecież kupczył unbanami, a Bolo nie może wiecznie wysyłać ciuchów za darmo.


Ciekawostki

Pora na trochę luźniejsze rzeczy. Ostatnie 12 miesięcy wyszło nam na plus (jak zresztą wszystkie dotychczasowe) i niemal wszystkie wskaźniki niezmiennie pojawiają się z zieloną strzałką obok, co bardzo mnie cieszy i przekreśla myśli o wypalaniu się, spadku zainteresowania i tak dalej. Oczywiście, nie są to żadne topowe cyferki, jednak wybierając drogę wybrednego, odizolowanego forum i tak idzie dobrze.
Spoiler
Obrazek
Spoiler
Obrazek
Wszystkie wykresy dotyczą przedziału kwiecień '20 - kwiecień '21. Wzrost wizyt, wzrost użytkowników pozostających na dłużej, a przede wszystkim diagram pokazujący, że nie odwiedzają nas w kółko te same osoby, chociaż da się to też odwrócić na minus - ogromna ilość ludzi wpada na Ślizgawkę jedynie po info bez chęci dyskutowania. Na końcu topka adresów, z których odwiedzający zostali przeniesieni na forum (nie licząc wyszukiwarek, bo te byłyby dużo wyżej, a są notowane oddzielnie). Trafia się mnóstwo for piłkarskich, konkurencyjne fora o rapie, twitter, glamrapowe komentarze i...zaprzyjaźnione forum katolickie.
Spoiler
Obrazek
Praktycznie od momentu założenia jesteśmy top 1/2/3 (zależne od ilości dymów w plhh, im więcej - tym wyżej) wynikiem googla jeśli chodzi o tego typu hasła. Z jednej strony cieszę się, bo to spory wpływ, a fora widoczne wyżej niż my i tak zjadamy bez problemu aktywnością mając x razy więcej użytkowników i postów, niestety z drugiej strony powinienem w końcu rzetelnie się za to zabrać i wskoczyć na zasłużoną jedynkę. Pociesza fakt, że powyższe lokaty wbiły się praktycznie same zainteresowaniem ludzi, bo jeśli chodzi o pozycjonowanie, nie robiłem z nim dosłownie nic oprócz podstawowego uzupełnienia tagów itp, także zostaje masa możliwości.

Przeglądając staty spotykam też dużo głupot i anomalii, które skutecznie potrafią rozbawić w trakcie plądrowania nudnych cyferek. Jeśli jesteście ciekawi najpopularniejszego obecnie tematu, do którego uderzają niezarejestrowani (na tyle, że przebił się do naszej wizytówki w google), a także jakich fraz używały osoby w wyszukiwarkach przed trafieniem na Ślizgawkę - zapraszam:
Spoiler
Obrazek
W ciągu 2021 nabraliśmy mnóstwo ulicznego sznytu i to jest fakt, z którym powinien się zmierzyć Kadłub zwiastujący nie tak dawno zmierzanie ku końcowi przez bananowych userów.


Reklamy

Jakiś czas temu zrobiłem drugie już, nieśmiałe podejście pod uzyskanie dostępu do kampanii reklamowych google'a, które charakteryzują się dużo lepszą opłacalnością w porównaniu do scamerskich, podejrzanych spółek mogących się zawinąć w dowolnej chwili albo ofert z serii "wanna babcie kurwa?", których najzwyczajniej w świecie nie chciałbym pokazywać. Jeśli chodzi o oferty prywatnych, pojedynczych reklam, to było ich już kilka, ale w każdym przypadku nie pasowała mi ich inwazyjność/tematyka/warunki. Mając dostęp do odpowiednich narzędzi, właściciel strony może zapytać google o szacowane (bo rzadko jest to idealnie precyzyjne, plus zależy od "sezonu") przychody swojego adresu i choć nie są to oczywiście kwoty dzięki którym miałbym odejść z pracy i odkupić dom Jarekka żyjąc z dochodu pasywnego, to dość dawno przekroczyły ilość pieniędzy leżących na chodniku w Berlinie, stąd prędzej czy później będę próbował się po nie schylić.

Niestety, jedną z wytycznych do sztywnego partnerstwa z google jest pOliTyka tReŚći, a więc przestrzeganie słynnej netykiety. Podpisanie cyrografu oznaczałoby m.in. zadeklarowanie w regulaminie cenzury oraz wyrzucenie jakiejś połowy offtopicu, stąd mimo wszystko nie spieszy mi się do decyzji o sprzedaniu się. Przecież na takim wykopie normalnie wrzucają gołe baby, a na górze jest reklama albo AMA z Wałęsą!1 - zapytasz pewnie - masz rację, natomiast w***p jest portalem o nieporównywalnie większych rozmiarach i zasięgu, stąd w grę wchodzi prosta zasada: im więcej klików możesz zaoferować, tym lepsze warunki dostajesz. Niemniej jak już mówiłem, chciałbym zarobić, ale nie najniższym kosztem i nie robiąc z forum testu na epilepsję, stąd nadal będziemy cichym, wyobcowanym kącikiem, dopóki nie znajdzie się ktoś z kim można by przybić sztamę na równych warunkach i nie będzie chciał was banować za pana pokazującego brzydkie rzeczy w awatarze.


TL;DR

Działa forum?
Spoiler
Działa
Trzeba coś płacić?
Spoiler
Nie trzeba, ale jak chcesz będziesz miał dodatkowe fanty na kolejne dwa lata
Poszło blikiem, co teraz?
Spoiler
Pokaż mi na PW coś identyfikującego cię z konkretną wpłatą (o ile po prostu nie podpisałeś się tam nickiem z forum) i jeśli chcesz wybierz tytuł.
Dowolny?
Max. 16 znaków łącznie ze spacjami, zero rzeczy łapiących się pod warna w zwykłym poście
Będą reklamy?
Spoiler
Póki co nie, ale będę to traktował priorytetowo w 2021
Odbanujesz fromage'a?
Spoiler
Tak. Mam dziś dobry humor i dużo osób stało w jego obronie, więc niech stracę. Oczywiście w przypadku dalszego pisania postów esperanto albo wyzwisk cofam ten punkt.
Gdzie te nudesy Young Leosi?
Spoiler
Były już wrzucane tutaj


Wszystkim użytkownikom życzę wszystkiego najlepszego, kolejnych udanych dwunastu miesięcy, niektórym trochę więcej luzu, przeglądających z guesta zachęcam do rejestracji i udzielania się zamiast jedynie wynoszenia contentu czytania. To był dobry rok - może tym razem nie straszyliśmy żadnego rapera więzieniem ani nie mówił o nas żaden transwestyta, ale zostało jeszcze mnóstwo sześćdziesiątek do wspólnego rozkminienia.

Pzdr :)





Wszystkich czekających po prezenty proszę o zgłoszenie się do mnie na PW ze stosownym dowodem. Najlepiej dodatkowo wpisać w temacie wiadomości "ZRZUTKA" czy coś podobnego, żeby nie zginęło wśród zwykłych pytań.

Nie zawsze jestem w stanie rozpoznać was wśród wpłat, a dodaję do grupy według otrzymanych zgłoszeń, więc przypominajcie się śmiało.
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
ksiazenieporzadek

Re: Drugie urodziny Ślizgawki

Post autor: ksiazenieporzadek »

Dobra dawaj mi te bonusy, bo już poszło


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
LeeSu
Posty: 1593
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:52

Re: Drugie urodziny Ślizgawki

Post autor: LeeSu »

kocham cie swn
+48 997
To nie pitca na dowuz
Awatar użytkownika
piernikowyskoczek
Posty: 7019
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:06

Re: Drugie urodziny Ślizgawki

Post autor: piernikowyskoczek »

bonusy powinny być od 24 pln blikiem
Awatar użytkownika
wujot
ave
Posty: 9911
Rejestracja: 02 wrz 2020, 11:15

Re: Drugie urodziny Ślizgawki

Post autor: wujot »

za odbanowanie fromasza poleci przelew jutro
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11406
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: Drugie urodziny Ślizgawki

Post autor: SWN »

piernikowyskoczek pisze: 18 kwie 2021, 0:32 bonusy powinny być od 24 pln blikiem
:lol:

Piękny follow-up, edit leci
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Awatar użytkownika
FruitOffTheWall
Posty: 6153
Rejestracja: 07 maja 2019, 22:24

Re: Drugie urodziny Ślizgawki

Post autor: FruitOffTheWall »

dawidzior hta czemu konfident
wujot pisze: 18 kwie 2021, 0:36 za odbanowanie fromasza poleci przelew jutro
jak bede mial hajs na koncie to leci od razu pewnie jakims skromny jak nie zapomnę (pewnie tak sie stanie)


propsy swnik za rozprawke widać ze nie kładziesz chuja na to forum zreszta jak reszta adminów chloapki dobrze pracuja bez pucki
mam pare wad ale zalet tez sporo
RIP ziołozioło
czarne audi jedzie ty kurwo w krzakach leżysz tratatata wysyłam żołnierzy
Czas zapierdala? Może ziomie po koksie
Zapierdalala w Las Palmas, nie Europie Wschodniej
https://www.last.fm/user/Tommy_Ovocetti
Awatar użytkownika
Łąsą
judym
Posty: 3177
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:09

Re: Drugie urodziny Ślizgawki

Post autor: Łąsą »

wpłacone blikiem
jakaś recepta mordo tej?
Awatar użytkownika
VBSW
Posty: 3084
Rejestracja: 07 paź 2019, 16:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Drugie urodziny Ślizgawki

Post autor: VBSW »

Masz wincyj za odbanowanie @fromage
Sąd mnie tu nie rusza, sądzi tylko Pan
Bieda czy bogactwo - oba smaki znam
Awatar użytkownika
ebismolarek
Posty: 7665
Rejestracja: 28 lis 2019, 23:25

Re: Drugie urodziny Ślizgawki

Post autor: ebismolarek »

I te 25 zł od wultasa :lol:
hwjsk
Posty: 4799
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: Drugie urodziny Ślizgawki

Post autor: hwjsk »

....
Ostatnio zmieniony 03 sie 2022, 10:45 przez hwjsk, łącznie zmieniany 1 raz.
koneko
Posty: 20
Rejestracja: 15 gru 2020, 1:30

Re: Drugie urodziny Ślizgawki

Post autor: koneko »

@SWN fajnie, że są ludzie, którym się chce. Jutro leci przelew. Sto lat ślizgawkowicze, niech się niesie dobry przekaz :joint:
Awatar użytkownika
ART
Mistrz Fantasy NBA
Posty: 9851
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:50
Lokalizacja: nigdy za kratami

Re: Drugie urodziny Ślizgawki

Post autor: ART »

wplacilbym ale nie skasowales konta hawaya od razu
lygrys pisze: 18 lis 2022, 19:01 w chuju mam przecenę, mogę pełną cenę zapłacić.
ksiazenieporzadek

Re: Drugie urodziny Ślizgawki

Post autor: ksiazenieporzadek »

jeżeli konto @wrubel zostanie skasowane to dorzucę 24zł
hwjsk
Posty: 4799
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: Drugie urodziny Ślizgawki

Post autor: hwjsk »

....
Ostatnio zmieniony 03 sie 2022, 10:45 przez hwjsk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ART
Mistrz Fantasy NBA
Posty: 9851
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:50
Lokalizacja: nigdy za kratami

Re: Drugie urodziny Ślizgawki

Post autor: ART »

beka z frontendowca co nie wie ze 2 linijki i mozna miec to za darmo
lygrys pisze: 18 lis 2022, 19:01 w chuju mam przecenę, mogę pełną cenę zapłacić.
strandmon
strandmon
Posty: 775
Rejestracja: 13 sty 2020, 23:39

Re: Drugie urodziny Ślizgawki

Post autor: strandmon »

sto lat
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Drugie urodziny Ślizgawki

Post autor: baqlashan »

piękny jest ten head post, wielkie pozdro dla was slizgawka
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
hwjsk
Posty: 4799
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: Drugie urodziny Ślizgawki

Post autor: hwjsk »

....
Ostatnio zmieniony 03 sie 2022, 10:44 przez hwjsk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ART
Mistrz Fantasy NBA
Posty: 9851
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:50
Lokalizacja: nigdy za kratami

Re: Drugie urodziny Ślizgawki

Post autor: ART »

nie ma za co, zaraz ci podsylam numer konta
lygrys pisze: 18 lis 2022, 19:01 w chuju mam przecenę, mogę pełną cenę zapłacić.
ODPOWIEDZ